Please wait...
HomeForumInternationalTurkishSkrill Ödemeleri Başladı
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Skrill Ödemeleri Başladı

Locked

#121 by EphiiaLtes » Mon Sep 16, 2019 07:20

Suber16 wrote: Arkadaslar buradan skrille gondereceksiniz oradanda transferwise hesabiniza atacaksiniz ordan tl ye cevirip banka hesabiniza cekeceksiniz skrillde euro hesabi acin benim tl idi kapattim euro sctim dogrulama yapmam gerek skrilldede para gonder kismina basinca sizden iban swift falan istiyor bunuda ttansferwise i actiginizda ordan aliyorsunuz

Peki benim skrill usd olarak açtım ysenseden gönderim talebide oluşturdum ? Durum ne olur ? Bilgin var mı ?
EphiiaLtes
Posts17
Member Since12 Jul 2018
Last Visit18 Sep 2020
Likes Given0
Likes Received1/1

#122 by safa123 » Mon Sep 16, 2019 07:55

Skrili diğer siteden aldığım ödemelerden dolayı sürekli kullandım. Önceleri 2-3 yıl öncesine kadar, banka hesabına düzgün ödeme gönderiyorlardı 30 TL kesintiyle. Sonradan sorun çıktı hangi banka hesabını açsam geri iade. En son skrill kart talep ettim yaklaşık 8 dolara 50 TL ye denk geliyor. 20 günde adresime kart geldi. Ve 1-2 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Örneğin hesapta bugün 10 dolar yattı hemen banka atm sine gidip çektim. Birkaç deneyim sonucu en az kesinti yapan bankayı da buldum. TEB bankası atm si en düşük kesintiyi yapıyor. Örneğin 50 TL lik çekimde yaklaşık 4 TL, 100 TL lik çekimde yaklaşık 8 TL kesiyor.
Çok şükür herşey düzene girdi derken, geçen günlerde bir mail geldi. Skrill kart Türkiye'de 30 eylülden sonra geçerli olmayacak diye. İşte bu durum bizi düşündürüyor. İnşaallah bu kararlarından vazgeçerler. Şu an sorunsuz çekiyoruz fakat kart kapanma riskinden dolayı da beklemedeyiz.
Eğer skrill kart sistemi Türkiye'ye kapanmazsa tek kurtuluş yolu bu bence, bütün arkadaşlara durumu bildireceğiz 30 Eylülü bekleyin.
safa123
Posts3
Member Since25 Jul 2011
Last Visit27 Dec 2019
Likes Given0
Likes Received0

#123 by inereta33 » Mon Sep 16, 2019 07:55

Skrill tam bir soyguncu uzak durun.

Buradan paranı skrill e istiyorsun %1 gidiyor.

skrill parayi öyle bir kurdan TL ye ceviriyor ki, %10 da kur farkindan gidiyor.

Skrill hesabina gecti diye seviniyorsan asıl macera yeni başlıyor.

Skrill den parani cekmek istersen 5,50 Euro ücret baştan gidiyor.

TL transfer etmiyoruz, Euro transfer ediyoruz, Euro hesap açacaksın diyorlar.

Euro hesap açıp, detaylarını giriyorsun.

Skrill Paranı Euro ya çeviriyor, öyle bir çeviriyor ki, gitti %10 daha...

Yapacak bir şey yok para birr geliyor yarısı yok. E noldu skrill, skrill bizden kaynakli değil diyor, swift masrafı, muhabir bank masrafı, kendi bankan kesmiş vs. diye başlıyor.

Bankana soruyorsun, gelen bu diyor.

TR piyasasına çalışmıyoruz diyorlar zaten, çalıştıkları ülkelerde kredi kartına çekme var, kendi para biriminde çekme var.

