Please wait...
HomeForumPosts by ptc4money

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by ptc4money

Intrebari/Probleme » Post #102

Mon Jan 02, 2012 09:50 in Romanian

cvaly38 wrote: salut.spunemi te rog aici nu se pot inchiria referali?si daca da cum?

nu, nu se pot inchiria.

Intrebari/Probleme » Post #100

Sun Jan 01, 2012 03:22 in Romanian

vucmanovici wrote: Am vrut sa inscriu un prieten tot pe calculatorul meu si nu merge, de ce? Trebuie sa fiu pe alt calculator obligatoriu?

User Agreement, punctul 2.

La multi ani!!! » Post #2

Sat Dec 31, 2011 15:51 in Romanian

La Multi Ani, multa sanatate si fie ca toate dorintele sa vi se indeplineasca!
Nu in ultimul rand, fie ca 2012 sa va aduca multi referrali pe toate ptcurile pe care activati si comisioane cat pentru alti 10 ani! :D

Intrebari/Probleme » Post #97

Thu Dec 29, 2011 10:31 in Romanian

jeff120 wrote: Referitor la Titlu : Intrebari/Probleme, si nu la posturi anterioare.

Mai, ce facem aici ? Deja devin frustrat. Am ajuns sa fim luati peste picior de un macaronar moderator chiar si pe ClixSense Forum ? Sa fim seriosi ! Un moderator de-al nostru poate sa faca ceva ? Am trimis un reply dar s-ar putea sa imi iau warning :D. Sunteti cu mine ? :P

EDIT : Aici si unde gasiti postul lui : Forum->International->Member Lounge->Feature requests->Surveys should be availabe MUST SEE!!!. Cam asa suna threadul din care face parte topicul, respectiv topicul in sine.

Postul e #4, autorul "skynet84". Adica, putin frustrat tot devii cand esti luat peste picior in halul asta !

nu e macaronar, 90% sanse sa fie roman stabilit in italia, a lasat si un reply aici
nu am observat sa comenteze ceva deplasat sau sa ne ia peste picior, asa ca replyul tau a parut putin cam.. cazut din cer.
nu primesti warning, nu ai pt ce, dar probabil toata lumea o sa iti explice de acum incolo ca nu aveai motive sa te simti frustrat. :lol:
o seara placuta

Discutii diverse » Post #10

Thu Dec 29, 2011 06:04 in Romanian

jeff120 wrote:
IubiricaMica wrote:
deja am facut un pas mare atunci cand s-au permis inscrierile romanilor pe clixsense, acum tot ce putem face e sa speram ca pe viitor sa iesim si de pe aceasta lista neagra.

Parca "ivanlevente" spunea ca nu ar fi folositor, oricum, ca "ClixSense Research" sa fie deschis pentru tari precum : Malaysia, Romania, Serbia, pentru ca nu am avea firme care sa ne ceara parerea.

P.S: Citeste/cititi postul #4 al topicului :)

sunt alte siteuri care se ocupa doar de surveys si care ofera, din joi in paste ce-i drept, sondaje si romanilor.
atat pt clixsenseresearch cat si pt celelalte siteuri partea de inscriere pe site nu garanteaza ca vei primi vreun sondaj asa ca nu vad care este legatura intre a permite inscrierile romanilor si a presupune ca nu vor fi sondaje pt ei. cum am zis, motivul pt care nu sunt permise inscrierile poate fi citit ori de cate ori dati un click pe surveys.

Discutii diverse » Post #6

Wed Dec 28, 2011 14:17 in Romanian

jeff120 wrote: M-am uitat si prin FAQ si prin "helpdesk" la ClixSense. Si site-ul asta pare FOARTE prietenos. Ce ar fi (ca daca avem sub-forum inseamna ca suntem o comunitate importanta) sa vorbeasca moderatorul nostru cumva, sau cineva mai important cu admin-ul sau ceva de genul sa ne dea acces la surveys ?

Doar asa, ca idee. Ca na, iti dai seama, poate daca cer multi, ar accepta. Cred ca ar fi o sursa de venit destul de acceptabila. Oricum, nu stiu daca strica sa incercam. Doar ca parere. Ce ziceti ?

un raspuns al adminului din martie, probabil ati mai citit acelasi lucru si pe acest forum
Quote:Hello we have been notified that the surveys are not available in the following countries.

