Please wait...
HomeForumInternationalEx-YugoslaviaPitanja i saveti
Topic Rating:

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Pitanja i saveti

#3741 by incomehomejob » Sun Jan 15, 2017 16:19

borkeeez wrote: Razumeo sve :) zahvaljujem jos jednom svima..

@incomehomejob
Pa ne znam koje pogane namere moze da ima ostavljanje "licnih podataka". Nisam samo shvatio da li mislite na mene "desilo se i ranije", posto je ovo prvi put..
Ali kako god, hvala za obavestenje, nece se ponoviti.

Nisam na tebe mislila pod to ranije. Izvini, nekada brzam kada pisem, trudim se da sve precizno objasnim, ali neke stvari i omasim.

Bilo je raznih na ovom forumu, neki su banovani, neki su zamoljeni da ne postoju vise i jos kejekakvih.
Imali smo slucaj sa jednim clanom vrlo specifican u tom pogledu gde joj je odbijan post nekoliko puta i objasnjeno svaki put da to ne radi, onda su usledili 'slatki' i ljubazni postovi sa sve smajlijima i tek kada se 'unormalio' post odobren je. Medjutim, kako se 'dokopala' odobrenog posta tako je uradila 'poganu' stvar, sto joj je evidentno bio i jedini cilj, i editovala post i ostavila email adresu za ekipu koja je tada probala da se dokopa referala preko ovog foruma. Direktno dna dna od clana!
Ako procitas moj prethodni post ponovo, videces da se odnosilo na proslo vreme i na asocijaciju prethodnih desavanja, a takodje si dobio i objasnjenje od mene da smatram da tvoj post nije takav.

Dodatno, ako clan ne procita pravila foruma, kao sto ti to nisi uradio, moderator nema nikakvu obavezu da to tolerise. Niti da odgovara na pitanje da li smeju mejlovi da se ostavljaju ili ne sto je bio deo tvoj posta pre editovanja, jer to eksplicitno pise u Pravilima Foruma. Ti si doneo odluku da uradis edit i ostavis mejl mimo Pravila Foruma.
Pri tome ovo ti nije prvi put da 'brljas' na forumu, samo jedna od stvari je ono sto si uradio na glavnom forumu, da u temi koja sluzi kao pomoc novajlijama za elementarne stvari - da uce kako da postuju, ti postavljas pitanja. Ne znam kako mislis da takve stvari ostanu neprimecene u ukupnoj slici o ma kom clanu.

Svu pomoc koju si trazio na ovom forumu si dobio od clanova, imaj postovanja prema njima tako sto ces postovati pravila.
Moj iskren savet je, iskoristi ovaj nas forum koji ima gomilu ljudi spremnih da od srca pomognu, bez ikakve koristi od toga za njih.
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720
Likes Received12,471/5,045

#3742 by Ph0bia » Sun Jan 15, 2017 18:20

Ovo moje vishe ide kao da trazim utehu nego odgovor na pitanje :oops:

Desilo se da u poslednih 30 dana imam 4 expelled taskova ( 3 idu u GA ), malo posla a i neki od vec "lakih" zadataka postala su "broken"

Pa pocinjem da se plasim da se ne desi da izgubim level. Znam da ne postoji konktetno pravilo oko gubitka levela, postoje mnoge teme gde je napisano da se expeled ponisti kad izadze novi ID taska i slicno.

Moze li neko kome se desilo da izgubi level zbog expelled taskova da kaze svoje mislenje?

Moja statistika je sledeca:

JOBS COMPLETED 130
TEST QUESTIONS CORRECT/ANSWERED 2,999/ 3,213
ACCURACY RATE ON TEST QUESTIONS 93.3%

Pozdrav!
Ph0bia
Posts671
Member Since28 Jul 2014
Last Visit30 Apr 2021
Likes Given1,747
Likes Received2,126/634

#3743 by incomehomejob » Sun Jan 15, 2017 18:33

Ne mogu da ti odgovorim na glavno pitanje koje si postavio u vezi gubljenja lvl-a, ali mislim da mogu da te 'utesim'. :)
Fenomenalan ti je %. ;) Smatram da to isto igra ulogu. (Ne znaci da sam u pravu.)

Moj predlog je da se Garagos 'materijalizuje' ovde u vezi objasnjenja oko gubljenja lvl-a. :D
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3744 by savmo » Sun Jan 15, 2017 19:03

buchevski wrote: Ovo moje vishe ide kao da trazim utehu nego odgovor na pitanje :oops:

Desilo se da u poslednih 30 dana imam 4 expelled taskova ( 3 idu u GA ), malo posla a i neki od vec "lakih" zadataka postala su "broken"

Pa pocinjem da se plasim da se ne desi da izgubim level. Znam da ne postoji konktetno pravilo oko gubitka levela, postoje mnoge teme gde je napisano da se expeled ponisti kad izadze novi ID taska i slicno.

