Please wait...
HomeForumInternationalEx-YugoslaviaPitanja i saveti
Topic Rating:

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Pitanja i saveti

#3821 by Niks1989 » Fri Feb 03, 2017 03:21

uredu.Probat cu.Hvala :)
Niks1989
Posts12
Member Since11 May 2016
Last Visit25 Feb 2017
Likes Given1
Likes Received8/8

#3822 by borkeeez » Fri Feb 03, 2017 06:28

Najverovatnije cu promasiti temu, pa se izvinjavam unapred :)

Hteo sam samo da podelim ovo sa vama..

986041
Congratulations, you were bonused 0.98 $ for your work on Visual Perception Study - Line Fitting 4 (With Bonus Payment)! Thanks for the great work!

@incomehomejob

Sta raditi;

ako postujem task info i onda posle par minuta hocu da postujem jos jedan, a jos uvek niko nije napisao nista posle mene, da li da editujem moj prethodni post i dodam ili da postavim kao novi post?
isto tako i ovde... ako napisem nesto, pa hocu posle da dodam jos neko pitanje, da li idem na edit ili novi post?
Last edited by borkeeez » Fri Feb 03, 2017 07:27 » edited 1 time in total
borkeeez
Posts233
Member Since13 Nov 2016
Last Visit19 Oct 2020
Likes Given133
Likes Received349/171

#3823 by incomehomejob » Fri Feb 03, 2017 12:43

Cestitam za bonus. ;)
I hvala sto brines gde se sta pise. :)

Evo ovako, ovo je zvanicno pravilo:

Quote:2.Spam, dupli postovi, (dva posta jedan ispod drugog jednog clana) reklamiranje, deljenje podataka (email, licni podatci) su zabranjeni.

Medjutim, ... tome sluze modovi da procene sta se desava na forumu.
Obzirom da vec imas ideju koju si stavio u post iznad - da pitas moda, tj. da brines o drugim clanovima ovde, moj predlog je da radis kako ti mislis da je bolje za sve. :)
Pod bolje, mislim, preglednije i lakse da se cita, to je sve.

Mogu da ti kazem kako ja procenjujem, ako moze da pomogne. :)
Svako od nas ovde ima postove jedan za drugim ponekada, nemoj da se opterecujes, desi se i da se omasi.
Ono sto hocu da kazem je, da je 'atmosfera' prilicno opustena ovde, osim za pocetnike i clanove koji prave probleme - za njih je strikno po Pravilima fpruma. (Za pocetnike - neke ljude treba usmeriti i objsniti kako nas forum 'dise', a svaki forum dise drugacije, a i da bih procenila da li smo 'zapatili' spamera ili ne.)

Kao clan, ja ovako uradim:
- kada dodajem info koji ima veze sa postom, uradim edit, ne novi post
- kada odgovaram na nekoliko postova odjednom, ukoliko ne moram da radim 'quote', tj. da ce biti razumljivo samo da dajem odgovore - 'trpam' u jedan isti post i na pocetku recenice u odgovoru stavim nick clana kome odgovaram
- kada postovi nemaju bas neke veze jedan sa drugim, uradim dva jedan ispod drugog
- ako radim 'quote' i ako su dugacki 'quote' i/ili odgovor, radije pisem dva posta kao odgovor, ali ne uvek

Dodatak:
Ovo mislim da je vazno - ako radis edit posta ispod koga ima drugih, moze da se desi da ne dobijes odgovor na pitanje, jer smo procitali vec i niko nece obratiti paznju. Ako je vazan dodatak, bilo pitanje bilo info, a ima postova posle tvog, moj predlog je - novi post.

Ukratko - proceni kako mislis da je najbolje. :)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720
Likes Received12,471/5,045

#3824 by incomehomejob » Fri Feb 03, 2017 13:23

Niks1989 wrote: uredu.Probat cu.Hvala :)

Omasila sam ovo, izvini.

Nema na cemu. :)
Javni da li je ok?

