Please wait...
HomeForumPosts by terravictorica

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by terravictorica

Intrebari/Probleme » Post #1832

Mon May 30, 2016 11:53 in Romanian

Multumesc! O sa incerc si eu.

Intrebari/Probleme » Post #1830

Sun May 29, 2016 05:37 in Romanian

Ziua buna si scuze de deranj! Stie cineva care e exact treaba cu jocul ”Chilli”? Am trecut de vreo 2 ori de 200 puncte dar n-am vazut inca cei 4 clixcents!? Ce nu fac bine? Multumesc anticipat pentru raspuns!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2025

Tue Aug 11, 2015 01:15 in Romanian

Nu e asa. Faza cu geo-targeting se regaseste doar la sectiunea "Surveys". Oricum, cei de la "CrowdFlower" vor modifica din septembrie modalitatea de acces la nivele de lucru pentru task-uri. In bine zic ei! Asadar, un pic de rabdare! :)

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2014

Mon Jun 15, 2015 11:02 in Romanian

Salutare tuturor!
Intrebare: Voua v-a reusit vreun task din categoria "Transcribe the wine maker, type, and year from the wine label picture. Then find a price range (in dollars) and a rating for each label."? Mie nu, si modul in care trateaza autorul raspunsurile corecte din punctul lui de vedere mi se pare cel putin ciudat si teribil de subiectiv. Astept si alte opinii, cu multumiri anticipate!

--Castiguri la Clixgrid-- » Post #2134

Mon Jun 15, 2015 02:56 in Romanian

Bravo! Te-am vazut si-n lista "rosie"! :)

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2013

Thu Jun 11, 2015 10:01 in Romanian

Seara buna!
O intrebare: Voua vi s-au mai actualizat statisticile la "CrowdFlower"?
Intreb asta fiindca la mine de trei zile sunt intepenit pe aceleasi valori, desi mesajul din josul paginii ma anunta cu un verde brotacel-vesel nevoie mare :) cum ca:
"Congratulations, you've achieved the requirements for the next level! You'll be granted your new level within 24 hours. Until then, keep on tasking!". Dar atat! :(
In cazul ca sunt unicat, e naspa! Oamenii aia asa greu se misca in cele mai multe cazuri ca nu-ti vine sa crezi!!! Am si un flag pe care-l disput de pe 27 mai!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2011

Tue Jun 09, 2015 12:02 in Romanian

:) Da, da. Au revenit. Or fi fost in concediu! :) Bine platite? Pot fi putin sarcastic? Cred ca ai standarde inalte rau! Mie 1+28 centi mi se pare foarte mult! (ma rog, atat am luat eu pe task-ul de azi).

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2009

Tue Jun 09, 2015 05:43 in Romanian

Nici la mine. Dupa ce mi-au creat cei de la rainforest cont....pauza!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2005

Sun May 31, 2015 10:30 in Romanian

:) Multumesc.

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2003

Thu May 28, 2015 21:43 in Romanian

Domnule, am inteles ca putem da like la unele comentarii! Cum se face? Ca tare as vrea sa iti dau un like! :)

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2001

Thu May 28, 2015 09:47 in Romanian

jeff120 wrote: Sunteti care faceti task-urile de la rainforest mai serios? Sunt cam cele mai bune dupa parerea mea, doar ca le prind rar, printre erori si dispute, etc. Asa e din cauza regiunii sau sunt pe aici care prind lejer batch-uri proaspete?

Eu prind din noroc cand dau refresh, nu apar la ora fixa, sau cel putin nu am observat.
Asa e! De cateva zile mi-au trimis si un link inspre o pagina de-a lor unde sa-mi fac un cont primitiv, cu promisiunea ca vor extinde povestea!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #2000

Thu May 28, 2015 09:45 in Romanian

ioan17 wrote: Dacă vrei o rezolvare mai rapidă a sesizării tale, în legătură cu acuratețea test-quiz-urilor, este de preferat să trimiți ticket din meniul de sus (dreapta sus: help-file a ticket), unde este de folos și un printscreen și alte detalii despre respectivul task. Eu, personal, așa procedez, și rezolvarea (sau mai bine zis răspunsul lor) vine, de cele mai multe ori, în cel mult o săptămână; de obicei 24-48 ore.
Multumesc de sfat. Personal mi s-a mai intamplat doar o data sa mi se permita lucrul ulterior la un task considerat de autor ca ratat! Asta nu inseamna ca tuturor li se va intampla asa ceva! De-aia am si postat, ca si un manifest pentru actiune! Altfel - vorba batranilor! :) - ne manaca din geanta cainii!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #1998

Thu May 28, 2015 08:59 in Romanian

Seara buna tuturor!
Prima data permiteti-mi sa ma laud: am promovat la "CrowdFlower" la nivelul 2!
A doua oara vin cu un sfat pentru cei ce vor ajunge in situatia mea: Atentie la unele task-uri! Au bug-uri si te depuncteaza aiurea. Exemplu: "Collect details about a business from a Facebook profile". Am facut sesizare autorului task-ului (raspunsul acela pe care ti-l ofera casuta "That`s not OK!") si astept sa vad daca mai tarziu pot relua task-ul (sunt sigur ca n-am gresit, deoarece acelasi lucru l-am vazut la raspunsuri de mai multe ori iar task-ul nu e deloc dificil). Bine, acum partea buna a povestii este ca in modul "Quizz" nu te depuncteaza la procentaj. Totusi e bine sa stiti la ce sa va asteptati. evitati acest task pana avem o certitudine!
Spor la munca (si la bani :) !) tuturor!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #1996

