Please wait...
HomeForumInternationalTurkishTaskların ysenseden kalkması hakkında
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Taskların ysenseden kalkması hakkında

Locked

#21 by naklov86 » Thu Dec 17, 2020 15:14

5 dolarlık task bonusunu almama 6.5 dolar kalmıştı. İnşallah 1 ocaktan önce tamamlayıp bonusumu alabilirim
naklov86
Posts465
Member Since10 Mar 2015
Last Visit27 Nov 2021
Likes Given178
Likes Received322/209

#22 by unsaldag » Thu Dec 17, 2020 16:01

paypal hesabı için isminle aynı olma zorunluluğu falan istiyorlarmı ki deneyen varmı
unsaldag
Posts49
Member Since8 Nov 2018
Last Visit16 Oct 2021
Likes Given9
Likes Received15/10

#23 by LolaBunny89 » Thu Dec 17, 2020 23:36

Axolotll wrote:
serturser41 wrote: neoya taşırız taskları ysense kaybeder yada muhakkak bir yer bulunur task yapacak

bu peter iyice canımı sıkmaya başladı bizim ülkemizde paypal yasak diyorum adam paypal hesabınız olmalı diyor. gülermisin ağlarmısın
bende öyle düşünmüştüm fakat 3. parti ySese - neobux gibi siteleri hepten irtibatı kesiyorlar sadece appen kendi bünyesinde yaptıracak
tek ödeme seçeneği ise paypal

2021 itibariyle, Appen artık Neobux gibi ticari 3. parti kanallarla entegre olmayacak. Appen'in platformunda göreve devam etmekle ilgileniyorsanız, buradan doğrudan bizimle kayıt olabilirsiniz. Doğrudan Appen'in mikro görev platformu olan ADAP üzerinde çalışmak için, ödeme alabilmek için çalışan bir PayPal hesabınızın olması gerektiğini lütfen unutmayın.

Ayrıca buradan daha uzun süreli çalışma için Appen'in "Projeler" platformuna kaydolabilirsiniz ( Appen : Current Opportunities ). Lütfen bu platformdaki projelerin Payoneer üzerinden ödeme yaptığını unutmayın.

Saygılarımızla ,
Peter
Crowd Desteği, Appen

türkçe meali goodbye kalın selametle :clap:

bence canını Peter değil Türkiye'deki durum sıkmalı. Yazık ki 21. yüzyılda hala yasak kafasıyla iş yapılıp freelancer dediğimiz bağımsız iş yapan insanların önü kapatılıyor. Yakın bir zamana kadar youtubei wikipedia gibi siteler bile yasaklıydı. Üstelik bu yapılanın hiçbir mantığı yok. Bu yasakçı kafanın acilen değişmesi gerekiyor. Bıktık bunlardan.
LolaBunny89
Posts185
Member Since8 Nov 2018
Last VisitYesterday
Likes Given215
Likes Received96/58

#24 by LolaBunny89 » Thu Dec 17, 2020 23:37

unsaldag wrote: paypal hesabı için isminle aynı olma zorunluluğu falan istiyorlarmı ki deneyen varmı
farklı isimle de olsa çekebiliyorsun, o sırada amerikada olan bir arkadaşımın paypal hesabına gönderiyordum, o da bana tl'ye o günkü kur üstünden çevirip kendi türk lirası hesabından gönderiyordu. Ama tamamen adamın insiyatifine kalmış, ben bu parayı cepliyorum, göndermiyorum dese hiçbir şey yapamazdım yani. Şu uğraştığımız şeylere bakar mısınız? Paypal yasaklamak nedir ya? Bırakmalılar şu yasakçı kafayı acilen.
LolaBunny89
Posts185
Member Since8 Nov 2018
Last VisitYesterday
Likes Given215
Likes Received96/58

#25 by Axolotll » Fri Dec 18, 2020 00:54

LolaBunny89 wrote:
Axolotll wrote:
serturser41 wrote: neoya taşırız taskları ysense kaybeder yada muhakkak bir yer bulunur task yapacak

bu peter iyice canımı sıkmaya başladı bizim ülkemizde paypal yasak diyorum adam paypal hesabınız olmalı diyor. gülermisin ağlarmısın
bende öyle düşünmüştüm fakat 3. parti ySese - neobux gibi siteleri hepten irtibatı kesiyorlar sadece appen kendi bünyesinde yaptıracak
tek ödeme seçeneği ise paypal

2021 itibariyle, Appen artık Neobux gibi ticari 3. parti kanallarla entegre olmayacak. Appen'in platformunda göreve devam etmekle ilgileniyorsanız, buradan doğrudan bizimle kayıt olabilirsiniz. Doğrudan Appen'in mikro görev platformu olan ADAP üzerinde çalışmak için, ödeme alabilmek için çalışan bir PayPal hesabınızın olması gerektiğini lütfen unutmayın.

