Please wait...
HomeForumInternationalEx-YugoslaviaKafana
Topic Rating:

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Kafana

#1901 by Lutak » Thu Aug 04, 2016 23:19

"Lutak i darthjovan, da me ubijete ako znam sta ste vas dvoje postovali/hteli da kazete u ovim postovima iznad."

Samo me ponela emocija jer sam se ubila to vece sa nekim slikama koje mi pre nisu pustali vise od 1-2 da uradim..one od 0.14 :D

Inace..slazem se da je ovaj pocetak meseca F E N O M E N A L A N !!! :)))
Lutak
Posts956
Member Since15 Nov 2009
Last Visit30 Dec 2020
Likes Given3,473
Likes Received2,460/817

#1902 by incomehomejob » Fri Aug 05, 2016 00:59

:D

Vidis da nisam ukapirala ni Jovanove ilustracije. :D

A moje emocije prema onim slikama sto ti radis super, su uzas. Nikako mi ne idu ni jedne od tih, Is This Post A Good Example Of ...
Mislila sam prvo da na njih mislis.

P.S.
Evo i ispravljala sam cak i post nekoliko puta, ne mogu da nabodem ni kako se zovu da ispisem tacno. :D
Last edited by incomehomejob » Fri Aug 05, 2016 01:02 » edited 4 times in total
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720
Likes Received12,471/5,045

#1903 by true_hiker » Fri Aug 05, 2016 01:48

ja hoću da prijavim bezobrazno ponašanje od strane RF. Čitavo jutro pokušavam nešto da pojedem, ali oni mi ne daju mira, samo izbacuju hitove jedan za drugim.

:D
true_hiker
Posts871
Member Since27 Dec 2015
Last Visit19 Apr 2020
Likes Given94
Likes Received1,849/800

#1904 by incomehomejob » Fri Aug 05, 2016 06:18

Garagos wrote: Za nas koji nikada nismo radili takse, moze li pomoc :D

Procitao sam uputsvo, ali nisam shvatio bas najbolje, trazio sam te brojeve neke assested kako li vec pise i ne mogu da nadjem... :(

Uvek. :D

Ovaj je jedan od komplikovanijih sto se tice taksi, Taxable Value i jedna grupa je komplikovana - Assessment Notice.
Mislim da ne bi trebalo sa ovim da pocinjete ako niste ranije radili Takse. Trebalo je odmah da napisem, ali, sto kaze Lutak, uhvatile me emocije sto se vratio ovaj TA. :D

Nadam se da ce da se vrati skroz jer je ovo pocetna faza kod njih u poreskom sistemu - procena oporezivog dela imovine.
Ovo su otprilike faze:
Tax Assessment Notice, Tax Bill, Tax Return Form.
U okviru svake od ovih ima (sto se tice ovog TA, ovo nema veze sa US zakonom :)), nekoliko pod-kategorija:
Find, Identify, Verify, Validate.

Primeri:
Find the Return Form Mailing Street Address on a Property Tax Return Form
Identify Whether Discount Payment Options Are Offered By A Property Tax Collector
Identify Whether Or Not There Is An “account” Number On A Property Tax Return
Verify the Appeal Deadline on an Assessment Notice
Validate the Taxpayer Name on a Property Tax Assessment Notice
Validate the Taxpayer Name on a Property Tax Bill

Ima skoro 100 ID, ako ne i vise, zato se radujem ako se vrati, jer uvek ima posla, nema sanse da bude panika za dnevnu listu nikad.

Ovaj konkretan task se odnosi na procenu nekretnine koja ce biti oporezovana.
U uputstvu kaze da se najcesce Taxable Value poklapa sa Assessed Value, ali to zavisi od onoga sta de facto pise na racunu (ako ima odbitaka/deductions onda nisu iste).
Osnovne stvari koje je naveo kao vazne:
Ukoliko nema Total taxable value, ne sabirati, nego odgovoriti sa 'ne'
Obratiti paznju iz koje je godine, interesuje ga samo tekuca; pri tom tekuca godina nije nasa, nego ona vezana za racun
Ako je u pitanju Preliminarni racun, onda nema Taxable/Oporezive vrednosti
Ako je razbijeno na vise oblasti/County, odgovoriti - Varira u odnosu na Nadleznost oblasti za Takse
Neki Skupljaci/Collectors Taksi objedinjuju Taxable Value sa Trzisnom vrednoscu imovine. To je izuetak i u tom slucaju izabrati Assessed/Procenjenu Value/Vrednost

Komplikovano je da pocinjes sa ovim, mislim da ces da zagines i da te kosta GA. :(

Za sve koji ovo nisu radili ranije:
1. Ukoliko ne govorite ok engleski nemojte da se zalecete u ovo, nema google translate, pdf-ovi su u pitanju i copy/paste ne radi
2. Ako cesto birate taskove kroz koje se ide brzinski, nemojte ovo da radite, ovo su taskovi koji se stvarno ozbiljno rade. (Moja procena je da je zato i 'nestao' TA odavde jer crowd sourcing bas i nije zahvalna sredina za ozbiljne poslove. Ne znaci da sam u pravu.)