Sonuç, Skrill den uzak durun.
inereta33
Posts13
Member Since10 Mar 2019
Last Visit23 Nov 2021
Likes Given0
Likes Received3/3

#124 by EphiiaLtes » Mon Sep 16, 2019 08:00

Hesabı usd olarak açanlar peki ? Ne olacak?skrill hesabım usd şuan ve ysense den talep gönderdim ? Gelir mi ? İade mi olur ?
EphiiaLtes
Posts17
Member Since12 Jul 2018
Last Visit18 Sep 2020
Likes Given0
Likes Received1/1

#125 by Thelastair » Mon Sep 16, 2019 08:42

EphiiaLtes wrote: Hesabı usd olarak açanlar peki ? Ne olacak?skrill hesabım usd şuan ve ysense den talep gönderdim ? Gelir mi ? İade mi olur ?

Hesap usd ise burdan çıktığı gibi usd olarak gelmesi lazım ama Türk bankalarına çekmeyi denemeyin burdaki arkadaşların anlattığına bakarsak epey yoluyorlar. Transferwise'dan hesap açıp oraya çekin ordanda türk bankasına çekin burayada detaylı olarak adım adım paylaşın durumu , belki aynı yöntemle çekmek isteyen arkadaşlar olacaktır. Ben payoneer'i bekleyeceğim..
Thelastair
Posts410
Member Since3 Jul 2014
Last Visit24 Feb 2021
Likes Given430
Likes Received247/192

#126 by EphiiaLtes » Mon Sep 16, 2019 09:50

Thelastair wrote:
EphiiaLtes wrote: Hesabı usd olarak açanlar peki ? Ne olacak?skrill hesabım usd şuan ve ysense den talep gönderdim ? Gelir mi ? İade mi olur ?

Hesap usd ise burdan çıktığı gibi usd olarak gelmesi lazım ama Türk bankalarına çekmeyi denemeyin burdaki arkadaşların anlattığına bakarsak epey yoluyorlar. Transferwise'dan hesap açıp oraya çekin ordanda türk bankasına çekin burayada detaylı olarak adım adım paylaşın durumu , belki aynı yöntemle çekmek isteyen arkadaşlar olacaktır. Ben payoneer'i bekleyeceğim..

Usd olarak gelir ise transferwise ile çekeceğim
EphiiaLtes
Posts17
Member Since12 Jul 2018
Last Visit18 Sep 2020
Likes Given0
Likes Received1/1

#127 by incigul » Mon Sep 16, 2019 11:33

@galiba

Binomo'dan para çekmeden önce Neteller'de hesabınızı onaylatmak gerektiğini baştan söyleyeyim. Neteller'den dolar olarak Binomo'ya aktarıyorum TL hesapta da işlem yaparım. Sadece %2,5 oranında kesinti yapıyor. Para çekerken cep bank transferiyle çekebiliyorum. 17 lira kesinti ile banka hesabıma isteyebiliyorum. Binomo'da TL hesabı açmak kaydıyla gerçekleştirebildim. Her türlü kesinti oluyor ama böylesi daha hayırlı diye düşünüyorum. Daha önceki deneyimimde JTN Panel'den gelen transferi 60 TL olarak Skrill'de gözüktü. Daha sonra Neteller'e aktarım yaptım. 2 dolara yakın kesinti oldu. Akabinde 40 lirayı minimum riskle Binomo'da değerlendirip 100 lira kazanınca cep bank transferi aracılığıyla çektim. Sonuçta Yapı Krediye yansıyan bakiye kesintiyle 83 TL falan oldu.
incigul
Posts9
Member Since5 Jan 2013
Last Visit16 Nov 2021
Likes Given0
Likes Received8/3

#128 by incigul » Mon Sep 16, 2019 11:35

Çarşamba gününden beri beklediğim, Skrill'e para transfer işlemi bugün itibariyle gerçekleşti.
incigul
Posts9
Member Since5 Jan 2013
Last Visit16 Nov 2021
Likes Given0
Likes Received8/3

#129 by nisagul » Mon Sep 16, 2019 11:49

Skrillden en sağlam para çekimi skrill kart talep etmektir. Skrill kart için 50-60 TL'niz gidiyor fakat en azından ondan sonra çok az kesintiyle paranızı direk atm lerden çekiyorsunuz.
Yalnız 30 Eylülde Türkiye'deki skrill kartın biteceği mesajı geldi. Eğer kartları iptal etmezlerse size bildireceğim
nisagul
Posts36
Member Since3 Nov 2018
Last Visit12 Nov 2021
Likes Given0
Likes Received18/14

