Please wait...
HomeForumPosts by AtaturkunTorunu

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by AtaturkunTorunu

ANKETLER » Post #7167

Wed Dec 25, 2019 12:13 in Turkish

Benim hiç alt üyem yok. Hangi yöntemle üye kazanacağımı da bilmiyorum. Kim güvenip de verdiğim linke tıklar, üye olur ve para kazanır. :)
Ama böyle de gelecek parlak görünmüyor.
Çoğu anket atıyor. Samsung hayranıyım, en az 10 farklı modelini kullandım ama bugün anketten attı mesela.
Eğer fazla alt üyesi olanlar yardımcı olurlarsa biz de bir şekilde üyeleri çoğaltmaya çalışalım.

ANKETLER » Post #7164

Wed Dec 25, 2019 12:01 in Turkish

kamilgurbuz wrote: Bu Gün Anketler Durdu. Ysense Geçen Yıla Göre Kazancı Çok Düşürdü. Son Bir Haftadır İyiydi. Anket Harici Basitte Olsa Ekstra Kazançlar Getirmediği Sürece Sürekli Üye Kaybedecektir. 1000 Üyem Var Üyeler Birkaçgün Deneyip Kaçıyorlar. Günlük 5-10 Kişi Ancak Çalışıyor. Eöeklerimiz Hep Boşa Gidiyor. YSENSE den beklentimiz. Üye Olan Arkadaşları Sitede Tutacak Basit Olsada Ekstra KAzançlarda Getirmesi.

Hafta sonları zaten bomboştu, Noel nedeniyle bugün de boş. Görevlerin birazı hatalı, birazı çok kapsamlı ve birkaç adet kota veren görevler. Dolar 6 TL olmasa Türklerin çoğu bırakır bence.
Kimse zengin olalım demiyor ama dediğiniz gibi, günlük az da olsa motive edici kazançlara ihtiyacımız var.

ANKETLER » Post #7155

Wed Dec 25, 2019 04:42 in Turkish

naklov86 wrote: Screened Out

25 December 2019 01:32:45 PST
8m CINT
44596168

tüm soruları tamamladı ve attı. ödemedi

Cep telefonu anketiyse beni de ortalarda attı.

TASK GÜNCEL! » Post #3066

Tue Dec 24, 2019 09:38 in Turkish

besevler wrote:
AtaturkunTorunu wrote:
besevler wrote:
AtaturkunTorunu wrote:
besevler wrote: 1470887 Reviews - Sentiment Analysis. ---- $0.03

Level 2'ye sahip olanlar için güzel bir task. Bir taskı tamamlaması 30 saniye sürüyor. Maksimum 54 tane yaptırdı. Hala duruyorken değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Paylaşım için teşekkürler. 24 tane yaptırdı.
Neye göre 20 ya da 50 taneye izin veriyor acaba. Hata yapmamak için acele etmedim ve her görev için 2-3 dakika ayırdım. Hızlı olsam 50 taneye izin verir miydi acaba!

İzin vermek derken bu aslında taskın listede kalma süresiyle alakalı bir durum. Task listeden kalkacağı zaman "There is no work currently available in this task" uyarısı verir. Task listeden kalmadan hepsini bitirebilirseniz "You have done the maximum amount of work on this job" yazısı çıkar.

Çoğu yerde "Çok hızlı yaparsanız atılırsınız." gibi şeyler yazdığı için 30 saniyede bitirsem bile yaklaşık 2 dakika bekliyorum. Demek ki yavaş ilerlediğim için listeden kalkmış, "maximum" demedi çünkü. Teşekkür ederim.
Ülkemizi temsil eden bir task rekortmeni olarak başka önerileriniz varsa talibiz. :)

Her taskın bir "submit time" durumu var. Bu sürelerden erken gönderirseniz taska devam ettirmez ve o task listenizden çıkar. Mesela clothing ve duplicate tasklarında 30 saniyedir. 15 saniyede bile tamamlasanız 30 saniyeyi doldurmadan göndermemek gerekiyor.

