Please wait...
HomeForumInternationalTurkishIki farkli internetten tek pc ile calisilir mi
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Iki farkli internetten tek pc ile calisilir mi

Locked

#1 by owl_eyed » Fri Nov 22, 2019 14:35

Arkadaslar daha once deneyen varmi. Mesela ben evde kendi internetimle kendi heasabima giriyorum. Ayni laptopu isyerine goturunce bi is arkadasim kendi hesabina girerse sorun olur mu. Laptop isyerinin laptopu. Bilen deneyen var mi. Kisacasi inyermet baglantilari farkli ama bilgisayar tek. Bu sekilde her ayri baglantiya kullanilan ayri hesap tek pc ustunden sorun olurmu
owl_eyed
Posts17
Member Since7 Nov 2018
Last Visit16 Feb 2021
Likes Given3
Likes Received2/2

#2 by husein » Fri Nov 22, 2019 16:21

internet bağlantısı önemsiz wifi kapatıp açınca bile ip değişiyor, fakat kullandığın cihazın IP'si değişmez yani o cihazdan 2.bir hesaba giriş yaparsan ySense hesabının askıya alınması muhtemel ki ben ilk hesabımı kapatıp yenisini açtığımda bile kapatıldı sebebi çerezleri silmem gerekiyormuş.

Kurallarda okumuştum aynı evde aynı internet ile yakınlarının hesap açması sorun olmuyor
tek cihaz - tek hesap olması şartıyla
husein
Posts130
Member Since31 Oct 2019
Last Visit16 Feb 2021
Likes Given63
Likes Received74/59

#3 by Hattusas » Fri Nov 22, 2019 22:48

Reklam filmini izlediysen üstteki arkadaşın dediği gibi farklı cihazlar ile girebilirsiniz. Reklam filminde ailecek para kazanın diyor ve ailedeki herkes para kazanmaya başlıyor farklı cihazlardan fakat aynı cihaz olunca sanki tüm hesapları tek kişi yönetiyormuş gibi bir algı oluşuyor. O yüzden hesabın gidebilir.
Hattusas
Posts390
Member Since9 Jul 2019
Last Visit24 Aug 2021
Likes Given157
Likes Received319/197

#4 by owl_eyed » Fri Nov 22, 2019 23:55

husein wrote: internet bağlantısı önemsiz wifi kapatıp açınca bile ip değişiyor, fakat kullandığın cihazın IP'si değişmez yani o cihazdan 2.bir hesaba giriş yaparsan ySense hesabının askıya alınması muhtemel ki ben ilk hesabımı kapatıp yenisini açtığımda bile kapatıldı sebebi çerezleri silmem gerekiyormuş.

Kurallarda okumuştum aynı evde aynı internet ile yakınlarının hesap açması sorun olmuyor

Ama benim bildigim cihazin ip adresi olmazki mac adresi olur. Baglantinin ip adresi olur. Cerezler konusunda da farkli browser lar kullanilirsa sorun olmaz diye dusunuyorum ama denemedim. Ayrica diyelim ben 2. El pc aldim onceki sahibi de burayi kullaniyormus. Bundan dolayi hesabin kapatilmasi mantiksiz olmaz mi
owl_eyed
Posts17
Member Since7 Nov 2018
Last Visit16 Feb 2021
Likes Given3
Likes Received2/2

#5 by husein » Sat Nov 23, 2019 07:22

owl_eyed wrote:
husein wrote: internet bağlantısı önemsiz wifi kapatıp açınca bile ip değişiyor, fakat kullandığın cihazın IP'si değişmez yani o cihazdan 2.bir hesaba giriş yaparsan ySense hesabının askıya alınması muhtemel ki ben ilk hesabımı kapatıp yenisini açtığımda bile kapatıldı sebebi çerezleri silmem gerekiyormuş.

Ama benim bildigim cihazin ip adresi olmazki mac adresi olur. Baglantinin ip adresi olur. Cerezler konusunda da farkli browser lar kullanilirsa sorun olmaz diye dusunuyorum ama denemedim. Ayrica diyelim ben 2. El pc aldim onceki sahibi de burayi kullaniyormus. Bundan dolayi hesabin kapatilmasi mantiksiz olmaz mi

IP ban atıldığını hiç sanmıyorum bu bir işe yaramaz, çözümü kolay. Bu ve benzeri uygulamalar anakarttan direk mac ban atıyorlar bunun çözümü de olsa bile sıfırdan hesap açmak gerekiyor çünkü ySense hesabı bu sebeple askıya alırsa açmaz.

2.söylediğin şey hakkında; cihazın önceki sahibinin farklı biri olması bu durumu mantıken değiştirmez. Eski sahibi bugün ySense'ye girip yarın cihazı sana teslim eder bunu senden başkası bilemez. Sonuçta bir yazılım kurulmuş herşey otomatik yönetiliyor hesabı kapatan 'kişi' değil yazılım.

Hiç afları olduğunu sanmıyorum, yıllarca uğraşırsın akraban size gelip habersiz bu sitede üyelik açar ve sonra sen girince bi bakmışsın hesabın uçmuş. Benim bildiğim bu tür sitelerde aynı interneti kullanan bi tanıdığının farklı cihazdan hesap açması sorun olmuyor ama o kişi senin refinse eğer yine hesaplar güm. Daha basit sitede bunu yaşamıştım burada da illa ki vardır.
husein
Posts130
Member Since31 Oct 2019
Last Visit16 Feb 2021
Likes Given63
Likes Received74/59
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Nov 27, 2021 06:56:08 PST