Ayrıca buradan daha uzun süreli çalışma için Appen'in "Projeler" platformuna kaydolabilirsiniz ( Appen : Current Opportunities ). Lütfen bu platformdaki projelerin Payoneer üzerinden ödeme yaptığını unutmayın.

Saygılarımızla ,
Peter
Crowd Desteği, Appen

türkçe meali goodbye kalın selametle :clap:

bence canını Peter değil Türkiye'deki durum sıkmalı. Yazık ki 21. yüzyılda hala yasak kafasıyla iş yapılıp freelancer dediğimiz bağımsız iş yapan insanların önü kapatılıyor. Yakın bir zamana kadar youtubei wikipedia gibi siteler bile yasaklıydı. Üstelik bu yapılanın hiçbir mantığı yok. Bu yasakçı kafanın acilen değişmesi gerekiyor. Bıktık bunlardan.

söylediğine katılıyorum fakat olmuşla ölmüşe çare yok. paypal Türkiyede çekileli 4 yıl oldu bu bizim ayıbımız diyelim.
CrowdFlower - Figure Eight - appen bu siteler kaçyıldır faliyet gösteriyor 10 mu 12 mi belki daha fazla bunca yıldır tek ödeme seçeneği paypal bu kadar amatörlük olmaz şu an ptc gibi dandik sitelerde bile 6 -8 farklı ödeme seçeneği var.
yani anlatmak istediğim CrowdFlower - Figure Eight - appen bu tip üst düzey şirketler bu kadar küçük düşünmemeleri lazım
Axolotll
Posts136
Member Since7 Mar 2019
Last Visit1 Dec 2021
Likes Given47
Likes Received74/56

#26 by zaferyy » Fri Dec 18, 2020 01:53

moneymakingways wrote:
noorka987 wrote: Bana da mail geldi. Appen artık hiçbir site ile ortaklık kurmayacakmış, sadece appen üzerinden, kendi sitesi üzerinden devam edecekmiş.

Sitenin resmi açıklamasını bekleyelim.

Resmi açıklama geldi, mail ysenseden geldiği için resmi bir açıklamadır.

Gönderen: ySense Newsletters <noreply@ysense.com>
Gönderildi: 18 Aralık 2020 Cuma 12:11

And it's happening from January 1st 2021

Appen (the company that provides tasks on ySense) will no longer offer paid task opportunities from 2021.

What does that mean for me?
From January 1st 2021, Appen will no longer support task partnerships with any website. The only place you may still be able to find Tasks in 2021 will be at Appen directly.
But until then, you can continue to take tasks on ySense and earn rewards right up until December 31st (you'll also have the chance to win a share of $100 in the weekly task contest!)

Any earnings generated from Appen tasks are yours to keep, and will remain in your ySense account until you choose to withdraw them.

Rest assured that we'll continue to add more ways for you to earn and
withdraw your earnings here on ySense!

Here's a recap of the most popular:
Pide Surveys

There's no right or wrong answers, and you don't need past experience - we're just looking for your honest opinion across a huge range of topics.
Surveys are the most popular way to earn on ySense, paying out nearly $10,000 to members Every. Single. Day!

MY SURVEYS

Offers You'll Love

Top up your earnings with carefully curated freebies, competitions, free trials, playing games and more! Offers are a great way to discover ne

Refer Friends & Family

ySense has one of the most generous referral schemes on the web! Share ySense and earn up to 30% of everything that your friends earn (with NO MAXIMUM LIMITS!
zaferyy
Posts181
Member Since12 Jun 2020
Last Visit19 May 2021
Likes Given5
Likes Received132/94

