Please wait...
HomeForumPosts by jeff120

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by jeff120

Referrali - Explicatii si sfaturi » Post #134

Mon Sep 03, 2012 11:29 in Romanian

Excellenzo wrote: Baeti datimi va rog frumos un sfat ! cum pot face rost de referrali , eu am incercat multe metode dar fara nici un folos< poate stiti voi vrio metoda care lucreaza :) mersi mult

Sunt multe topic-uri pe forumul general. Pe scurt : incearca cateva Traffic Exchange-uri pentru inceput, daca vrei gratis... Dar trebuie sa ai rabdare :D

--Castiguri la Clixgrid-- » Post #520

Mon Aug 20, 2012 05:18 in Romanian

warcaller wrote: cred ca am mai intrebat...dar intreb sa nu mor. ... dati la plesneala click-uri? eu dau o casuta da una ba ..

Da, nu e niciun algoritm sau vreo tehnica secreta. Se acorda aleatoriu, daca ai noroc sa dai click la momentul potrivit, bubui premiul.

Cu cat mai multi dau click in acelasi timp, cu atat mai mult sansele scad. Cu cat sunt mai putini care dau click simultan, sansele cresc. Dar nu ai de unde sa stii cati dau clickuri odata cu tine, deci de aia e doar noroc.

The Haircut » Post #5

Wed Aug 15, 2012 10:20 in General Talk

I know the Romanian version of this joke (: . It is a bit different, but this one is pretty funny, unfortunately it fits too well the situation here, in Romania. (You know, the political situation...)

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #947

Wed Aug 15, 2012 06:11 in Romanian

Nu merge, baieti, nu va strofocati. E blocat de la amiaza. Poate o sa dispara si o sa-l refaca si il baga mai diseara. Eu mai incerc din 30 in 30 minute, bifand la toate No, si apare pagina cu bug-ul :). :cs:heers !

Intrebari/Probleme » Post #740

Tue Aug 14, 2012 22:16 in Romanian

adrianze wrote:
jeff120 wrote:
warcaller wrote: nu-i vb de ca sunt precaut(bine.. nu strica sa fii) am la cardu ala si un cont in valuta... ideea in sine era de fapt..banii intra sub forma de $ sau de lei? se face convertire automata?

Da, convertirea se face automat. Se iau niste taxe totusi, cred :D

A precizat ca are card in $ deci nu se face nici o conversie ( convertire e altceva :P ) si ii se scade doar taxa de 2 euro din suma care o scoate pe card.

Ai dreptate, daca are card in $ nu i se face conversie :D.

Eu ma refeream in general ca daca ai card in lei si vrei sa scoti dolari de pe PayPal se poate, doar ca se face conversie automata. :D

Intrebari/Probleme » Post #738

Tue Aug 14, 2012 11:48 in Romanian

warcaller wrote: pai da..dar nu ma incalzeste cu nimic :) eu vroiam sa aduc useri noi pe site.. nu cei care deja sunt...

Eh, pai asta e alta poveste. Ca sa aduci useri noi, descurca-te si tu, incearca sa faci advertising pe alte site-uri, incearca sa ii spui lu` colega-tu, mai incearca pe Omegle sau mai stiu eu ce :)), ...

Aia cu ads-urile e ca sa pui tu reclama sa aduci useri noi pe alte site-uri, nu pe asta, daca pui problema asa.

Si sincer, daca vrei sa aduci useri noi, incearca sa vorbesti pe chat-uri internationale, cauta referrali din america sau ceva, ca la noi nici nu-s oferte/task-uri/etc, si nici vointa nu este... Diferite metode sunt, dar nu prea imi vin in minte acum. Arunca o privire la forumul principal, ...

Cum topicul e "Intrebari/Probleme" cred ca te voi lamuri in alt topic, ca sa nu dam in off topic.

Intrebari/Probleme » Post #736

Tue Aug 14, 2012 11:36 in Romanian

warcaller wrote: ai inteles bine.. si iti dai seama ca nu ma refeream la cele pe care dau eu click pe ele.. si cum intrebam mai sus.. ads-urile pe care vreau sa le pun eu.. unde o fi afisate? si vazute tot de ce utilizatorii CS?

