Please wait...
HomeForumInternationalTurkishAppen
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Appen

Locked

#281 by geocity » Sat Mar 21, 2020 17:53

Appen'de forum olmadığı için ve chat kısmına da kimse bakmadığı için maalesef projelerde yardımlaşma sağlanamıyor.
Burda da profesyonel çalışan arkadaşlar cevap yazmıyor gördüğüm kadarıyla.
İnsanlar birbirine niye yardımcı olmuyor anlamadım. Projeye alınmazlar yada az iş gelir az para kalır diye mi endişe ediyorlar bilmiyorum.
Projelerden genel bilgi olarak: Morgan, Niobrara, Naneum ve Izabal AMR uygulaması üzerinden yapıldı ve ödemelerini maalesef taksit taksit yapıyorlar. 3 aydır devam ediyor ve Izabal hariç yaklaşık 3'te 1'ini ödediler.
Banner Page projesi ülkemiz için iptal edildi. O kadar quiz yap 1 ay bekle sonuç sıfır.
Şuanda aktif Scatter var proje sayfamda, birkaç iş dalları var, bu POI değerlendirme işine biraz bakayım dedim 150 sayfa guideline var 5 tane quiz ve %80 ve 90 doğrulukla tek şans veriyor maalesef. Bu şartlarda banner page gibi olur diye gözüm kesmiyor çalışmaya
Kısacası appen uzun vadeli getirisi olabilir fakat profesyonel iş bekleyen amatör bir platform. İşe alım tarihleri, ülkeler, uzun uzun yönergeler ve quizler veriliyor, her şey olması gerektiği gibi gitmesi lazımken ya ödemeler geç yapılıyor ya projeden atıyor. Yeni başlayacak arkadaşların heveslerini kırmak istemem ama durum bu.
Bu arada tabi Caledon gibi bir projede de 25 saat çalıştım ve şimdiye kadarki işlerden en profesyoneli ve ödemesi saati 20 dolar bir işti onun da hakkını yemek istemiyorum.
Postun başında yazdığım gibi bu başlıkta birbirimize yardımcı olursak alternatif getirisi olan bir yer
geocity
Posts220
Member Since17 Feb 2014
Last Visit16 Oct 2021
Likes Given25
Likes Received73/64

#282 by dgglsnm58 » Sun Mar 22, 2020 01:52

geocity wrote: Appen'de forum olmadığı için ve chat kısmına da kimse bakmadığı için maalesef projelerde yardımlaşma sağlanamıyor.
İnsanlar birbirine niye yardımcı olmuyor anlamadım. Projeye alınmazlar yada az iş gelir az para kalır diye mi endişe ediyorlar bilmiyorum.
Projelerden genel bilgi olarak: Morgan, Niobrara, Naneum ve Izabal AMR uygulaması üzerinden yapıldı ve ödemelerini maalesef taksit taksit yapıyorlar. 3 aydır devam ediyor ve Izabal hariç yaklaşık 3'te 1'ini ödediler.
Banner Page projesi ülkemiz için iptal edildi. O kadar quiz yap 1 ay bekle sonuç sıfır.
Şuanda aktif Scatter var proje sayfamda, birkaç iş dalları var, bu POI değerlendirme işine biraz bakayım dedim 150 sayfa guideline var 5 tane quiz ve %80 ve 90 doğrulukla tek şans veriyor maalesef. Bu şartlarda banner page gibi olur diye gözüm kesmiyor çalışmaya
Kısacası appen uzun vadeli getirisi olabilir fakat profesyonel iş bekleyen amatör bir platform. İşe alım tarihleri, ülkeler, uzun uzun yönergeler ve quizler veriliyor, her şey olması gerektiği gibi gitmesi lazımken ya ödemeler geç yapılıyor ya projeden atıyor. Yeni başlayacak arkadaşların heveslerini kırmak istemem ama durum bu.
Bu arada tabi Caledon gibi bir projede de 25 saat çalıştım ve şimdiye kadarki işlerden en profesyoneli ve ödemesi saati 20 dolar bir işti onun da hakkını yemek istemiyorum.
Postun başında yazdığım gibi bu başlıkta birbirimize yardımcı olursak alternatif getirisi olan bir yer

Üstat ben kaydımı yaptım Appen'a ancak en baştaki sözleşme de işte istenen şartları sağlamazsanız vb. durumlarda 10000 aud tazminat ödersiniz dedi. Bende sözleşme onayını yapmadım. Aktif çalışıyor olduğumdan istenen şart ve süreler içinde işi yetiştiremem diye düşünüp henüz hiç bir aksiyon almadım.
dgglsnm58
Posts14
Member Since12 Jun 2018
Last Visit18 Nov 2021
Likes Given2
Likes Received6/6

