Please wait...
HomeForumInternationalTurkishAppen
Topic Rating:

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Appen

Locked

#181 by ahmethasfenerci » Tue Jan 14, 2020 01:52

7.5 dolar atmıştım payooner'e 3,5 dolar kesmiş. Payooner den de 50 dolar olmadan çekemiyoruz.
Bu arada appen'e bissürü yeni proje gelmiş başvuru yapmanızı öneririm
ahmethasfenerci
Posts26
Member Since17 Jul 2019
Last Visit7 Apr 2020
Likes Given3
Likes Received7/6

#182 by Hasan00 » Tue Jan 14, 2020 01:54

yaptım ama dönüş olmadı..
Hasan00
Posts709
Member Since22 Oct 2019
Last Visit2 Jan 2021
Likes Given467
Likes Received326/241

#183 by ahmethasfenerci » Fri Jan 17, 2020 03:20

yeni iş gelmiş Qualification istiyor hemen,

Banner Page Quality (Project Home)
ahmethasfenerci
Posts26
Member Since17 Jul 2019
Last Visit7 Apr 2020
Likes Given3
Likes Received7/6

#184 by sultan » Fri Jan 17, 2020 16:26

Banner Page Quality

bunun sınavı tamamladım ancak başarısız oldunuz dedi ve 14 gün içinde tekrar yapıp yollamam lazım cok karmaşık % kaçla elendiniz de demedi
sultan
Posts70
Member Since20 Aug 2019
Last Visit20 May 2020
Likes Given0
Likes Received14/11

#185 by ahmethasfenerci » Sat Jan 18, 2020 02:20

%kaç olduğumu söylemedi bana da tahmin ediorum %95 doğruluk vardı çünkü quizde ki soruların hemen hemen hepsi gönderdikleri çalışma pdfinde mevcuttu, pdf de ctrl+f yapıp birer bir cümlelerde ki cevaplardan çözdüm sınavı.Above average yazıyor bende %lik yerine
ahmethasfenerci
Posts26
Member Since17 Jul 2019
Last Visit7 Apr 2020
Likes Given3
Likes Received7/6

#186 by sultan » Sat Jan 18, 2020 07:26

Banner Page Quality

evet ön yeterlilik sınavını geçtim sözleşme imzaladım bekliyorum bakalım ne zaman iş gelir
size evrak inceledikten sonra döneceğiz diye mail geldi artık appen login giriş yaptıktan sonra all projects kısmına giremiyorum.

bu iş için gelen mailde minumum haftalık 20 saat deniyor fazlasında sınır yok deniyor.

appen e kayıt olma fikri burdaki paylaşımlardan faydalanarak aklıma geldi bu platformda yapılan paylaşımlar cok faydalı bende süreci istifade edilebir diye aktardım.
sultan
Posts70
Member Since20 Aug 2019
Last Visit20 May 2020
Likes Given0
Likes Received14/11

#187 by ahmethasfenerci » Sun Jan 19, 2020 02:39

proje detaylarında ocak ayının sonunda iş başlangıcı yapılacağını söylüyorlar bakalımm
ahmethasfenerci
Posts26
Member Since17 Jul 2019
Last Visit7 Apr 2020
Likes Given3
Likes Received7/6

#188 by cemcancemocan » Sat Jan 25, 2020 11:11

Nile projesine kabul ettiler ve günlük 1 saat*5 dolar üzerinden 150 dolar/ay gelir elde ediyorum. Bu arada ektra görevler geliyor. Farklı konularla ilgili resim ve video çekmek, sesli kayıt yapmak gibi. Samimi olarak belirtmek isterim ki geçen ay gelirim 400 dolar civarı. Her ay bu kadar olur mu bilemem, gelecek işlere bağlı. F8 ile doğrudan bağlantılı işlere de başladılar ve"Banner Page Quality"görevinde kalifiye oldum ay sonunda görev verecekler ve sattlik ücret gene 5 dolar, yapılacak iş ise, reklamların kalite denetimini yapmak. Bakalım şimdilik bu şekilde. Farklı konular olur ise tekrar yazarım, hatta buna bir başlık açayım diyorum.
cemcancemocan
Posts14
Member Since18 Jul 2017
Last Visit19 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received6/5