Dodatak:
borkeeez, evo primer procene dva komada jedan, ispod drugog. :)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3825 by borkeeez » Fri Feb 03, 2017 14:24

Razumeo :) Hvala
borkeeez
Posts233
Member Since13 Nov 2016
Last Visit19 Oct 2020
Likes Given133
Likes Received349/171

#3826 by Ph0bia » Fri Feb 03, 2017 18:26

Pre neki dan sam video na forum, da neki clanovi znaju koji task se pojavi tokom radnih dana a ga nema tokom vikenda.

Moze li neko da objavi te informacije?
Ph0bia
Posts671
Member Since28 Jul 2014
Last Visit30 Apr 2021
Likes Given1,747
Likes Received2,126/634

#3827 by junky01 » Sat Feb 04, 2017 01:28

buchevski wrote: Pre neki dan sam video na forum, da neki clanovi znaju koji task se pojavi tokom radnih dana a ga nema tokom vikenda.

Moze li neko da objavi te informacije?

Da postavim i ja par slicnih, nadovezujucih pitanja pa da dobijemo kompaktan odgovor :D .
Ovo gore pitanje se odnosilo na skrivene taskove koji se vrte danima.
Moje pitanje je dal` sve taskove koje sam zapoceo da stavim da se "vrte" narednih dan, dva...ili su oni jednostavno "potroseni" i vise ih nema?
Znam da se recepti, odeca, uporedjivanje predmeta vrte danima ali nije mi jasno dal` je to slucaj i sa drugim taskovima.
Da ne opterecujem masinu bezveze da vrti ako nema svrhe.
Na ovo se nadovezuje sledece pitanje, ako pokupim ID koji je ostavljen u jednoj od tema posle par sati, vredi li pokusavati raditi taj zadatak ili je vec prosao.
Znam da su pitanja uopstena a da odgovor moze da zavisi od taska do taska ali eto mozda postoji i neko pravilo koje nisam provalio ili nasao do sada na forumu.
Iskreno, bilo mi je bezveze da postavljam ovakva pitanja jer deluju kao za pocetnike :oops: ali bolje da pitam pa da idemo dalje nego da tapkam u mestu.
U celu ovu pricu sam uleteo suvise brzo, Level 0 sam za divno cudo odradio za 10 dana tako da nisam uspeo da pohvatam sve "konce" .

Hvala unapred i izvinjenje na ovako opsirnom pitanju.
junky01
Posts179
Member Since2 Dec 2010
Last Visit5 Jan 2018
Likes Given230
Likes Received436/169

#3828 by jevticbozidar » Sat Feb 04, 2017 03:23

imam pitanje u vezi job history...naime,interesuje me da li se tu pojavljuju svi zadaci koje uradimo u toku dana?u poslednjih par dana sam slucajno nesto pregledao i vidim da se u JH pojavio ,recimo samo 1 zadatak koji sam uradio a uradio sam 4-5 razlicitih zadataka u toku dana i sa finim % a nijedan nije registrovan u job history.i juce sam uradio oko 25 zadataka toksik komentar preko 90 % tacnosti i par drugih a nista nije registrovano u job h.da li je to redovna procedura ili je nesto pobrljavio moj kompjuter?pisao sam im komentar zbog toga,kazu da im nije jasno sta je 'pesnik' time hteo da kaze i da pisem na engleskom,po mogucnosti (a tek kad bi im pisao na engleskom pomocu googl prevodioca,e tek im onda nista nebi bilo jasno :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ).da li se to i kod drugih desava?
evo kopije dela stranice gde se vigi po datumu koji su zadaci registrovani u job h
ID Title Completed Tasks Test Questions Correct Test Questions Answered Test Question Accuracy Flag Date Notifications
986706 Evaluating Properties Of Characters And Categorises Of People 2 4 6 66% 2017-02-04 0
980391 Really Easy Great Paying Sentiment Job. 1 10 11 90% 2017-02-02 0
953026 Determine If Images Contain Adult Content (Caution: May Contain Adult Content.) 1 10 10 100% 2017-02-01 0
recimo ,ispada da juce nisam uradio nijedan zadatak a jos ako ulaze u GA,za mene je to velika steta.
jevticbozidar
Posts283
Member Since11 Apr 2013
Last Visit11 Nov 2019
Likes Given37
Likes Received413/230

