Please wait...
HomeForumInternationalTurkishAppen
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Appen

Locked

#1 by FIRAT7 » Mon Jul 01, 2019 06:39

F8 ile alakalarını anlamadığım bir oluşumdan mail aldim. işte kayıt mayıt olun der. yanlız kaydolurken cv de istiyorlar ekte.

Rainforest gibi bir oluşum olabilirler. O yuzden fırsatları değerlendirmek lazım diyorum. bir cv hazırlayıp yollayacagım.

var mıdır burası hakkında fikir sahibi olan? nedir ne değildir vs?

Quote:In cooperation with Figure Eight, Appen is able to provide you additional opportunities to earn and participate in surveys and projects that help make a difference with humans and technology across the globe! For example, we have projects focused on internet search, social media relevance and content, language focused technologies and more!
FIRAT7
Posts2,911
Member Since21 Dec 2015
Last Visit8 Feb 2020
Likes Given466
Likes Received958/689

#2 by Snorlax16 » Mon Jul 01, 2019 06:48

FIRAT7 wrote: F8 ile alakalarını anlamadığım bir oluşumdan mail aldim. işte kayıt mayıt olun der. yanlız kaydolurken cv de istiyorlar ekte.

Rainforest gibi bir oluşum olabilirler. O yuzden fırsatları değerlendirmek lazım diyorum. bir cv hazırlayıp yollayacagım.

var mıdır burası hakkında fikir sahibi olan? nedir ne değildir vs?

Quote:In cooperation with Figure Eight, Appen is able to provide you additional opportunities to earn and participate in surveys and projects that help make a difference with humans and technology across the globe! For example, we have projects focused on internet search, social media relevance and content, language focused technologies and more!

hep sen bize yardım ettin şimdi yardım etme sırası bende ama sana mesaj atamıyorum :)

Appen , figure eighti satın aldı geçen yıl
Appen daha kalifiye işler için kullanıcı topluyor ve üye olma süreci çok uzun sürebiliyor çok çeşitli bilgiler istiyorlar sizi hangi işlere vereceklerini bilmek için
Bence en güzel farklılığı task başı ödeme vermiyor yaptığınız işi saatlik olarak değerlendiriyor ve saatine min 5$ veriyor benim gördüğüm bende bir kaç iş için cevap bekliyorum üyelik sürecim tamamlandı
Snorlax16
Posts246
Member Since9 Mar 2018
Last VisitToday
Likes Given42
Likes Received118/81

#3 by FIRAT7 » Mon Jul 01, 2019 06:56

tesekkur ederim @Snorlax16

Yani olaya tam vakıf olamasam da az bir aydınlanma yaşadım sayende.Mail bugun atılmış bana. O zaman evvelden beri adam topluyorlar mekanlarına.

Cv yi çaktım hemen. Davete icabet etmek duser tabi.

Ne çeşit gorevler merak ettim vala.

bir his eglenceli olacak ve tatmin edecek diyor ama...bakalım atık
FIRAT7
Posts2,911
Member Since21 Dec 2015
Last Visit8 Feb 2020
Likes Given466
Likes Received958/689

#4 by Snorlax16 » Mon Jul 01, 2019 07:04

FIRAT7 wrote: tesekkur ederim @Snorlax16

Yani olaya tam vakıf olamasam da az bir aydınlanma yaşadım sayende.Mail bugun atılmış bana. O zaman evvelden beri adam topluyorlar mekanlarına.

Pek çok farklı görev olduğunu okudum deneyimledim bir çoğuna clixsense'den aşinayım ben burda önemli olan Appen senden şöyle bir şey istiyor " Falanca task için haftada en az 20 saat çalışabilir misin" bütün işleri bu şekilde benim gördüğüm. İş önergeleri çok uzun çok detaylı onları iyice öğrenip sınava giriyorsun ondan sonra da çalışmaya başlıyorsun ama iş senden haftada en az 20 saat çalışman lazım diyorsa 20 saat çalışman gerekiyor
Snorlax16
Posts246
Member Since9 Mar 2018
Last VisitToday
Likes Given42
Likes Received118/81

#5 by FIRAT7 » Mon Jul 01, 2019 07:09

Snorlax16 wrote:

