Please wait...
HomeForumInternationalEx-Yugoslaviarainforest task
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
rainforest task

Locked

#1 by KAleksandra » Sat May 16, 2015 14:59

Pitanje za iskusne- Kako ste savladali ove taskove?
Osim uputstva koje je vezano za terminal i iskustva koje se stice vremenom postoji li jos nesto na netu eventualno?
KAleksandra
Posts368
Member Since21 Feb 2015
Last Visit8 Feb 2020
Likes Given1,647
Likes Received703/254

#2 by eniacc » Sat May 16, 2015 15:37

Ovo su veoma dobri taskovi.I ja sam u početku mislio da su preteški a kasnije se ispostavilo da su lagani u večini slučajeva.Bitno je na početku savladati one testne pa će kasnije dolaziti taskovi sa više koraka.U večini slučajeva testiraju se neke stranice,aplikacije i kroz korake često ubace pitanje tipa: vidiš li plavu piramidu na vrhu stranice (koje nema ) , da li je suma 345 + 235 jednaka 490,i slično.To su pitanja pomoću kojih odbacuju loše testirane aplikacije ili stranice da vide da nije program radio testiranje ili da niste lupali bezveze.Uglavnom poenta je pažljivo čitati uputstva i raditi ono što se traži.Često bude grešaka na aplikacijama i stranicama pa odbiju zadatak,meni su odbili možda tridesetak (uradio sam ih dosad par stotina ) uredno se požalite i isprave i uredno plate.Ukoliko neosnovano pogriješite dvadeset puta dobijate trajnu zabranu rada ovih taskova. Ako bude trebalo još kakvih dodatnih objašnjenja stojim na raspolaganju...Keep tasking... :thumbup:
eniacc
Posts31
Member Since6 Sep 2014
Last Visit23 Nov 2021
Likes Given8
Likes Received26/10

#3 by darthjovan » Sun May 17, 2015 06:14

Pozdrav, uradio sam dosta ovih taskova koji i nisu klasicni taskovi nego neka vrsta surveys. Bitno je da pazljivo procitas uputstva za terminal, onaj prozor u koji ukucavas e-mail adresu i sve sto treba, i da polako radis korak po korak. U gornjem levom uglu ti stoji broj koraka, na jednom tasku sam imao preko 40 koraka a svaki ti naknadno placaju po 4 centa. Kolika je zarada vidis u gornjem desnom uglu i broj odbijenih taskova, ako nesto zeznes. I da vodis racuna sto je napisao eniacc ako pogresis 20 puta, trajna zabrana.
darthjovan
Posts455
Member Since25 Feb 2015
Last Visit9 Jul 2020
Likes Given293
Likes Received918/333

#4 by mzlicic » Sun May 17, 2015 08:32

Koji su nazivi ovih zadataka? Citam vec nekoliko dana na forumu o rainforest tasks, a ne znam koji su to, mada nisam nova na Clixsensu. Mala pomoc, molim vas.
mzlicic
Posts151
Member Since17 Jan 2014
Last Visit5 Jan 2021
Likes Given3
Likes Received39/23

#5 by eniacc » Sun May 17, 2015 10:38

mzlicic wrote: Koji su nazivi ovih zadataka? Citam vec nekoliko dana na forumu o rainforest tasks, a ne znam koji su to, mada nisam nova na Clixsensu. Mala pomoc, molim vas.
Test a web application using any browser...ovako se zovu...
eniacc
Posts31
Member Since6 Sep 2014
Last Visit23 Nov 2021
Likes Given8
Likes Received26/10

#6 by mzlicic » Sun May 17, 2015 11:30

eniacc wrote:
mzlicic wrote: Koji su nazivi ovih zadataka? Citam vec nekoliko dana na forumu o rainforest tasks, a ne znam koji su to, mada nisam nova na Clixsensu. Mala pomoc, molim vas.
Test a web application using any browser...ovako se zovu...