Deci poti afisa ad, adica reclama, la ce vrei tu, pe pagina de View Ads, sau la ClixGrid. La View Ads ai diferite pachete, pe mii de vizionari, si da, apar altor utilizatori de ClixSense la pagina de View Ads.

Asta inseamna sistemul asta : advertiserii (adica tu) platesc sa isi afiseze ads (reclame), si cei care se uita la ele (tot tu cand te duci in fiecare zi la View Ads) primesc un procent din acea suma platita de advertiseri, iar restul e profitul firmei. Doar ca sa-ti faci o idee. De aia e stabil sistemul asta :).

Discutii diverse » Post #86

Tue Aug 14, 2012 11:34 in Romanian

oldstyle25com wrote: vroiam doar sa spun ca sunt mandrul posesor de cont premium pe care mi l-am facut singur fara nici o investitie in 3 saptamani, deci se poate. Mersi :clixsense: :D

Sa-l folosesti sanatos :)) si sa profiti de el la maximum ! :cs:heers !

Intrebari/Probleme » Post #734

Tue Aug 14, 2012 07:00 in Romanian

warcaller wrote: cum functioneaza ads? unde apar? tot aici pe CS?

La ce te referi prin "ads"?

Ads-urile sunt in primul rand cele pe care dai tu click de pe pagina de "View Ads".

In al doilea rand, pot fi link-uri puse de tine, de exemplu sa faci reclama blogului tau sau altui PTC etc, contra cost, care sa apara altora la View Ads sa dea click pe ele. Daca vei fi vreodata interesat de asa ceva, inainte sa o faci sa intrebi aici pe forum ca sa stii cand sa le tii deschise, etc... Mai apar si probleme neprevazute...

In rest, nu stiu la ce te poti referi. Daca nu am inteles, lamureste-ma :D

Intrebari/Probleme » Post #732

Tue Aug 14, 2012 05:37 in Romanian

warcaller wrote: firar..si am mai deschis si cont in valuta degeaba :D :)) bine.. plateste firma..dar ca idee

Ei fir-ar... Toata treaba e ca ti-l calculeaza la un curs nu foarte favorabil... Taxele se iau la orice withdraw-uri din paypal pe card, poate sa fie si in "rupee", pentru ca din asta traieste Paypal...

Intrebari/Probleme » Post #730

Tue Aug 14, 2012 05:25 in Romanian

warcaller wrote: nu-i vb de ca sunt precaut(bine.. nu strica sa fii) am la cardu ala si un cont in valuta... ideea in sine era de fapt..banii intra sub forma de $ sau de lei? se face convertire automata?

Da, convertirea se face automat. Se iau niste taxe totusi, cred :D

Intrebari/Probleme » Post #728

Tue Aug 14, 2012 05:20 in Romanian

warcaller wrote: da.. ai inteles bine.. stiu ca banii vin intai in paypal.. dar din paypal ma interesa.. ca vad ca imi da doar din US sa pun banca :|

Daca ma gandesc mai bine, tu la respectivul cont din banca x, ti-ai atasat un card de credit pe care n-ai vrea sa il dai pe Paypal, sau oriunde altundeva... Inteleg, o solutie ar fi sa iti faci un alt card de credit la contul asta.

Dar poate te temi de cardul pe care nu vrei sa il dai, ca ai bani pe el si nu stiu ce. Eu te asigur ca in cazul asta, daca folosesti acel card doar cu Paypal si cu site-uri sigure ca ClixSense, nu ai de ce sa te temi.

Dar niciodata nu strica precautia. Sper ca ti-am fost de ajutor, si daca mai ai nevoie, reply.

Intrebari/Probleme » Post #726

Tue Aug 14, 2012 04:57 in Romanian

warcaller wrote: am un cont in $ la o banca x... nu pot da contu ala? ca sa nu-l dau pe cel de pe card...

Cui sa i-l dai ?

Daca te referi la ce cred eu, trebuie atasat la Paypal contul in $ de la banca x, ca tu cand dai cashout, iti vine in contul de paypal, nu pe un anume card de credit sau cont de banca. Iti vin banii in Paypal, si de acolo iti vin pe card sau pe cont, depinde ce alegi.

Am inteles bine ?