#189 by Hasan00 » Sat Jan 25, 2020 12:09

cemcancemocan wrote: Nile projesine kabul ettiler ve günlük 1 saat*5 dolar üzerinden 150 dolar/ay gelir elde ediyorum. Bu arada ektra görevler geliyor. Farklı konularla ilgili resim ve video çekmek, sesli kayıt yapmak gibi. Samimi olarak belirtmek isterim ki geçen ay gelirim 400 dolar civarı. Her ay bu kadar olur mu bilemem, gelecek işlere bağlı. F8 ile doğrudan bağlantılı işlere de başladılar ve"Banner Page Quality"görevinde kalifiye oldum ay sonunda görev verecekler ve sattlik ücret gene 5 dolar, yapılacak iş ise, reklamların kalite denetimini yapmak. Bakalım şimdilik bu şekilde. Farklı konular olur ise tekrar yazarım, hatta buna bir başlık açayım diyorum.

Bannerin quizini anlamadım. Yardımcı olabilir misiniz bu konuda? 70 sayfalık kılavuzu okumam gerekiyor mu? yanlış yapmak istemiyorum...
Hasan00
Posts709
Member Since22 Oct 2019
Last Visit2 Jan 2021
Likes Given467
Likes Received326/241

#190 by mrvtz » Sat Jan 25, 2020 12:27

cemcancemocan wrote: Nile projesine kabul ettiler ve günlük 1 saat*5 dolar üzerinden 150 dolar/ay gelir elde ediyorum. Bu arada ektra görevler geliyor. Farklı konularla ilgili resim ve video çekmek, sesli kayıt yapmak gibi. Samimi olarak belirtmek isterim ki geçen ay gelirim 400 dolar civarı. Her ay bu kadar olur mu bilemem, gelecek işlere bağlı. F8 ile doğrudan bağlantılı işlere de başladılar ve"Banner Page Quality"görevinde kalifiye oldum ay sonunda görev verecekler ve sattlik ücret gene 5 dolar, yapılacak iş ise, reklamların kalite denetimini yapmak. Bakalım şimdilik bu şekilde. Farklı konular olur ise tekrar yazarım, hatta buna bir başlık açayım diyorum.

İngilizcem yeterli olmadığından başvurmuyorum Appen'e. Cv de istiyorlar, bayağı ince eliyorlar sanırım. İngilizcemi biraz ilerleteyim, başvuracağım. Kazancınız çok iyi, tebrikler.
mrvtz
Posts369
Member Since8 Feb 2019
Last Visit31 Jul 2021
Likes Given650
Likes Received413/233

#191 by Hasan00 » Sat Jan 25, 2020 12:39

mrvtz wrote:

İngilizcem yeterli olmadığından başvurmuyorum Appen'e. Cv de istiyorlar, bayağı ince eliyorlar sanırım. İngilizcemi biraz ilerleteyim, başvuracağım. Kazancınız çok iyi, tebrikler.

Benim de çok iyi değil ama cv hazırladım hatta öğrenci olduğumu ingilizceyi anlıyabildiğimi çok iyi olmasada konuşabildiğimi söyledim. Prosedür işte. Başvurun kabul ederler. :)
-----------------------------------

ayırca quiz için 70 sayfa mı okumak gerekiyor? üşendim doğrusu? daha kolay bir yolu varsa, yazan olursa sevinirm...

edit: Başarısız oldunuz tekrar deneyebilirsiniz diyor... Nelere dikkat etmem gerektiği hakkında bilgi veren olursa çok iyi olur. Doğru yaptım sanıyordum...
edit: Tekrar baktım da, 14 gün içinde tekrar deneyebilirmişim. Burada 50 centlik bir anket için 20 dk ugraşıcagıma orada 1 saati 5 dolara çalışırım da... Umarım 14 gün dolmadan ipucu veren olur quiz ile ilgili...
Last edited by Hasan00 » Sat Jan 25, 2020 20:34 » edited 3 times in total
Hasan00
Posts709
Member Since22 Oct 2019
Last Visit2 Jan 2021
Likes Given467
Likes Received326/241

#192 by Hasan00 » Sun Jan 26, 2020 02:42

yardımcı olabilecek kimse var mı? :roll:
edit: yaptım ama ayrıntı varsa, bilen birisi yazana kadar göndermeyeceğim.
Hasan00
Posts709
Member Since22 Oct 2019
Last Visit2 Jan 2021
Likes Given467
Likes Received326/241

#193 by sgbkrcgl » Sun Jan 26, 2020 03:05

Hasan00 wrote: yardımcı olabilecek kimse var mı? :roll:

