Please wait...
HomeForumPosts by geocity

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by geocity

Opinion World Fiyat Düşüşü » Post #21

Sat Oct 16, 2021 09:39 in Turkish

OpinionSurveys .64 OpinionWorld .58 düştü ben de arkadaşlar. Önce Tasklar gitti sonra anketler düşürüldü. Yorumsuz ne diyim

TASK SON HABERLER » Post #5

Tue Jan 19, 2021 02:22 in Turkish

Task sekmesi yok arkadaşlar, bitti mi acaba burdaki task olayı

Appen » Post #283

Sun Mar 22, 2020 12:17 in Turkish

Valla ben tazminat benzeri bir durum duymadım. Gören başka biri olduysa beni düzeltsin. Kaldı ki öyle olsa dahi biz Amerika yada Kanada'da yaşamıyoruz.
Farklı bir platformdan üye olmayın sakın. İstersen ref linki verelim emin olmuş olursun ama bence endişelenecek bir şey söz konusu değil

Appen » Post #281

Sat Mar 21, 2020 17:53 in Turkish

Appen'de forum olmadığı için ve chat kısmına da kimse bakmadığı için maalesef projelerde yardımlaşma sağlanamıyor.
Burda da profesyonel çalışan arkadaşlar cevap yazmıyor gördüğüm kadarıyla.
İnsanlar birbirine niye yardımcı olmuyor anlamadım. Projeye alınmazlar yada az iş gelir az para kalır diye mi endişe ediyorlar bilmiyorum.
Projelerden genel bilgi olarak: Morgan, Niobrara, Naneum ve Izabal AMR uygulaması üzerinden yapıldı ve ödemelerini maalesef taksit taksit yapıyorlar. 3 aydır devam ediyor ve Izabal hariç yaklaşık 3'te 1'ini ödediler.
Banner Page projesi ülkemiz için iptal edildi. O kadar quiz yap 1 ay bekle sonuç sıfır.
Şuanda aktif Scatter var proje sayfamda, birkaç iş dalları var, bu POI değerlendirme işine biraz bakayım dedim 150 sayfa guideline var 5 tane quiz ve %80 ve 90 doğrulukla tek şans veriyor maalesef. Bu şartlarda banner page gibi olur diye gözüm kesmiyor çalışmaya
Kısacası appen uzun vadeli getirisi olabilir fakat profesyonel iş bekleyen amatör bir platform. İşe alım tarihleri, ülkeler, uzun uzun yönergeler ve quizler veriliyor, her şey olması gerektiği gibi gitmesi lazımken ya ödemeler geç yapılıyor ya projeden atıyor. Yeni başlayacak arkadaşların heveslerini kırmak istemem ama durum bu.
Bu arada tabi Caledon gibi bir projede de 25 saat çalıştım ve şimdiye kadarki işlerden en profesyoneli ve ödemesi saati 20 dolar bir işti onun da hakkını yemek istemiyorum.
Postun başında yazdığım gibi bu başlıkta birbirimize yardımcı olursak alternatif getirisi olan bir yer

Skrill'den Transferwise'a para aktarmak » Post #12

Sat Mar 21, 2020 16:51 in Turkish

legendcitys wrote: Bilgi amaçlı yazıyorum Skrill'den Transferwise'ye para gönderdim 4 günde hesaba geçti. İki hesap da onaylı ve euro. Skrill €5.5 ücreti haricinde başka bir kesinti yok.