#3829 by leptirmili » Sat Feb 04, 2017 03:46

Kopiraj ID broj zadatka i nalepi/paste u onaj mali prozorčić gde piše Search by Job ID i naći će ti zadatak koji si radio. Ako si ranije išao na given up za te zadatke a juče se usudio da ih radiš onda se neće pojaviti na vrhu liste već negde dole, u zavisnosti kad si prvi put išao na give up.
leptirmili
Posts613
Member Since19 Sep 2016
Last Visit12 Dec 2020
Likes Given491
Likes Received1,495/587

#3830 by incomehomejob » Sat Feb 04, 2017 03:50

Pa gde si ti jevticbozidar? :D
Nemoj da brines nista, sta god da je, resicemo. ;) Bar je kod tebe uvek veselo. :D

Za ovo u Job History, proveri, molim te, jednu stvar, pre nego sto pisemo tiket.
Gore levo pri vrhu ima 'Search' box. Tu ubaci ID koji ti 'fali', jedan po jedan samo. Desava se da se ID-evi sami ubace pod neke druge datume, a ne pod one kada si uradio Quiz. (Mislim da to ima veze sa datumom objave taska i kombinacijom kada smo radili, ali nije ovo validna informacija, samo je moja pretpostavka.)
Ako su pod nekim drugim datumom, onda ce ti se kada ubacis ID u Search i kliknes 'Enter', pojaviti samo taj jedan red sa tim taskom na strani i videces i datum pod kojim je ubacen, pa ces znati gde da ga trazis.
Javni mi, da li smo ih nasli tako, pre pisanja tiketa.

Ima jedna stvar u vezi tiketa koja se ne slaze sa onim sta su meni rekli 'pesnice'. :D Meni su naglasili da oni podrzavaju da se pise na maternjem jeziku, jer tako svako najbolje objasni, na svom jeziku.
Ako ne nadjes ovako te ID-eve, pisacemo im zajedno na engleskom.

buchevski i junky01, nije da necu da odgovorim na vase postove, nego ne znam ni odakle da krenem. :(
Nekoliko puta sam pisala i ispadne post preko cele strane. :( A skoro da nista konkretno ne napisem, za sta moze da se uhvati neki precizan tajming kada je najbolje sta da se 'hvata' i vrti.
Jos uvek 'mozgam' kako da to skratim sve, a i razmisljala sam da zamolimo ove nase 'mahere' da pomognu, ali tek od ponedeljka, jure se dva prva mesta da slavimo. :)
Mislim da je vecina ovde mnogo bolja od mene u tim stvarima i snalazenju sa taskovima, zato se ja vise drzim tehnicko-takticke podrske :D , a ostavljam majstorima da objasnjavaju te stvari.

Za prvu pomoc, u medjuvremenu, ne znam da li ste videli da ima pretrazivac u okviru svake teme, gore levo pri vrhu ispod naslova teme 'Search this topic ...'. Tu kada se ubaci samo jedna rec iz naziva taska na pr., izlista sve postove u toj temi koji sadrze tu rec, pa tako moze da se izvuce lakse neki zbirni utisak za odredjeni task .
Ima i starih tema sa takovima, pa moze i to da pomogne.
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3831 by incomehomejob » Sat Feb 04, 2017 03:51

leptirmili, auuu al' sam sporaaa. :D
Dok ja ispisem roman ... :D
Hvala za odgovor. :)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3832 by junky01 » Sat Feb 04, 2017 04:42