"Submit time" bazı tasklarda 30 saniye bazısında 5 dakikadır. Bu süreler nerede yazıyor derseniz maalesef öyle bir yer yok. Deneyenlerin tecrübesinden öğreniliyor. Ama şunu diyebilirim Level 1-2-3'te tasklarının büyük çoğunluğunda "submit time" 30 saniyedir.

Edit: Level 0 tasklarında da submit time var. Mesela Entity taskları 30 saniye falan ama diğer uzun karışık tasklarda 2-3 dakika hatta 5 dakikayı bulanlar var.
Tekrar teşekkürler.
Hepimize bol şans ve bereketli kazançlar diliyorum o hâlde.

TASK GÜNCEL! » Post #3064

Tue Dec 24, 2019 09:05 in Turkish

besevler wrote:
AtaturkunTorunu wrote:

Level 2'ye sahip olanlar için güzel bir task. Bir taskı tamamlaması 30 saniye sürüyor. Maksimum 54 tane yaptırdı. Hala duruyorken değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Neye göre 20 ya da 50 taneye izin veriyor acaba. Hata yapmamak için acele etmedim ve her görev için 2-3 dakika ayırdım. Hızlı olsam 50 taneye izin verir miydi acaba!

İzin vermek derken bu aslında taskın listede kalma süresiyle alakalı bir durum. Task listeden kalkacağı zaman "There is no work currently available in this task" uyarısı verir. Task listeden kalmadan hepsini bitirebilirseniz "You have done the maximum amount of work on this job" yazısı çıkar.

Çoğu yerde "Çok hızlı yaparsanız atılırsınız." gibi şeyler yazdığı için 30 saniyede bitirsem bile yaklaşık 2 dakika bekliyorum. Demek ki yavaş ilerlediğim için listeden kalkmış, "maximum" demedi çünkü. Teşekkür ederim.
Ülkemizi temsil eden bir task rekortmeni olarak başka önerileriniz varsa talibiz. :)

TASK GÜNCEL! » Post #3060

Tue Dec 24, 2019 08:04 in Turkish

Anket engeli » Post #8

Tue Dec 24, 2019 04:01 in Turkish

mrvtz wrote:
sertand wrote: aynı sorunu bende yaşıyorum where you born şeklinde gelen ankete doğum tarihi yazılır yazılmaz sayfa otomatik olarak kendini yeniledi ve anket kısıtlamasından bahsetti ne oldu da neyi kısıtlıyorsunuz ankete bile girilmeden

Ben bu sayfadan bir şey anlamadım. Kimine her gün üçer beşer anket geliyor, kimi de günleri haftaları boş geçiriyor. Ben buna karşıyım, adaletli bir anket dağılımı olmalı. Bıraksınlar da herkes biraz kazansın, neticede hepimize uygun anket vardır, yok deseler de inanmam. Geçen sene üye oldum, 1 ay 1 anket bile gelmeyince bıraktım. Şimdi yine başladım, birkaç gündür fena gitmiyordum ama bu kez de Yoursurveys beni engellemiş, tuhaf.

Yoursurveys beni de engellemişti. Nedenini sordum, "Proxy kullanmışsın." dediler. Engel kalktı.
Anket gelmeme olayı ise hem profil bilgilerinden (yaş, cinsiyet, iş vb.) kaynaklanıyor hem de sitede geçirdiğiniz süre ile alakalı.
Ben şu ana kadar neredeyse hiçbir hafta sonu para kazanamadım mesela. Diğer günler bazen 3 Dolar bazen 0 çekiyorum.
Site el değiştirdiği için hâlâ oturmayan şeyler olabilir. Beklemekten ve denemekten başka çare yok.

ANKETLER » Post #7140

Tue Dec 24, 2019 03:19 in Turkish

Thelastair wrote: Wannads Bp akaryakıt kampanya anketi çözdürdü en sonunda %100 tamamlandı dedi gelen ekranda hata verdi error yazısı çıktı sayfayı yenileyince thank you ..... vs anketi tamamladınız tarzı yazı yazdı yanlız ücret gelmedi 10 dakika oldu bekleyelim bakalım gelince editlerim.

