Please wait...
HomeForumInternationalEx-YugoslaviaRF tema - Pomoc za RF pocetnike
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
RF tema - Pomoc za RF pocetnike

#381 by incomehomejob » Mon Jan 02, 2017 14:48

Drzi se, grip je grozna stvar, smara. :(
Najbitije je da ozdravis. ;)

Po ovom tvom postu (2 iznad) mislim da imam ideju sta moze da bude u pitanju, tj. sta ti pravi problem.

1. Ovo je cinjenica i nema veze sa problemom da ti ne radi pretrazivanje u Terminalu - u pravu su da nisi pratio instrukcije jer pretrazivanje 'rucno' nije ono sto traze. Traze da vide u tom automatskom screenshot-u (koji se sam 'uslika' svaki put kada kliknemo na ma koje dugme i prebaci nas na sledeci korak), da stoji samo taj jedan naziv knjige i njen redni broj.

2. Sta mislim da ti pravi problem - Onaj deo gde sam ti ranije napisala da se 'komandovanje' misem (a ima ih 2, tvoj komp (gornji deo ekrana) i Terminal (neki drugi kompjuter)) bazira na tome da li si ubacio 'kursor'/mis u Terminal ili ne.
Mislim da je razlog zasto ti ne prihvata 'Enter' u Terminalu ovaj - ostavis kursor/misa u gornjem delu ekrana, a ne spustis ga u Terminal.
Ako je ovo u pitanju, onda to 'Enter' koje kliknes 'vidi'/registruje tvoj kompjuter, a ne Terminal.
Mada, s druge strane, ako si vec ubacio naziv knjige sa CTRL+V u polje za 'Search', trebalo bi da je kursor u Terminalu.

Ovaj problem nije niko do sada prijavljivao, zato pokusavam da krenem od prve stvari koja mi 'padne na pamet', pa da idemo eliminacijom.
Da nisi nakupio tako visok broj rejections, da imas 1,2, mozda i 3 komada samo, predlozila bih ti da probamo da 'istestiramo' ovo, ali u ovoj situaciji nemoj.

Dodatak:
Za ubuduce - cim dobijes bilo koji testni hit (taj sto ima tu svetlo plavu napomenu na vrhu da je testni), uvek cim ga zavrsis pogledaj svoj profil da nisi dobio rejection i ako jesi procitaj sta je u pitanju da znas da uradis drugacije, jer ce ti slati taj isti dokle god ga ne prodjes.

Naci cemo sta je u pitanju, ne brini. ;)

jeckamil, ako moze pomoc ovde i od tebe da izmozgamo zajedno sta moze da bude u pitanju. :)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720
Likes Received12,471/5,045

#382 by savmo » Mon Jan 02, 2017 17:06

jevticbozidar wrote: ma nisam 11 kom dobro uradio.nevidim crveni x.pise da nisam uradio sve potrebne radnje.
posle kopiranja URL i pretrage,uradim skrinsot (pisem po naski,neznam engleski ali znas o cemu se radi to za skrinsot :D)
otvori nazive knjiga i upisem u polje za pretragu taj naslov.ali polje za pretragu nefunkcionise tj nista se nedesava ni kad stisnem simbol lupa za pretragu ni kad udarim enter.ja onda nadjem tu knjigu (posto dugme nefunkcionise ili mozda treba da cekam neko vreme da ucita ) pod kojim je rednim brojem.postave prvo pitanje
Користећи поље за претрагу, потражите пуним називом tu i tu knjigu.
Је назив који су наведени у резултатима? ja odgovorim sa да
onda drugo pitanje
Пронађите књигу (nazslov knjige) у листи књига.
Да ли је књига (naslov knjige) рангирана # 23? не
ono,stvarno nijedna nije pod tim brojem koji su oni naveli nego je svaka bila pod drugim brojem.
mozda sam na svako prvo pitanje trebao da odgovorim sa- ne JER DUGME NIJE FUNKCIONISALO.
molim incomehomejob KAO ODGOVORNU OSOBU DA MI KAZE DA LI OVAKVE STVARI SMEM DA RADIM I AKO NESMEM,STO PRE DA MI JAVI I AKO MOZE SVE DA OBRISE I UNAPRED SE IZVINJAVAM AKO NESMEM OVAKVE STVARI DA RADIM.NADAM SE DA NECU IMATI POSLEDICA