Hvala.
Pod tim imenom znam za zadatke. Probala sam par puta da uradim, i imala sam problema, verovatno zbog browsera ili starog windowsa................ Bas cu probati ponovo, kad ih uhvatim.
mzlicic
Posts151
Member Since17 Jan 2014
Last Visit5 Jan 2021
Likes Given3
Likes Received39/23

#7 by KAleksandra » Sun May 17, 2015 12:02

Hvala puno na pomoci, otprilike sam ih i ja tako shvatila. Vredi se potruditi oko njih mada bas i nije uvek lako.Veliki pozdrav svima.
KAleksandra
Posts368
Member Since21 Feb 2015
Last Visit8 Feb 2020
Likes Given1,647
Likes Received703/254

#8 by belarada » Sun May 17, 2015 12:14

Ja sam se od nedavno isto zainteresovala za ovaj tip taskova i shvatila da su daleko najplaceniji ovde. Kada ih uradis malo vise znaces vec unapred sta se tacno trazi i ako u koraku nije uvek najbolje objasnjeno. Najveci problem je, kako sam primetila, to sto postoji VELIKI broj ljudi koji klikce samo "yes" i ako je odgovor "no". Tada te aplikacija izbaci automatski jer ti se odgovor razlikuje od vecine, posao ti je obelezen sa rejected i moras da ulazes zalbu. Na taj nacin zbog drugih mozes jako lako da skupis tih 20 negativno ocenjenih taskova. Par puta mi se desilo, uzasno je frustrirajuce. Cak ponekad mram da kliknem "give up" jer znam da mi je bolje da ostanem bez isplate nego da nepravedno dobijem "rejected" na tasku.
Mene zanima da li ima neki poseban nacin na koji moze da se dobije vise takvih taskova osim pracenja ID na forumu posto vidim da neki ljudi imaju i po 30 resenih poslova dnevno, a ja sam najvise imala 5-6 dnevno...da li znate za neke forice?
belarada
Posts139
Member Since25 Dec 2014
Last Visit19 Dec 2017
Likes Given29
Likes Received56/39

#9 by eniacc » Sun May 17, 2015 12:37

Instaliraj neki addon za refreš stranice i otvoriće ti više taskova pod istim ID-om.Ja tako otvaram test web,vina,račune,vina godine i još neke taskove.Kad piše ''you have maximum'' nije sve gotovo bude još taskova.I ne brinite se zbog addona nije problem koristiti ih jer su pitali someworkera (njihov radnik naše gore list koji je aktivan na forumu )da li je dozvoljeno koristiti ih.Na taj način samo brže dolaziš do taska a dobićeš ih koliko oni odrede po ip adresama,po geolokaciji i drugim parametrima...
eniacc
Posts31
Member Since6 Sep 2014
Last Visit23 Nov 2021
Likes Given8
Likes Received26/10

#10 by belarada » Sun May 17, 2015 13:02

eniacc wrote: Instaliraj neki addon za refreš stranice i otvoriće ti više taskova pod istim ID-om.Ja tako otvaram test web,vina,račune,vina godine i još neke taskove.Kad piše ''you have maximum'' nije sve gotovo bude još taskova.I ne brinite se zbog addona nije problem koristiti ih jer su pitali someworkera (njihov radnik naše gore list koji je aktivan na forumu )da li je dozvoljeno koristiti ih.Na taj način samo brže dolaziš do taska a dobićeš ih koliko oni odrede po ip adresama,po geolokaciji i drugim parametrima...

Ja sam tamo u temi procitala da nije dozvoljeno da imamo otvoreno vise tabova pod istim ID-om. Imam instaliran addon za autorefresh ali on mi ne otvara vise istih prozora (tako sam te razumela, da ti otvori vise tabova?),nego mi bukvalno refreshuje sve dok ne udje u task i tada staje. Na taj nacin u toku dana mozda sa istog IDa dobijem 3 taska...

I ako sam dobro razumela u drugom delu foruma, kod nas ranije u toku dana ima vise rf taskova, tipa 3-4 popodne, a ne uvece. Sta ti mislis o tome? Ja sam do sad uvek uvece pokusavala!
belarada
Posts139
Member Since25 Dec 2014
Last Visit19 Dec 2017
Likes Given29
Likes Received56/39

#11 by eniacc » Sun May 17, 2015 13:26

belarada wrote:
eniacc wrote: Instaliraj neki addon za refreš stranice i otvoriće ti više taskova pod istim ID-om.Ja tako otvaram test web,vina,račune,vina godine i još neke taskove.Kad piše ''you have maximum'' nije sve gotovo bude još taskova.I ne brinite se zbog addona nije problem koristiti ih jer su pitali someworkera (njihov radnik naše gore list koji je aktivan na forumu )da li je dozvoljeno koristiti ih.Na taj način samo brže dolaziš do taska a dobićeš ih koliko oni odrede po ip adresama,po geolokaciji i drugim parametrima...