Bazen ödemeyi erteliyor. Benim 1 Şubat'ta ödenecek bir anketim var mesela. Ona baktınız mı?
Onun dışında bu hafta bütün anketleri 2 dakika sonra ödedi Wannads.

ANKETLER » Post #7121

Mon Dec 23, 2019 08:33 in Turkish

Simpre wrote: bir tek bana anket gelmiyor galiba :(

Şans işi. 1 Dolar ve 2 tane daha anket geldi ama kabul etmedi bende. Haftasonu zaten 0 çekmiştim. Bugün de öyle. Yetmezmiş gibi bir görevde %40 doğruluk yapıp seviye 2'ye düştüm. :)

TASK GÜNCEL! » Post #3058

Mon Dec 23, 2019 04:50 in Turkish

Pedestrian's Intention To Cross In Front Of An Automated Vehicle görevini (anketini) yapabilen var mı?
Videoların sonunda kod çıkacağı söyleniyor ama 3 kere baştan başlamama rağmen bir kod göremedim.
Videolar bitince bir saniyeden bile kısa sürede beyaz bir sayfa açılıyor ve ardından video yükleme ekranına dönülüyor.
Eğer kodlar o sayfada gösteriliyorsa (ki muhtemelen öyle) görevi tamamlamak mümkün değil.
Mozilla'dan kaynaklı bir durum da olabilir tabii.
Yapabilenler yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.
Güncelleme: Chrome ile yapınca sorun çıkmadı.
Tek seferlik bir task (kısmen anket). Lütfen yapın ve doğru cevaplar verin. Geleceğe bir katkımız olsun.

TASK GÜNCEL! » Post #3054

Sun Dec 22, 2019 03:26 in Turkish

Tanesi 5 Cent değil, yarım Cent. :) 0,005 yani. 1 Dolar için 200 tane yapman gerekiyor ki ortalama 100 civarı kota veriyor.
Ben süreyi en fazla bir buçuk dakikaya indirebilmiştim ama dediğim gibi hem yok hem ücreti çok düşük hem de gözleri çok yoruyor.

TASK GÜNCEL! » Post #3052

Sun Dec 22, 2019 03:23 in Turkish

ekspeliyarmus wrote: Benim keşfim 100+ yapanlar para için değil, haftalık yarışma için 0.05 centlik ve sürekli listede duran işleri yapıyorlar heralde. O işlere alışınca yapmak 30 saniyeyi almıyor. Ne kadar fazla yaparsan o kadar task yapmış oluyorsun, ne kadar task yaparsan da 50 dolarlık ödüle o kadar yaklaşıyorsun.

Yani yarım centlik işi deli gibi bir hafta boyunca yapıp da birinci olursan o haftadan 50 dolar kazanıyorsun. Yorulmak bilmeyen kişiler için fena ödül değil, ben şahsen yapamıyorum çünkü :D

Ben bir ara o görevlerden günde 40 civarı yapıyordum ama ne göz kalıyor ne de enerji. Şu an onlar da yok gerçi. Olsaydı günde 20 tane yapıp "Akmasa da damlıyor." diyebilirdim. :)

TASK GÜNCEL! » Post #3050

Sun Dec 22, 2019 03:21 in Turkish

Hasan00 wrote:
AtaturkunTorunu wrote:
Benim de hayallerim vardı. Seviye 1'de bile akşama kadar çalışacaktım. 3 oldum, sayfayı yenilemekten başka bir şey yapamıyorum. :) Ayrıca şu Dünya listesinde her gün 100 civarı görev yapanların da hangi görevleri yaptıklarını deli gibi merak ediyorum. :)

Bence vardır yoksa 100 taskdan fazla yapmak mantıklı değil ayırca kimse de yapmaz. Belki de bizim bilmediğimiz şeyler vardır. :) Kişisel olrak gün de 1 dolar bile kazanmayacaksam zaman ayrıp yapmam zaten ben uzun vadede bura da olmam gibi üniversiteye filan başlıyacam. :D Ek gelir olsun diye filan işte

edit: sanırım kimse söylemek de istemiyor gibi :D eğer bulursam yazarım ben... :)