Crveni "X" imas samo kada netacno odgovoris neko pitanje koje je kontrolno ( da slucajno nisi robot,bot),a to su
pitanja tipa : sabiranje,dali vidis neki sendvic,neku piramidu,dali si covek ili dali dises itd.

Kopiranje neceg sto je u instrukcijama iskljucivo radi sa Ctrl + C/ Ctrl + V osim onu mogucnost kada se kopira
URL i kada je ponudjeno automatsko kopiranje (crni kvadrat sa belom strelicom koji se nalazi na kraju URL-a) ,a
" Paste " radis sa CTRL + V.Za kopiranje unutar terminala mozes da koristis desni klik i Copy/Paste.

Po meni,dobio si 11 rejection-a zbog toga sto nisi koristio pretrazivac koji se nalazi unutar stranice.Kada uradis
Ctrl + C/Ctrl + V za trazeni naslov knjige,moras odmah nakon unosenja teksta u polje da pritisnes "Enter" ako
sacekas nekoliko sekundi i pritisnes "Enter" onda komanda "Enter" se ne izvrsava,kada vidis da ne radi onda
stavi kursor na kraju teksta ,levi klik i odmah izaberi "Enter",ako opet nece,onda obrisi nekoliko zadnja slova
ili ceo text i ponovo kopiraj tekst i izaberi 'Enter".

Ovo nije dobro:

"How many rejections can I receive before I'm blocked?

A tester will be blocked after receiving 20 rejections within 30 days, or 10 training jobs rejections in a row. Rejections aren't the only thing that can result in a block, however. You can read our Blocking Policy for more information."
Last edited by savmo » Mon Jan 02, 2017 20:39 » edited 1 time in total
savmo
Posts913
Member Since16 Jul 2014
Last Visit15 May 2018
Likes Given2,381
Likes Received2,126/745

#383 by jeckamil » Tue Jan 03, 2017 00:33

incomehomejob slazem se sa ovim sto si napisala. Mora da ubaci knjigu u search polje i da tu klikne da vidi onaj kursor pa da pritisne enter. Naslov knjige ekoji se trazi mora da bude JEDINi na stranici. Ovo sto on lista nije dobro.

Mada ja mislim , posto mu i engleski nije bas jaca "strana" da on ipak pauzira jer ima mnogo rejectiona.Dobijace treninge sigurno. Ove knjige su jos i lake. A todos i druge stvari su "komplikovanije". samvi je to lepo nasao :

A tester will be blocked after receiving 20 rejections within 30 days, or 10 training jobs rejections in a row. Rejections aren't the only thing that can result in a block, however. You can read our Blocking Policy for more information."

U svakom slucaju sto mogu da pomogne tu sam :xsmile:
jeckamil
Posts778
Member Since13 Feb 2015
Last Visit19 Apr 2021
Likes Given2,419
Likes Received1,898/673

#384 by jeckamil » Tue Jan 03, 2017 00:34

ovo je greska
Last edited by jeckamil » Tue Jan 03, 2017 00:54 » edited 1 time in total
jeckamil
Posts778
Member Since13 Feb 2015
Last Visit19 Apr 2021
Likes Given2,419
Likes Received1,898/673

#385 by incomehomejob » Tue Jan 03, 2017 01:37

Hvala puno obima i jeckamil i savmi na pomoci. :)