Appenle ilgili yardımlaşabileceğimiz bi yer olsa herkes kazansa fenamı olur neticede ülkemize para geliyor :D
sgbkrcgl
Posts234
Member Since6 Sep 2015
Last Visit27 Oct 2021
Likes Given117
Likes Received65/49

#194 by Hasan00 » Sun Jan 26, 2020 03:21

sgbkrcgl wrote:
Hasan00 wrote: yardımcı olabilecek kimse var mı? :roll:

Appenle ilgili yardımlaşabileceğimiz bi yer olsa herkes kazansa fenamı olur neticede ülkemize para geliyor :D
ve gayet yüksek bir kazanç olduğu için bir daha denemeye cesaret edemedim. Burada 50 cent için 20 dk ugraşmaktansa 5 dolara 1 saat çalışırım daha iyi... chat kalkamsaydı oda biraz idare ederdi.

Tekrar kontrol ettim alt sayfada açık bırakıyorum. Kapatmadım yaptıklarım gider diye :D 1 hak mı veriyorlar yoksa yine olmazsa elerler mi diye kararsız kaldığım için ayrıntısız göndermeyeceğim...
büyük ihtimalle bir hak verirler. Bakalım umarım yazan olur. :D
Last edited by Hasan00 » Sun Jan 26, 2020 03:40 » edited 1 time in total
Hasan00
Posts709
Member Since22 Oct 2019
Last Visit2 Jan 2021
Likes Given467
Likes Received326/241

#195 by sultan » Sun Jan 26, 2020 06:00

aynı sorun bende de oldu ilk denemem de başarısız oldunuz dedi ve bana 14 günlük tekrar başvurabilirsiniz dedi ikinci sınavımı tamamladıktan sonra geçmiş olmalıyımki bana elektronik imza felan yani sözleşme imzaladım ve bekliyorum şu anda kaç defa sınav hakkınız var onu bilemem ama ben ikincide geçtim zaten yolladıkları klavuzu iyi okuyup anlamak lazım cevaplar orada translet işi cözüyor iyi ingilizceye gerek yok
sultan
Posts70
Member Since20 Aug 2019
Last Visit20 May 2020
Likes Given0
Likes Received14/11

#196 by Hasan00 » Sun Jan 26, 2020 07:42

sultan wrote: aynı sorun bende de oldu ilk denemem de başarısız oldunuz dedi ve bana 14 günlük tekrar başvurabilirsiniz dedi ikinci sınavımı tamamladıktan sonra geçmiş olmalıyımki bana elektronik imza felan yani sözleşme imzaladım ve bekliyorum şu anda kaç defa sınav hakkınız var onu bilemem ama ben ikincide geçtim zaten yolladıkları klavuzu iyi okuyup anlamak lazım cevaplar orada translet işi cözüyor iyi ingilizceye gerek yok

O zaman son kez deneyeceğim şansımı bakalım umarım kabul eder. Teşekkürler cevap için...
edit: 1 saat uğraştım gönderdim. Proje ekrandan gitti e-mail geldi daha fazla devam edemeyiz diye başka işlerle devam edebilirsiniz yazıyordu. Otomatik email. Tek sebebi quizi geçemem mi? yoksa başka nedenleri olabilir mi?
1 saat boyunca uğraşıp boşa gidince, sinir olmak elde değil...
Last edited by Hasan00 » Sun Jan 26, 2020 10:34 » edited 1 time in total
Hasan00
Posts709
Member Since22 Oct 2019
Last Visit2 Jan 2021
Likes Given467
Likes Received326/241

#197 by cemcancemocan » Sun Jan 26, 2020 11:53

Arkadaşlar, "ingilizcem yok diye başvuru yapmadım" diye düşünmeyiniz. Kesin olmamakla beraber, 6 veya 8 ay sürecinde kabul ediliyorsunuz. Hemen başvuru yapınız, sağ tuş çeviri ile zaten yabancı dil sorun değil. Yönergeleri yani talimatları iyice okumadan anlamadan sınavı yapmayın. Aşağıda "Banner Page Quality" talimatı için oluşturduğum 219 satırlık "Excel" dosyasının bir kısmı var. Öyle kolay mı sanıyorsunuz. Adamlar çok kaliteli iş istiyorlar. Emek vermek, çalışmak gerek. Ben kendi haırladığım bu dosya üzerinden çalışarak sınavı geçtim.