Discutii diverse » Post #84

Tue Aug 14, 2012 03:18 in Romanian

catalina75 wrote:
jeff120 wrote: M-am uitat si prin FAQ si prin "helpdesk" la ClixSense. Si site-ul asta pare FOARTE prietenos. Ce ar fi (ca daca avem sub-forum inseamna ca suntem o comunitate importanta) sa vorbeasca moderatorul nostru cumva, sau cineva mai important cu admin-ul sau ceva de genul sa ne dea acces la surveys ?

Doar asa, ca idee. Ca na, iti dai seama, poate daca cer multi, ar accepta. Cred ca ar fi o sursa de venit destul de acceptabila. Oricum, nu stiu daca strica sa incercam. Doar ca parere. Ce ziceti ?

Eu votez pentru surveys!!!

Postul e vechi de aproape un an. Dupa cum imi raspunse si ivanlevente atunci, chiar daca am avea acces, nu am avea niciun survey, pentru ca nu ar fi firme interesate de parerea clientilor romani. :cs:heers !

Intrebari/Probleme » Post #721

Mon Aug 13, 2012 11:24 in Romanian

kateckiz3 wrote: am observat ca mi s-a schimbat ip-ul :|

voi a-ti mai patit asa ceva? e prima oara cand mi se intampla si nu stiu de cand e asa si cum am dat click-urile :?

Pai in ultimul timp toti providerii de internet furnizeaza Internet prin intermediul Ip-ului Routabil... Deci e ceva normal.

Cu clickurile nu-i bai...

Intrebari/Probleme » Post #717

Mon Aug 13, 2012 05:44 in Romanian

martales wrote: Ora 20.00 duminica sau luni, fanyaliona?

Ora 20:00 luni, martales.

How hot is it? » Post #14

Mon Aug 13, 2012 05:32 in General Talk

David0089 wrote:
Antoniq wrote:
David0089 wrote: In India it is hotter than Bulgaria, here ACs don't go on vacations. Buy one from India and it will run smoothly. I think Bulgaria is colder compared to India? Am I right?

Damn bro, you kill jokes

By "my A/C went on vacation" I meant that it's so hot that my A/C was like "F**c this, I can't work like this" and went on vacation.

But yes, I plan a trip to India and after talking to some friends about it they said that it's hot as hell

Its global recession brother, heat is every where. Nature itself has risen to protest against indiscriminate destruction of natural habitat by men and women. Its us who are responsible for the heat as we contribute much in making the atmosphere polluted .

You've got to be kidding me. We get here in Romania -35 Celsius degrees on winter and +42 Celsius degrees on summer. It is just a way too big difference of temperatures.

I don't say there is no such thing as global warming and recession, because there actually IS. But there are many other reasons for those temperatures. Why always feel guilty when you really don't have to ? I mean, it is a very little pollution caused DIRECTLY by mankind.

Sa Facem Cunostinta! » Post #47

Mon Aug 13, 2012 05:24 in Romanian

Am revenit dupa vreo luna jumate de inactivitate si ma bucur ca s-a inmultit comunitatea. Spor la :cs:lickuri!

Diablo III » Post #2

Wed May 16, 2012 08:31 in General Talk

Lemme tell you a little story about Romania. I don't personally play Diablo 3. Yesterday, or I don't know, those days there was the official launch of Diablo 3. Thru all the countries who firstly launched it (SUA, etc) it was Romania there. In the middle of the night the game was released.

Now, a Television took an interview to a student :

-What did you buy here ?
-4 standards and 2 gamer packs.
-How much did those games cost in all?
- Ehh... 1400 RON (=over 320 euros)

Well, make an idea about this country (:

Intrebari/Probleme » Post #440

Wed May 16, 2012 08:26 in Romanian

shpritz wrote: Eu cred ca ar mai trebui si avertizati...
In topicul asta s-a intrebat de cel putin 10 ori daca se pot inchiria reffi... tot atatea raspunsuri primite... Oare chiar intrati ca inecatii si direct la postat intrebari? De ce nu cititi putin fratilor? Va ajuta mai mult daca cititi decat sa intrebati...

Problema e ca undeva scrie ca primele 3 posturi trebuie acceptate de moderatori... Nu s-ar putea cumva, "ivan", sa ii dai cancel la post si sa ii explici motivul : CITESTE FAQ ?

Doar intrebam...ca ne irita pe toti membrii astia :lol: si cred ca si pe tine, ca moderator...:D
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Jan 28, 2022 01:56:37 PST