Moze li neko kome se desilo da izgubi level zbog expelled taskova da kaze svoje mislenje?

Moja statistika je sledeca:

JOBS COMPLETED 130
TEST QUESTIONS CORRECT/ANSWERED 2,999/ 3,213
ACCURACY RATE ON TEST QUESTIONS 93.3%

Pozdrav!

4 puta expelled za mesec dana,to je nista,kada bi imao i 10 mislim da opet ne bi izgubio level.
Onaj indijac "Tej"(mislim da je promenio "nickname") ,skoro svaki dan je imao crveni karton ( expelled majstor ),pa
koliko je meni poznato nije izgubio level.Ali nemoj da ti on bude garancija.Ne,stvarno, 4 je malo.

Ja sam expelled samo u kvizu,u drugim situacijama uvek na vreme pakujem kofere,pogotovo kada vidim
da u kvizu ima samo jedna nefer korekcija.
Last edited by savmo » Sun Jan 15, 2017 19:11 » edited 1 time in total
savmo
Posts913
Member Since16 Jul 2014
Last Visit15 May 2018
Likes Given2,381
Likes Received2,126/745

#3745 by pupijevi » Mon Jan 16, 2017 09:10

U susret skorasnjim dogadjajima oko tiketa koje su imali neki nasi clanovi pa da se zaustavi isto i eventualno da sebi ne napravite bespotrebne probleme!

Dakle slanje tiketa CF-u,RF-u pa i CS-u.

NIKADA ALI NIKADA NE PISITE TIKETE AKO NISTE U STANJU DA IH NAPISETE RAZUMNO I BEZ BESA!!!

MA KOLIKO VAM BILE NEFER KOREKCIJE CAK DO TE MERE DA VAS KOSTA NEKOG DOBROG TASKA ODNOSNO JOS BOLJE VELIKE ZARADE JER JE TASK AUTOR 101% OSTETIO VAS RAD,ACC PA I LVL VI NE SMETE DA SE PONASATE GRUBO PISUCI IM U TIKETIMA ILI POLJU ZA NAVODJENJE RAZLOGA ZASTO STE VI U PRAVU A "TA" NE!

DAL BI TREBALI DA PISETE TIKETE?

ODGOVOR JE DA!

ALI UVEK PISITE TAKO DA SE LJUDI SA DRUGE STRANE NE OSECAJU UVREDJENIMA ILI NE DAJ BOZE DA IM SE PRETI JER U TOM SLUCAJU KRSITE OSNOVNO PRAVILO I POSTOJI VELIKA MOGUCNOST DA DOBIJETE ADMIN FLAG!

Dakle slobodno im pisite tikete za svaku gresku za koju mislite da je nekorektna od strane TA pa cak i za taskove koji su placeni 0.005 jer njihov je posao da ih postavljaju kako treba.

Dal cete dobiti odgovor u roku od 1 dana ili 7 ili mesec pa i 6 meseci vi tu ne mozete nista.

Sem da lepo i ljubazno budete dosadni na isti tiket i pitate zasto,kako,kada itd...

Forumi su vec nesto drugo i tu mozete biti i prkosniji odnosno iskazati vase nezadovoljstvo ali opet BEZ VREDJANJA i grubih reci.

Verujem da je sve ovo vec pisano no izgleda i zaboravljeno i vredi malo refreshovati kao i za buduce i nove clanove da znaju da se ne busaju sa ljudima iz CF-a,RF-a i CS-a jer im to svakako moze naneti samo trajne posledice nego neku korist.

Ako ste besni odalamite jastuk,izvicite se na nesto i ispraznite baterije pa tek onda lepo i kulturno kao male mace pisite tiket i ne daj boze flagovane molbe itd.

:thumbup:
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Dec 2021
Likes Given1,680
Likes Received8,616/2,675

#3746 by incomehomejob » Mon Jan 16, 2017 09:25

Slazem se 100% sa svakom napisanom reci! :)

Hvala puno, pupijevi! ;) :)

P.S.
Pitanje za sve - gde ovo dodatno da 'zalepim', mimo molbe za pupijevi, moze i iz delova u razne teme, svaki predlog dobrodosao. :)
Bojim se da ce da se zagubi ovde.
Mislila sam i u flag-ove.

pupijevi, imam molbu - da mi javnes u Kafance, kada si tu, pa da otkljucam one dve teme sa informacijama za pocetnike i da ovo tvoje 'zalepis' tu, ako si za. :)
(Mozda bez prve recenice, jer je vezana za konkretne dogadjaje, ti odluci. :))
Last edited by incomehomejob » Mon Jan 16, 2017 09:29 » edited 1 time in total
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3747 by mala_maca » Mon Jan 16, 2017 09:37

Da odstampamo ovo uz uputstvo da se zalepi negde iznad "work station-a"? ;)

Quote:Ako ste besni odalamite jastuk,izvicite se na nesto i ispraznite baterije pa tek onda lepo i kulturno kao male mace pisite tiket i ne daj boze flagovane molbe itd.

