Please wait...
HomeForumPosts by AtaturkunTorunu

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by AtaturkunTorunu

TASK GÜNCEL! » Post #3263

Wed Jan 08, 2020 01:34 in Turkish

Yeşil Yaşam'dan da Landscape işinden de korktum ve yapmadım. :) Fırsatı kaçırmışız. Sağlık olsun.
Şu an şu işten 5 tür var, ne diyorsunuz?
1471965 How Would You Respond To This Chatbot? (Part B)

TASK GÜNCEL! » Post #3256

Tue Jan 07, 2020 08:26 in Turkish

gisil wrote:
AtaturkunTorunu wrote: 1473709 Select Important Sentences From Product Reviews
Birkaç hata dışında tamamen doğru yaptım. 17 tane yaptırdı. Öneririm.
Bir ürün resmi var, ürün hakkında yapılan birkaç yorum arasından hangisinin daha olumlu (ürünü alma isteğinizi artıran) yorum olduğunu seçiyorsunuz.

ben göremedim bunu. gitmiş mi? hangi level?

Tam hatırlamıyorum ama sanırım 3'tü. Geldi, maksimum yaptım, gitti. Sonra bir daha geldi, şu an yok. 3 Cent veriyordu.

ANKETLER » Post #7227

Tue Jan 07, 2020 07:46 in Turkish

2 haftadır birkaç tane geldi ve attı, bir tanesi de yaptırdı. Normalde her gün ya da iki günde bir mutlaka yapardım. Yeni yıl geldi diye şirketlerle anlaşma (sözleşme) yenilemeleri oldu da o yüzden mi böyle, bilemiyorum.
Ama zaten az kazanıyorduk, şimdi daha sıkıntılı oldu. Arada bir güzel görev vererek telafi etmeye çalışıyorlar gibi geliyor ama onda da iyi kazanamıyoruz.

TASK GÜNCEL! » Post #3254

Tue Jan 07, 2020 07:42 in Turkish

1473709 Select Important Sentences From Product Reviews
Birkaç hata dışında tamamen doğru yaptım. 17 tane yaptırdı. Öneririm.
Bir ürün resmi var, ürün hakkında yapılan birkaç yorum arasından hangisinin daha olumlu (ürünü alma isteğinizi artıran) yorum olduğunu seçiyorsunuz.

Adgate Rakuten Kobo Hakkında » Post #43

Sun Jan 05, 2020 06:39 in Turkish

YigitArk wrote: ben neden satın alamıyorum? siz hangi kartla satın alıyorsunuz ?

Güncel Uygulama Teklifleri başlıklı konuda iyi bilgiler var, oraya bakın bence.
Ben banka kartıyla aldım, bir kişi de kredi kartıyla almış.

TASK GÜNCEL! » Post #3240

Sun Jan 05, 2020 06:24 in Turkish

Hasan00 wrote:
CeyTURK wrote:
eğer yapmadıysanız offers-adgatede (Kobo eBooks Kredilendirildi 150.00) görevini yapın bır saate kalmadan ödüyor

Yok yapmadım henüz. Satın alın diyor o kısımı nasıl yapacağım? satın alacağımın miktarı en düşük olması gerekiyor degil mi?

Sana 10 TL hediye veriyor zaten. 12 TL'lik bir kitap alıyorsun, 10 TL indirim yapıyor. Güncel Uygulama Teklifleri başlığında geçenlerde çok ayrıntı vermiştik bu konuda. Oraya bak istersen.

ANKETLER » Post #7209

Sun Jan 05, 2020 02:53 in Turkish

0.90 ve 0.60 olmak üzre iki anket geldi. Sabah sabah iyi kazandık, demek isterdim ama ilki direkt attı; diğeri de birkaç soru sonra.
Umarım şansınız yaver gider. :)

TASK GÜNCEL! » Post #3236

Sat Jan 04, 2020 08:31 in Turkish

1471260 Image Comparison
4 tane yaptım, sadece 1 Cent verdi. Normalde 2 tanesi 1 Cent sanırım ama bugün bir sıkıntı var.
10 günde sadece 1 anket geldi, görev desen, video haricinde günde 1 ya da 2 tane anca yakalıyorum.
Normalde böyle bir kıtlık olmazdı. Yılbaşı ile ilgisi var mı acaba!
Gerçi forum bu aralar çok sessiz olduğuna göre herkeste durum aynı.
Umarım bir an önce işler yoluna girer.

TASK GÜNCEL! » Post #3227

Fri Jan 03, 2020 03:58 in Turkish

melek74 wrote: video tasklarında bazı videolarda ses var görüntü yok bunun gibi durumla karşılaşan oldumu acaba ne yapmalı bu durumda video çalışmıyor mu demeli bilgisi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim

"Bu görevde yeni misin?" yazılı kutucuğu doldurduktan sonra "Video açılmıyor" demeni öneririm.
Baız videolar test videosudur, eğer görüntüsü açılmayan videoya "Video açılmıyor." demezsen sonunda test sorusu olduğu yazarsa kaçırmış olursun.
Ben öyle yapıyorum.
Önce "Bu görevde yeni misin?" sorusunu cevaplamayı unutma.

