Please wait...
HomeForumInternationalTurkishPAYOONER GELDİ !
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
PAYOONER GELDİ !

#441 by nofearsports » Thu Jan 30, 2020 09:42

gkey001 wrote: Payonere para çektim hiç tanımlamadan direk hesaptan 52 dolar kesti para nereye gitti belli değil sizce ne olabilir ?

normal öyle oluyor zaten 3 4 iş günü içinde e postanıza link geliyor ordan payoner hesabınızı bağlayıp alıcaksınız
nofearsports
Posts278
Member Since16 Nov 2018
Last Visit23 May 2020
Likes Given150
Likes Received144/100

#442 by SirRam » Fri Jan 31, 2020 04:11

Payoneer'deki parayı Enpara dolar hesabına mı yoksa TL hesabına mı çekmek daha mantıklı sizce?
SirRam
Posts9
Member Since23 Aug 2016
Last Visit13 Oct 2021
Likes Given0
Likes Received2/2

#443 by wariorxcz » Fri Jan 31, 2020 06:14

Hasan00 wrote: Ödeme alabilirsiniz demiş. Hesabınız site tarafından onaylanmış. Ek olarak payoneer hesabınızın emaili ile ysense emailiniz aynı ise geçicektir para bekleyin çekim tablebi yaptıysanız paranızın yattığına dair mesaj alıcaksınız hafta sonları beklemeyin. Yarın olmaz ise pazartesiye kalır veya daha da uzayabiliyor. Belli olmuyor ben çekim talebini verdikten 3 gün sonra çektim.

Hasan kardeşim teşekkür ederim. "Paranız yoldadır" dedi ila nihayet. Yalnız bir yerde acemilik ettim galiba. Payoneeri ysense tanıtmak istemesinden kasıt, malimi ve şifremi paylaşmıştım. İlerisi için sıkıntı çıkarmaz inşallah. Bunu paylaşmaya bir gerek var mıydı ? hala emin değilim.
wariorxcz
Posts64
Member Since8 Sep 2018
Last Visit28 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received4/4

#444 by wariorxcz » Fri Jan 31, 2020 06:16

nofearsports wrote:
gkey001 wrote: Payonere para çektim hiç tanımlamadan direk hesaptan 52 dolar kesti para nereye gitti belli değil sizce ne olabilir ?

normal öyle oluyor zaten 3 4 iş günü içinde e postanıza link geliyor ordan payoner hesabınızı bağlayıp alıcaksınız

Peki nasıl bağlanıyor tam olarak.. Hallettim ama inanın çözebilmiş değilim. Payoner kullanıcı malimi ve şifremi vermiştim. Buna göre mi payoneeri ysense bağlıyor bunlar ?
wariorxcz
Posts64
Member Since8 Sep 2018
Last Visit28 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received4/4

#445 by nofearsports » Fri Jan 31, 2020 06:30

SirRam wrote: Payoneer'deki parayı Enpara dolar hesabına mı yoksa TL hesabına mı çekmek daha mantıklı sizce?

kesinlikle tl hesabına çekin dolara çekerseniz swifft masrafıyla kuşa döner paranız
nofearsports
Posts278
Member Since16 Nov 2018
Last Visit23 May 2020
Likes Given150
Likes Received144/100

#446 by wariorxcz » Fri Feb 07, 2020 13:54

nofearsports wrote:
SirRam wrote: Payoneer'deki parayı Enpara dolar hesabına mı yoksa TL hesabına mı çekmek daha mantıklı sizce?

kesinlikle tl hesabına çekin dolara çekerseniz swifft masrafıyla kuşa döner paranız

İyi günler. TL hesabı görünmüyor ki, DOLAR-EURO-GBT şeklinde nakil arçaları verilmiş. 1 hafta oldu para hesabıma yansımadı bu arada. Arkadaşlar, ticket olayı nedir nasıl atılır, ne yapmam lazım bilemedim. Biraz yardım edin lütfen.
wariorxcz
Posts64
Member Since8 Sep 2018
Last Visit28 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received4/4