Nigeria
north Korea
Bosnia
Iran
Iraq
Yugoslavia
Singapore
Pakistan
Indonesia
Croatia
Bulgaria
Egypt
Malaysia
Romania
Serbia
el salvador
san salvador
costa rica
nicaragua

Thank you
motivul este dat pe pagina care ar trebui sa ne directioneze catre surveys:
Quote:Unfortunately, fraudulent activity has been detected in the country from which you're attempting to access this site and as such your access is currently restricted.
deja am facut un pas mare atunci cand s-au permis inscrierile romanilor pe clixsense, acum tot ce putem face e sa speram ca pe viitor sa iesim si de pe aceasta lista neagra.

Intrebari/Probleme » Post #91

Tue Dec 27, 2011 14:52 in Romanian

nu se supara nimeni, doar asta e ideea, sa ajutam. in schimb in semn de apreciere se poate cauta in posturile dinainte si se poate verifica daca a mai fost postat ceva in legatura cu problema voastra. asa mi se pare normal
o seara placuta!

Intrebari/Probleme » Post #89

Tue Dec 27, 2011 13:05 in Romanian

se castiga comisoane din upgrade pe toate cele 8 nivele. nu inteleg ce e atat de greu, s-a mai raspuns pana acum la intrebari de genul acesta.

Intrebari/Probleme » Post #78

Sun Dec 18, 2011 07:43 in Romanian

Hesller wrote:
IubiricaMica wrote:
Hesller wrote: salut.... nu prea am avut sa citesc totu pe aici... am o intrebare... referrali se pot inchiria? si daca da... imi zice si mie careva cum? mc anticipat:>

Nu, nu se pot inchiria/ cumpara referrali, nu este un bux.

mc pt raspuns. sa inteleg ca banii se castiga doar din click'urile pe care le dau eu nu?

din clickurile tale si din posibile castiguri la clixgrid iar daca reusesti sa aduci referrali directi atunci si din clickurile referralilor de level 1 si din comisioane
pe termen lung, daca reusesti sa aduci referrali si daca upgradezi vei putea primi comisioane din toate cele 8 nivele posibile ale downline-ului tau

Intrebari/Probleme » Post #76

Sat Dec 17, 2011 16:16 in Romanian

aurelus11 wrote:

Referitor la surveys...am gasit un site de surveys care da 1,25$ pe referral. Vreau sa intreb un moderator daca as putea sa vi-l impartasesc...cu toate ca nu cred, si nici nu s-ar parea normal sa fac asta.

nu, nu poti face asta pe forum
totusi ai grija, majoritatea siteurilor de genul acela sunt scam

Intrebari/Probleme » Post #73

Sat Dec 17, 2011 07:47 in Romanian

Hesller wrote: salut.... nu prea am avut sa citesc totu pe aici... am o intrebare... referrali se pot inchiria? si daca da... imi zice si mie careva cum? mc anticipat:>

Nu, nu se pot inchiria/ cumpara referrali, nu este un bux.

--Castiguri la Clixgrid-- » Post #31

Wed Dec 14, 2011 03:43 in Romanian

aiocezar wrote: salutare. am tot studiat despre acest site. as dori sa fac upgrade. ma intereseaza daca se poate castiga binisor doar din clickurile mele. la acel joc am castigat o data sau de doua ori si atat. la un moment dat am renuntat la site din cauza castigurilor mici la membru standard. multumesc pentru raspuns.
Sectiunea Intrebari si Probleme era mai potrivita, dar fie:
- castigurile sunt destul de frumoase ca utilizator premium, dar din punctul meu de vedere, daca nu vrei sa promovezi siteul pt a avea referrali sau nu ai posibilitatea sa il promovezi atunci s-ar putea sa nu fii foarte multumit nici de upgrade. E clar ca valoarea upgradeului o scoti din clickurile proprii intr-un an de zile dar depinde si ce asteptari ai la profit (asta depinde si de activitatea ta)
- ca utilizator premium ai acces la mai multe reclame, premium only ads deci e un +
Sfatul meu este sa instalezi toolbarul de la clixsense, asa sigur nu o sa pierzi vreo reclama atata timp cat esti la calculator, sa incerci sa promovezi linkul tau de referral pe forumuri si pe siteul personal (daca nu vrei sa investesti in campanii de publicitate) iar mai apoi sa upgradezi.