Hehe ovo je moralo da se citira zbog dela o maloj maci. :lol: :thumbup: :thumbup:
mala_maca
Posts132
Member Since22 Jul 2014
Last Visit29 Dec 2020
Likes Given565
Likes Received415/124

#3748 by pupijevi » Mon Jan 16, 2017 09:40

mala_maca wrote: Da odstampamo ovo uz uputstvo da se zalepi negde iznad "work station-a"? ;)

Quote:Ako ste besni odalamite jastuk,izvicite se na nesto i ispraznite baterije pa tek onda lepo i kulturno kao male mace pisite tiket i ne daj boze flagovane molbe itd.

Hehe ovo je moralo da se citira zbog dela o maloj maci. :lol: :thumbup: :thumbup:

Pa da,kad pisete tikete budite ovakvi

:D
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Dec 2021
Likes Given1,680

#3749 by pupijevi » Mon Jan 16, 2017 10:03

mala_maca sad vidjeh hahaha

da da mala_maca
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Dec 2021
Likes Given1,680

#3750 by mala_maca » Mon Jan 16, 2017 10:04

Uvek sam verovao u tvoje sposobnosti uočavanja detalja!!! ;)
mala_maca
Posts132
Member Since22 Jul 2014
Last Visit29 Dec 2020
Likes Given565
Likes Received415/124

#3751 by pupijevi » Mon Jan 16, 2017 10:33

mala_maca wrote: Uvek sam verovao u tvoje sposobnosti uočavanja detalja!!! ;)

Cek dobro je dok ne omasim i godinu :lol:

Aj necemo vise da spamujemo temu idemo u kafanu...
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Dec 2021
Likes Given1,680

#3752 by Ph0bia » Mon Jan 16, 2017 18:09

pitanje povezano sa: This page of work has fewer questions than normal. Don't worry though, you will be paid for a full task! Bonus!

opsto sacekam oko 1 minut pre submita ako je task brz

dali u ovom slucaju kad task je skracen, ako sumbitujes brze <30 sec moze se desiti da se dobije CAW poruka?

Pozz!
Ph0bia
Posts671
Member Since28 Jul 2014
Last Visit30 Apr 2021
Likes Given1,747
Likes Received2,126/634

#3753 by savmo » Mon Jan 16, 2017 18:21

Da
savmo
Posts913
Member Since16 Jul 2014
Last Visit15 May 2018
Likes Given2,381
Likes Received2,126/745

#3754 by pupijevi » Mon Jan 16, 2017 18:38

Ta poruka "This page of work has fewer questions than normal. Don't worry though, you will be paid for a full task! Bonus!" samo obavestava da je task "osakacen" odnosno ono sto mi taskeri najvise volimo u ovom poslu kad taskovi nisu u fullu. Naravno to ne znaci nikakav promenjeni rezim submitovanja vec samo da imamo manje posla na doticnom nego uobicajeno. Prema tome sve se isto radi samo manji obim posla.
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Dec 2021
Likes Given1,680

#3755 by jevticbozidar » Wed Jan 18, 2017 12:59

да ли је неко радио овај таск-

982656 Collecting Coupons For Google Consumer Surveys

ja сам uradio један а онда сам добио овај гмаил-

Here you go!

A coupon for $50 off your first survey. Just enter this coupon code at checkout:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Create your survey now
This coupon expires in 2 weeks so be sure to create your first survey soon.

Enjoy your data,
The Google Surveys Team

Promotional credit must be applied to a new Google Surveys account and is valid only for new customers with self-managed signup accounts. Customers will be charged for all research that exceeds the promotional credit. Offer subject to survey approval, valid registration, and acceptance of the Google Surveys standard terms and conditions. The promotional credit is non-transferable and may not be sold or bartered. Offer may be revoked at any time for any reason by Google Inc. One promotional credit per customer. Offer valid only for sign ups through the URL provided for the promotion. Offer expiration can vary. Please review the media containing your promotional credit to determine expiration date. Your use of this voucher and/or the promotional credit constitutes your acceptance of these terms and conditions. Offer void where prohibited by law. Sorry we put you through all this legal jargon!

© 2016 Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043
You have received this email to update you about important changes to your Google Surveys account.