incomehomejob wrote: Pa gde si ti jevticbozidar? :D
Nemoj da brines nista, sta god da je, resicemo. ;) Bar je kod tebe uvek veselo. :D

buchevski i junky01, nije da necu da odgovorim na vase postove, nego ne znam ni odakle da krenem. :(
Nekoliko puta sam pisala i ispadne post preko cele strane. :( A skoro da nista konkretno ne napisem, za sta moze da se uhvati neki precizan tajming kada je najbolje sta da se 'hvata' i vrti.
Jos uvek 'mozgam' kako da to skratim sve, a i razmisljala sam da zamolimo ove nase 'mahere' da pomognu, ali tek od ponedeljka, jure se dva prva mesta da slavimo. :)
Mislim da je vecina ovde mnogo bolja od mene u tim stvarima i snalazenju sa taskovima, zato se ja vise drzim tehnicko-takticke podrske :D , a ostavljam majstorima da objasnjavaju te stvari.

Za prvu pomoc, u medjuvremenu, ne znam da li ste videli da ima pretrazivac u okviru svake teme, gore levo pri vrhu ispod naslova teme 'Search this topic ...'. Tu kada se ubaci samo jedna rec iz naziva taska na pr., izlista sve postove u toj temi koji sadrze tu rec, pa tako moze da se izvuce lakse neki zbirni utisak za odredjeni task .
Ima i starih tema sa takovima, pa moze i to da pomogne.

Prvo da se zahvalim i na ovom odgovoru.
Da, primetio sam da se "bije ljuta bitka" :D i drzim im palceve. tako da i nisam ocekivao odgovor u skorije vreme, samo se nadam da ce se setiti u Ponedeljak ili Utorak, posto se sve pare potrose u Kafani.
Pretrazivac sam video i koristim ga ali ipak nisam nasao ove odgovore...najverivatnije sto su pitanja uopstena pa se o tome i ne pise ili se podrazumeva.
Sacekacemo da prodje vikend a do tada cu se jos malo koprcati...kada sam mogao da izdzim do sada, par dana ne predstavljaju problem.
A u, ko sada pise dugacke postove :lol: :lol: :lol:
U svakom slucaju, hvala jos jednom :thumbup:
junky01
Posts179
Member Since2 Dec 2010
Last Visit5 Jan 2018
Likes Given230
Likes Received436/169

#3833 by ruma45 » Sat Feb 04, 2017 05:17

Auh, pa šta bih ja sve pitao... banovala bi me incomehomejob odma' (šalim se, nije ona takva)... :D

Evo jedan svež primer:
Preključe (juče sam i ja zaginuo zbog Toxicity taska) sam tražio i tražio taskove... 5-6 mi na refreshu ali slabo nešto ide.
Ali i pratim listu urađenih taskova. Za 30-40 minuta ja uradim 2-3, pupijevi 50-60. Tako i narednih pola sata.
Svaka čast i njemu i svima koji tako vredno rade, neverovatan im je tempo!!!
Kako on (i svi ostali task-masteri) uspeju za tako kratko vreme i da pronađu i da reše toliko taskova?
Da li im je task lista na refreshu 2 sekunde? Koliko tabova otvore?
Odakle stignu i da iskopaju sve one skrivene taskove?

Kako ja da znam koliko je ostalo taskova? Ja vrtim ove račune iz Wallmarta čisto da održim bonus, ali izađe 10-15 dnevno.
Ne znam koliko još ima da se radi. Pustim refresh na 3-5 sekundi pa svakih pola sata ili ređe izađe po jedan
Juče toxicity lepo krenuo, odradio svih 71 i super. Dobio poruku i završio, nema mučenja više, nema šta da ga vrtim...
Neki zadaci, sad su na listi sad nisu. Kod nekih stoji da ima 20+ taskova, ja ga otvorim, pola dana vrti refresh i ništa, a na listi i dalje stoji isti broj :x
i tako bih ja mogao do sutra da kukam...
ruma45
Posts1,288
Member Since20 Aug 2012
Last Visit19 Jan 2022
Likes Given1,117
Likes Received3,856/1,240