"Banner Page Quality" DEĞERLENDİRME ARACI
Amaç; Web sayfasına bir genel değerlendirme yapmadan önce, birden fazla faktörü göz önünde bulundurarak, açılış sayfalarının kalitesini değerlendirmektir.
Kullanıcıların, sayfayı olduğu gibi derecelendirmeleri ve aşağıdaki faktörlere dayalı, olarak doğru bir derecelendirme sağlamak için dakika ayrıntılarına çok dikkat etmeleri beklenir.
Sayfa Kalitesi Derecelendirme Görevinin amacı, bir web sayfasının amacına ne kadar iyi ulaştığını değerlendirmektir ... yani sayfanın oluşturulmasının nedeni.

AMAÇLAR

1- Bir web sayfasının türünü ve amacını anlama
2- Ana içerik, tamamlayıcı içerik ve reklamlar arasındaki farkı belirleyin.
3- Bir sayfanın amacına ne kadar iyi ulaştığını belirleyin.
4- Bir web sayfasının itibarını belirleyin

Sayfa açılışının gireceği kategoriler;
Açılış sayfası, aşağıda ki kategorilerden hangisi ile alakalıdır. Eğer birden fazla kategoride ise en güçlü olan işaretlenmelidir.

1- Alışveriş : Mal satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz perakende web siteleri veya pazar yerleri
2- Eğlence : Finansal konularla ilgilenen web siteleri. Bankacılık, borsalar ve diğer finansal konularla ilgili sayfalar buraya sığar.
3- Sosyal : Facebook gibi web siteleri, forumlar, mesajlaşmalar, haber siteleri. Güncel olaylar hakkında bilgi sağlar.
4- Finans : Finansal konularla ilgilenen web siteleri. Bankacılık, borsalar ve diğer finansal konularla ilgili sayfalar buraya sığar.
5- Tıp/sağlık : hastaneler, doktorlar, eczaneler, vb.), Tıbbi tavsiye veya tıbbi dergiler için web siteleri. Sağlığa veya genel sağlık durumuna odaklanan web siteleri de buraya aittir. Hukuk • Avukatlar, sözleşmeler, hukuk hizmetleri
6- Bilgilendirme : Vikisözler ve sözlükler burada bulacağınız en yaygın web sitesi türleri ve akademik dergilerdir.
7- Hükümet/yurttaşlık: Her seviyedeki hükümet web siteleri (yerel, ilçe, eyalet, federal) • Siyasi adaylar için web siteleri • Kütüphaneler ve diğer kamu hizmetleri
8- Evcil hayvanlar: Evcil hayvan odaklı web siteleri (bakım / sarf malzemeleri / veterinerler)
9- Bilinmiyor : Web sitesinde belirgin bir amaç yok veya amaç bilinmiyor

Sayfa açılışının kategoriye girmeyeceği siteler;

1- Sayfa yükleme 404 hatası
2- Hükümet veya tüzel kişiler tarafından engellenen sayfalar
3- Sayfa satılık veya bekleme uyarısı.
4- Örneğin; ABD için ingilizce dışında ki dil yabancı dil olarak işaretlenecek
5- SPAM içerikli sayfalar.
6- Açılmayan sayfalar.
7- Oturum açma gerektiren sayfalar.
8- Yukarıdakilerin Hiçbiri • Sayfa tamamen ve doğru yüklenir ve yukarıdaki ölçütlerin hiçbirini karşılamaz. Bu sayfa derecelendirilebilir.
cemcancemocan
Posts14
Member Since18 Jul 2017
Last Visit19 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received6/5

#198 by Hasan00 » Sun Jan 26, 2020 11:59

2 kere uğraştım toplamda 2. uğraşım 1 saatdi sabahda 2 saat baktım. Sanırım yanlışsız istiyorlar... Tekrar istek gibi bir bilet attım belki bir şans daha verirler. ayrıca o 6 sayfalıgı baştan sona çalıştım. Çok olana iste atlayarak dediğiniz gibi ctr f den anahtar kelimelerle yaptım. Aslında çok da emindim sorun neyden kaynaklandı anlayamadım... Bu görevi kaybettiğimiz de bir daha alamıyor muyuz?
Ayrıca benim 8 ay olmadı daha bundan olabilirmi? max 2 ay olmuştur
İster istemez canı sıkılıyor insanın bir alışamadım şu işlere... İngilizcemden şüphe etmeye başladım diyeceğim artık. Alakası yok......
Last edited by Hasan00 » Sun Jan 26, 2020 12:01 » edited 1 time in total
Hasan00
Posts709
Member Since22 Oct 2019
Last Visit2 Jan 2021
Likes Given467
Likes Received326/241