#447 by nofearsports » Fri Feb 07, 2020 14:45

wariorxcz wrote:
nofearsports wrote:

İyi günler. TL hesabı görünmüyor ki, DOLAR-EURO-GBT şeklinde nakil arçaları verilmiş. 1 hafta oldu para hesabıma yansımadı bu arada. Arkadaşlar, ticket olayı nedir nasıl atılır, ne yapmam lazım bilemedim. Biraz yardım edin lütfen.

payonere zaten dolar olarak gidiyorda siz payonerden çekerken oraya tl cinsi banka hesabınızı ekleyip çekiyorsunuz, e postanızı kontrol ettinizmi ilk çekimde link geliyor tıklayıp bağlamanız gerekiyor hesaba
nofearsports
Posts278
Member Since16 Nov 2018
Last Visit23 May 2020
Likes Given150
Likes Received144/100

#448 by k4lend3r » Sat Feb 08, 2020 02:30

Merhaba, hesap doğrulama bağlamında önlü arkalı kimlik fotokopisi istiyor. Bu işlemi yapmazsak ysense ödemelerini alıp banka hesabımıza aktaramaz mıyız acaba? Zorunlu mu bu? Bir de "işletim bilgilerini sunun" diyor. Sanıyorum ki bu pek gerekli değil.. Bilen yardım ederse sevinirim.
k4lend3r
Posts2
Member Since7 Sep 2019
Last Visit18 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received0

#449 by ysuser456419468 » Sat Feb 08, 2020 03:25

bende birkaç soru sormak istiyorum
payonere hesap açtıgımızda acaba sürekli bi para kesme olayı var mı aidat gibi sadece para aktarması yaparken mi kesiyorlar birde istedigimiz zaman payoner hesabını kapatabiliyor muyuz ve bunu nasıl yapabiliyoruz
bir şey daha soracam ysense hesabında ki parayı başka yere aktarmadan direkt amazondan alışveriş yapabiliyor muyuz?
ysuser456419468
Posts125
Member Since1 Jan 2020
Last Visit21 Nov 2021
Likes Given1
Likes Received83/53

#450 by ankettasksever » Sat Feb 08, 2020 03:30

ysuser456419468 wrote: bende birkaç soru sormak istiyorum
payonere hesap açtıgımızda acaba sürekli bi para kesme olayı var mı aidat gibi sadece para aktarması yaparken mi kesiyorlar birde istedigimiz zaman payoner hesabını kapatabiliyor muyuz ve bunu nasıl yapabiliyoruz
bir şey daha soracam ysense hesabında ki parayı başka yere aktarmadan direkt amazondan alışveriş yapabiliyor muyuz?

payoneer kart talep etmedikçe aidat felan yok. dolar olarak gelen parayı tl ye çevirip banka hesabımıza aktarırken güncel kurun 0.10/0.12 krş altından hesaplayıp havale yapıyor. komisyonu sadece bu.

istediğin zaman hesabını mail atarak kapatabilirsin ben bir tane kapattım.

amazon hediye kart amazon türkiyede geçerli değil ben bizzat amazon canlı destektek sorup öğrendim. bizim için sadece payoneer ve skriil geçerli. skrile de bulaşma derim komisyon ücretleri payonerden daha yüksek.
Last edited by ankettasksever » Sat Feb 08, 2020 03:33 » edited 1 time in total
ankettasksever
Posts2,461
Member Since17 Dec 2018
Last Visit14 Jan 2021
Likes Given3,841
Likes Received2,317/1,388