Najveci problem ovde je taj 'niz' od puno njih zaredom, sto ste oboje naglasili. :(
Slazem se skroz da bi trebala pauza, ali ne znam kako da zaobidjemo ovo jer sledeci trening i to ne jedan, vec dosta njih mora da prodje.
I slazem se skroz da su knjige jos i najlaksi trening.

jevticbozidar, definitivno pauza, a smislicemo neki nacin da vidimo sta si radio, kao sto ti mozes da vidis na tvom nalogu.
Ne znam samo da li je po njihovim pravilima ili ne da se to 'lepi' ovde. Na zalost su maltene prestali da odgovaraju na tikete/mejlove, inace bi ih pitala direktno.
Mozgam jos uvek kako to da izvedemo i javljam. ;)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#386 by jeckamil » Tue Jan 03, 2017 02:00

Mozda jedino kad krene da radi pa da nam se javi. I da radimo "paralelno". On pise ovde sta radi a mi mu odgovaramo. Mozda je malo glupo ali mu treba pomoc i to malo vise pomoc :xsmile:
jeckamil
Posts778
Member Since13 Feb 2015
Last Visit19 Apr 2021
Likes Given2,419
Likes Received1,898/673

#387 by jevticbozidar » Tue Jan 03, 2017 02:23

BAS STE ZLATNI ,HVALA VAM PUNO OD SRCA
moram,zbog sigurnosti,oladiti 30 dana pa sledeci mesec da se javim i krenem ponovo.necu nista "lepiti"jer ne bih zeleo da naskodim nikom pa ni sebi .kad dodje vreme,prvo cu ponovo da iscitam sve ove vase poruke pomoci pa cu probati ponovo ali posle svakog cu iskljuciti "listic" na off i pregledati kakvo je stanje.
sta god se desilo JOS JEDNOM HVALA NA NESEBICNOJ POMOCI,NAJBOLJI STE
jevticbozidar
Posts283
Member Since11 Apr 2013
Last Visit11 Nov 2019
Likes Given37
Likes Received413/230

#388 by AdmirCerim » Sat Jan 07, 2017 04:36

Pozdrav svima

Čitao sam ovaj forum al nisam nikako shvatio kako ću se ja prijaviti (registrovati) na te rainforest taskove.
AdmirCerim
Posts6
Member Since23 Oct 2015
Last Visit13 Feb 2017
Likes Given0
Likes Received8/6

#389 by incomehomejob » Sat Jan 07, 2017 04:49

Prvo dobro dosao. :)

Registracija se obavlja samo putem taskova (bar je do sada tako bilo), koje objavljuje CF, pod nazivom 'Test a web application using any browser'.
Na zalost ih trenutno nema.
Pre dosta vremena su prestali da primaju nove testere i onda su pre par meseci ponovo 'otvorili vrata' za nove i objavili ovaj task koji sam navela. Kada su to obustavili, dali su saopstenje da ne primaju vise nove.

Preko tog taska se dobija link ka profilu kod firme Rainforest (RF) i kada se prezume profil, skida se ekstenzija kroz njega za Chrome, preko koje se dobijaju RF taskovi (hitovi).

Posto vidim da si registrovan jos 2015. godine, sto je pre nego sto su obustavili prijem novih clanova, ako si nekada uradio ovakav task, mozda negde u inbox-u imas link ka svom profilu.

Molim te, procitaj dve strane unazad, od posta 348, sta smo pisali jevticbozidar i ja, mozda i ti pronadjes link u inbox-u. :)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#390 by AdmirCerim » Sat Jan 07, 2017 17:08

Sjećam se tih zadataka kad su bili na clixsensu nisu mi bili nikako jasni i nažalost nisam imao sreće kao prethodni kolega. U svakom slučaju hvala za pomoć.

PokIt - Simplified images
AdmirCerim
Posts6
Member Since23 Oct 2015
Last Visit13 Feb 2017
Likes Given0
Likes Received8/6

#391 by incomehomejob » Sat Jan 07, 2017 17:17

Zao mi je. :( Da si bar jedan uradio, imao bi profil.