Pek çok farklı görev olduğunu okudum deneyimledim bir çoğuna clixsense'den aşinayım ben burda önemli olan Appen senden şöyle bir şey istiyor " Falanca task için haftada en az 20 saat çalışabilir misin" bütün işleri bu şekilde benim gördüğüm. İş önergeleri çok uzun çok detaylı onları iyice öğrenip sınava giriyorsun ondan sonra da çalışmaya başlıyorsun ama iş senden haftada en az 20 saat çalışman lazım diyorsa 20 saat çalışman gerekiyor

o kolay. 30-40 i isaretledim zaten.

sinav vs , işin ne kadar ciddi olduguna delalettir. sevdim.

hayırlisi.
bi heyecan basti )
FIRAT7
Posts2,911
Member Since21 Dec 2015
Last Visit8 Feb 2020
Likes Given466
Likes Received958/689

#6 by Snorlax16 » Mon Jul 01, 2019 07:11

FIRAT7 wrote:
Snorlax16 wrote:

o kolay. 30-40 i isaretledim zaten.

sinav vs , işin ne kadar ciddi olduguna delalettir. sevdim.

hayırlisi.
bi heyecan basti )

Aşamalar arası biraz uzun sürüyor 1-2 hafta nerdeyse haberin olsun heyecanı kaybetme :D
Snorlax16
Posts246
Member Since9 Mar 2018
Last VisitToday
Likes Given42
Likes Received118/81

#7 by FIRAT7 » Mon Jul 01, 2019 07:15

Yok, zaten heyecana yer ariyorum )

iyi oldu iyi...

tesekkurler bilgilendirme için. Varol
FIRAT7
Posts2,911
Member Since21 Dec 2015
Last Visit8 Feb 2020
Likes Given466
Likes Received958/689

#8 by EienV » Tue Jul 02, 2019 22:43

hocam bende 2 gün önce kayıt oldum ama cv felan istediği için anlayamadım kapattım sayfayı.

Cv ye ne ekleyebiliriz ki ve üniversite okuyorum aktifte çalışmıyorum.Ne yapılabilir bu durumda.Ayrıca görevler iyi ingilizce mi istiyor yoksa orta karar mı
EienV
Posts15
Member Since7 Jun 2019
Last Visit29 Oct 2019
Likes Given0
Likes Received5/4

#9 by Snorlax16 » Tue Jul 02, 2019 23:57

Üniversite okuduğunu hangi bölümü okuduğunu yaz daha önceki çalıştığın yerleri yaz başka ne yazacaksın ki :) evet iyi bir İngilizce istiyor ama Türkçe görevde yolluyorlar
Snorlax16
Posts246
Member Since9 Mar 2018
Last VisitToday
Likes Given42
Likes Received118/81

#10 by burak6767 » Thu Jul 04, 2019 07:15

Nasıl kayıt olabiliriz yardımcı olabilir misiniz ? belki bizimde işimize yarar.
burak6767
Posts18
Member Since12 Sep 2015
Last Visit6 Jul 2021
Likes Given0
Likes Received4/3

#11 by moneymakingways » Wed Jul 10, 2019 07:02

Bu sitede görev yapan ve kabul edilen yani kısaca para kazanmış/kazanan kimse var mı?
Beni de kabul etmişler, 3-5 tane görev var ama hangisi kolay veya sıkıntısız bir fikrim yok :) Tecrübesi olanlar paylaşırsa biz de yolumuzu çizebiliriz.
moneymakingways
Posts2,104
Member Since20 Sep 2010
Last Visit25 Nov 2021
Likes Given239
Likes Received1,282/688

#12 by Snorlax16 » Wed Jul 10, 2019 07:15

moneymakingways wrote: Bu sitede görev yapan ve kabul edilen yani kısaca para kazanmış/kazanan kimse var mı?
Beni de kabul etmişler, 3-5 tane görev var ama hangisi kolay veya sıkıntısız bir fikrim yok :) Tecrübesi olanlar paylaşırsa biz de yolumuzu çizebiliriz.

bütün işlerin altında ne yapılması gerektiği yazıyor sen hepsine başvur hangisi ilk önce başlama sürecine girerse onda devam edersin yalnız başvururken bazı "rehber nasıl yapılır nelere dikkat etmelisiniz" gibi linkler var onlarıda kaydetmeyi unutma . işe kabul ve başlama süresi biraz uzun sürüyor
Snorlax16
Posts246
Member Since9 Mar 2018
Last VisitToday
Likes Given42
Likes Received118/81

