Please wait...
HomeForumInternationalTurkishSkrill Ödemeleri Başladı
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Skrill Ödemeleri Başladı

Locked

#41 by YigitArk » Wed Sep 11, 2019 09:28

Skrill'den payoneer'e para gönderen oldu mu ?
YigitArk
Posts403
Member Since6 Aug 2017
Last VisitYesterday
Likes Given1
Likes Received164/113

#42 by sems-i » Wed Sep 11, 2019 09:31

YigitArk wrote: Skrill'den payoneer'e para gönderen oldu mu ?

yok ki öyle bişey , var mı?
sems-i
Posts926
Member Since24 Sep 2016
Last Visit6 Nov 2021
Likes Given175
Likes Received492/366

#43 by sgbkrcgl » Wed Sep 11, 2019 09:33

sems-i wrote:
YigitArk wrote: Skrill'den payoneer'e para gönderen oldu mu ?

yok ki öyle bişey , var mı?

Skrill'den Payoneer'e Para Transferi Nasıl Yapılır? | Sanagrafi
sgbkrcgl
Posts234
Member Since6 Sep 2015
Last Visit27 Oct 2021
Likes Given117
Likes Received65/49

#44 by YigitArk » Wed Sep 11, 2019 09:36

Böyle bir transfer oluyorsa deneyip tecrübenizi yazar mısınız ? payoneer gelmezse son çaba bu.
YigitArk
Posts403
Member Since6 Aug 2017
Last VisitYesterday
Likes Given1
Likes Received164/113

#45 by star_30 » Wed Sep 11, 2019 09:39

alfabeta wrote:
star_30 wrote: çektim 10$ 2-3 güne gelir deniyor hesaba nasil gelecek para skril hesabımı girmedim bir yere? online sitelerde kullanabilirmiyim göreceğiz...
10 dolar gelirde skrilden bankana gelmez hepsi kesintilere gider :)

evet öyle gözüküyor hesaba 15 tl gelse şükredecem sonra skrill i kapatacam :)
star_30
Posts154
Member Since10 Jul 2019
Last Visit8 Oct 2019
Likes Given27
Likes Received59/43

#46 by sgbkrcgl » Wed Sep 11, 2019 10:20

sgbkrcgl wrote: Arkadaşlar skrill.den payonere para yollayan varmı? şöyle bir yazıya denk geldim ne kadar doğru bilmiyorum

Payoneer üzerinde hesabı olanlar Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İngiltere’de otomatik çevrimiçi hesaba sahip olurlar. Amerika’daki hesabına USD, Almanya’dakine euro ve İngiltere’deki hesabına pound aktarımı yapabilirler. Banka bilgilerimizi Payoneer hesabındaki Receive > Global Payment Service seçeneği altında görebiliyoruz. Bu sayfaya birazdan ihtiyacımız olacak.

Skrill’den Payoneer’e para transferi nasıl yapılır?
Öncelikle Skrill hesabında yeni bir banka hesabı açmamız gerekiyor. Cards and Bank Accounts sekmesi altında Add Bank Account butonuna tıklıyoruz ve karşımıza bir form bilgisi çıkıyor.

Country seçeneğinde hangi ülkeye para transferi yapmak istediğimizi seçiyoruz. Euro için Germany, pound için United Kingdom ve dolar için United States of America seçeneğini seçmemiz gerekir öncelikle.

Amerika hesabı eklemek için adresinizin onaylanmış olması gerekiyor. Bunun için de Skrill destek panelinden isminize ait bir faturayı yollamanız lazım.
Almanya hesabına para transferi: Almanya’yı seçtiğimizde iki form seçeneği çıkıyor karşımıza. Swift alanına Payoneer’deki EUR hesabı altında BIC değerinin karşılığını yazmamız gerekiyor. Wirecard Bank’ın Swift kodu WIREDEMM. IBAN değeri için de BIC’ın altındaki IBAN numarasını yazarak hesap ekleme işlemi yapabiliyoruz.

İngiltere hesabına para transferi: İngiltere’yi seçtiğimizde de yine karşımıza iki seçenek çıkıyor. İngiltere banka hesabı için Payoneer’den GBP hesabına tıklayarak erişebiliyoruz bilgilere. Sort Code ve Account Number’ı olduğu gibi yazabiliriz.

