Please wait...
HomeForumInternationalTurkishPeanut Labs Banlanma ve Routerların kaldırılması
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Peanut Labs Banlanma ve Routerların kaldırılması

Locked

#1 by XaNonimX » Tue Jul 09, 2019 15:44

Arkadaşlar merhaba bildiğiniz gibi Peanut Labs haksız yere bazı türk kullanıcılarını bende dahil erişim yasağı getirmişti.Bu konuyla ilgili clixsense ile iletişime geçip türk kullanıcıların erişim yasağının kaldırılmasını ve ayrıca son dönemlerde ülkemizde routerların tek tek kaldırılmasını sebebini yani ( Wannands,Persona.ly,TrialPay,KiwiWall,ve bizim için en önemli olan SpeakUp ) bu routerların neden kaldırıldığını sordum. Clixsense'nin cevabı şu şekilde oldu. - Peanut Labs'da tüm türk kullanıcıların engellenmediğini,türk kullanıcıların eriştiğini ve banlanan kişi varsa bunada müddahale edemediklerini,kendilerinin hiç bir şey yapamıyacaklarını söylediler. ( Bence Erişim yasağı olanlar clixsense ile iletişime geçerse bu konuyla ilgili çok fazla şikayet olursa erişim yasağı kalkabilir diye düşünüyorum. ) neyse Routerların kaldırılması ile ilgili çok enteresan bir şey söylediler. Speakup routerların tamamen kaldırılmadığını, Clixsense speakupdan şöyle bir talep de bulunmuş. Sadece OpinionWorld,Cint ve diğerleri tarafından kullanıcılara teklif edilmiş anketleri,elenen anketlerini kaldırmalarını istemiş.Devamlı aynı anketleri speakup yayınladığı için bunuda kullanıcıların bu anketleri kötüye kullandığını tespit edip,anketlerin BİR KEREDEN FAZLA DOLDURMALARINA izin veremeyeceklerini ve bunada müsaade edemeyeceklerini söylüyorlar. Persona.ly ve Kiwiwall da aynı nedenden kaldırıldığını,TrialPay ise yapılacak iş olmadığını söylüyor.Wannands hakkında şu anda bir bilgi yok..
XaNonimX
Posts18
Member Since13 Aug 2018
Last Visit7 Nov 2021
Likes Given12
Likes Received28/14

#2 by daisy_ » Thu Jul 11, 2019 00:24

Erişim yasağıyla ilgili ben de şikayette bulundum, benzer bir cevap aldım. Ama bu anket kısmı çok saçma olmuş ben geri gelir diye düşünüyordum yani bundan sonra hep az anket olacak o zaman
daisy_
Posts40
Member Since15 Feb 2018
Last Visit2 Apr 2021
Likes Given5
Likes Received7/7

#3 by XaNonimX » Thu Jul 11, 2019 06:44

Evet dediğiniz gibi saçma ama maalesef clixsense'nin bu konuda çok katı kuralları var.Şu anda gördüğüm kadarıyla sadece bizim ülkemiz değil, diğer bazı yabacı ülkelerdede bu sorun yaşanıyor.Bunun tek sebebi Routerların tekrarlanan anketleri. Daha da açık konuşmak gerekirse örneğin; size davet ile gelen otomobil anketini yapıyorsunuz. Bu otomobil anketini Speak up yada başka bir routerdan aynı anket çıkamaz.Çıksa bile aynı anketi yaptığın için O anket SCREEN OUT vermesi gerekiyor. Eğer bu routerlar aynı anketi birden fazla yaptırtıyorsa kullanıcılarda bu olayı suistimal ediyorsa clixsense de haklı olarak routerları tek tek ülkelerden geri çekiyor.Çünkü bu durum clixsensenin politakasına uymuyor.Ayrıca kotanın dolmasının da sebebi kısmen bu olaydır. Wannands'da o yüzden gitti.
XaNonimX
Posts18
Member Since13 Aug 2018
Last Visit7 Nov 2021
Likes Given12
Likes Received28/14

#4 by daisy_ » Fri Jul 12, 2019 00:33

Bu açıdan düşününce evet haklılar tabi. Hiç olmazsa gelen anket sayısını arttırsalar bari. Task da hiç gelmiyor 0 levelim.
daisy_
Posts40
Member Since15 Feb 2018
Last Visit2 Apr 2021
Likes Given5
Likes Received7/7

#5 by mzanka » Fri Jul 12, 2019 09:20

Wannads'ı tamamen kaldırdıysalar anket beklemekle geçer ömrümüz. Gelen anketler soru bile sormadan hemen atıyor. Peanut Labs, Opinion World ve Opinion Surveys çok işlevsiz. O kadar bakıyorum buradan anket çıkar mı diye, haftada 1-2 anket ancak çıkıyor. Wannads veya benzeri bir uygulama gelsin, gerekirse oradan günlük veya aylık anket kotası koysunlar ama yeter ki gelsin. Anket durumları gerçekten berbat :x Teklifler kısmında elimizde ne var ne yoksa sildiler. Kalanlar da bir işe yaramıyor, süs adeta, duruyor öylece. Bize alternatifler sunmalarında fayda var, umarım bu duruma bir el atarlar.
mzanka
Posts410
Member Since17 Mar 2019
Last Visit20 Aug 2021
Likes Given984
Likes Received654/339

#6 by bay_pd » Wed Sep 18, 2019 10:22

2-3 defa PeanutLabs'la iletişime geçtim, her defasında sorunu tane tane anlattım. Anlamamakta ısrarlılar (İşlerine gelmiyor)

Çeviri: Anketlerimize olan ilginiz için teşekkürler. Yeniden anketlerimize veya tekliflerimize katılmak istediğinizi anlıyoruz.
Ancak, hesabınız "şüpheli hesap etkinliği (?)" nedeniyle sistemimiz tarafından engellendiğinde sisteme geri dönemeyeceğinizi bildirmekten dolayı üzgünüz.
Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.

Last edited by bay_pd » Wed Sep 18, 2019 10:32 » edited 2 times in total
bay_pd
Posts193
Member Since10 Jul 2018
Last Visit17 Jun 2020
Likes Given29
Likes Received46/39
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Nov 27, 2021 15:25:59 PST