#130 by Thelastair » Mon Sep 16, 2019 12:05

EphiiaLtes wrote:
Thelastair wrote:

Önceki sayfada arkadaş şöyle yapmış , Skrill'den Euro hesabı açıyor sonra Transferwise'dan Euro hesabı açıp ordaki iban'a parayı gönderiyor Skril'den , yani Euro-Euro olarak gidiyor ve Transferwise'a gelen parayıda Tl'ye çevirip direk banka hesabına çekiyor. Yani sizin yapmanız gereken Usd gelen parayı skrill'de euro hesabı açarak euro'ya çevirmeniz ben böyle anladım kolay gelsin tekrar , işlemler olunca burdan paylaşırsınız..

Suber16 wrote: Arkadaslar buradan skrille gondereceksiniz oradanda transferwise hesabiniza atacaksiniz ordan tl ye cevirip banka hesabiniza cekeceksiniz skrillde euro hesabi acin benim tl idi kapattim euro sctim dogrulama yapmam gerek skrilldede para gonder kismina basinca sizden iban swift falan istiyor bunuda ttansferwise i actiginizda ordan aliyorsunuz
Thelastair
Posts410
Member Since3 Jul 2014
Last Visit24 Feb 2021
Likes Given430
Likes Received247/192

#131 by bbrkann » Mon Sep 16, 2019 13:36

Skrill ödemesi geldi bugün. Skrillden parayı kurtarmak içinde izlediğim yol, skrill>airtm>kripto para olarak btc cüzdanlarıdan bir tanesi
Kesintiler de şu şekilde=> 25 dolar için
Skrill>>airtm aktarma =2,32 $ + 0,55 $
Airtm>>kripto para =0,30 $
Toplam kesinti = 3,17 $
En az kesinti bu şekilde sanırım

Airtm ve skrill hesapları onaylı
bbrkann
Posts13
Member Since7 Dec 2018
Last Visit29 Dec 2020
Likes Given0
Likes Received3/3

#132 by star_30 » Mon Sep 16, 2019 14:00

geldi 8.7 euro dhgate den 6 euro ya led ışıklı büyüteç sipariş ettim sonra kapattım skrill i. yok btc, yok binomo, yok hesap onayı kim uğraşacak sabredelim payoneer gelene kadar.acil ihtiyacı olan yoksa beklesin payoneer i.
star_30
Posts154
Member Since10 Jul 2019
Last Visit8 Oct 2019
Likes Given27
Likes Received59/43

#133 by Suber16 » Mon Sep 16, 2019 16:33

Dolarla bilgim yok ama burdan dolar olarak gitsede skrillden euro olarak cevrilecek
Suber16
Posts146
Member Since17 Oct 2018
Last Visit17 Oct 2019
Likes Given32
Likes Received35/29

#134 by Suber16 » Mon Sep 16, 2019 16:42

Skrillden ne hesabiniz varsa arkdslar transferwise cekin kur farki cok olmaz ama bunu sadece yaklasik 50 yada 00dolar cekecekecekler icin soyluyorum goze batmaz bunun disinda 10dolar oldugu gibi gider 10 25 denemeyin bekleyin olmazsa zaten ya airtm ya transferwise deneneck skrill kart iptal olcksa olcktir sanmiyorum devam edecklerini acelesi olan atsin skrile buraya yazsin anlatalim cok kere anlattim ama bir daha yardimci olurum benim islemim skrilltl >transferwiseeuro>euro tl cevirme >tl banka hesabi oldu ama dedigim gibi skrill tl onayli vardi kapattim aslinda skrill dolar acip burdan skrill dolara ordan trnsfrwse dolara oradan tlye cebirip atmak en az kesnti kur farki yemeyiz
Suber16
Posts146
Member Since17 Oct 2018
Last Visit17 Oct 2019
Likes Given32
Likes Received35/29