#283 by geocity » Sun Mar 22, 2020 12:17

Valla ben tazminat benzeri bir durum duymadım. Gören başka biri olduysa beni düzeltsin. Kaldı ki öyle olsa dahi biz Amerika yada Kanada'da yaşamıyoruz.
Farklı bir platformdan üye olmayın sakın. İstersen ref linki verelim emin olmuş olursun ama bence endişelenecek bir şey söz konusu değil
geocity
Posts220
Member Since17 Feb 2014
Last Visit16 Oct 2021
Likes Given25
Likes Received73/64

#284 by sultan » Thu Mar 26, 2020 06:35

geocity wrote: Appen'de forum olmadığı için ve chat kısmına da kimse bakmadığı için maalesef projelerde yardımlaşma sağlanamıyor.
Postun başında yazdığım gibi bu başlıkta birbirimize yardımcı olursak alternatif getirisi olan bir ye

size katılıyorum apenchat de kimse yardım cı olmuyor bende yeni üye olmuştum apene kendi cabalarımla öğrendim coğu sorulara cevap vermiyorlar 17 projeye kayıtlıyım ve bekliyorum sadece iki projeden iş aldım marble ve morgan ödemleride cok kayda değer değil ama hiç yoktan iyidir siz iyi iş yapmışsınız saati 20 dolarlık iş cok güzel inşallah hepimiz iyi kazanırız
sultan
Posts70
Member Since20 Aug 2019
Last Visit20 May 2020
Likes Given0
Likes Received14/11

#285 by tunceray » Tue Mar 31, 2020 03:55

Merhaba scatter projesine kabul oldum. Testlere daha başlamadım. Daha önce bu projeye katılmış ve yapmış arkadaşlar var mı aranızda tecrübelerini paylaşabilecek?
tunceray
Posts34
Member Since30 Mar 2019
Last Visit13 Aug 2021
Likes Given15
Likes Received16/11

#286 by AtaturkunTorunu » Tue May 26, 2020 07:20

Selamlar,
Birkaç ay öncesinden kalma $2.50 dolarlık fatura vardı, şimdi $5.00 dolarlık bir tane daha eklendi.
Sorum şu, 5 doların altındaki ödemeler alınamıyor diye biliyorum, bu ikisini birleştirme gibi bir durum var mı? Yoksa o 2.50 dolarlık iş için ödemeyi hiçbir zaman alamayacak mıyım?
Acilen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.
AtaturkunTorunu
Posts264
Member Since19 Aug 2019
Last Visit7 Sep 2021
Likes Given342
Likes Received200/133

#287 by gokanf6336 » Tue May 26, 2020 08:35

AtaturkunTorunu wrote: Selamlar,
Birkaç ay öncesinden kalma $2.50 dolarlık fatura vardı, şimdi $5.00 dolarlık bir tane daha eklendi.
Sorum şu, 5 doların altındaki ödemeler alınamıyor diye biliyorum, bu ikisini birleştirme gibi bir durum var mı? Yoksa o 2.50 dolarlık iş için ödemeyi hiçbir zaman alamayacak mıyım?
Teşekkürler.

iki faturayıda onaylayacaksınız 2.5 $ tek olmuş olsa idi bekleme sırasına alırlardı sizin payoner hesaba geçmezdi taki ikinci bir fatura tarafınızdan onaylanıncaya kadar bekletirlerdi ve onlar ikisini birleştirip hesabınıza gönderiyorlar.

yani siz tüm faturalarınızı onaylayın ayrı ayrı onlar payonere toplam 7.5$ yatıracaklar payoner de 3 $ kesecek size kullanabileceğiniz 4.5$ kalıcak umarım faydalı olmuştur bilgi
gokanf6336
Posts48
Member Since21 May 2020
Last Visit4 Dec 2021
Likes Given0
Likes Received44/30

#288 by AtaturkunTorunu » Tue May 26, 2020 08:40

gokanf6336 wrote:
AtaturkunTorunu wrote: Selamlar,
Teşekkürler.

iki faturayıda onaylayacaksınız 2.5 $ tek olmuş olsa idi bekleme sırasına alırlardı sizin payoner hesaba geçmezdi taki ikinci bir fatura tarafınızdan onaylanıncaya kadar bekletirlerdi ve onlar ikisini birleştirip hesabınıza gönderiyorlar.