#13 by geocity » Sun Jul 14, 2019 14:52

2 yıl önce appen'e ben de cv gönderdim, yurtdışında çalışan bir arkadaş önermişti. Herhangi bir geri dönüş olmadı ama bahsettiğiniz gibi haftada belirli bir saat çalışmanız gerekiyor. İstediğiniz zaman ama saati doldurmak gerekiyor. Ben başvurduğum zaman sosyal medya görevi ilgimi çekmişti. Nasılsa geziyoruz akşama kadar bari para kazanırız demiştim.
Bu arada F8i aldıklarından beridir görevlerde düşme oldu gibi geliyor bana, zaten şuanda csyi anketle götürüyorum. Onun dışında RF ile kazanabiliyorum. Ama appenin ödemelerinin daha yüksek olması cezbediyor tabi. Aramızdan katılan olursa deneyimlerini paylaşırsalar çok sevinirim.
Herkese bol kazançlar
geocity
Posts220
Member Since17 Feb 2014
Last Visit16 Oct 2021
Likes Given25
Likes Received73/64

#14 by basar150 » Mon Jul 15, 2019 22:59

Uzun zamandır foruma bakmıyordum. RF yi kaçırmışız gibi duruyor. Appen de herkesin geçirdiği süreci yaşadım, göreve başlamak için son aşamada onay bekliyorum. 2 hafta oldu ses çıkmayınca mail attım, yoğunluk nedeniyle geç cevap verebildiklerini yazmışlar. İlerleyen zamanlarda göreceğiz.
basar150
Posts345
Member Since2 Jun 2017
Last Visit12 Feb 2021
Likes Given4
Likes Received76/55

#15 by Snorlax16 » Wed Jul 24, 2019 09:44

Arrow Search Engine Evaluator işi için nerdeyse 30 gün sonra kabul edildiğimi bildirdiler 2 hafta içinde tekrardan iletişim kuracaklarını ve iş yapmaya başlayabileceğimi söylediler , başvuranlardan geri dönüş alan var mı başka ?
Snorlax16
Posts246
Member Since9 Mar 2018
Last VisitToday
Likes Given42
Likes Received118/81

#16 by cemcancemocan » Mon Aug 05, 2019 04:44

Merhaba canlar;

APPEN in çok ciddi çalıştığını ona iş yapan arkadaşlardan biliyorum. Merak ettim ve geçen yıl üyelik isteği gönderdim. Tam umudumu kesmişken, üyelik sürecine hak kazandığımı ve kalifiye olabilmem için de örnek iş yapmam gerektiği iletisi gönderdiler. Buraya kadar tamam, gereken işleri tamamlayıp hatta, ARROW uzantılı yeni bir mail adresi ile beklemeye alındım. İşte tam o sıralar, clixsence nin APPEN tarafından satın alındığı bilgisi geldi ve çok sevindim. Yani alım işlemi gerçekleşirse, otomatik olarak biz de APPEN e dahil olacağız diye düşünürken, hopp, site sanki başka bir şirket tarafından mı alındı anlayamadım ve son olarak APPEN den aşağıda ki iletiyi aldım, sanırsam beni kabul ettiler. işi tamamlayım, sonucu sizinle paylaşırım.

Selam Cemal,

İyi günler!

Sizi Appen Connect adlı yeni platformumuza davet etmek istiyoruz. Sizi İnternet Analistlerimizden biri olmaya davet ediyoruz: Bu haftanın herhangi bir saatinde günde 1-4 saat çalışmanız gereken mükemmel bir çevrimiçi, yarı zamanlı fırsattır.

Bir İnternet Analisti olarak, yerel bölgenizdeki veya ikamet ettiğiniz ülkedeki bilgilerin kalitesini ve alaka düzeyini haber bültenleri, reklamlar ve arama sonuçları gibi kategorilerde değerlendirmekle görevlendirilirsiniz.

Kendi evinizin rahatlığında çalışarak ekstra gelir kazanma şansını kaçırmayın. Bu senin ve arkadaşların için harika bir fırsat!
Esnek saatlerle evden çalışın
Diğer işlerinizle ilgili projelerimiz üzerinde çalışabilirsiniz
Appen, FlexJobs tarafından uzaktan iş sunan ilk 100 şirketten biri olarak gösteriliyor.
Başvurunuzu inceledikten sonra ekibimiz e-posta yoluyla 24 - 48 çalışma saatleri içinde sizinle iletişime geçecektir.