#3834 by jevticbozidar » Sat Feb 04, 2017 05:29

pozdrav jos jednom
jsam ,pre neki dan,trazio zadatak u job hisory i nasao ih je pod ko zna kojim datumom,e sad dal ih je tu 'ugurao',mislim na zadatke koje sam radio ovih dana ili ih nije registrovao,stvarno neznam.jedino da probam,pre nego sto pocnem da radim zadatak,da udem u JH i pretrazim da vidim koliko je registrovano tih zadataka i posle obavljenog posla da proverim stanje na JH.uglavnom zadaci,vecina,nisu bili u kviz modu jer otkad nema objasnjenja gde smo 'pukli' na zadatku u kviz modu,tesko prolazim takve zadatke.padam ko 'zrela kruska. :D :D :D :D pogotovo neki koje prvi put radim a cini mi se lagani i da sam dobro odradio zadatak.al,sta je tu je.
i da se 'pohvalim',juce sam odlucio ( a ja vazne odluke uglavnom sprovodim u delo :D :D :D :D ) da nadogradim racun i ,naravno,nadogradio sam ga.cini mi se da se isplati i to dobro.
javicu u vezi job history kad budem proverio na nacin ,gore opisan :D :D
a ono za engleski ,nesto su pominjali u mejlu o engleskom ali cim procitam poruku,a uglavnom su uvek iste onakve ko sto salju svima,obrisem tako da mi je to manje bitno.kad budem i ako budem pisao,ja cu opet ( al' naravno,sto ljubaznije i 'poltronskije' :D :D :D :D :D ) oplesti po 'naskem' pa nek oni malo koriste googl prevodioca da vide kako je to :D :D :D :D :D :D :D
jevticbozidar
Posts283
Member Since11 Apr 2013
Last Visit11 Nov 2019
Likes Given37
Likes Received413/230

#3835 by incomehomejob » Sat Feb 04, 2017 12:31

Prvo izvinjenje svima sto, pogotovo u ovoj temi i temi za taskove za nulti nivo, pisem objasnjenja koja izgledaju kao za osnovce. :(
Razlog je jer je ovo javni forum za citanje, ne samo za registrovane clanove i trudim se da odgovorim i na dodatna pitanja, koja mozda nisu bas konkretno postavljena, za slucaj da ovo citaju vasi/CS buduci referali. :)

ruma45, evo makar ovaj deo sa skrivenim taskovima da napisem.
Imas ih izlistane u temi Skriveni taskovi. Njih se isplati vrteti, pogotovo, kada neki bas krene da ti otvara dosta ili objavi uglavnom neko na forumu da je taj bas aktivan.
Mogu moj 'princip' da ti kazem - kada ih vidim u Task listi, radim refresh, kada neko objavi da je neki od tih bas aktivan, upalim ga na refresh, za ostalo mi je izbor kako kad koji od njih.
VAZNO:
Ja nikada nisam bila na listi, niti cu biti, tako da moji saveti u vezi ovoga nisu ni blizu onih koje daju nasi majstori. :)

Racuni/priznanice isto ima tema, nisam uradila update maksimuma nisam jos neke najnovije ubacila u prvi post, ali i tu se objavi koliko je max. Najcesce Walmart, Kroger, Target budu po 80 kom po ID-u, ali zavisi kada krenes da ih radis u odnosu na objavljivanje ID-a i u poslednje vreme ne idu do 80 cesto.

Sto se tice, kako da znas da si dosao do maksimuma da ne vrtis dalje, moras da pratis forum. Neko ce postovati da je stigao do max (ili CAW).
Max i CAW se razlikuju od naloga do naloga, ali su slicni, uglavnom nisu velike razlike.