Amerika hesabnıa para transferi: Amerika’yı seçtiğimizde daha fazla seçenek çıkıyor karşımıza. Amerika’daki hesap ise Payoneer’deki USD sekmesine karşılık geliyor. Bank Code seçeneğine Routing (ABA) seçeneğindeki numarayı girmemiz gerekiyor. Account Number’a hemen altındaki Account Number’ı, Account Type olarak da Checking seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

Hesap ekledikten sonra yine Skrill üzerinde Cards and Bank Accounts sayfasının sağ tarafında yer alan Withdraw seçeneğini seçiyoruz para göndermek için. Karşımıza parayı gönderebileceğimiz hesabı seçmemizi ve kaç para göndereceksek onun değerini girmemizi sağlayan bir sayfa çıkıyor. Bu bilgileri de girerek Skrill’den Payoneer’e para transferi gerçekleştirebiliyoruz.

bi başka öneri.

Arkadaşlar skrill ile en maliyetsiz bankaya çekim yolunu buldum. kendim 2 kez denedim ve oldu. öncelikle transferwise hesabı açıyoruz. burada hem euro ve tl hesaplarını oluşturuyoruz. skrill deki euro bakiyeyi transferwiseye gönderiyoruz. transferwide tlye çevirip kendi bankamıza aktarıyoruz. ücretler ise 5.5 euro skrill kesintisi + 11.5 TL transferwise çekim ücreti. böylelikle skrill aracı bankası kesinlikle ekstra ayrı bir komisyon alamıyor. 2 kez denedim 2sindede bu 2 kesitni dışında bir kesinti olmadı.
Kısaca; Skrill>Transferwise> banka hesabımız. Ücretler sırasıyla; 5.5 Euro>11.5 TL.
Skrillden transferwiseye aktarım 2 gün sürüyor. trasnferwiseden banka hesabınıza 4 saat. ▲ Collapse
sgbkrcgl
Posts234
Member Since6 Sep 2015
Last Visit27 Oct 2021
Likes Given117
Likes Received65/49

#47 by sems-i » Wed Sep 11, 2019 10:40

skrill in içindeki parayı payoneer e göndermek için neden Öncelikle Skrill hesabında yeni bir banka hesabı açmamız gerekiyor?
sems-i
Posts926
Member Since24 Sep 2016
Last Visit6 Nov 2021
Likes Given175
Likes Received492/366

#48 by Suber16 » Wed Sep 11, 2019 12:13

Skrillden transferwise a nasil ginderim yapacagiz?
Suber16
Posts146
Member Since17 Oct 2018
Last Visit17 Oct 2019
Likes Given32
Likes Received35/29

#49 by Suber16 » Wed Sep 11, 2019 12:26

Skrill hesabim tl onayli euro mu acmak lazim tekrrdan ne lanet bir sistem bizi neden ugrastiriyorki bunlar ben t.bks yapmayabasladim btc odemeside vr dert yok tasa yok
Suber16
Posts146
Member Since17 Oct 2018
Last Visit17 Oct 2019
Likes Given32
Likes Received35/29

#50 by trkmz » Wed Sep 11, 2019 16:10

Öncelikli sorum şu: Skrill hesabını Bilgisayar üzerinden hiçbir şekilde Giriş yapamıyorum. Skrill Sayfası açılmıyor.

Sadece telefonumun Mobil uygulamasından Giriş yapabiliyorum.

Siz de de böyle bir temel problem var mı?
trkmz
Posts146
Member Since2 Nov 2014
Last VisitYesterday
Likes Given5
Likes Received35/31

#51 by Smyrnaa35 » Wed Sep 11, 2019 17:39

403 Hata sayfası tarzı birşeyle karşılaşıyorsan modeme bir reset atıp öyle dene tekrar Skrill'de yaşanıyor bu durum bazen
Smyrnaa35
Posts320
Member Since2 Sep 2014
Last Visit13 Jun 2021
Likes Given397
Likes Received169/100

#52 by trkmz » Wed Sep 11, 2019 17:56

Denedim olmadı. Yine de yardımın için teşekkürler.

Ne olduysa, dün gelen maildeki "Banka hesap bilgileri hatasından paranız Skrill'e geri iade edildi" yazısını okuduktan sonra oldu.

