Please wait...
HomeForumPosts by NoOneHere

Jump to
ySense Customer Care CornerySense Knowledge CenterMembers LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by NoOneHere

Platni procesori - informacije, pitanja i saveti » Post #618

Tue Feb 21, 2017 11:04 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

Platni procesori - informacije, pitanja i saveti » Post #480

Wed Feb 15, 2017 07:20 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

Receno ti je da ti postovi nece proci.


Prestani da maltretiras forum.

ID-ovi taskova koji ulaze u GA » Post #680

Mon Feb 13, 2017 14:37 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

Nece ti proci postovi.

Kafana » Post #768

Wed Feb 08, 2017 13:46 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

Platni procesori - informacije, pitanja i saveti » Post #247

Wed Feb 08, 2017 11:46 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

Platni procesori - informacije, pitanja i saveti » Post #190

Wed Feb 08, 2017 09:38 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

Platni procesori - informacije, pitanja i saveti » Post #184

Wed Feb 08, 2017 09:31 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

Platni procesori - informacije, pitanja i saveti » Post #178

Wed Feb 08, 2017 09:28 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

Platni procesori - informacije, pitanja i saveti » Post #176

Wed Feb 08, 2017 09:25 in Ex-Yugoslavia

Mod edit.

ID-ovi taskova koji ulaze u GA » Post #485

Mon Jan 30, 2017 15:32 in Ex-Yugoslavia

985740 Determine The Content Of Tweets About A University

Твитови за Станфорд Универзитетот што знам за мене многу малце потежок од оние што беа за оној силувачот,
тука треба да ги отвораш додатно оние линкови што се во твитот бидејки тамука има доста информации за што
е твитот.

Pitanja i saveti » Post #3801

Sat Jan 28, 2017 15:20 in Ex-Yugoslavia

kirbaj wrote: ekipa, dosta ovih taskova koji nabrajate na ''ID-ovi taskova koji ne ulaze u GA'' i ''ID-ovi taskova koji ulaze u GA''

jednostavno ne vidim (lvl 3 imam) .. u cemu je fora?

sto znaci raditi zadatak preko refreša?

hvala na pomoci

Можеби не си моментално бил тука кога се појавил таскот/те затоа не ги нема, преку рефреш ги добиваш
скратен/осакатен 2-3-4 прашање зависи до таскот, погледни топик Скриени таскови тие можеш да ги фаќаш
на рефреш 943227 Priority Work: Venus Vs. Mars : Help Us Find The Gender Of These People овој исто можеш
на рефреш не оди во ГА но само работни денови пон. - петок, викенд не е активен тасков.

Kafana » Post #604

Fri Jan 27, 2017 00:46 in Ex-Yugoslavia

Последен пат ти се обраќам повеќе не разговарам со тебе се додека е копи пасте мирна глава.

Kafana » Post #602

Thu Jan 26, 2017 23:44 in Ex-Yugoslavia

Како прво не разбирам каков "матичен сајт", второ не знам како јас тебе те провоцирам, трето нека напише некој како сум и со што сум го испровоцирал, јас со тебе немам никаков проблем ти имаш со мене проблем,
и тој проблем е од кога го подржав @ipsilon0607, тогаш ми даде без образложение варнинг,

Quote:Prvo da kazem da nisam na niciju stranu ali ovo je topic "Kafana" @ipsilon0607
je i pre ovo radio (Spam) pa nikome to nije smetalo sad odjednom nekome smeta.


а предпоставувам дека е заради постов, и сега последниов за овој пост,


Quote:Ja nikad ali bas nikad nisam upotrebio neku psovku cak sam prestao pre 4-5 mjeseci da se zalim zbog korekcije,
vidim da nakon nekog perioda ispravljaju acc ako je stvarno pitanje nije bilo ne fer.

каде ме цириташе и напиша дека јас им кажувам/советувам да не испраќаат тикети прво прочитај што сум јас напишал па после цитирај и да имам право на свое мислење.