yani siz tüm faturalarınızı onaylayın ayrı ayrı onlar payonere toplam 7.5$ yatıracaklar payoner de 3 $ kesecek size kullanabileceğiniz 4.5$ kalıcak umarım faydalı olmuştur bilgi

Çok faydalı oldu. Aradığım cevap buydu. Çok teşekkür ederim. :)
AtaturkunTorunu
Posts264
Member Since19 Aug 2019
Last Visit7 Sep 2021
Likes Given342
Likes Received200/133

#289 by naklov86 » Tue Jun 02, 2020 05:53

arkadaşlar ben ne yaparsam yapayım appen mobile recorder'a(AMR) giriş yapamıyorum.

"cant connect to apper server. please try again later" hatası veriyor. aylardır durum böyle.
naklov86
Posts465
Member Since10 Mar 2015
Last Visit27 Nov 2021
Likes Given178
Likes Received322/209

#290 by naklov86 » Tue Jun 02, 2020 06:33

MarcusPocious wrote:
naklov86 wrote:
sultan wrote:
naklov86 wrote: appen mobile recorder uygulamasına bir türlü login olamıyorum. kabul edildiğim projenin en altında pin verilmemiş. email ve şifre ile girince de, feedback göndermeye çalışınca da hata veriyor.

görev adı Micro Marble
Appen biraz kafayı yemiş gibi pin kullanın diye kılavuz yayinliyor ancak pinle alakası yok marble projesi
Için soyleyim bende yaptım o işi ama pinle felan değil AMR UYGULAMSINi indirip mail adresim veappen
Şifremi girdim ordan sonrası basit projeyi bulup tikliyorsun

mail adresi ve şifreyi girmeye çalışınca da kabul etmiyor işin garip tarafı :?

Dostum aynı hatayı ben de aldım defalarca, bugün acaba şifremdeki türkçe karakterlerden dolayı olabilir mi diye düşündüm ve şifremi değiştirdim. Problem çözüldü. İ, ü, ö, vb karakterler kullanma şifrende. Ben bu şekilde çözüp ilk işimi yapıp up ettim umarım bu sen de de işe yarar bu.

yok hocam şifremde türkçe karakter de yok ama dediğin gibi şifremi değiştirip yeniden giriş yapmayı deneyeceğim. ilgin için teşekkür ederim
naklov86
Posts465
Member Since10 Mar 2015
Last Visit27 Nov 2021
Likes Given178
Likes Received322/209

#291 by boban » Fri Jun 05, 2020 00:12

Appen'e üye olurken e-postama onay maili gelmedi. ''Resend'' ettiğimde de gelmedi. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Onay maili hemen geliyor mu? Yoksa beklemeli miyim? Yada Appen'de bu durumu yazacağım bir destek adresleri var mı?
boban
Posts1
Member Since1 Jun 2020
Last Visit4 Jun 2020
Likes Given0
Likes Received0

#292 by zeusfrozen » Fri Jun 05, 2020 13:33

boban wrote: Appen'e üye olurken e-postama onay maili gelmedi. ''Resend'' ettiğimde de gelmedi. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Onay maili hemen geliyor mu? Yoksa beklemeli miyim? Yada Appen'de bu durumu yazacağım bir destek adresleri var mı?

Spam maile gelmiş olabilir mi ?
zeusfrozen
Posts25
Member Since8 Nov 2015
Last Visit5 Jun 2020
Likes Given2
Likes Received9/7

#293 by ysuser456419468 » Thu Jun 11, 2020 02:59

appenle ilgili anket gibi bir şey var orada ilgilendiginiz proje türleri diyor benimde bu konu hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilir misiniz? hangisi daha iyi ve kolaydır

İlgilendiğiniz Proje Türleri (zorunlu)
Görüntüleri etiketleme
Videoları etiketleme
Çevrimiçi bilgi bulma
İçeriği denetleme
Diğer
ysuser456419468
Posts125
Member Since1 Jan 2020
Last VisitYesterday
Likes Given1
Likes Received83/53

#294 by gisil » Thu Jun 11, 2020 04:51

ysuser456419468 wrote: appenle ilgili anket gibi bir şey var orada ilgilendiginiz proje türleri diyor benimde bu konu hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilir misiniz? hangisi daha iyi ve kolaydır

