Please wait...
HomeForumPosts by Lexds9

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by Lexds9

Taskovi - pomoc, saveti, ID » Post #281

Fri Feb 26, 2016 19:45 in Ex-Yugoslavia

Nije baš dobar ovaj sa slikama. Ulazi u GA, ispao sam iz 3 od 4 posla odmah u quiz modu sa 40, 50 i 60 %.
Jedan sam prošao (Zoo) i posle 3 taska, kaže gotovo (tu sam imao 92%).

Ispravke su uglavnom retardirane i ne prate isti kriterijum, pogotovo što se tiče prebrojavanja "related" slika. To je najgore, tako da iako prođeš kviz, budi sigurna da ubrzo ispadaš.

Mislim, ko ima veliku zalihu urađenih test pitanja i jak GA može da proba, ali početnici i srednje jaki bolje da preskoče.

Pitanja i saveti » Post #1471

Fri Jan 15, 2016 13:01 in Ex-Yugoslavia

Quote:There should be one test question dispute per ticket
i
Quote:Da, traze 5 tiketa za tih 5 korekcija sto si imao.

Moram da kažem kako prvi put čujem za ovo (pretpostavljam da se priča o CF suport-u, ne CS). Do sada sam im redovno slao više screenshotova u jednom ticketu (u smislu da taj ticket ima jedan ID, samo idem na reply i uploadujem sliku po sliku), pogotovo kad prijavljujem Broken Job. Tada im sručim svih 5-10 slika netačnih test pitanja i nikada me nisu opomenuli za tako nešto, čak mi se čini (potpuno subjektivno) da tada brže reaguju i rešavaju. Naravno, kad kažem "brže", to znači ispod 3-4 nedelje :)

Pitanja i saveti » Post #1266

Mon Sep 28, 2015 10:54 in Ex-Yugoslavia

Mislim da na ClixSence nema kupovine referala.

Does ClixSense rent or sell referrals?

taskovi? » Post #43

Tue Sep 15, 2015 10:46 in Ex-Yugoslavia

Za taj konkretan task oko geografije je tačan odgovor na svako pitanje bio Asia zato što je tako izričito napisano u instrukcijama. Posle prve-druge rečenice, bukvalno piše "ovo služi da proverimo koliko ljudi čitaju instrukcije i da na apsolutno svako pitanje mora da se izabere Asia inače nećete proći kviz".
Pošto na tom tasku imate 20%, nećete više moći da radite taj konkrekan task (sa tim ID brojem). Ako ga budu "resetovali" pa izbace sa drugim ID (što zapravo i jesu uradili bar 3 puta koliko sam ja uspeo da uhvatim) onda možete da ga radite ponovo.

Nezgodno je što ste vi na početku i imate malo ukupno urađenih taskova (tačnije test pitanja) pa se procenat accuracy i greške u pojedinim taskovima direktno prenose na globalni accuracy od koga vam zavisi dobijanje levela. Zato samo polako i vrlo, vrlo pažljivo čitajte instrukcije uz task i obavezno pratite engleski deo foruma (ima i na "konkurentskom sajtu" sličan forum) da vidite kada se ljudi žale da task nije dobro urađen ili ima neke greške da uopšte ni ne pokušavate da radite taj task.

PAYPAL ISPLATA ZA SRBIJU » Post #48

Thu Jul 02, 2015 16:15 in Ex-Yugoslavia

sizika66 wrote: Malo sam citala po netu na ovu temu i mislim da mozemo biti mirni.
U principu, svako ko ima neto mesečni priliv do 1500 evra ne plaća porez!!!
ovo su zvanicni podaci vezani za obavezu placanja poreza za proslu godinu:
"Fizicka lica ciji ukupan neto prihod u 2o14. godini premasuje RSD 2.211.336 su u obavezi da podnesu godisnju poresku prijavu."