--Castiguri la Clixgrid-- » Post #24

Sat Dec 10, 2011 16:28 in Romanian

am fost o perioada inactiv pe partea de clixgrid, ma plistisisem sa tot dau clickuri si sa primesc rar cate ceva..
totusi, de cand am revenit si dau clickurile zilnic la clixgrid pot spune ca o data la cateva zile trebuie sa castig 25 centi, 1 dolar, undeva pe acolo...deci se poate, numai noroc sa ai si cum a zis si ivanlevente, 1 click dat= o sansa de castig, cu cat mai mult incerci cu atat ai mai multe sanse de reusita

Intrebari/Probleme » Post #60

Thu Dec 08, 2011 09:49 in Romanian

aurelus11 wrote:
P.S. la prima intrebare inca nu am primit raspuns.
citeste bine postul meu

cat despre PP, vezi care este rata de conversie ron-dolar (dar ca idee $1 la bnr era azi 3.24)
o seara placuta!

Intrebari/Probleme » Post #58

Thu Dec 08, 2011 07:39 in Romanian

daca te referi la bonusul pt activitate, o sa il primesti imediat ce refii au indeplinit baremul
aurelus11 wrote: vad ca nu ma ajuta nimeni cu intrebarea de mai sus...oricum m-am hotarat sa fac upgrade, dar am o alta problema.
In contul de payPal nu am nimic, si imi spune ca nu se poate face add founds...atunci cum platesc??? Voi cum ati facut?
este de ajuns sa atasezi la contul de paypal un card de credit(si sa il verifici bineinteles), apoi cand nu o sa ai fonduri suficiente in paypal pt a efectua vreo plata, paypal va lua direct de pe cardul tau suma necesara.

Intrebari/Probleme » Post #55

Tue Dec 06, 2011 14:04 in Romanian

aurelus11 wrote: am si eu o intrebare...de ce mi-a dat doar 10 linkuri astazi? nici macar in ziua cand m-am inscris nu mi-a dat asa putine si m-am inscris seara pe la 19:00...

tinand cont ca este un ptc si nu un bux, reclamele aici apar doar atunci cand un advertiser creeaza o campanie.
pe langa asta, siteul ofera posibilitatea advertiserului de a alege un anumit target, anumite zone ale lumii etc.
eu in schimb nu am de ce sa ma plang, azi a fost o zi destul de fructuoasa din pct de vedere al reclamelor, dar ce-i drept majoritatea au fost premium only.

Intrebari/Probleme » Post #38

Fri Dec 02, 2011 07:05 in Romanian

kineticscu wrote: Felicitari de asemenea pentru cei 120 refi. Citi sint la linia 1?
la partea asta iti pot raspunde eu - sunt afisati doar referralii directi activi, deci 120 refi pe linia 1 :)
merita cu varf si indesat laudele :clap:

Intrebari/Probleme » Post #34

Tue Nov 29, 2011 08:49 in Romanian

Cybernet777 wrote: Salut, am o intrebare: Spuneti-mi va rog daca se intimpla ca o zi sa nu pot da click pe reclame voi primi ceva de la referalii mei? Multumesc si succese tuturor!

Da, ClixSense nu te obliga sa dai clickuri zilnic pt a castiga de la referrali.

Intrebari/Probleme » Post #30

Mon Nov 28, 2011 11:28 in Romanian

trickski wrote: salut..am si eu o intrebare...Cate conturi sunt acceptate? ..adik daca vrea si fratimiu sa-si faca dp pc lui si are acelasi ip imi baneaza contu`l?...am citit si am vaz ca se accepta sa te loghezi de la munca , prieteni..etc..dar dak de pe ip-ul ala a mai fost creat un cont si eu nu stiu ?!?..sa ma lamureasca si pe mine cineva

ai fost de acord cu asta cand ai facut contul. citeste punctele 2 si 12 si ai sa gasesti raspunsurile la intrebarile tale.
ca un sfat, modifica avatarul.
o seara placuta!

Intrebari/Probleme » Post #24

Sat Nov 26, 2011 13:52 in Romanian

bogdant8 wrote: Mi-am instalat Toolbar-ul, dar nu mă anunţă când apar reclame. Ce trebuie să fac?

daca poti fi mai explicit- nu iti apare nimic/ nu ai sunet care sa te anunte ca a aparut o noua reclama/ ai noscript sau alt tool care nu permite incarcarea anumitor siteuri etc.
daca poti sa pui si un screenshot e perfect.
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Jan 28, 2022 01:58:38 PST