Please wait...
HomeForumInternationalTurkishParasını Payoner'e alamayanlar(Gift card)
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Parasını Payoner'e alamayanlar(Gift card)

Locked

#1 by mukbilyasamaz » Thu Jun 10, 2021 09:30

Merhabalar, clixsense bünyesindeki birikmiş paramı ysense olunca epey bir süredir çekemedim. Forumdaki birçok arkadaşın aynı sorunu yaşadığını gördüm. Hem payonere hem de ysense firmalarına bununla ilgili mail attım fakat bir çözüme ulaşamadım. Hesabımda 80 dolar civarı bir param vardı. Birçok başlıkta amazon gift cardla ilgili paylaşımlar yapılmış fakat ayrıntılı bir açıklama pek göremedim. Ben de deneyimlerimi paylaşmak istedim sizinle. Benim durumumda olanlar için gift carddan başka parayı alabilme yolu görünmüyor ne yazık ki.
1-) Öncelikle cashout kısmına tıkladığımızda para çekme ekranı geliyor. Buradan ilk sıradaki amazon karta(almanya) 5er dolarlık iki çekim talebi verdim. 24 saat içerisinde sadece 10 dolarlık bir çekime izin veriliyor. Bu şekilde art arda 8 gün boyunca çekim talebi vererek hesabımdaki tüm parayı amazon gift koduna çevirdim.
2-) Amazon gift kodları ortalama 3-4 gün içerisinde mailime geldi. son 2 tanesi çok gecikince ysense ticket attım ve ertesi gün o kodlarımda gelmiş oldu.
3-) Amazon.de(amazonun almanya şubesi) sitesinden bir üyelik açtım. Türkçe dil desteği de olduğu için siteyi rahatlıkla çözdüm. Daha sonra hesabım sekmesinden hediye kartlarına tıklayıp, hediye kartı yükle bölümünü seçtim. Buraya mailime gelen kodları aktif etmek suretiyle yapıştırıp amazon hesabıma tek tek yükledim. Dolar olarak çektiğim paralar amazon hesabıma euro olarak geçti. Artık 80 euroluk bir amazon hediye kartım oldu.
4-) Sıra amazondan nasıl alışveriş yapacağımla ilgili araştırmaya geldi. Bunun için youtubdan epey video izledim. En sonunda akıllı saat almaya karar verdim. Ürünlerin bazılarının Türkiye'ye gönderimi varken bazılarının yok. Zaten olmayan ürünlerde sağ tarafta uyarı veriyor Türkçe olarak. Buna uygun adresime kadar gelebilecek ürünü seçtim. 63 Euroluk bir akıllı saat aldım. Amacım bu saati L...go gibi uygulamalar üzerinden satıp paraya çevirmek. Siz ihtiyacınız olan bir üründe alabilirsiniz. 63 euronun üzerine 8,47 euro postalama ve paketleme ücreti; 11,24 euro da gümrük vergisi eklendi. 6 euroluk da bir indirim uygulandı. Toplamda 77 küsur euroluk bir alışveriş yapmış oldum. Ürünün elime ulaşması 18-29 haziran arasında olacağı yazıyor sistemde. Siparişi dün vermiştim.
5-) Süreç şimdilik bu kadar. Ürün elime geçince başka aşamalar olursa yazarım. Baktığımız zaman kargo ve gümrük ücreti yüksek görünüyor. Ancak paramı alabilmenin başka bir yolunu bulamadım ve razı oldum. Sorularınız olursa cevaplarım. Umarım açıklayıcı olmuştur.
mukbilyasamaz
Posts14
Member Since15 Sep 2018
Last Visit25 Jun 2021
Likes Given0
Likes Received10/5

#2 by BilgiliZat » Thu Jun 10, 2021 09:53

şu tango kart tekrar eklense iyi olucaktı ama hiç bir gelişme yok 50 doları yüksek teklif gelmezse 1 yılda ancak yaparım haftalardır 12 dolarım var anketlerde qouta full ve screen outtan sıkıldığım için tıklamıyorum bile :lol:

Payonere ilk çekimde link gelmeyenler şunu deneyebilir çekim talebinden sonra e postaya link gelene kadar ysensede kayıtlı epostanız payonere ekli olmasın ekliyse değiştirin çekim talebi verin bağlama linki geldiğinde giriş yapın bağlayın
BilgiliZat
Posts128
Member Since22 Nov 2020
Last VisitToday
Likes Given35
Likes Received63/56

#3 by mzanka » Thu Jun 10, 2021 11:12

Neobux'ta bir sürü ödeme yöntemi var. Ysense uyumaya devam etsin. Norton teklif ücretimin de üstüne yattılar. 60 gün olmak üzere. Dünya umurlarında değil.
mzanka
Posts410
Member Since17 Mar 2019
Last Visit20 Aug 2021
Likes Given984
Likes Received654/339

#4 by mukbilyasamaz » Wed Jun 16, 2021 08:58

Ürün elime beklediğimden daha hızlı geldi. 14 haziranda Türkiye gümrüğüne geldi. Gümrükten telefonla arayıp tc mi istediler. Onun dışında bir şey istemediler. 16 haziran itibariylede evime geldi kargo. Toplamda 7 gün sürdü
mukbilyasamaz
Posts14
Member Since15 Sep 2018
Last Visit25 Jun 2021
Likes Given0
Likes Received10/5
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Dec 7, 2021 22:33:08 PST