Info u vezi TA:
Daje odlicna uputstva, izuzetno precizna
Daje prilicno dobre primere
Nema puno nevalidnih korekcija; ima ih, ali nije strasno
Ima gomila posla koji daje
Uvek (ako se vrati) ima taskova na listi, 24h i skoro da ne treba refresh, samo se uradi refresh strane sa taskovima i pojavi se bar 5-10 ID
Nikad se ne desi da ostanete samo na Quiz-u, uvek ima dodatnog posla
Sve u tasku uvek radi, svi linkovi su uvek tu
Nema opcija da ne znamo sta da odgovorimo jer su pitanja falicna (mozemo samo mi da omasimo)
Jedan od najprofesionalnijih TA koje je CF imao
Mana: jedan od najsujetnijih TA - odbija da ispravi testna pitanja, a ponavljaju se u okviru iste ture ID-a

Ovo su inicijalne informacije, Garagos, sad me pitaj konkretno. :D
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#1905 by SentinelOnyx » Fri Aug 05, 2016 07:21

WOW, ti se kuzis u to? Svaka cast! Malo cemo prouciti...mislim da ih nismo bas radili (bar ja :mrgreen: (Sentinelu ce sigurno ic bolje - ja sam tudum za matematiku i sl. :oops: ). Hvala na divnom objasnjenju, incomehomejob. Tnx, jos jednom.
Onyx ;)
SentinelOnyx
Posts2,245
Member Since20 Nov 2013
Last Visit2 Dec 2020
Likes Given3,519
Likes Received4,619/1,599

#1906 by incomehomejob » Fri Aug 05, 2016 07:33

Nema na cemu Onyx. ;)
Drago mi je da mogu da pomognem i ja vama dvoma nesto, od vas sam ucila 'zanat'. :D

Bas sam lepe pare uzela na ovim taskovima, samo mora da se udje u fazon. Objasnicu vam sve, ici ce to vama dvoma super. ;)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#1907 by akulayu » Fri Aug 05, 2016 12:44

znaci subota od 9 ujutro do nedelje u 1 posle ponoci,ako sam dobro shvatio?
akulayu
Posts237
Member Since10 Dec 2015
Last Visit1 Mar 2018
Likes Given298
Likes Received500/220

#1908 by incomehomejob » Fri Aug 05, 2016 14:36

I ja sam tako izracunala da je kod nas. :)

Nove informacije | ClixSense Forum
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#1909 by Garagos » Fri Aug 05, 2016 15:31

Hvala @incomehomejob na objasnjenju, ali ipak nisam shvatio ja to bas najbolje i nije to za mene, meni trebaju ti ,,brzinski" taskovi... :D

Ali sam zato shvatio da se iza nicka SentinelOnyx kriju dve osobe. :mrgreen:
Garagos
Posts1,352
Member Since21 Aug 2015
Last Visit26 May 2021
Likes Given2,092
Likes Received3,357/1,242

#1910 by incomehomejob » Fri Aug 05, 2016 15:51

Nema na cemu. :)

Ako se taj TA vrati, otvoricu ja temu samo za ovo i objasnjavacu ih redom.

Ima i brzinskih. Od toliko ID-a koliko on ima, bilo bi cudo da nema. :D On nikada ne daje gomilu pitanja na strani, uvek je samo 5 kom. I u okviru svakog od tih uglavnom trazi samo jedan jedini odgovor. Komplikovan deo je da se udje u fazon i mora da se cita pdf.
Ti brzinski su, na pr., ili samo upises na koga glasi Tax Bill/Assesment Notice/Tax Retrn Form, ili samo kliknes u padajucem meniju 2 stvari: odaberes County, i na osnovu njega odaberes iz drugog menija ko je Collector ili Assessor. Ili odbares drzavu i upises grad.
Ali ide brzo kada znas gde sta da trazis u pdf-u.