İletişim için Bilgisayarımdan Skrill'e girmek istediğimde hiçbir giriş yapamadım. Mobil giriş yapabiliyorum sadece. Geri gelen paramdan yaklaşık 400 Euro kadar yolladım, Bankamdan Skrill'e dönen param da 200 Euro... :(

Hem paramı çekemedim. Hem de paramızı çekemeden kayba bak! Skrill'e ulaşamıyorum ayrıca.

Ne denir buna?
trkmz
Posts146
Member Since2 Nov 2014
Last VisitYesterday
Likes Given5
Likes Received35/31

#53 by Smyrnaa35 » Wed Sep 11, 2019 18:08

Hayda Euro hesabına istemişsin üstelik yanılmıyorum dimi hangi banka bu ya?Berbat bir durum tabi ayrıca geçmiş olsun umarım düzelir birşekilde.Bu arada Skrill anasayfası komple mi açılmıyor yoksa login ekranına kadar gelip login mi olamıyorsun çünkü bu komple açılmama durumu sık rastlanan bir durum çerezlerle ilgili modeme reset ve geçmişi sildikten sonra düzelen bir sorun normalde.
Last edited by Smyrnaa35 » Wed Sep 11, 2019 18:17 » edited 1 time in total
Smyrnaa35
Posts320
Member Since2 Sep 2014
Last Visit13 Jun 2021
Likes Given397
Likes Received169/100

#54 by verdenegro54 » Wed Sep 11, 2019 22:54

vakıfbank ı olan arkadaşlar vakıfbank internet bankacılığından bedavaya euro hesabı açabilir anında. Skril de vakıfbanka çekim var mı ?
verdenegro54
Posts8
Member Since21 Nov 2017
Last Visit18 Apr 2021
Likes Given0
Likes Received2/2

#55 by moneymakingways » Wed Sep 11, 2019 23:51

moneymakingways wrote:
evren30 wrote: slm arkadaşlar skrıll de aırtımde onaylı olması laızm bide kur farkı ödememek için sıkrıll hesabını usd olarak açin 100 usd airtime aktarma üçreti 0.30 usd yani 2 tl falan bide ltc cekim üçretini biliyonuz 8 tl falan tutuyor toplam 100 usd masraf 10 tl koinim 3 tl çekim üçreti alıyor toplam 13 tl varmi bundan ucuz nakit çekim üçreti yok 500 usd çeken 21 tl uçret öder skrıl da aırtımde onay istiyor

Teşekkürler;
Maalesef Skrill'de TL hesabım var ama Skrill'den Airtm'ye para çıkışında Airtm kendi kurunu kullanırsa çok kayıp olmaz. Sabah kontrol etmiştim; 5.79 TL olan dolar kuru airtmde 5.78 TL idi. Ama Skrill'den işlem yapmadım henüz. Dediğiniz gibi hesap onayı için gerekli evrakları gönderdim.

Eğer TL olarak banka hesabına çekebilirsem ve dolar kur farkları da yukarıdaki gibi olursa Skrill-Airtm-Banka Hesabı veya Kriptopara mantıklı duruyor. Bütün mesele minimum kayıpla Skrill'den parayı çıkarmak.

Arkadaşlar;
Önümüzdeki hafta bir yerden daha Skrill ödemesi bekliyorum. O da gelince yukarıdaki süreci deneyip tecrübelerimi aktaracağım. Muhtemelen o zamana kadar Airtm hesabım da onaylanır. Bekleyip göreceğiz:)

Enteresan bir şekilde onaylamadılar. Your selfie with ID card is rejected; contact support..
Tipimi beğenmediler heralde :) :)
moneymakingways
Posts2,104
Member Since20 Sep 2010
Last VisitYesterday
Likes Given240
Likes Received1,283/689

#56 by jasmin333 » Thu Sep 12, 2019 01:23

sgbkrcgl wrote:
sgbkrcgl wrote:

bi başka öneri.

