Please wait...
HomeForumPosts by ptc4money

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by ptc4money

Oferte » Post #5

Fri Apr 20, 2012 15:54 in Romanian

tot ce e valabil pt noi la oferte in momentul de fata este acea oferta - bidz.com.
acela este un site de licitatii. licitezi, castigi, platesti itemul iar pt ca ai fost baiat bun si ai completat oferta primesti 16$.
totusi, sunt mai multe tipuri de licitatii dar o sa evidentiez decat 2 mari categorii ca sa va faceti idee:
- unele licitatii ofera produse care au un anumit prag care trebuie depasit. daca acel prag nu este depasit atunci chiar daca ai castigat licitatia o sa fii nevoit sa platesti valoarea minima(de prag) sau sa il refuzi
- a doua categorie are drept scop plecarea de la $1 ca prag, deci e accesibila la prima vedere...dar o sa observati ca se liciteaza peste valoarea de prag a celor de la tipul anterior de licitatie, deci din punctul meu de vedere o mana spala pe alta si clientul plateste.
oricum, succes si poate pe viitor o sa apara si alte oferte!

Intrebari/Probleme » Post #376

Fri Apr 20, 2012 04:22 in Romanian

Sper ca stii ca plata pe Clixsense se face in prima zi de luni dupa cererea de cashout. Daca da atunci in primul rand asigura-te ca adresa de email pentru PP pe care ai folosit-o pe Clixsense este cea corecta.
Daca totul este ok atunci scrie un Ticket si explica-le problema ta.

Intrebari/Probleme » Post #373

Sun Apr 15, 2012 14:14 in Romanian

Din punctul meu de vedere, metoda cea mai folosita de catre romani este PayPal-ul.
Iti faci un cont pe Paypal AICI
Urmezi indeaproape procesul de inscriere, introduci date valide iar apoi daca vrei ca banii facuti aici sa ii poti scoate pe card atunci atasezi un card la contul de PayPal - toate acestea sunt usor de urmat imediat ce te inregistrezi pe PayPal.

--Castiguri la Clixgrid-- » Post #233

Sat Apr 14, 2012 03:27 in Romanian

ancagherghel wrote: Am castigat 5 dolarei,yupiiiiiiiiiiii

Felicitari! si cum la mai mare nu prea se poate atunci iti urez la mai multe! :mrgreen:

Intrebari/Probleme » Post #364

Fri Apr 13, 2012 01:58 in Romanian

miradonitz wrote: Buna..poate e cineva care ma poate lamuri: am facut un cashout luni,2 aprile si azi,12 aprilie inca banii nu au intrat in paypal.Trebuie sa mai astept sau poate nu am facut eu ceva cum trebuia.La tranzactie scris processing... . Multumesc

Verifica adresele de PP/ AP ( sau orice procesator pe care l-ai folosit pt cashout) , fii sigura ca este totul corect. Daca totul este scris corect atunci scrie un Ticket catre admin si spune-i ce problema ai apoi doar astepti rezolvarea.

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #217

Fri Apr 13, 2012 01:51 in Romanian

in momentul acesta sunt disponibile 2 taskuri de $0.05 fiecare avand peste 3 mii de joburi ramase. succes!

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #210

Thu Apr 12, 2012 10:05 in Romanian

@rlutia, iti zic eu ce iti poate aduce facutul gura cand nu e cazul, cateva avertisemente sau un ban, atata tot. asa ca si daca discuti ceva, fie cu noi, fie cu alti moderatori, fie cu adminul, una este sa te incapatanezi pe ideea ta si alta este sa accepti adevarul
aici totul e ok, noi discutam, noi incercam sa rezolvam daca se poate, dar pe forumul mare nu o sa fii privit cu ochi buni pt chestii de acest gen.
am tinut doar sa iti aduc putin in vedere si aceste lucruri, acum ce faci pe viitor este decizia ta.

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #205

Wed Apr 11, 2012 15:33 in Romanian

acum nu stiu cum ar crede vreun roman ca poate castiga acel concurs. mie unul mi se pare imposibil. nu poti concura cu alte tari care au taskuri de n ori mai multe decat a noastra. btw, cand am postat mesajul de mai sus am intrat si la taskuri, era valabila una singura in momentul acela, cea cu twitterul. acum a disparut. deci apar si dispar ca painea calda, atata tot. f putine pt atatia membrii.
@rlutia, ideea e ca nu are rost sa ne agitam, nu rezolvam nimic in momentul de fata.

Taskuri - Probleme si sfaturi » Post #202

Wed Apr 11, 2012 14:29 in Romanian

sunt unele lucruri care imi scapa. de ce vrem noi sa facem tot timpul din tantar armasar? taskurile nu sunt oferite de CS ci de crowdflower. e problema lor cum si pentru cine ofera taskuri. tot ce putem face e sa asteptam sa apara taskuri noi. jasm a explicat ca in momentul de fata CF ofera ceva mai putine taskuri, nu e ceva ce ar putea face CS in privinta asta. daca totusi alegem sa comentam atunci o vom face doar pt a face postari. niciodata nu am vazut pe cineva sa se planga pe forum ca au aparut prea multe taskuri, si stiti prea bine ca au fost si perioade de acest gen, deci hai sa nu sarim cu gura imediat ce nu ne convine ceva. nu o sa aduca nicio modificare in bine a situatiei de fata.
just wait, ca doar la asta ne pricepem :D

--Castiguri la Clixgrid-- » Post #222

Wed Apr 11, 2012 04:29 in Romanian

nu esti obligat sa anunti ceva pe forum. o faci doar daca vrei, nu are nici cea mai mica legatura cu tot ceea ce castigi tu pe site.