Görüntüleri etiketleme
Videoları etiketleme
Çevrimiçi bilgi bulma
İçeriği denetleme
Diğer

daha kolay diye bir şey yok. yukarıdan aşağıya hepsine başvur. öyle hemen kabul edilme gibi bir durum olmuyor. ben de geççen yıl aynı hatayı yapmıştım. kabul gelirse, istersen başlarsın. iyi şanslar.
gisil
Posts718
Member Since3 Jul 2019
Last VisitToday
Likes Given306
Likes Received563/357

#295 by AtaturkunTorunu » Thu Jun 11, 2020 04:59

gisil wrote:
ysuser456419468 wrote: appenle ilgili anket gibi bir şey var orada ilgilendiginiz proje türleri diyor benimde bu konu hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilir misiniz? hangisi daha iyi ve kolaydır

Görüntüleri etiketleme
Videoları etiketleme
Çevrimiçi bilgi bulma
İçeriği denetleme
Diğer

daha kolay diye bir şey yok. yukarıdan aşağıya hepsine başvur. öyle hemen kabul edilme gibi bir durum olmuyor. ben de geççen yıl aynı hatayı yapmıştım. kabul gelirse, istersen başlarsın. iyi şanslar.

Appen'deki işlerden değil, geçenlerde gelen Appen'e hoş geldiniz task'inden bahsediyor arkadaş.
O listedeki işlerden hepsi ara sıra geliyor, hangilerini yapmakta zorlanmıyorsanız veya seviyorsanız onu seçebilirsiniz. Ben çevrimiçi bilgi bulmayı seçtim mesela.
AtaturkunTorunu
Posts264
Member Since19 Aug 2019
Last Visit7 Sep 2021
Likes Given342
Likes Received200/133

#296 by gisil » Thu Jun 11, 2020 05:30

haklısın, appen başlığında görünce hatlar karıştı, şimdi fark ettim. :)
gisil
Posts718
Member Since3 Jul 2019
Last VisitToday
Likes Given306
Likes Received563/357

#297 by omerkusaya01 » Thu Jun 11, 2020 10:37

Az önce task kısmını sürekli yenilerken yeni bir task geldi. Taska hemen tıkladım. Bu görevde kullanılabilir iş yok dedi. Tasklar bu kadar hızlı tükeniyor mu? İki sayfa yenilememin arasında 1-2 saniye anca vardır. 1-2 saniye içinde task tükenmiş olabilir mi. (0 levelim)
omerkusaya01
Posts16
Member Since20 May 2020
Last Visit11 Aug 2020
Likes Given0
Likes Received8/8

#298 by AtaturkunTorunu » Thu Jun 11, 2020 10:40

omerkusaya01 wrote: Az önce task kısmını sürekli yenilerken yeni bir task geldi. Taska hemen tıkladım. Bu görevde kullanılabilir iş yok dedi. Tasklar bu kadar hızlı tükeniyor mu? İki sayfa yenilememin arasında 1-2 saniye anca vardır. 1-2 saniye içinde task tükenmiş olabilir mi. (0 levelim)

Maalesef tükenmese de yaptırmıyor. Genelde durum bu. İş 2 saniye önce geliyor, 200 tane olduğu yazıyor ama yüz kere de tıklasan yaptırmıyor. Her zaman öyle değil tabii ama son aylarda iş neredeyse yok.
AtaturkunTorunu
Posts264
Member Since19 Aug 2019
Last Visit7 Sep 2021
Likes Given342
Likes Received200/133

#299 by OnlineOgretmen » Thu Jun 18, 2020 07:42

Merhaba. Appen task bölümünde 'welcome to appen' taskı var. Tıkladığımda bunu yapmaya izniniz yok diyor. Neyi eksik yapmış olabilirim? Figureeight olduğu zamanlarda sürekli task çözüyordum.
OnlineOgretmen
Posts94
Member Since27 May 2018
Last Visit2 Sep 2020
Likes Given4
Likes Received22/20

#300 by gokanf6336 » Sat Jun 27, 2020 20:08

arkadaşlar appen projeler kısmında sadece SHASTA projesi kısmında LEARNİNG CENTER diye bir kısım var bende
View Progress
Learning Center
Abandon

benzer durumda olan var mı bu kişiye özel mi yoksa tüm kullanıcılarda durum böyle mi
gokanf6336
Posts48
Member Since21 May 2020
Last Visit4 Dec 2021
Likes Given0
Likes Received44/30
Return to 'Turkish' Forum     Return to the forums index
All times displayed are PST - Server Time: Dec 7, 2021 14:12:05 PST