Arkadaşlar skrill ile en maliyetsiz bankaya çekim yolunu buldum. kendim 2 kez denedim ve oldu. öncelikle transferwise hesabı açıyoruz. burada hem euro ve tl hesaplarını oluşturuyoruz. skrill deki euro bakiyeyi transferwiseye gönderiyoruz. transferwide tlye çevirip kendi bankamıza aktarıyoruz. ücretler ise 5.5 euro skrill kesintisi + 11.5 TL transferwise çekim ücreti. böylelikle skrill aracı bankası kesinlikle ekstra ayrı bir komisyon alamıyor. 2 kez denedim 2sindede bu 2 kesitni dışında bir kesinti olmadı.
Kısaca; Skrill>Transferwise> banka hesabımız. Ücretler sırasıyla; 5.5 Euro>11.5 TL.
Skrillden transferwiseye aktarım 2 gün sürüyor. trasnferwiseden banka hesabınıza 4 saat. ▲ Collapse

skrill hesabım tl olarak actım daha önce..

transferwise tl hesabını oluşturdum.

skrill hesabından transferwise nasıl para ak
onu yapamadım lütfen yardımcı olurmusunz.
jasmin333
Posts344
Member Since13 Jan 2019
Last VisitYesterday
Likes Given343
Likes Received464/237

#57 by jasmin333 » Thu Sep 12, 2019 01:24

jasmin333 wrote:
sgbkrcgl wrote:
sgbkrcgl wrote:

bi başka öneri.

skrill
dan transferwise nasıl para aktaracam
jasmin333
Posts344
Member Since13 Jan 2019
Last VisitYesterday
Likes Given343
Likes Received464/237

#58 by sgbkrcgl » Thu Sep 12, 2019 01:34

jasmin333 wrote:
jasmin333 wrote:
sgbkrcgl wrote:
sgbkrcgl wrote:

bi başka öneri.

skrill
dan transferwise nasıl para aktaracam

ben denemedim denemiş kişilerin paylaşımını yaptım bu arada ysenseden skrille paramın gelmesini bekliyorum gelince paylaştıklarımı deneyip yazarım
sgbkrcgl
Posts234
Member Since6 Sep 2015
Last Visit27 Oct 2021
Likes Given117
Likes Received65/49

#59 by trkmz » Thu Sep 12, 2019 03:29

Daha önce Denizbank'tan Skrill hesabıma çekim yapmıştım. Kesintiler olmuştu. Ama paramı almıştım.

Şimdi ise: Hem Skrill'den Bankaya yolladığım param geri döndü, hem de ara (?) masraflardan Paramın yarısı uçtu gitti.

Skrill ile iletişime geçtim. Onlar Bankaya atıyor durumu, Banka bize böyle bir işlem transferi olmadı diyor.

Skrill cevabı şöyle: "Son bir yıldır Yerel Para biriminde para çekimi sağlanmadığını ve bu işlemlerin EUR üzerinden düzenlendiğini belirtmek isteriz."

Skrill Bu metnin yeni yönetmelik koşullarında yazdığını belirttiler.

Anlayabildiğim kadarıyla: Yani Banka hesabınıza paranın sağlıklı geçebilmesi için, Bankada EUR bazlı açılmış bir hesabınızın olması gerekiyor.

Kendileri benden yalnızca €5.50 çekim ücreti aldığını belirtiyor. Şöyle diyor metnin devamında Skrill:

"Uluslararası banka transferleri genellikle bir ya da daha fazla ortak banka üzerinden gerçekleştirilir ve bu durum ilave bankacılık ücretleriyle karşılaşmanız sonucunu doğurabilir."

Ben de aynı banka hesabımdan geçen yılda Skrill'de biriken paramı sorunsuz aktarıp çektiğimi düşünüp rahat bir şekilde aynı hesabıma (TL) para aktarımı yaptım.

Evet öyle bir sonuç doğurdu ki: 391,50 € gitti bankama, Sonra Banka hatalı hesap diye reddetti.

Para Skrill hesabıma geri döndü. Hem de nasıl: 216.12 € olarak.

Dert, sıkıntı... :(
trkmz
Posts146
Member Since2 Nov 2014
Last VisitYesterday
Likes Given5
Likes Received35/31

#60 by Suber16 » Thu Sep 12, 2019 03:39

trkmz ayni sey basima geldi tl hesabim vardi banka hesabim esimindi geri dondu para 350tl 50tl olrak dondu.
Last edited by Suber16 » Thu Sep 12, 2019 09:06 » edited 1 time in total
Suber16
Posts146
Member Since17 Oct 2018
Last Visit17 Oct 2019
Likes Given32
Likes Received35/29
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Dec 9, 2021 00:25:06 PST