#199 by sultan » Sun Jan 26, 2020 13:29

tecrübesi olan arkaşdaslar bilgi verebilirler mi appende yeni olanlar için

sözleşme imzalamak bu işe kesin kabul edildin anlamına mı geliyor yani sözleşmeden sonra bu görevde çalışımaya kesin başlayacak mıyız.
diğer bir konu işin ücreti saatlik olduğu söyleniyor diğelim yaptık her yapılan iş kontrol ediliyor ona göre mi ücret ödeniyor yani f8 gibi quiz mod ve minumum %70 doğruluk gibi kriterler aynen gecerli mi olacak bu aşamaları gecen arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir ler mi
sultan
Posts70
Member Since20 Aug 2019
Last Visit20 May 2020
Likes Given0
Likes Received14/11

#200 by cemcancemocan » Mon Jan 27, 2020 12:33

8 ay sonra kabul etmeleri bence bir kural değil. İş ihtiyacına göre davranıyor olabilirler. BANNER sınavı 2 kez yapılabiliyor. Eğer geçemezseniz başka şans vermezler. Bilet göndermeye cevap, sadece kalifiye olduğunuz görevde bir sorun yaşarsanız örnek; amur projesinde kalifiye oldum ve contact us kısmına mektup yazdığınız zaman bir hafta içerisinde cevap geliyor. Yani sorulara proje danışmanları cevap verdiği için, proje dışında gönderilen iletilere cevap gelmiyor.
Project Amur Homepage
Contact Us!
Biraz sabırlı olmak gerekiyor. APPEN in yoğunluk oranı çok yüksek ve işe kabul süreci uzayabiliyor. Önemli olan micro görevler de başarı sağlayıp NILE gibi "academy" özellikli yani her gün otomatik olarak görev yapabileceğiniz işlerde kalifiye olabilmek. Umudunuzun kırılmaması adına bana gönderdikleri, NILE projesine denetimci aradıklarını belirten iletiyi okumanızı öneririm.

support@connect-mail.appen.com
Pzt, 28 Kas 2019, 11:42
için bana

Sayın Arama Motoru Değerlendiricisi,

Facebook Nil Projesi için 45 yaş ve üstü kategorilerde daha fazla Erkek ve Kadın Başvurucuya ihtiyacımız var. Aktif bir Appen Arama Motoru Değerlendiricisi olduğunuzu görüyoruz. Proje için sizinle birlikte çalışmamız gereken bu yaş kalifikasyonları için daha fazla tavsiye almak için yardımınızı arıyoruz.

Tek ihtiyaçları olan en az 25 arkadaşınızla birlikte aktif bir Facebook hesabına sahip olmak ve Appen Connect'e kaydolmalarını sağlamak.

Kişisel yönlendirme bağlantınızı kullanabilir ve profilinizdeki yönlendirmeler sekmesinde bulunan durumu görüntüleyebilirsiniz. Tavsiyeler sayfanızda yalnızca nitelikli veya etkin olan yönlendirmelerin görüneceğini lütfen unutmayın.

Yönlendirmelerle ilgili sorunlar için lütfen aşağıdaki ölçütlerin tümünü karşıladığınızdan emin olun:

Kişisel yönlendirme bağlantınızı çevrimiçi gönderin veya kişisel yönlendirme bağlantınıza yönlendirmek istediğiniz kişi / işletmeyi sağlayın.
Başvurulan, başvuru sırasında kişisel yönlendirme bağlantınızı kullanmalıdır. Web sitemize başka yollarla (arama motoru, iş ilanı vb.) Gelirse, başvuru için kredi alamazsınız. Tabii ki, iş ilanı yönlendirme bağlantınızı içermiyorsa.
Atıfta bulunulan konum için bir atıf seçilmelidir.
Gönderilen kişi en az 150 saatlik çalışma için tamamlanmalı ve ödenmelidir.
Bonusun faturanıza eklenebilmesi için etkin bir Appen acentesi olarak kalmanız gerekir.
Appen'de daha fazla arkadaşınızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz!

Teşekkürler ve iyi günler!

Saygılarımızla,
Destek Ekibiniz
cemcancemocan
Posts14
Member Since18 Jul 2017
Last Visit19 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received6/5
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Jan 20, 2022 11:50:03 PST