да ли неко зна чему ово служи?то сам добио након завршетка тог задатка.
i jedno pitanje oko skrinsot-a.naime ovde sam citao da se pritisne dugme print scrn i da se otvori to i to i sta dalje raditi ali to moje dugme nefunkcionise,valda,kakav gazda takvo funkcionisanje dugmadi koja su ti potrebna :D :D :D :D :D
:D mozda gresim u necemu ali mogu ga stiskati do prekosutra,ono neradi,lencuga :D :D :D
jevticbozidar
Posts283
Member Since11 Apr 2013
Last Visit11 Nov 2019
Likes Given37
Likes Received413/230

#3756 by incomehomejob » Wed Jan 18, 2017 13:40

Gde si ti jevticbozidar, nema te. :D

Prvo pitanje, u vezi ovog kupona, odgovor je 'ne znam'. :D
Moram da iscitam jos jednom sve to sto pise, pa da ti precizno odgovorim, ako mogu, a htela sam sto pre da ti odgovorim na ovo drugo. :)
Takodje molba za clanove, ako je neko naleteo na ovo da odgovori. :)

Drugo pitanje. Sto se tice Print Screen dugmeta - ne 'vidis' kada to dugme 'uslika' ekran, tako da to dugme na tvom kompu sa 'lenjim' karakteristikama :D mozda i radi.
Da bi 'video' da li radi, treba ti jos jedan 'korak'. To dugme funkcionise kao 'copy'. Uslika celu stranu i 'drzi' je u 'copy' funkciji. Treba ti 'mesto' gde ces da uradis 'paste'. Uglavnom svi koristimo "Paint". Njega nadjes tako sto odes na ono dugne dole levo 'Start', pa 'All programs', ili 'Programs' (ili slicno u zavisnosti od toga koji Windows imas), pa 'Accessories' i onda je tu "Paint". Klikni na to i otvorice ti se taj program i samo desni klik u sredinu ekrana i 'Paste'.

Javni da li radi tako i da li mozes da ga nadjes. Ako ne mozes da ga nadjes, molim te, napisi mi koji Windows koristis, da ti kazem preciznije kako da ga nadjes. :)
(Zakomlikovala sam objasnjenje, za sve pare. :D )
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3757 by incomehomejob » Wed Jan 18, 2017 14:28

Dodatak u vezi tvog prvog pitanja.
Odakle njima tvoj gmail? Pitam jer niko nema pravo u tasku da trazi nikakave nase licne podatke, email je licni podatak. Ja takve taskove odmah prijavljujem CF-u. Bilo sta da mi traze.
Svi TA imaju nas 'Contributor ID' i to im je dovoljno i jedino sto smeju da traze od nas. Nasi licni podaci, ukljucujuci i email su samo za CF, CS, RF i ne daj ih nikada nikom drugom.

Ovo je prvi deo koji bi da rascistim, jer mi se ovo inicijalno ne svidja.
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3758 by Idjosko » Thu Jan 19, 2017 04:19

Pozdrav forumasi,

u vezi "Identify Sentiment Toward People And Things On Bus" taska (0.13$) imam pitanje. Da li i kod Vas u zadnjih nekoliko dana ne postoji uopste SUBMIT dugme na kraju taska? Uradio sam ih do sada 51 i pitam se da nije neki limit u pitanju ili je greska nastala kod njih. Hvala Vam unapred na odgovoru.
Idjosko
Posts369
Member Since21 Mar 2011
Last VisitToday
Likes Given226
Likes Received636/270

#3759 by incomehomejob » Thu Jan 19, 2017 06:31

Ne znam za taj konkretni task, ali im se desavalo ranije da im nesto 'zabaguje', pa da se pojavljuju taskovi koji nemaju 'Submit'. Moguce je da je opet takva 'serija', lici mi da jeste, ne znaci da sam u pravu, ali ovo tvoje nije prva takva prijava u poslednje vreme:

ID-ovi taskova koji ulaze u GA | ClixSense Forum

Za ovaj konkretan task ce ti odgovoriti neko ko ga je radio, a sto se tice ovog drugog pitanja - da li odsustvo 'Submit' dugmeta sa strane ima veze sa ma kakvim limitom, odgovor je ne, nikada jedno sa drugim nije u vezi, kada nema 'Submit' dugmeta uvek je u pitanju 'bug'.
Posalji tiket i prijavi CF-u, kako bi znali da treba da poprave. :)
incomehomejob
Posts7,047
Member Since24 Jan 2015
Last Visit21 Oct 2020
Likes Given32,720

#3760 by pupijevi » Thu Jan 19, 2017 07:36

Desavali su se bagovi da nema submit dugmeta ili ga ima ali ne radi tako da ako se naleti na takvo sto jednostavno give up. Ako ne radi ni posle 2-3 refresha onda nije do vas vec njihova greska.
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Dec 2021
Likes Given1,680
Return to 'Ex-Yugoslavia' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Jan 22, 2022 22:17:20 PST