Ovu sliku sto si postavio, tu vidim poruke za lvl-e i za flag-ove. Da li si pregledao ceo inbox? Izvini sto pitam, zao mi je da propustis da dobijes profil, pa pitam da li si pregledao bas ceo inbox.
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#392 by AdmirCerim » Sat Jan 07, 2017 22:28

To mi je sve poruka koje imam. Hvala puno na objašnjenju.
AdmirCerim
Posts6
Member Since23 Oct 2015
Last Visit13 Feb 2017
Likes Given0
Likes Received8/6

#393 by incomehomejob » Sat Jan 07, 2017 22:28

Steta. :(

Nema na cemu, tu smo svi da pomognemo jedni drugima. :)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#394 by bogob » Sat Jan 07, 2017 22:31

Imam jedno pitanje....nadam se da spada u temu.....opet sam dobio Task za rainforest....e sada u cemu je razlika izmedu tih taskova i ovih koje sam do sada radio....obisao sam cijeli forum ali taj podatak nisam pronasao.....hvala unaprijed...
bogob
Posts20
Member Since25 Feb 2012
Last Visit1 Nov 2018
Likes Given14
Likes Received24/15

#395 by incomehomejob » Sat Jan 07, 2017 23:55

Ne znam na sta mislis, izvini. :(

Dobio si task za RF kroz redovnu listu taskova?
Od skoro se pojavljuje jedan task za RF koji sluzi samo tome da se promeni kanal/sajt preko koga se rade RF hitovi. Da nije taj task u pitanju?

S druge strane, isto, skoro, se bio pojavio standardni task za dobijanje RF profila i (koliko sam ja razumela) RF je objasnio da se to dogodilo greskom.

Kako izgleda task, tj. koji mu je naziv i sta ima kada udjes u njega. Izvini na gomili pitanja, sto vise imamo informacija, lakse i brze cemo da pomognemo. :)

Ili ... mislis na to da vec dobijas taskove (hitove) preko ekstenije, pa te zanima u cemu se razlikuju ti hitovi?
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#396 by bogob » Sun Jan 08, 2017 00:01

Change Payment Channel For Rainforest Qa

Naziv taska.....e sad u njemu ima puno upozorenja pa se ne usudim otvarati...
bogob
Posts20
Member Since25 Feb 2012
Last Visit1 Nov 2018
Likes Given14
Likes Received24/15

#397 by Nole76 » Sun Jan 08, 2017 01:32

Ako hoces da promenis kanal preko koga primas pare za RF hit-ove onda udji na taj zadatak sa zeljenog kanala i od tog trenutka primaces pare preko njega. Sva statistika ostaje ista. Menja se samo kanal preko koga ide isplata.
Nole76
Posts2,087
Member Since27 Aug 2015
Last VisitYesterday
Likes Given9,452
Likes Received4,842/1,732

#398 by incomehomejob » Sat Feb 04, 2017 12:39

jevticbozidar wrote: evo da se i ja polako pocnem ukljucivati u ovu temu cekajuci da mi prodje mesec dana da mi skinu onaj 'djavo' :D od 15 komada pa da se okusam ponovo.
poceo sam ovo da citam ispocetka i mislim da niste u pravu (moje jako skromno misljenje ) sto se tice RF-a za pocetnike,kojih,verovatno ima a nisu ni svesni svoje nesvesti da su clanovi RF-a,kao sto je bio slucaj sa mojom malenkosti :D

Post#8 by Nole76 » Thu Mar 31, 2016 21:37

A meni danas bas lose islo, samo 30 TW-a. doduse nisam bio kuci od 20 do 23h. Ali perthodnih dana sam mnogo bolje prolazio. Ma nije ni bitno. I ja mislim da treba posebna tema za Rainforest. Samo treba paziti sta i kako pricati.
Na zalost ili na srecu ne treba "kutak za pocetnike" posto ne primaju nikoga vec skoro 5 meseci.