Ja sam tamo u temi procitala da nije dozvoljeno da imamo otvoreno vise tabova pod istim ID-om. Imam instaliran addon za autorefresh ali on mi ne otvara vise istih prozora (tako sam te razumela, da ti otvori vise tabova?),nego mi bukvalno refreshuje sve dok ne udje u task i tada staje. Na taj nacin u toku dana mozda sa istog IDa dobijem 3 taska...

I ako sam dobro razumela u drugom delu foruma, kod nas ranije u toku dana ima vise rf taskova, tipa 3-4 popodne, a ne uvece. Sta ti mislis o tome? Ja sam do sad uvek uvece pokusavala!
Tačno je da ne smijemo imati više tabova pod jednim ID-om.Ovi taskovi su nepredvidljivi,nekada u jednom danu bude po 5-6 ID-ova tokom cijelog dana a nekada ništa.Ja ih često radim oko ponoći kada ne moram rano na posao. Osim na ovom forumu pratim temu na klix-u pod ovim linkom:
zarada na netu rjesavanjem mikrozadataka-pročitati 1. str. - Page 516 - Forum Klix.ba
gdje ljudi objavljuju kada bude dobrih zadataka među njima i ID za test web,kako se rade i slično...Preporučujem...
eniacc
Posts31
Member Since6 Sep 2014
Last Visit23 Nov 2021
Likes Given8
Likes Received26/10

#12 by belarada » Sun May 17, 2015 13:36

Super, hvala!
belarada
Posts139
Member Since25 Dec 2014
Last Visit19 Dec 2017
Likes Given29
Likes Received56/39

#13 by KAleksandra » Sun May 17, 2015 15:14

Hajde prevedi Bela Rado, sta si saznala na stranom forumu, kad je najbolje da mi iz Srbije hvatamo ove taskove?
KAleksandra
Posts368
Member Since21 Feb 2015
Last Visit8 Feb 2020
Likes Given1,647
Likes Received703/254

#14 by belarada » Sun May 17, 2015 15:20

Pa na kraju je ispalo da nisam saznala nista. Prvo sam razumela da oko 3 popodne moze da se desi da izbace taskove. Onda me je neko ispravio i rekao mi da u 3 UJUTRU ima vece sanse. A onda se neko treci ubacio i rekao da je u istoj vremenskoj zoni kao mi i da vidja taskove i u toku dana i u toku noci.....zakljucak- nepredvidivo je kad rainforest izbacuje nove web aplikacije za testiranje... :D
Ja sam ih do sada najvise dobijala oko 1 posle ponoci, dobijem po nekoliko taskova i onda odem da spavam. Sve ukupno imam odradjeno 30-40 tako da nemam preterano puno iskustva, mnogi toliko odrade za jedan dan.
belarada
Posts139
Member Since25 Dec 2014
Last Visit19 Dec 2017
Likes Given29
Likes Received56/39

#15 by KAleksandra » Mon May 18, 2015 12:35

Hvala puno,pomogla si bas,bas.Pozdrav
KAleksandra
Posts368
Member Since21 Feb 2015
Last Visit8 Feb 2020
Likes Given1,647
Likes Received703/254

#16 by EddieGunner » Mon May 25, 2015 05:18

Rf izbaciju taskove u odredenom periodu, nekad je najbolje posle ponoci, nase, a nekad bude i oko 20 i 21 h opet nase zone,,, ja nekad uhvatim i po ne ki task preko dana ali to je rijetkost,
EddieGunner
Posts398
Member Since27 Mar 2015
Last Visit25 May 2021
Likes Given195
Likes Received301/140