Ben %90 doğrulukla Seviye aldım, 40 civarında görev sürekli mevcut. İki tanesine girdim, %90 civarında doğrulukla yaptığımdan emin olarak bitirdim ama %40 dedi. Seviye 2'ye düştüm. Sonra tüm görevlere tek tek girdim, dakikalarca düşündüm, yapmaya çalıştım ama neredeyse tamamı çok fazla emek isteyen ve yine de güvenemeyeceğin görevler.
Giysileri kategorilerine ayırma görevi var (ki herkes bunu öneriyor) ama o da günde kaç kere gelirse gelsin "İş kalmadı." diyor.
İngilizce forumda sürekli görev numarası paylaşıyorlar, o numaraları bir şekilde kullanıp bizden önce mi yapıyorlar ya da başka ne yöntemleri var bilmiyorum ama LinkedIn görevlerini bile özledim. En azından 2 göreve 1 Cent veriyordu. :)

TASK GÜNCEL! » Post #3046

Sun Dec 22, 2019 01:45 in Turkish

ekspeliyarmus wrote:
Hasan00 wrote: LEVEL STATISTICSTweet your Level Stats
Notes
JOBS COMPLETED
10
Question
TEST QUESTIONS CORRECT/ANSWERED
58/ 82
ACCURACY RATE ON
TEST QUESTIONS
71.9%
ya ucuna geldim lvl taskı gelmiyor 18 soru yav
hesaplamama göre 9 task bitirmiştim %90 ile ama quiz mi yoksa diğerimi bir tanesi sayılıyormuş sanırım o yüzden 18 soru gerekicek şu telefon taskı bir daha gelse biter... :D

Lvl alınca bana günde 1-2 dolar kastırabilecek hatasız kolay task varmı? isimlerini yazabilir mi bilen? ek olarak o yenileme şeyini deneyeceğim umarım bir şey olmaz

Ben Level 3teyim valla öyle bir task bulursan bana da söyle..

Benim de hayallerim vardı. Seviye 1'de bile akşama kadar çalışacaktım. 3 oldum, sayfayı yenilemekten başka bir şey yapamıyorum. :) Ayrıca şu Dünya listesinde her gün 100 civarı görev yapanların da hangi görevleri yaptıklarını deli gibi merak ediyorum. :)

ANKETLER » Post #7092

Sat Dec 21, 2019 02:11 in Turkish

mzanka wrote:
Hasan00 wrote: bence pes etmeyin. Bu 3 günlük bir şey di ama emin olun 4-5 tane anket çözdüm 30 dk 20 dk ayırdım hiçbiri ödemedi. Günün farklı zamanları girmeyi deneyin. Fark ettiğim kadarıyla sadece gece giriyorsunuz (Sadece tahmin bilmiyorum ama umarım bırakmazsınız :) )

Tahmininiz doğru, gündüz bakamıyorum sayfaya. Anketler son zamanlarda ağırlıklı gündüz geliyor diye, kaçırıyorum belki. Bilemiyorum sebebini ama sorunun sadece bundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Yeni yıla kadar uzak kalacağım, sinirimi bozdu bu ay sayfa :oops: 8 günde tek kuruş kazanamamak nedir ya? 9 aydır üyeyim, ben bu kadar berbat bir dönem yaşamadım bu sayfada. Üstelik bu ay bakıyorum, millet güzel kazanıyor. Hani sayfada genel bir anket kıtlığı olsa gık etmem. Beni mimlediler :?

Destek ekibi de nasıl duyarsız, bir kez de şu ödenmeyen anketlerde bizden yana olsalar dünyanın sonu mu gelecek? Clixsense zamanı ekran görüntüsü atınca arada ücret ödüyorlardı bari, Ysense'in bu özelliğini göremedim :| Ocağı bekleyeceğim. Bu aydan hayır yok. Size kolay gelsin, bol şans. Şimdiden iyi seneler.