Premium MemberSerbiaOnline (Within the last 10 minutes)Nole76
Posts 1,710
Member Since 27 Aug 2015
Last Visit Today
Likes Given 6,553
Likes Received 3,513/1,364
Balance $1.93
Referrals 3
Tasks 2,671
The following 5 members like this post: incomehomejob, milje54, nnrahbar, pupijevi, RORUBEN
Post#9 by pupijevi » Thu Mar 31, 2016 21:49

Da,sto Nole kaze ne treba uvod jer ne primaju nikoga vec pola godine.

Ovde je samo za nas "matore" mudrace koji smo uveliko u ovom poslu.

Inace bas taj period Nole RF je bio ekstra aktivan a evo i sada nije lose,jeste malo manje ali i dalje ide fino.

ovo je sa pocetka,tj prve stranice ovog topica.
a mislim da,iako dugo neprimaju clanove,neznaci da nece primati te shodno tome ( kakav sam filozof,sam se sebi divim :D :D :D :D :D :D :D :D ) misli da bi to bila odlicna stvar uz savet starim clanovima da provere ( ako neznaju da su clanovi RF,da to svi provere) jer moze da se desi kao u mom slucaju da su davno navatali te zadatke i pristupili RF a nemaju pojma.pa ko hoce da cita,eto mu ga :D a ja bih rado upio sve napisano na tu temu.
naravno ,vi odlucujete o pokretanju te vrste pomoci za nas 'genijalce' kojima je svaka pomoc dobrodosla :D :D
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#399 by incomehomejob » Sat Feb 04, 2017 12:43

Prebacila sam tebe i mene ovde, obrisacemo onaj post tamo, da sam ga ostavila u onoj temi, 'ugazili' bi clanovi i mene i tebe. :D

Imam jedna predlog - nemoj jos da kreces sa radom RF hitova. Treba mi jeckamil prvo da se konsultujemo u vezi tvog naloga.
Super sto su istekli 'rejections', medjutim imao si ih puno i to zaredom, jedan za drugim, a to je problem. To me brine.
Mozgam kako da ti objasnimo ovde konkretno kako se rade Testni, a da bude 'po pravilima'.
jeckamil, svaka ideja i predlog su vise nego dobrodosli. :) Molim te, pomagaj. :D
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#400 by jevticbozidar » Sun Feb 05, 2017 14:47

incomehomejob sta bi mi bez tebe..hvala na trudu.jesu skinuli,najzad je proslo 30 dana al"sacekacu jos malo pa kad budem "bistre"glave i koncentrisan,probacu onako kako ste savetovali i za kopiranje i ostalo.
IZVINI STO SAM TAMO PISAO i naravno da znam za ovaj topic ali s'obzirom na objasnjenja za CF gde je objasnjeno u 'sitna crevca' :D :D zato sam dao taj glupi predlog a u stvari trebao sam da kazem da ako moze malo jednostavnija i detaljnija objasnjenja i izvinjavam se zbog gluposti (moram da se salim od sve muke) mada i ovde ima objasnjenja ali pretpostavljam da vise i nesmete.ima tu i termina sa kojima sam 'u svadji'pa mi malo nije jasno.ovo moje 'znanje'rada na komjuteru je iskljucivo'samouko'i iz ove koze se nemoze..ma nema veze.voleo bi da skontam pa bar da 'capnem' s'vremena na vreme nesto skromno,ja bi bio prezadovoljan i sa sitnim.malo vamo malo tamo i kad bi uspeo dnevno da skupim 2-3 dolara sve ukupno,ja bi skakao od srece.veruj da bi bio prezadovoljan,skakao bi od srece. skroman covek,takav sam..
HVALA VAM SVIMA.
jevticbozidar
Posts283
Member Since11 Apr 2013
Last Visit11 Nov 2019
Likes Given37
Likes Received413/230
Return to 'Ex-Yugoslavia' Forum     Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 27, 2021 20:59:52 EST