Mnogo mi je drago sto si krenuo sa svim ovim napokon i sto nema vise samo kliktanja na oglase. :)
Znala sam da ces krenuti 'punom parom', jer si dugo bio uporan za ono prethodno.

junky01, sad sam opet iscitala tvoj post, zavisi kako koji task - da li da se drzi na refresh ili ne, od ovih sto se objavljuju u dve glavne teme. Evo neke da dam za primer.

Taskovi koji se kontinuirano pojavljuju kroz novi ID (Clothing, Toxicity/Harassment, Documents recognition, Bill of Lading, Adult Content According To Google Adsense Rules ...), su tu do novog ID-a, nekada se i preklope po dva na kratko.
Look At Advertisements And Judge Them, je jedan od najkracih po pitanju trajanja ID-a - ako si za kompom i ako si brz, uhvatices ih dosta, ako ne, ode ceo ID jako brzo = ne vrteti cim ga ne vidis na listi, uglavnom nema svrhe. Mozda uhvatis jos po neki na refresh, ali to je sve. Ako ga radis, cim vidis ekran 'There is no work ...', to je to. Jos par komada mozda na refresh i to u kratkom periodu posle te poruke.

FIFA, zasladjivaci, Nissan, ... - sve je isti TA i stalno su tu, hvataju se na refresh.

Dodatak:
Molba za sve, za ispravke ovih infrmacija, sve sto mislite da sam 'omasila'. :)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3836 by incomehomejob » Sat Feb 04, 2017 12:37

jevticbozidar, tebe cu da odvojim. :D

Ne brisi poruke od CF-a! To nam je 'dokumentacija' da se zalimo za sve sto nam treba. :D

Sto se tice taskova koje nisi nikada radio, molim te, pitaj ovde prvo ili 'prekopaj' po forumu, ali i pitaj. :)
Ne smes mnogo expelled, uzece ti lvl-e i posle je muka vratiti ih.

Cestitam za Premium!!! :D :clap: :thumbup:
Sada pogotovo, pazljivo za expelled, da imas lvl-e i da sto pre 'vratis' pare ulozene u Premium. ;)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3837 by AlbertTop » Sun Feb 05, 2017 04:28

Jel ima neko ideju kako raditi zadatke sa addovima. Ranije kada pocnem da kucam ime adda on automatski filuje, sada ne. Ne poksavam da ga radim tako jer bih verovatno dobio izbacivanje.
Ako neko radi ovaj zadatak zamolio bih za kratku pomoc. Hvala!!
AlbertTop
Posts295
Member Since23 Feb 2015
Last Visit21 May 2019
Likes Given4
Likes Received652/233

#3838 by AlenZ86 » Sun Feb 05, 2017 11:43

Pozz. da li mi neko moze reci. instalirao sam addon .. da li ce raditi kada mi je browser upaljen a nisam logovan na clixsense... ili moram biti i logovan.... hvala , jer sam primjetio da odem pa dodjem kad pise session expired i nisam logovan...
AlenZ86
Posts14
Member Since17 Jan 2017
Last Visit18 Mar 2017
Likes Given1
Likes Received16/7

#3839 by pupijevi » Sun Feb 05, 2017 12:35

Ako govoris o ClixSense ADD-onu moras biti ulogovan da bi funkcionisao i naravno da je browser ukljucen.
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Dec 2021
Likes Given1,680
Likes Received8,616/2,675

#3840 by junky01 » Sun Feb 05, 2017 12:37

A da na pitanje odgovorim pitanjem.
A zasto ne bi bio logovan? Kada se prijavljujes na CS imas i ono prozorce "Stay signed in" da zacekiras i bices duze vreme prijavljen. Mozes da palis-gasis racunar, otvaras - zatvaras pregledac i bices prijavljen. Jedino se sam izloguje kada otvaras CS na drugom pregledacu.
junky01
Posts179
Member Since2 Dec 2010
Last Visit5 Jan 2018
Likes Given230
Likes Received436/169
Return to 'Ex-Yugoslavia' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Jan 24, 2022 18:57:12 PST