#17 by Mirjanap » Sat Jul 11, 2015 15:16

Pozdrav svima,
potrebna mi je pomoc. Naime, dobila sam task autor flag - " Your work on Job 724142 has been flagged by the Task Author. Please check your Job History for more details. " Ja ovaj task uopste nemam u job history, a to je nazalost ovaj test web. Ne secam se ni da sam ga uopste radila. Ustvari, i nisam jer je on od 08.05., a ja sam prvi TW odradila 12.05. Sta sad da radim? Poslala sam im support ticket, ali su me vec blokirali. Inace, pre nego sta sam poslala tiket odradila sam jedan zadatak, a posle tiketa su me blokirali i poslali mi ovo: You have blocked from doing work for us based on your past work.
Da li to znaci da uopste vise necu moci da radim ove zadatke.
Inace, do sad sam radila TW prko drugog kanala, ne prko CS-a, pa me interesuje hocu li moci sada da ih radim preko CS obzirom da nije isti ID kanala?
Bas sam se razocarala! Koliko ce ovo da traje?
Mirjanap
Posts25
Member Since4 Feb 2015
Last Visit22 Nov 2019
Likes Given0
Likes Received14/1

#18 by sizika66 » Sun Jul 12, 2015 02:13

Mirjanap wrote: Pozdrav svima,
potrebna mi je pomoc. Naime, dobila sam task autor flag - " Your work on Job 724142 has been flagged by the Task Author. Please check your Job History for more details. " Ja ovaj task uopste nemam u job history, a to je nazalost ovaj test web. Ne secam se ni da sam ga uopste radila. Ustvari, i nisam jer je on od 08.05., a ja sam prvi TW odradila 12.05. Sta sad da radim? Poslala sam im support ticket, ali su me vec blokirali. Inace, pre nego sta sam poslala tiket odradila sam jedan zadatak, a posle tiketa su me blokirali i poslali mi ovo: You have blocked from doing work for us based on your past work.
Da li to znaci da uopste vise necu moci da radim ove zadatke.
Inace, do sad sam radila TW prko drugog kanala, ne prko CS-a, pa me interesuje hocu li moci sada da ih radim preko CS obzirom da nije isti ID kanala?
Bas sam se razocarala! Koliko ce ovo da traje?

Evo nekih izvoda sa engleskog foruma na istu temu:

"Look in your job history what TASK was that JOB ID, was it test a web ? usually RF does not flag CF accounts, unless you tried submitting using the check box in CF without finishing hit.
This could also be a mis-fire - contact tester@rainforestqa.com with your worker ID (same as CF ID)
and copy / paste the message.
You should get a reply from them"
"It is VERY unusual for RF to do this, because when you get rejected you should NOT be getting minor flags to CF.
Perhaps you have pressed the checkbox and submitted from CF without completing hits, OR you submitted but they did not receive hit....."

Ako kazes da ga nema u job history, napravi screenshot stranice gde bi trebalo da bude da si ga odradila, takodje u istoriji uradjenih taskova na CS ili na tom drugom sajtu vidi da li imas odradjen teki test web za taj datum, ako nemas opet napravi screenshot i sve to posalji RF.
Procitaj malo i sama engleski forum mozda nadjes jos neku informaciju jer ima jos ljudi kojima se to desilo.
Kad dobijes flag on je za sve kanale. Mozes da probas da odradis neki test web :?
Pozdrav i srecno!
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last Visit24 Nov 2021
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#19 by Mirjanap » Sun Jul 12, 2015 13:01

sizika66 hvala ti. Fazon je sto uopste nisam radila TW do 12.05. Nema veze, poslacu ticket RF i screenshot ( kao sto si rekla ), pa cu da vidim sta ce da kazu.
Pocela sam i forum da iscitavam od sinoc. Pozdrav!
Mirjanap
Posts25
Member Since4 Feb 2015
Last Visit22 Nov 2019
Likes Given0
Likes Received14/1

#20 by pupijevi » Sun Aug 02, 2015 16:05

Jel zna uopste neko ovde u cemu je problem sa ovim prokletim Rainforest taskovima?

Elem vec dve nedelje nemam niti jedan jedini prokleti task! Refreshujem sve moguce ID-ove i nista niti jedan jedini put da mi prebaci na Work mod.

Pisao sam RF-u da li je mozda blokiran moj ID no odgovorili su mi da nije.Vidim na engleskom delu foruma da ima jos ljudi koji imaju isti problem ali ne mogu da nadjem resenje problema. A vidim da dosta ljudi sa nasih prostora radi ove taskove bez problema sto znaci da nije geo targeting blokada ili slicno.

Dal se jos neko susreo i resio ovaj famozni problem?
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit12 Nov 2021
Likes Given1,680
Likes Received8,616/2,675
Locked
Return to 'Ex-Yugoslavia' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Nov 30, 2021 13:08:29 PST