Kada ovaj TA trazi vise stvari u okviru pitanja poveca placanje nekad i po 4-5x. Idu od 3c do 21c. Teracu ja vas sve da radite ovo i objasnicu vam sve. ;)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#1911 by Garagos » Fri Aug 05, 2016 15:54

Bas si divna, dok oni ne dodju, ja cu da cekam, jer se mucim sa acc.. :D
Garagos
Posts1,352
Member Since21 Aug 2015
Last Visit26 May 2021
Likes Given2,092
Likes Received3,357/1,242

#1912 by Nole76 » Fri Aug 05, 2016 15:57

Uvesces "Daily Bonus List" :D
Ko ne uradi XY zadataka dnevno nece moci da pise post-ove :lol:
Nole76
Posts2,087
Member Since27 Aug 2015
Last Visit20 Jan 2022
Likes Given9,452
Likes Received4,842/1,732

#1913 by incomehomejob » Fri Aug 05, 2016 16:08

:lol: :lol: :lol:

Drzite palceve da se vrati. ;) Najbolje od svega je sto ovi svi iz raznih zemalja, da ne pominjem, koji jedva i google translate-om barataju, ne mogu da ih rade. A oni su otimaci svih taskova od nas ostalih.
Tako da je ovo idealno - kad god sednes za komp imas posla. Cim nema hita ili taska, radis takse, one su stalno tu. :D
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#1914 by pupijevi » Fri Aug 05, 2016 19:23

Jel to "one" takse sto smo imali u doba vina?

Secam se da sam se bas ufercio i onda prc nestadose kao i vino :(

Sada Trans Data taskovi nadoknadjuju sve to i to sa kusurom ali opet bese to lepo vreme kad su se pojavljivali a onda krene server da puca.....ah divna secanja i patnje :lol:
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Dec 2021
Likes Given1,680
Likes Received8,616/2,675

#1915 by incomehomejob » Fri Aug 05, 2016 21:43

Da, to su te takse. :D
I one su bile za podizanje %, kad se udje u fazon.

Drugari, laku noc svima i vidimo se sutra iza ponoci. ;) Odmorite se od foruma. :D

incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#1916 by NoOneHere » Sat Aug 06, 2016 11:11

Jedno pitanje za one koje koriste Neteller platni procesor koliko ste cekali od kad ste poracali karticu,
i dali se nesto placa u postu...
@Savmi jel proradila opcija kod Payza?
NoOneHere
Posts900
Member Since17 Oct 2012
Last Visit23 Dec 2021
Likes Given1,156
Likes Received1,399/674

#1917 by savmo » Sat Aug 06, 2016 13:33

DroWRanGeR17 wrote: Jedno pitanje za one koje koriste Neteller platni procesor koliko ste cekali od kad ste poracali karticu,
i dali se nesto placa u postu...
@Savmi jel proradila opcija kod Payza?

Kolku sto mozam da se setam 17-18 denovi,nema postanski trosoci.Payza seuste ne prefrla pari na kreditna
karticka.

" We apologize for the inconvenience, but credit card withdrawals are temporarily unavailable. Please select another withdrawal method."
savmo
Posts913
Member Since16 Jul 2014
Last Visit15 May 2018
Likes Given2,381
Likes Received2,126/745

#1918 by incomehomejob » Sat Aug 06, 2016 18:04

darthjovan wrote: ne mogu da probaju pp jer ne mogu da otvore naloge iz zemalja u kojima zive

usli su na preporuku moja dva starija referala i sada ispada da smo ih zeznuli

ja sam jos od novembra bio u komunikaciji i sa RF i sa CF i sa CS, pisao sam i u vezi payoner opcije nista

pisao sam i za neku varijantu njihove kartice koja bi bila pun pogodak nista

CF pusta samo genericke odgovore i sa njima nikakvu komunikaciju ni ne zelim, radim uglavnom RF taskove sem vikendom

za neteller CS je pustao takve nebuloze da je to strasno, teroristicki napadi su satro krivi za sve :clap:

a sta da nema pp, kako bi naplatili pare, payza je nesigurna + dere, paytoo ne radi u srbiji

ja ovo ne pisem da bih se istresao ovde nego mi nije jasno zasto jednostavne stvari toliko komplikuju

izvinjavam se otisao sam u off

Evo ovde sam nas prebacila. :)

Razumem sta kazes, da je problem sa zemljama u kojima PP ne funkcionise. Medjutim taj problem nema veze ni sa PP, ni sa CS, to je ono sto sam htela da kazem. Sve zemlje koje nemaju PP, nije do PP-a, nego do vlada tih zemalja. Evo ovde sam isto komentarisala kada su Turci upali u taj problem, sa jednim clanom iz Turske.