Intrebari/Probleme » Post #330

Sun Apr 01, 2012 03:10 in Romanian

da ai cauta doar putin in subforumul nostru ai gasi si un topic numit Tasks. ai sa gasesti acolo raspunsul la unele intrebari.

Intrebari/Probleme » Post #328

Sat Mar 31, 2012 16:35 in Romanian

screenshot ca sa arati ca ai cei 13 dolari si nu iti apare textul Cashout in dreptul sumei. daca intradevar este o problema ii gasim imediat rezolvarea.

Venitul zilnic » Post #60

Sat Mar 31, 2012 09:47 in Romanian

pe viitor ramaneti la subiectul topicului. astfel de discutii le puteti avea in topicul Discutii diverse

Dovezi de plata. » Post #44

Fri Mar 30, 2012 06:45 in Romanian

sorinelli wrote: Azi doresc sa fac primul cashout,aveti idee cam cat dureaza aprobarea pt paypal,am dat cashout de dimineata si inca e in pending..???

o sa primesti banii luni.

Intrebari/Probleme » Post #322

Fri Mar 30, 2012 06:08 in Romanian

cand si cand mai sunt probleme cu reclamele dar sunt remediate rapid. acum cateva minute au aparut

Discutii diverse » Post #37

Tue Mar 27, 2012 13:58 in Romanian

In principiu pe mai toate siteurile ptc respectate cam asa sta treaba - daca nu ai referrali stai mai bine standard. sunt unele beneficii tot timpul dar trebui sa vezi totusi daca acele beneficii intradevar iti vor folosi la ceva. daca esti membru din State pe clixsense poate ca privesti problema altfel. Oricum adminii or sa stie intotdeauna cum sa aduca noi membrii si sa ii tina pe cei vechi multumiti deci probabil vor veni alte moduri de a castiga ceva in plus pe viitor.

Intrebari/Probleme » Post #314

Mon Mar 26, 2012 07:18 in Romanian

ideea cea mai buna era sa fi dat cashout atata timp cat inca mai era duminica dupa ora serverului(adica doar vreo 9 ore inaintea postului tau) dar acum depinde de modul de procesare al platilor, daca proceseaza doar cashouturile cerute pana duminica, inclusiv, dupa ora serverului sau daca vor procesa si cashouturile cerute pana in momentul in care au inceput ei sa efectueze platile.
pare ca acum vom afla cum se gestioneaza astfel de situatii.

Intrebari/Probleme » Post #300

Sat Mar 24, 2012 06:03 in Romanian

mihamiro1964 wrote: Multumesc de intelegere, sper sa nu mai fac aceeasi greseala de 2 ori :thumbup:

Alte intrebari : - pot sa sterg pe cineva din lista de invitati si cum anume ?
- ce este surveys si de ce nu este activ ?

1. Nu. In acea lista vezi invitatiile trimise de tine, actiunea deja a fost efectuata (mesajul trimis) asadar chiar daca ai fi putut sa stergi vreo intrare din acel istoric nu te-ar fi ajutat cu nimic
2. Sondaje de opinie. Romania este in randul tarilor banate de compania care le ofera.

d33nis wrote: Salutare, am si eu o intrebare, in cat timp primesc banii dupa ce am dat request ?

Presupun ca ai cerut prin PP, AP sau LR - plata se face in lunea imediat urmatoare cashoutului.
Pe viitor consultati FAQ, multe intrebari simple au raspunsurile aici.

Venitul zilnic » Post #54

Fri Mar 23, 2012 09:05 in Romanian

Hypermassive wrote: Buna seara care este venitul zilnic la premium ? sa stiu daca se merita? se recupereaza investitia daca e pe an platibil..? Multumesc

investitia se recupereaza
cat despre venitul zilnic, nu are o valoare fixa, depinde de cate reclame apar pe timpul zilei, cati referrali ai, cat de mult timp petreci pe site, etc

Intrebari/Probleme » Post #283

Fri Mar 16, 2012 07:31 in Romanian

mihamiro1964 wrote:
ptc4money wrote:
mihamiro1964 wrote: Salut tuturor, Problema mea consta in faptul ca unul din referalii mei apare ca inactiv iar el imi precizeaza ca are contul suspendat, Poate cineva sa imi dea detalii ?

cont suspendat din diverse motive, doar el si adminul pot sti de ce. scrie un ticket si intreaba de ce contul acelui referral a fost suspendat.

am postat tichet si am fost indreptat catre admin. stii cum pot face asta ? catre ce mail sau care este id-ul adminului in limba romana ?

cum ti-a spus si rlutia66, referralul tau poate scrie tichet fara sa fie logat. tichetul este preluat automat de admin si rezolvat. limba folosita trebuie sa fie engleza.
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Jan 28, 2022 01:02:23 PST