TASK GÜNCEL! » Post #3220

Thu Jan 02, 2020 10:09 in Turkish

1472586 Look For Products In Images Of Grocery Store Shelves & Coolers [P...
Çok dikkatli olunursa %100 ile geçilen bir görev ama 2 tane yaptırdı.
Başta belirtilen 5 adet ürünün raflarda olup olmadığını söylüyoruz.

TASK GÜNCEL! » Post #3219

Thu Jan 02, 2020 09:35 in Turkish

Thelastair wrote: Categorize The Transaction Shown In Each Graph ,

Şu task basit ama kategorilendirmede sıkıntı yaşadığımdan yapmadım becerebilecek varsa bir baksın...

---------
1471260 Image Comparison

Bu task level etkili değil yanlız ince eleyip sık dokumama rağmen %68 ile expel dedi.

1471260 Image Comparison genelde %100 ile yaptırıyor ama sıkıntılı. Çoğu zaman iki seçenek arasında kalıyorum.
Yukarıdaki de cidden çok kolay görünüyor ama fiyatı yüksek, korkuyorum. :)

TASK GÜNCEL! » Post #3214

Thu Jan 02, 2020 06:10 in Turkish

80 kotalı LinkedIn görevi geldi, "hiç yoktan iyidir" diyerek onu da yapmaya başladım ama 45 tane yapınca görevi kaldırdılar. Zaten anket gelmiyor, görev de olmazsa ne yapacağız!

Reklam » Post #4

Wed Jan 01, 2020 12:02 in Turkish

Hasan00 wrote: Reklam satın aldığında her platform izin verir ama burada biraz kaybetmekte söz konusu. Gelen kişi devam etmezse reklam parası boşa gitmiş olacak. Aynı şekilde devam ederse kazanç sağlayacak ki reklam ücretleri pahalı geldi baktığım bir kaç yerde. Yine de tecrübeli (yapmış veya bu konularda bilgisi olan) arkadaş varsa çok iyi olur.
Ayrıca ben yabancılar için daha istekliyim çünkü parayla satın alınarak reklam verilecekse ingilizce olması türkçe olmasından daha çok fayda sağlar gibi... Ayrıca yabancı ülkeler yani sitenin üst düzey ülke olarak kabul ettiği ülkelere daha fazla anket geliyor. Örneğin: USA, Almanya gibi. bence bunun sebebi kurdan dolayı çünkü bu adamları ben takip ediyorum bazıları 100 dolar kazanıyor ki zaten sadece anket yapanlarda var. Mantıklı düşünürsek bize gelen anket sayısı kadar usa'ya gelen anket sayısı aynı olsa oradan yapan olmaz yani sen 40-50 tl uğraşır mısın? ben uğraşmam yani. O yüzden ülkelere gelen anketlerin kura bağlı olarak geldiğini düşünüyorum. Belki de yanlıştır sadece tahmin. Eğer varsa ayda 100 dolar yapan sadece anket ile (task yok, ref filanda yok). Bu yüzden usa'dan kazancağımız kişi daha fazla anket geleceğinden buradaki Türk refden daha fazla kazanç sağlayacak(ikisinin de bırakmadığını varsayarsak). Ben sınava hazırlanıyorum uzun bir araştırma yapmaya zaman yok ama o zamana kadar tecrübeli bir arkadaş yardımcı olmazsa ben araştırıp mantıklı bir yol bulursam deneyeceğim. Amacım zaten biliyorum ki yüksek ihtimalle zarar ile sonuçlanacak olsa da belli olmaz en azından deneyip görmüş olurum (zaten öyle büyük miktarlar yapmam). Reklam verme deneyimi yaşamış olurum. Zaten ileriki yaşantım da site olmasa da bu işlerle hep uğraşcağım :)

İstikrar önemli. Bu olmazsa başka bir iş. O açıdan aslında kaybın olmaz, uzun vadede kazancın olur. Şu an bütçem olsa pahalı bile olsa reklamı denerdim ama işsizken mümkün değil. :) Ref olmadan bu işin uzun süre devam etmesi de pek mümkün değil. Bakalım, umarım işler yoluna girer.

TASK GÜNCEL! » Post #3209

Wed Jan 01, 2020 07:19 in Turkish

1472387 Question Purchase Phase (V2)
Tekrar gelmiş. Dikkatli olun ama bence kolay.
Yapacak olanlara bol şans.
Ekleme: Quiz yaptırıp kaldırdılar. Hatalı sorulara biraz ayar vermişler. Öncekinde kabul ettikleri soru bu sefer hatalı dedi. :) Yine de takipte kalmanızı öneririm.