Elbette sinir olmak, ara vermek normal ama bence vageçmeyin.
3 ay önce günde ortalama 1 Dolar kazanıyordum, bir gün 5 Dolar kazandım sonra dört gün boş geçti. Öyle böyle 52 Doları tamamladım ama bu sefer de hesabımı deactive ettiler. Neden olduğunu sordum, hiçbir kuralı ihlal etmemiştim. İki hafta uğraşıp hesabı açtırdım, bu sefer de internetim borcundan dolayı kapandı. 2 ay ara vermek zorunda kaldım, daha birkaç gün önce internetim açıldı da tekrar başladım. :)
Sorunlar her zaman var, burada herkesin "yaptım" diye paylaştığı anketler beni direkt eliyor ama yapacak bir şey yok.
Bırakırsanız kazanma ihtimaliniz 0 olur, devam ederseniz %0,1 bile olsa daha iyi.

ANKETLER » Post #7090

Sat Dec 21, 2019 01:58 in Turkish

jasmin333 wrote: telefondan giriş yaptım Offertoro tosla android 0.64
uygulamayı yükledim ve hemen ödeme yaptı..

Tosla Dönüşümü # 2506052023 (Teklif) $ 0.64

Ben onu yanlışlıkla Wannads ya da başka birinden yaptım, 0,41 ödedi. Sonra aklıma geldi Offertoro. :)

TASK GÜNCEL! » Post #3036

Thu Dec 19, 2019 04:28 in Turkish

Nereye bastıysam, yorumum biraz garip çıktı. Bu defa düzgün çıkar umarım.

Teşekkür ederim. Doğruluk %90 civarındaydı, buraya yazmadan önce ürünler hakkında soru&cevapla ilgili bir task yaptım, aslında doğru olduğundan neredeyse emindim a[/quote]oğruluk yapmışım. :) Şu an toplam doğruluk %85.

TASK GÜNCEL! » Post #3033

Thu Dec 19, 2019 02:20 in Turkish

Arkadaşlar, sonunda Seviye 1 oldum. Darısı tüm emekçilerin başına. :)
Task denizinde boğulmak istemiyorum. Önerdiğiniz Seviye 1 task var mı?
Yüksek kazançtan çok, doğruluk oranını düşürmeyen, düzenli yapabileceğim bir şeyler arıyorum.
Teşekkür ederim.

ANKETLER » Post #7027

Wed Dec 18, 2019 08:27 in Turkish

gisil wrote:
besevler wrote:
gisil wrote: 1,90 lık bir anket geldi sanırım. iki refim yapmış buraya kimse yazmamış. yapan varsa neyle ilgili olduğunu yazabilir mi?

18 December 2019 04:57:05 PST 10m CINT 44884503 $1.88 ( Bulaşık makinesi )

bana da şimdi geldi ama attı. ağlıyorum şu an.

Beni de attı. Çok sinir bozucu.

GÜNCEL UYGULAMA TEKLİFLERİ » Post #7

Tue Oct 01, 2019 10:37 in Turkish

Çoğu oyun ve uygulama görevini yaptım; kolay ve hemen ücretini ödeyen tekliflerdi.
Final Fantasy XV'te ise maalesef tuzağa düştüm.
Teklif ekranında tek şartın, oyunu 15 dakika içerisinde açmak ve toplam 100 bin güce ulaşmak olduğu yazıyordu. Oyunu indirip hemen açtım, şu an 104 bin gücüm var ama ödeme gelmedi.
İletişime geçmeye çalıştığımda karşıma bir şart daha çıktı: "16 gün içinde 100 bin güce ulaşmalısınız."
Oysa teklif ekranında böyle bir şart yoktu.
16 günü geçtim mi bilmiyorum ama diğer oyunların aksine çok zor olmasına rağmen bir de hile yapınca insanın sinirleri bozuluyor.
İndirecek olursanız buna dikkat edin.
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Dec 1, 2021 19:34:02 PST