Bojim se da ovo nije tako jednostavno i ne možemo biti baš mirni. Ni ja ne znam tačno šta i kako treba, i sam sam pre godinu dana ovde pitao isto oko poreza, niko nije odgovorio (a jasno mi je i zašto, jer to ljudski ne znaju ni ovi iz Poreske; PIO i Zdravstveno tek da ne pominjem, tu su me i šefovi gledali kao vanzemaljca), ali ovo što si citirala važi posebno za godišnji porez tj. dodatno oporezivanje već oporezivih dohodaka. Znači, oni koji zarađuju ispod tih 2211336 dinara godišnje ne moraju da plate taj godišnji, ali moraju da plate "redovni" tj. porez na dohodak građana na svaku zaradu. Zato i piše "ukupan neto prihod u 2o14".

Evo sa sajta poreske Poreska Uprava :: Zakoni :: Zakon o porezu na dohodak građana

" Prihodi koji podležu oporezivanju

Član 3.
Porezu na dohodak građana podležu sledeće vrste prihoda:
1) zarade;
2) brisana ("Službeni glasnik RS", broj 47/13)
3) prihodi od samostalne delatnosti;
4) prihodi od autorskih prava, prava srodnih autorskom pravu i prava industrijske svojine;
5) prihodi od kapitala;
6) brisana ("Službeni glasnik RS", broj 47/13)
7) kapitalni dobici;
8) ostali prihodi.
Prihodi iz stava 1. ovog člana oporezuju se bilo da su ostvareni u novcu, u naturi, činjenjem ili na drugi način. "

Situacija je prilično nejasna, i sve što može da se iskopa na netu (što sam ja video u poslednjih godinu dana), je lepo sumirano i aktuelno u ovom linku što je okačio jaws976, ali ne samo u tekstu, nego i u komentarima (koji malo demantuju sam članak). Treba povremeno pratiti taj sajt, da se vidi šta će im odgovoriti Poreska na ono njihovo pismo.

730790 Estrogen Receptor Protein Expression » Post #2

Thu May 28, 2015 18:17 in Ex-Yugoslavia

Baš je prebedno plaćeno za toliko potrebnog vremena po jednom tasku :(

Dobrodošli na forum zemalja bivše Jugoslavije. » Post #384

Wed May 27, 2015 04:58 in Ex-Yugoslavia

Moje iskustvo: u proseku 2-3 dolara. Samo što to nije ni približno tako ravnomerno i predvidivo raspoređeno. Najčešće možeš da čučiš ovde celi dan i da ne skupiš ni pola dolara jer zadataka nema ili su superbedno plaćeni, a onda naleti jedan ili 2-3 dana (ili čak samo pola sata - sat) sa prilično dobrim prilikama, pa može da se uzme i 10-15 dolara. Ali to se ne dešava baš često. Računaj mesečno 50-100 dolara, ali da potrošiš dosta vremena...

Tasks » Post #542

Wed May 20, 2015 18:24 in Ex-Yugoslavia

Ovo za sitne zadatke je tako jer to u stvari nisu po 1 nego po pola centa i pošto to kao ne može da se prikaže u sistemu, računaju dva urađena, kao 1 plaćen (zahvali se CS na zakidanju i ugrađivanju).

A ovo drugo, vrlo verovatno ima veze sa quiz modom, koji se odnedavno više ne plaća (zahvali se CF na alavosti i cicijašenju). Tako da ako si 2 puta u 2 dana počinjao taj task (a oni ga u međuvremenu povukli pa pustili sa drugim ID), u stvari uradio dva quiz mode taska ( to ti neće platiti), i tek jedan task redovno...

U specijalnom slučaju, ako si radio neki RainForest task, može da se desi da "zakinu", tj. ne isplate odmah, ali će isplatiti kasnije (dan-dva). Međutim, ti taskovi se uglavnom beleže u Job History i postoje i u RF evidenciji, tako da bi ih video da su oni u pitanju...

surveys za Srbiju » Post #2

Mon May 04, 2015 16:55 in Ex-Yugoslavia

Tu sam godinu dana, dobio sam 1 (jedan) survey, iz kog sam izbačen nakon 3 koraka. Znači, nema ništa.
Ali koliko vidim, poslednjih mesec-dva su u taskove ubacili razne surveye koji generalno nisu loši.