#451 by ankettasksever » Sat Feb 08, 2020 03:32

k4lend3r wrote: Merhaba, hesap doğrulama bağlamında önlü arkalı kimlik fotokopisi istiyor. Bu işlemi yapmazsak ysense ödemelerini alıp banka hesabımıza aktaramaz mıyız acaba? Zorunlu mu bu? Bir de "işletim bilgilerini sunun" diyor. Sanıyorum ki bu pek gerekli değil.. Bilen yardım ederse sevinirim.

gerekli değil. ben göndermedim 10 dan fazla sorunsuz para çekim işlemi yaptım. işlem esnasında problem çıkarsa o zaman gönderirsiniz.
ankettasksever
Posts2,461
Member Since17 Dec 2018
Last Visit14 Jan 2021
Likes Given3,841

#452 by ysuser456419468 » Sat Feb 08, 2020 03:35

ankettasksever wrote:

payoneer kart talep etmedikçe aidat felan yok. dolar olarak gelen parayı tl ye çevirip banka hesabımıza aktarırken güncel kurun 0.10/0.12 krş altından hesaplayıp havale yapıyor. komisyonu sadece bu.

amazon hediye kart amazon türkiyede geçerli değil ben bizzat amazon canlı destektek sorup öğrendim. bizim için sadece payoneer ve skriil geçerli. skrile de bulaşma derim komisyon ücretleri payonerden daha yüksek.

cevap için teşekürler
yok zaten amazon tr almayacam yurt dışından bir şey almak istiyorum o yüzden sordum
ysuser456419468
Posts125
Member Since1 Jan 2020
Last Visit21 Nov 2021
Likes Given1
Likes Received83/53

#453 by ankettasksever » Sat Feb 08, 2020 05:27

ysuser456419468 wrote:
ankettasksever wrote:

cevap için teşekürler
yok zaten amazon tr almayacam yurt dışından bir şey almak istiyorum o yüzden sordum

Yurt dışından vergisi de var. olay ekonomik olmaktan çıkar. :$
ankettasksever
Posts2,461
Member Since17 Dec 2018
Last Visit14 Jan 2021
Likes Given3,841

#454 by wariorxcz » Sun Feb 09, 2020 14:12

Sayın nofearsport,

Payoneerde banka hesabımın tanımlı olduğunu gördüm ve bunu gördüğüm için hesabıma para çeki gerçekleştridim. Yani payonerden banka hesabıma çektim. "Paranız yolda" mesajını aldım. Başka neyi gözden kaçırıyor olabilirim. Herhangi bir olumsuz uyarı mesajı da yok ortalarda..

Yardım için teşekkürler.
wariorxcz
Posts64
Member Since8 Sep 2018
Last Visit28 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received4/4

#455 by wariorxcz » Sun Feb 09, 2020 14:16

nofearsports wrote:
wariorxcz wrote:
nofearsports wrote:

payonere zaten dolar olarak gidiyorda siz payonerden çekerken oraya tl cinsi banka hesabınızı ekleyip çekiyorsunuz, e postanızı kontrol ettinizmi ilk çekimde link geliyor tıklayıp bağlamanız gerekiyor hesaba

"TL CİNSİ BANKA HESABI" DERKEN o noktada bir sıkıntı peyda olmuş olabilir. Çünkü payonerre tanımlı banka hesabıma parayı çek dediğimde, DOLAR-EURO VE GBT çıkıyor fakat TL olarak gözükmüyordu payoneerde...?

HATA NEREDE OLABLİR?
wariorxcz
Posts64
Member Since8 Sep 2018
Last Visit28 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received4/4

#456 by wariorxcz » Sun Feb 09, 2020 14:18

Tabi ben bunlardan euro olarak seçtim değil de, seçtirildim. Çünkü doları değil euroyu seçtirdi anlamadım neyin nesi
wariorxcz
Posts64
Member Since8 Sep 2018
Last Visit28 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received4/4

#457 by wariorxcz » Sun Feb 09, 2020 14:29

Payoneer'e yazdım ödemeyi teslim alamadığımı ve oto-cevap olarak bu geldi

"The time that it takes for a Billing Service payment to reflect on your Payoneer account depends on how your client paid for the payment request:

Credit card payment: 2 business days
ACH Bank Debit: 5 business days
Local bank transfer to your Global Payment Service details: 2-5 business days
In addition, sometimes we can ask for further information before we can load a payment to your Payoneer account. Please check your email to see if you received a request for further information regarding your payment.