Не ти ги читам постовите но бидејќи овој е адресирам до мене морав да го прочитам, и да ти кажам нешто
се однесуваш тука на суб-форумов како да се луѓево дојдени кај тебе дома спушти се на земја ти си само модератор на овој суб-форум.Quote:Ono sto mogu najiskrenije da ti kazem je potrazi strucnu pomoc, na osnovu svega sto si pokazao ovde na ovom forumu.


За ова немам зборови не паѓам толку ниско па само ќе ти кажам се гледа како си воспитана и колку култура имаш.

Rainforest Task » Post #4228

Thu Jan 26, 2017 18:40 in Ex-Yugoslavia

Nole76 wrote: Obrisao Chrome i sve sto ide uz njega i nekako sam uspeo da resim problem. Steta sto sam sve propustio veceras.

Битно си го решил проблемот а за хитовите па ќе има пак. Кај мене една пријава на еден тест хит добив и
еден нов апартмент лист до сега го немам работено но и заглавив на грицкалките мислев дека се повторува на предпоследниот степ она со адресата но не било така и морав од почеток и 15 минути изгубив тука но се
на се е добро сега за сега.

ID-ovi taskova koji ulaze u GA » Post #463

Thu Jan 26, 2017 18:11 in Ex-Yugoslavia

985458 Is The Linkedin Job Application The Same As The Jobvite Job Appli...

Не знам како но успеав да паднам овде 2/5 а се му одговорив, таскот како што е објаснет не е тежок на првиот имав проблем бидејќи прво аплицирав на линкедин работата :lol: и после кога ја отворив пак за
да ги споредам не можев да ја видам бидејќи сум аплицирал на нејзе, за оние кои паднале како мене
може пак да се работи но сега е во Ворк Моде јас тоа не работам а таскот и онака ми е сомнителен ем
што му се напишав што бараше ем пак паднав. Оут од него.

Rainforest Task » Post #4213

Thu Jan 26, 2017 15:02 in Ex-Yugoslavia

Зелена е кај мене имав само пред 2 часа проблем беше сива но 2-3 минути а небитно како што кажува лутак нема работа од 6 ништо сива зона.

ID-ovi taskova koji ulaze u GA » Post #460

Thu Jan 26, 2017 11:10 in Ex-Yugoslavia

5/5 кај мене но исто како Ноле76 само квиз и кај мене.

Platni procesori - informacije, pitanja i saveti » Post #139

Wed Jan 25, 2017 09:08 in Ex-Yugoslavia

Е вака денеска ме исплатија околу 140 долари, ова ако внесеш повеќе од 100 долари добиваш 25 долари
не важи или јас не сум го добро разбрал, добра работа е што кога вадеш од банкомат ти зема 1 долар феде
проверено, е ова е со реферали добра работа кај мене е што имам голем фонд на кредити на добри сајтови и
ротатори трафик ексченџери и слично, па го пуштив линкот па ако се регне некој и добијам 25 долари пишувам.

ID-ovi taskova koji ulaze u GA » Post #434

Wed Jan 25, 2017 05:36 in Ex-Yugoslavia

uboderep wrote:
Nole76 wrote: 984145 Annotate Sentences From Online Reviews That Mention The Difficulty Level Of Video Games
Dobro procitajte pravila. Gleadte samo recenice koje se traze u pitanju. Npr ako ima 120 recenica a u pitanju imate ponudjeno od 10 do 19 gledate samo te recenice.
Za sada mi ide ok. :D
Pazite na submit, sumbitovao sam na 3 i po minuta i dobih You've completed all your work!


Како успеа на 3 и пол минути да направеш субмит ја испод 6-7 не можам, има многу за читање тие што се по 5
лесно оди а на овие со по 10 ми требаат најмалце 1-2 да проверам.

Kafana » Post #573

Wed Jan 25, 2017 03:53 in Ex-Yugoslavia

ruma45 wrote: Zahvaljujem svima, otvorio sam FB nalog (najviše zasluge ide incomehomejob) :roll:
ali sam neslavno prošao... (doduše na poslu sam)
od 4 zadatka 3 nisam prošao quiz turu a na 1 jesam ali nema zadataka trenutno...
idemo dalje...


Внимавај да не имаш премногу expelled таскови бидејќи тие ти влијаат на левелите.
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Mar 1, 2024 12:00:38 PST