Isplate sa ySense (Postajte isplate ovde!) » Post #359

Mon May 04, 2015 16:51 in Ex-Yugoslavia

Koliko ja vidim, ti si uradio samo 9 taskova, a to ti je ovde zapravo jedini iole smisleni izvor zarade.
Samo od kliktanja reklama nema leba, a offers i surveys za nas banana zemlje praktično i ne postoje (tu jedino USA i možda UK/CAN nešto mogu da skupe).
Tako da se baci na taskove, ja sam za prva 3 meseca skupio preko 300 dolara (istina, brzo sam dobio level i bili su to najbolji meseci po količini i plaćenosti zadataka u ovih godinu dana koliko sam ovde). Nezgodno je ako nemaš nikakav level, jer se zadaci tada pojavljuju retko i vrlo su izrabljivački. Mislim, sve je ovo izrabljivanje za kikiriki, ali ti taskovi bez levela su mrcvarenje dugo i teško za 1 ili pola centa kroz koje moraš da prođeš i da paziš na accuracy kako bi ti dodelili više levele.

Pitanja i saveti » Post #1053

Wed Feb 25, 2015 18:22 in Ex-Yugoslavia

Bilo nekad, ali nažalost nema više isplate čekom za nas. Ostalo je samo za Ameriku...

Accuracy » Post #2

Fri Nov 21, 2014 08:07 in Ex-Yugoslavia

Postoji šansa da oni sami to isprave ali je skoro zanemarljiva (osim ako neki zadatak baš nije katastrofalan i sa greškom pa masa ljudi popada, onda će ga ukoniti i resetovati).

Situacija se malo poboljšava ako se žališ tako što im napišeš ticket za test questions odmah kad te ispravljaju, pa priložiš screenshot toga što smatraš da si ti u pravu i objasniš kako i zašto. Tu već možeš da se nadaš nekim ispravkama, samo što ume ta procena i popravka da potraje i više dana/nedelja (npr. baš ovog meseca je neki kolaps kod njih, 80% ljudi je izgubilo sve dostignute nivoe i skoro ni jedna žalba nije usvojeni ni korigovana nedeljama)
U svakom slučaju pravi screenshotove kad god stigneš, trebaće ti i isplati se na duže staze.

I nije loše da povremeno baciš pogled na deo foruma Tasks, tu obično bude tema kada je neki zadatak pokvaren/nepošten/sa greškom tako da znaš da se ne zalećeš dok ga ne srede.

Pitanja i saveti » Post #980

Thu Oct 02, 2014 19:18 in Ex-Yugoslavia

Au, kako sam se sad iznervirao kad sam video ovo :x
A taman juče i danas (i sutra?) neki dolar zaradio na ovom tagovanju slika, da malo popravim ovih očajnih mesec dana... ostade zarobljeno :(
Pa radi li i valja li ta Payza čemu? Da li je neko ranije koristio, isplatio pare preko nje?

edit: e da, meni su rekli da će dodati i Neteller "uskoro" i Payoneer "možda".

Napredovanje » Post #2

Thu Sep 25, 2014 10:43 in Ex-Yugoslavia

Ti Surveys-i kao poseban deo nisu ni postojali do nedavno. Ne znam kako je za Hrvatsku, ali za Srbiju ih nema, niti će ih ikada biti kako stoje stvari (a to ti i piše negde, tipa "we do offer surveys for your country") isto kao što ih nije bilo ni dok su stajali pod offers.
Što se tiče zarađivanja, to dosta zavisi od dostupnosti zadataka (pretpostavljam da si napredovao do level 3 ili ćeš uskoro), ali ovaj mesec, a i prošli nisu baš dobri i to što se pojavljuje je slabo plaćeno (u poređenju sa recimo junom).
Ovako uopšteno se na ovom sajtu zarađuje za kikiriki :)

Pozdrav

edit: eto kad se pravim pametan, danas sam pozvan na jednu anketu i to je baš za Srbiju (na srpskom, pita za regione BG, Vojvodina i tako...) ali sam ispao posle 3-4 koraka.