TASK GÜNCEL! » Post #3207

Wed Jan 01, 2020 06:15 in Turkish

Thelastair wrote:
AtaturkunTorunu wrote:
Thelastair wrote: Query Purchase Phase level 3 taskı , basit gibi ama ben yapmadım kafam karıştı quiz modunda öyle sorular sormuşki ürünün kendisi hakkındamı yoksa ürünün uygulaması hakkındamı anlaşılmıyor yapabilen varsa yapsın..

Bana 50 tane yaptırdı. 54'te 51 doğru yaptım. O 3 soru da kesinlikle hatalı.
Bence tekrar denemelisin. Tabii deneyip de expelled olmanı istemem ama en azından bir daha göz gezdirmeni öneririm.

50 tane mi maşallah :) Ben onu çok dikkatli inceledim expel olmamak için sürekli detay aradığımdan kafam karışıyor mesela quizde ismini verdiği ürünün app'sini nasıl yüklerim diye sormuş burda ne anlarsın ? Adam önce ürünü almış sonra app'yi yüklemeye çalışmışta bulamamış onu soruyor anlarsın ama aynı soruyu ürünü almadan öncede soruyor olabilir buda çift cevaplı oluyor ama çift cevaplı işaretlersen %100 hata vereceğinede eminim . 5 sorudan 3'ü basitti 2 tanesinde takılınca give up yaptım , quizdeki soruların yukarda verdiği örneklerle alakası yok zaten kendi örnek olarak verdiği şeyler genelde aşırı basit ve yüzeysel oluyor..

Çoğu soru iki seçeneğe de uyuyordu ama ben şöyle bir yol izledim:
Uygulamayı nasıl yüklerim demişse demek ki üye olmuş, yüklemesi kalmış.
Kendimi yorumu yazanın yerine koydum.
50 görev boyunca korktum, yalan yok. Ama öyle böyle yapıldı. :)
Bu arada, görevler hakkında ayrıntı veriyoruz ama bu kural ihlali falansa yorumu sileyim.

Reklam » Post #2

Wed Jan 01, 2020 05:27 in Turkish

Reklam işini ben de düşünüyorum ama hangi platformda olacağı belirsiz. Facebook izin verir mi, verirse etkili olur mu? Türklere mi yabancılara mı yönelmeliyiz. Bunları çözmek lazım.
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse harika olur.

TASK GÜNCEL! » Post #3205

Wed Jan 01, 2020 05:16 in Turkish

Thelastair wrote: Query Purchase Phase level 3 taskı , basit gibi ama ben yapmadım kafam karıştı quiz modunda öyle sorular sormuşki ürünün kendisi hakkındamı yoksa ürünün uygulaması hakkındamı anlaşılmıyor yapabilen varsa yapsın..

Bana 50 tane yaptırdı. 54'te 51 doğru yaptım. O 3 soru da kesinlikle hatalı.
Bence tekrar denemelisin. Tabii deneyip de expelled olmanı istemem ama en azından bir daha göz gezdirmeni öneririm.

GÜNCEL UYGULAMA TEKLİFLERİ » Post #136

Tue Dec 31, 2019 06:54 in Turkish

umitoz wrote:
AtaturkunTorunu wrote:
umitoz wrote: Merhaba Adgate içerisindeki anketlerden yapabilen var mı aranızda?

Günde birkaç kez deniyorum ama şimdiye kadar hiç denk gelmedi.

Yanılmamısım yalan dolan :D

Bir soru daha;

ysense anket oldugu zaman telefona bildirim gönderiyor mu yoksa bunu gönderen yunosurvey mi? Tskler.

Telefondan hiç kullanmadığım için bir şey söyleyemiyorum ama bilgisayardaki eklenti, hem anket hem de görev geldiğinde bildirim veriyor.
Ama bildirimleri diğer şirketler değil ySense gönderir.

GÜNCEL UYGULAMA TEKLİFLERİ » Post #134

Tue Dec 31, 2019 06:34 in Turkish

umitoz wrote: Merhaba Adgate içerisindeki anketlerden yapabilen var mı aranızda?

Günde birkaç kez deniyorum ama şimdiye kadar hiç denk gelmedi.

yeni yıl.... » Post #2

Tue Dec 31, 2019 06:10 in Turkish

timsah1966 wrote: arkadaşlar herkesin yeni yılı kutlu olsun.... :clap: :clap: :clap:

Aynısından. :D
Bol kazançlı ve iş dolu bir yıl olsun.
Ama elbette önce sağlıklı, aile ve arkadaşlarla bir arada geçen bir yıl olsun. :)
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Nov 30, 2021 13:28:03 PST