#27 by omerbz » Fri Dec 18, 2020 06:56

Arkadaşlar eğer Appen'a, Payoneer gibi bir para çekme seçeneği getirtemezsek "task" olayı bizim için biter. Kimse bizi düşünerek Payoneer'ı getirmez. Bizim talep etmemiz gerekiyor. Appen yönetimine ticket, mail vb. iletişim yollarından ulaşıp derdimizi anlatmamız gerekiyor. Binlerce Türk kullanıcı var. Organize olabilirsek böyle yoğun bir talebi değerlendirmeye alacaklarını düşünüyorum.
omerbz
Posts2
Member Since18 Feb 2020
Last VisitToday
Likes Given0
Likes Received4/1

#28 by Axolotll » Fri Dec 18, 2020 13:10

yeni mesaj geldi az bile olsa umut var fakat biraz daha yüklenmemiz lazım yoksa bu iş zor

Hi

We understand that PayPal is unavailable un certain countries and that this makes tasking difficult for contributors in these regions. While we are considering adding Payoneer and/or other payment processors to ADAP, we aren’t able to guarantee when we can release this feature. In the meantime, we encourage you to check out Appen’s other tasking platform, which uses Payoneer as a payment processor:

Appen : Current Opportunities

Best,
Peter
Merhaba

PayPal'ın belirli ülkelerde kullanılamadığını ve bunun bu bölgelerdeki katılımcılar için görevlendirmeyi zorlaştırdığını anlıyoruz. Payoneer'ı ve / veya diğer ödeme işlemcilerini ADAP'ye eklemeyi düşünürken, bu özelliği ne zaman yayınlayabileceğimizi garanti edemiyoruz. Bu arada, ödeme işlemcisi olarak Payoneer'ı kullanan Appen'in diğer görevlendirme platformuna göz atmanızı öneririz:

En iyisi,
Peter
Axolotll
Posts136
Member Since7 Mar 2019
Last Visit1 Dec 2021
Likes Given47
Likes Received74/56

#29 by ankettasksever » Sat Dec 19, 2020 11:14

LolaBunny89 wrote: 1 ocaktan itibaren artık sitede task olmayacakmış, gelen ysense mailinden okudum. Ben şahsen zaten task yapmıyorum/yapamıyorum sürekli bir giriş hatası aldığım için. Ama task yapan, oradan kazanan arkadaşlar varsa onlar adına üzüldüm.

payoneer için mutlaka ticket atmalıyız. yoksa yine task yapmaya devam edip paranın birikmesini sağlamak ve ileride yeni ödeme sistemlerinin gelmesini beklemek gerekir bence.
Last edited by ankettasksever » Sat Dec 19, 2020 12:38 » edited 1 time in total
ankettasksever
Posts2,461
Member Since17 Dec 2018
Last Visit14 Jan 2021
Likes Given3,841
Likes Received2,317/1,388

#30 by ankettasksever » Sat Dec 19, 2020 12:32

LolaBunny89 wrote:
unsaldag wrote: paypal hesabı için isminle aynı olma zorunluluğu falan istiyorlarmı ki deneyen varmı
farklı isimle de olsa çekebiliyorsun, o sırada amerikada olan bir arkadaşımın paypal hesabına gönderiyordum, o da bana tl'ye o günkü kur üstünden çevirip kendi türk lirası hesabından gönderiyordu. Ama tamamen adamın insiyatifine kalmış, ben bu parayı cepliyorum, göndermiyorum dese hiçbir şey yapamazdım yani. Şu uğraştığımız şeylere bakar mısınız? Paypal yasaklamak nedir ya? Bırakmalılar şu yasakçı kafayı acilen.

burada anlatmışsın. bu örnek iyi oldu. :thumbup:
ankettasksever
Posts2,461
Member Since17 Dec 2018
Last Visit14 Jan 2021
Likes Given3,841

#31 by ankettasksever » Mon Dec 21, 2020 11:21

ticket attım cevap bu şekilde.

PayPal'ın belirli ülkelerde kullanılamadığını ve bunun bu bölgelerdeki katılımcılar için görevlendirmeyi zorlaştırdığını anlıyoruz. Payoneer'ı ve / veya diğer ödeme işlemcilerini ADAP'ye eklemeyi düşünürken, bu özelliği ne zaman kullanıma sunabileceğimizi garanti edemiyoruz. Bu arada, ödeme işlemcisi olarak Payoneer'ı kullanan Appen’in diğer görevlendirme platformuna göz atmanızı öneririz:

Soleil
ankettasksever
Posts2,461
Member Since17 Dec 2018
Last Visit14 Jan 2021
Likes Given3,841
Locked
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Dec 5, 2021 22:01:06 PST