Ilgilenen? Bizimle yolculuğa başlamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Zaten Appen Connect'te iseniz, tekrar kayıt olmanıza gerek yoktur. Fırsatlarımızı Tüm Projeler sayfasında bulabilirsiniz.
cemcancemocan
Posts14
Member Since18 Jul 2017
Last Visit19 Feb 2020
Likes Given0
Likes Received6/5

#17 by moneymakingways » Mon Aug 05, 2019 06:00

cemcancemocan wrote: Merhaba canlar;

APPEN in çok ciddi çalıştığını ona iş yapan arkadaşlardan biliyorum. Merak ettim ve geçen yıl üyelik isteği gönderdim. Tam umudumu kesmişken, üyelik sürecine hak kazandığımı ve kalifiye olabilmem için de örnek iş yapmam gerektiği iletisi gönderdiler. Buraya kadar tamam, gereken işleri tamamlayıp hatta, ARROW uzantılı yeni bir mail adresi ile beklemeye alındım. İşte tam o sıralar, clixsence nin APPEN tarafından satın alındığı bilgisi geldi ve çok sevindim. Yani alım işlemi gerçekleşirse, otomatik olarak biz de APPEN e dahil olacağız diye düşünürken, hopp, site sanki başka bir şirket tarafından mı alındı anlayamadım ve son olarak APPEN den aşağıda ki iletiyi aldım, sanırsam beni kabul ettiler. işi tamamlayım, sonucu sizinle paylaşırım.

Selam Cemal,

İyi günler!

Sizi Appen Connect adlı yeni platformumuza davet etmek istiyoruz. Sizi İnternet Analistlerimizden biri olmaya davet ediyoruz: Bu haftanın herhangi bir saatinde günde 1-4 saat çalışmanız gereken mükemmel bir çevrimiçi, yarı zamanlı fırsattır.

Bir İnternet Analisti olarak, yerel bölgenizdeki veya ikamet ettiğiniz ülkedeki bilgilerin kalitesini ve alaka düzeyini haber bültenleri, reklamlar ve arama sonuçları gibi kategorilerde değerlendirmekle görevlendirilirsiniz.

Kendi evinizin rahatlığında çalışarak ekstra gelir kazanma şansını kaçırmayın. Bu senin ve arkadaşların için harika bir fırsat!
Appen, FlexJobs tarafından uzaktan iş sunan ilk 100 şirketten biri olarak gösteriliyor.
Başvurunuzu inceledikten sonra ekibimiz e-posta yoluyla 24 - 48 çalışma saatleri içinde sizinle iletişime geçecektir.

Zaten Appen Connect'te iseniz, tekrar kayıt olmanıza gerek yoktur. Fırsatlarımızı Tüm Projeler sayfasında bulabilirsiniz.

Clixsense Appen değil, Prodege LLC tarafından satın alındı.
Appen şirketi Figure Eight'i (eski Crowdflower) satın aldı ki bu şirketlerin Clixsense ile (eski) doğrudan bir alakası yok.
moneymakingways
Posts2,104
Member Since20 Sep 2010
Last Visit25 Nov 2021
Likes Given239
Likes Received1,282/688

#18 by Snorlax16 » Mon Aug 05, 2019 06:45

Bu arada pek çok kişiye İnternet Analisti aradıklarını söyleyen mail yollamışlar maillerinizi kontrol edin
Snorlax16
Posts246
Member Since9 Mar 2018
Last VisitToday
Likes Given42
Likes Received118/81

#19 by Sungurino » Tue Aug 06, 2019 11:43

Bana mesaj geldi e imza ile sözleşme imzaladım şuan proje seçme kısmındayım hangi projeye başlamak için seçilmek için seçmem lazım bilmiyorum bakacağım 10 tane var
Qualification Steps:
-------------------------
* COMPLETED - Complete online qualification information
* COMPLETED - Basic qualification package to be reviewed Appen Butler Hill Pty Ltd.
* COMPLETED - Complete online document signing
* IN PROGRESS - Qualify for your first project
* Final paperwork
* Begin work!
-------------------------

Edit: Aynı gün içinde oldu bunlar 2 tane yerden başvuru yaptım sitelerinden biri direkt link biri ana sayfalarından
Sungurino
Posts25
Member Since19 Jul 2018
Last Visit14 Mar 2020
Likes Given7
Likes Received6/4

#20 by turkeli1925 » Tue Aug 06, 2019 15:09

cemcancemocan wrote: Merhaba canlar;

Selam Cemal,

İyi günler!

Saatlik kazanç ne kadar bu görevde?
turkeli1925
Posts46
Member Since14 Apr 2019
Last Visit22 Feb 2021
Likes Given15
Likes Received31/19
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Nov 27, 2021 19:31:04 PST