#135 by Suber16 » Mon Sep 16, 2019 16:45

bbrkann wrote: Skrill ödemesi geldi bugün. Skrillden parayı kurtarmak içinde izlediğim yol, skrill>airtm>kripto para olarak btc cüzdanlarıdan bir tanesi
Kesintiler de şu şekilde=> 25 dolar için
Skrill>>airtm aktarma =2,32 $ + 0,55 $
Airtm>>kripto para =0,30 $
Toplam kesinti = 3,17 $
En az kesinti bu şekilde sanırım

Airtm ve skrill hesapları onaylı
Skrill hesabiniz neydi euro dolar tl ? Skrill airtm atarken nasil 2.32$ kesti ? 5.5 euro kesintisi sabit diye biliyorum ben eger bu sekildeyse en uygunu olmus benm 81tl olan param 30tl olrk yatti
Suber16
Posts146
Member Since17 Oct 2018
Last Visit17 Oct 2019
Likes Given32
Likes Received35/29

#136 by Suber16 » Mon Sep 16, 2019 17:11

Ayrica banka hesabiniza istememissiniz sanirim bankaniza atarkende kriptoyu cevirip tl olrak oradada bir kesinti olacaktir kesinlikle
Suber16
Posts146
Member Since17 Oct 2018
Last Visit17 Oct 2019
Likes Given32
Likes Received35/29

#137 by peezan » Mon Sep 16, 2019 21:25

Geçen hafta çarşamba çekim talebinde bulundum hala skrill hesabına gelen giden yok
peezan
Posts82
Member Since25 Jan 2013
Last Visit7 Nov 2021
Likes Given1
Likes Received22/20

#138 by EphiiaLtes » Mon Sep 16, 2019 21:37

Thelastair wrote:
EphiiaLtes wrote:
Thelastair wrote:

Önceki sayfada arkadaş şöyle yapmış , Skrill'den Euro hesabı açıyor sonra Transferwise'dan Euro hesabı açıp ordaki iban'a parayı gönderiyor Skril'den , yani Euro-Euro olarak gidiyor ve Transferwise'a gelen parayıda Tl'ye çevirip direk banka hesabına çekiyor. Yani sizin yapmanız gereken Usd gelen parayı skrill'de euro hesabı açarak euro'ya çevirmeniz ben böyle anladım kolay gelsin tekrar , işlemler olunca burdan paylaşırsınız..

Çekim talebim gerçekleşmiş 50 usd çekmiştim 50 usd olarak geldi şuan. Euro ya mı çevireym yoksa dolar olarak transferwise hesabına mı çekeyim ?
EphiiaLtes
Posts17
Member Since12 Jul 2018
Last Visit18 Sep 2020
Likes Given0
Likes Received1/1

#139 by Thelastair » Mon Sep 16, 2019 21:59

EphiiaLtes wrote:

Çekim talebim gerçekleşmiş 50 usd çekmiştim 50 usd olarak geldi şuan. Euro ya mı çevireym yoksa dolar olarak transferwise hesabına mı çekeyim ?

Daha önce bunları kullanmadım ben anlatılanlara göre söyledim mesela Transferwise'a Usd olarak gidiyorsa usd olarak gönderin yoksa euroya çevirip gönderin ordaki hesabınız hangi para birimiyse ona göre burdaki arkadaş euroya çevirip göndermiş , mesela şurda bir video var izleyin ,

Transferwise clickbanktan ödeme alma ve Nasıl Yurtdışıdan az masraf ile Türkiye'ye para getirilir? - YouTube
Thelastair
Posts410
Member Since3 Jul 2014
Last Visit24 Feb 2021
Likes Given430
Likes Received247/192

#140 by sgbkrcgl » Mon Sep 16, 2019 23:31

skrillden yollarken banka bölümünümü seçiyorsunuz allah rızası için birisi yazsa nasıl yapıldığını
sgbkrcgl
Posts234
Member Since6 Sep 2015
Last Visit27 Oct 2021
Likes Given117
Likes Received65/49
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Nov 29, 2021 19:51:00 PST