Paypal payments to members in Turkey | ClixSense Forum

Ovi komentari su mi vezani za to da krivis pogresne institucije. Veca riba je uvek jela manju. PP je veci od tih zemalja koje pametuju i hoce PP-u da postavljaju svoje uslove. I nasi su probali da pametuju i da glume velike i bitne i PP je otisao posle samo 3 dana prosli put.
Da se opet nesto desi sa PP kod nas, nije do PP-a, nego do nasih.

Druga stvar, kada kazes da ne slusaju, nije do slusanja i ne-slusanja, nego do profita. Svakom od njih je u interesu da zarade pare. Ako nesto ima ROI, ubacice ga, ako nema nece. Nije to nista licno. To je jedini nacin da firma opstane.
Sto se opet svodi na drzave iz kojih smo - da li smo nekom profitabilni ili ne i da li smo pouzdani da se drzimo dogovora ili smo to poverenje prokockali. Takodje i koliko je drzava stabilna, igra veliku ulogu, kao i kupovna moc. (Sto nas, na pr. kosta Anketa, kao potpuno neinteresantne svima, jer nam je kupovna moc mesna.)

Sto se tice toga da su referali 'zeznuti', niko nije ni maloletan ni malouman, sad sam bas malopre napisala kod nas na mod forumu smo nesto pricali na tu temu, da nemam nikakvu empatiju za ljude koji tvrde da su prevareni na internetu, jer niko ne moze da prevari postenog coveka. Ti koji kukakju da su prevareni su samo lenji, pohlepni i sami neposteni jer hoce brzinske pare da im padnu s neba.

Sve ove firme ne traze NIKAKVU 'investiciju' od nas, tako da cak i pominjati prevaru od strane tih referala je meni neverovatno. Kako su to oni 'zeznuti'. Cak i da sajt ne radi.
Probas, vidis da li te placaju na vreme i odes ako ne placaju. Sve tri pomenute firme placaju SVE sto zaradimo na vreme. Meni je to dovoljno da ih smatram postenima.

Ovaj deo da treba da preprave, CS, info o Netelleru, slazem se, treba.

Ako hoces da im ja pisem da vidimo kako da tih nekoliko tvojih izvuku pare sto pre, nije problem.
Samo, opet kazem, niko ih nije 'zeznuo', da im je ukrao pare, samo ta opcija sa Netellerom je postal problematicna vremenski za isplatu i opet kazem, trebalo bi to da preprave kao info, recimo da je vremenski period isplate nedefinisan.
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#1919 by darthjovan » Sat Aug 06, 2016 18:39

Ako na sajtu pise da je Neteller normalna opcija za placanje i da stoji 2-5 radnih dana za isplatu, a oni onda ne placaju po dva meseca izvini ali to je prevara.

Niko mene ni bije po usima da radim, slazem se, ali ako zele da budu firma koja je respektabilna i da postuju svoje saradnike onda nije u redu da se sluze dezinformacijama.

Dugo sam cutao i trpeo i govorio sebeima ispravice se to, ali ne. Sve gore je i gore.

Nijednom, nisam dobio pare na pp u zadatom roku, posle novembra 2015 kada su i krenule izmene sa placanjima.

Kada su promenili sistem naplate nesto je otislo u aut, i toga su svesni. Ako sam ja korektan, onda izvini hocu da i oni budu korektni. Svaki put moram da im pisem ticket da bi mi prosledili pare.
darthjovan
Posts455
Member Since25 Feb 2015
Last Visit9 Jul 2020
Likes Given293
Likes Received918/333

#1920 by savmo » Sat Aug 06, 2016 18:46

Ma nije da smo mi toliko neinteresantni,evo ja na MT..k-u radim samo ankete (90 %),radim samo ono
sto mi odgovara,dok cekam da se ekstenzija nasmesi ili da CF pusti neki fer posao.

Neteller treba da bude maknut sa liste i ponovo vracen kada postane funkcionalan inace samo proizvodi nervozu
i sluzi kao antireklama.
Last edited by savmo » Sat Aug 06, 2016 18:52 » edited 1 time in total
savmo
Posts913
Member Since16 Jul 2014
Last Visit15 May 2018
Likes Given2,381
Likes Received2,126/745
Return to 'Ex-Yugoslavia' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Jan 25, 2022 14:15:01 PST