Please note that the Billing Service, including requesting payments, is subject to availability."

Geriye bir nokta daha kalıyor sanki: Şöyle ki SOİSMİMDE -I karakteri bulunmasına rağmen, payoneer üyeliğinde onu -İ (i) olarak kabül etti... artık derece olumsuz bir etkisi olabilir emin değilim. Belki başına gelen vardır..?
wariorxcz
Posts64
Member Since8 Sep 2018
Last Visit28 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received4/4

#458 by nofearsports » Sun Feb 09, 2020 16:07

wariorxcz wrote: Tabi ben bunlardan euro olarak seçtim değil de, seçtirildim. Çünkü doları değil euroyu seçtirdi anlamadım neyin nesi

siz payonere banka hesabınızı eklediğinize eminmisiniz? yani bu dediğiniz 3 hesap payonerin size kullandırttığı 3 alıcı hesap, anladığım kadarıyla kendi bankanıza değilde payonerdeki dolar hesabından euro olan hesabınıza gönderdiniz, ben enpara tl hesabımı ekleyip çektiğimde 3 4 saatte gelmişti hemen
nofearsports
Posts278
Member Since16 Nov 2018
Last Visit23 May 2020
Likes Given150
Likes Received144/100

#459 by wariorxcz » Mon Feb 10, 2020 13:40

nofearsports wrote:
wariorxcz wrote: Tabi ben bunlardan euro olarak seçtim değil de, seçtirildim. Çünkü doları değil euroyu seçtirdi anlamadım neyin nesi

siz payonere banka hesabınızı eklediğinize eminmisiniz? yani bu dediğiniz 3 hesap payonerin size kullandırttığı 3 alıcı hesap, anladığım kadarıyla kendi bankanıza değilde payonerdeki dolar hesabından euro olan hesabınıza gönderdiniz, ben enpara tl hesabımı ekleyip çektiğimde 3 4 saatte gelmişti hemen

Eminim kardeş. Şöyle eminim. Payoneerde, banka hesabımı gördüm vehatta ibanı dahi gördüm. Bir şekilde banka hesabımı eklemeyi başarmışım ama nasıl yaptım kestiremedim işte. Özetle: ysensedeki 52 dolarım payoneere geçti. Payoneer'den paranız yolda karşılığı geldi.. Nasıl bir silsiledir aklım beynim kafam almıyor artık.. Yemin vermeyim bir daha bulaşmayacağım. Lkain işte göz hamallığımızın karşılığını alabilsek kafi... Ha birde öyle sanıyorum hesabı tanımla aşaması "Prodeege" kısmı ile alakalı ve zaten o aşamaları yaparken herhangi uyarı almadım.

Hayırlısı illaki ne diyim...
wariorxcz
Posts64
Member Since8 Sep 2018
Last Visit28 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received4/4

#460 by k4lend3r » Fri Feb 14, 2020 05:24

Payoneer hesabımı Ysense'e tanımlamaya çalışıyorum.

Profile & settings daha sonra payments altında cashout yazıyor. Ordan girince Payoneer'i seçtim. 52 dolarım var ve yanında Get Rewarded yazıyor. Ona tıklayınca da "52$ hesabınızdan düşülecek, geri dönüş yok" diyor.

Doğru yolda mıyım? 6 ayda ara sıra girerek yaptığım parayı yanlış bi hamleyle yalan etmek istemiyorum. Bi yönlendiriverin :)
k4lend3r
Posts2
Member Since7 Sep 2019
Last Visit18 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received0
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Dec 3, 2021 14:46:09 PST