RadioLoyalty » Post #2

Thu Sep 25, 2014 10:33 in Ex-Yugoslavia

Probao, koristio 2 meseca, smorio se, i konačno zaključio da je preveliko bacanje vremena ni za šta. Sramota što mi je trebalo toliko da skontam, ali kao "ajde kad već visim tu ionako držim neki radio u pozadni, što ne bih ovaj..." Jednostavno, preskoči, beskorisno je. Ne računa ti se u daily checklist, a kad pročitaš koliko u stvari daju zemljama iz I grupe u odnosu na nas iz III, vidiš kojim bantu divljacima nas smatraju :):)

Isplate sa ySense (Postajte isplate ovde!) » Post #271

Tue Aug 26, 2014 23:00 in Ex-Yugoslavia

Ne znam za payzu, a ovo za check(international) je baš tako, šalju ti ček na kućnu adresu (ono što si napisao u profilu) pa ga nosiš u banku na rezervaciju i proveru i posle 35-45 dana dođeš opet da proveriš i da li možeš da podigneš pare.
Samo, isplatu čekom možeš da tražiš tek kad nakupiš 100$ (101$).

Pitanja i saveti » Post #909

Sun Aug 03, 2014 02:58 in Ex-Yugoslavia

Kad otvoriš offers, imaš "Sort by", "View" i "Profile" gore desno. Preko tog profila menjaš podatke za offers ali mislim da ima ograničenje na 1 promenu u 30 dana. Ako možeš da menjaš, dugme će biti zeleno, ako ne, plavo.
Ne drži me za reč, ne bavim se toliko offers-ima jer ih za Srbiju nema, ali probaj.
Pozdrav

Da li je neko dobio cek u Srbiji? » Post #51

Tue Jul 29, 2014 05:44 in Ex-Yugoslavia

Ček sam predao u Intezi na Bulevaru oslobođenja kod Betanije, Novi Sad, a proverio/podigao pare u filijali u Fruškogorskoj.

Tasks » Post #369

Fri Jul 25, 2014 06:04 in Ex-Yugoslavia

Tačno juče/prekjuče je stupilo na snagu novo računanje tačnosti i svima je pao procenat ali tebe su baš otkinuli. 63% ti nije dovoljno ni za level 1 tako da ti verovatno ostaju samo oni "sivi" poslići bez nivoa, a njih ima retko. Možda ti pomogne da se žališ za accuracy na konkretnim taskovima od ranije, ali kako sad da ih ubeđuješ kad verovatno nemaš ni printskrinove niti se tačno sećaš šta to nije bilo tačno pre 2-3 nedelje, meseca...

https://crowdflower.desk.com/customer/portal/articles/1604332-what-are-the-minimum-requirements-to-achieving-the-three-performance-level-badges-

Da li je neko dobio cek u Srbiji? » Post #49

Fri Jul 25, 2014 05:08 in Ex-Yugoslavia

Evo upravo sam došao iz Inteze i ček je prošao proveru (tačno mesec dana), podigao sam parice :)

Procedura nije ništa strašna (a ko već ima devizni račun kod njih ne mora ni to da prolazi) pri polaganju čeka, a sad kad sam podizao nije bilo skoro nikakve papirologije nego sam samo čekao baš dugo dok su mail-om proverili da li je rezervacija odobrena.

E sad, ima li nekog (ili da znate nekog ko zna nekog ko zna to mitsko biće) ko je platio kompletan porez na ovakvu zaradu, a da je voljan da nam da makar neke smernice: šta, gde, kome i koliko?
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 25, 2021 10:01:43 EST