Mon May 18, 2015 10:24 in Romanian

Rabddare! O sa crezi ca sunt sarcastic, dar nu e asa! Cam toti patim la fel. Si eu sunt tot la nivel 1, si ma oftica ca nu-mi iese de 10 task-uri pe zi (adica 20 in total, fiindca prima tura e 'Quizz" si abia apoi devine "Work" , deci platita si contorizata ca facuta....) Uneori gresesti si iti coboara procentajul de nu te vezi! Adica, in linii mari, ca sa ajungi de unde ai plecat dupa o greseala trebuie sa faci vreo 5-6 task-uri corecte....Asta-i afacerea aici. Daca gasesti ceva mai banos, zi-ne! Ce daca devenim referral-ii tai? Totul e sa iasa banu`! Oricum ar fi, spor in continuare!
Revin: inca o treaba care iar nu cade bine dar trebuie s-o luam ca atare: chiar si in modul "Work" unele task-uri sunt platite doar la pachet: trebuie sa faci doua ca sa ti se plateasca una (de ex. "Twitter demographics")!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #1994

Fri May 15, 2015 05:50 in Romanian

Atenite! Primul task nou e intotdeauna "Quiz mode" si nu se plateste. Daca nu-l faci corect, in schimb, nu iti coboara procentul la acuratete (un fel de compensatie). De la al doilea task incolo esti in "Work mode" si platit in consecinta. Modificari or sa mai fie, trebuie doar citit calendarul de lucru al celor de la "CrowdFlower"!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #1991

Tue May 12, 2015 02:51 in Romanian

Motto: "Omul intelept invata din greselile altora, mediocrul din propriile greseli iar prostul nu invata deloc."
Ei bine, dragii mei compatrioti, azi sunt mediocru! Pe scurt (ca-i pe bani! :D ) revin cu lamuriri la postul anterior: Ce s-a intamplat de fapt? Faceam task-uri dar mi se parea ca nu-mi sunt contabilizate. Ele de fapt, saracele, erau contabilizate, dar pe alt site ce ofera, la randul lui, posibilitatea de a lucra cu "CrowdFlower" (banuiesc ca stiti ca puteti avea mai multe Contributor ID!). Asta s-a intamplat dupa ce aici am accesat si eu la nivelul PREMIUM. Nu-mi dau seama care a fost mecanismul fiindca atat de multe cunostinte de informatica nu am :? . M-am lamurit de-abia cand am intrat pe respectivul site si cand cei de la "Helpdesk CrowdFlower" mi-au raspuns cu amabilitate la tichetul in care descriam ce s-a intamplat concret. Asadar, daca va aflati in situatia mea (doua conturi!) iata cum sa procedati: mai intai faceti log pe "CrowdFlower". Abia dupa ce ajungeti in sectiunea "Dashboard" deschideti o noua fereastra si logati-va aici, altfel riscati sa va pierdeti rabdarea aflandu-va in necunostinta de cauza.
Asadar, spor la bani tuturor!
Cu stima, Victor

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #1990

Mon May 11, 2015 21:32 in Romanian

Va salut cu stima! ...
... Si va rog, dati-mi un sfat! Acum cateva ore am trecut si eu in categoria conturilor premium. Din acel moment "crowdflower" ori imi spune ca am mai facut acele joburi pe alt ID de pe alte site (da, mai am doua ID-uri, dar unul dintre ele e afiliat unui site ce nu mai exista, nu dau nume ca nu stiu daca am voie, iar celalalt e pe un site activ dar n-am mai intrat sa fac task-uri de acolo de mai bine de un an). Daca faci tichet sa-ti anuleze acele ID-uri, cei de la "crowdflower" iti raspund ca nu-i nevoie fiindca sunt interesati sa urmareasca evolutia in paralel si ca nu-i deranjeaza ca ai mai multe ID-uri, ori ma lasa sa lucrez dar nu-mi mai intra nici-un ban in cont. Fara sa fi modificat nimic la cont aici sau pe "crowdflower". Ce ma sfatuiti? Multumesc mult de ajutor, Victor

Oferte » Post #209

Wed Apr 01, 2015 19:03 in Romanian

Seara buna! (din nou...asa apuc eu sa scriu: doar cand in Romania e seara! :) ). Incerc sa postez aici fiindca am gandit ca titlul "Oferte" face cumva trimitere spre sectiunea "Offers", adica exact locul despre care vreau sa intreb si eu cate ceva, incercand a nu fi off-topic. Despre ce e vorba? Tot aruncand un ochi pe ici-pe colo prin forum mi s-a parut ca pentru Romanoa ofertele si survey-urile sunt foarte putine, spre deloc. Stie cineva daca e o problema pe criterii geografice sau e altceva? ... Ceva care nu-mi trece mie prin minte la ora asta... :). Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri, Victor

Daily Checklist Bonus » Post #309

Tue Mar 31, 2015 11:51 in Romanian

Seara buna! Mai, oameni buni, eu tot nu prea inteleg un lucru: in a treia zi consecutiva de completat Daily...Bonus mai primesc ceva in plus? Multumesc anticipat, Victor
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Jan 24, 2022 12:45:59 PST