Detaylı aşamalarıyla yazabilir misiniz yararlanmak isteyen olur mutlaka

1557903 Clothing And Gender Categorisation Task » Post #9

Sat Mar 21, 2020 16:45 in Turkish

Bende de kalkmadı, dispute de edilmiyor. Daha önce flag atıp kaldırdılar hemen. Yazar kıllığına yapıyor herhalde %97 ile yaptık taskı

Appen » Post #258

Wed Feb 19, 2020 11:57 in Turkish

AtaturkunTorunu wrote: Appen'in adeta kendi ayağına sıktığı ve güvenilirliğini kaybettiğini ciddi şekilde anlamamı sağlayan hatalı iş.
Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Hayatım, insanların yazım hatalarını düzeltmekle geçiyor ama bu işin testinden geçemiyorum. İşi tanımlarken gösterdikleri rehberi iki kez okudum, test için Chrome gerektiğini söyledikleri için Mozilla'yı kapatıp Chrome'a geçtim ve ne gördüm? Rehber ortalıkta yok. Etiketleri asıl işte kullanacağımızı düşünüp testi tamamen doğru olacak şekilde tamamladım ancak hiçbir açıklama yapmadan, başarısız olduğumu söylediler.
Tekrar deneme hakkım olduğunu söylediklerinde tekrar rehberi aradım ama internette bile hiçbir şekilde bulamadım.
Etiketlerin isimlerini bilmediğim için yine duyduğum cümleleri olduğu gibi yazdım (ilkinde ünlem işaretine kadar dikkatlice koymama rağmen kabul edilmeyince bu defa ortalama düzeyde yazdım) ama yine geçememişim.
Hiçbir şekilde itiraz hakkım da olmadığından, neden elendiğimi bilemeden ortada kaldım.
Bu işe beni kabul etmeyeceklerse (ya da Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarını diyelim) kimi kabul edecekler ve nasıl doğru iş bekleyecekler, çok merak ediyorum.
Üç kuruş için saatlerce umutla beklediğimiz yetmiyormuş gibi bir de adeta dalga geçiyorlar.
Anketlerin, tekliflerin ya da görevlerin haksız elemelerine bile göz yumuyorum ancak uzmanı olduğum bir konuda haksız yere elenmek ve itiraz edememek canımı öyle sıkıyor ki...

Merhabalar ilk testte ben de guidelines (yönergeler) okumadan noktasına kadar yaptığım için kaldım. Sonra quizde buraya tıklayın dediği yerde başlamadan tıklarsanız guidelines açılıyor. Tabi ki kalmamızın en önemli sebebi noktalama işaretlerini koymamız. Bunları koymayın sadece özel isimleri üst ayraçla ayırabilirsiniz yazıyordu. sonra ne duyduysam yazdım ve geçtim. Ama ortada hala iş yok bu yüzden üzülmeyin.
Bundan sonra guidelines okumadan hiçbir quizi yapmadım.

PAYONEER ÖDEMEYİ ONAYLAMIYOR!! » Post #9

Wed Nov 06, 2019 11:18 in Turkish

300 olarak deneyin, olursa 300 300 göndermeye devam edin tabi ama komisyonları unutmayın

Skrill Ödemeleri Başladı » Post #38

Wed Sep 11, 2019 06:50 in Turkish

evren30 wrote: slm arkadaşlar skrıll de aırtımde onaylı olması laızm bide kur farkı ödememek için sıkrıll hesabını usd olarak açin 100 usd airtime aktarma üçreti 0.30 usd yani 2 tl falan bide ltc cekim üçretini biliyonuz 8 tl falan tutuyor toplam 100 usd masraf 10 tl koinim 3 tl çekim üçreti alıyor toplam 13 tl varmi bundan ucuz nakit çekim üçreti yok 500 usd çeken 21 tl uçret öder skrıl da aırtımde onay istiyor

Skrill'den airtm'ye nasıl gönderim sağlıyoruz, yani önce litecoin alıp onu mu transfer ediyorsunuz yoksa direk usd mi gönderiyorsunuz, Biraz açıklar mısınız?

Skrill Ödemeleri Başladı » Post #33

Wed Sep 11, 2019 03:51 in Turkish

Ben skrill'de yaklaşık 6 aydır master prepaid kart kullanıyordum. Onaylı dolar hesabım 50 dolara ulaştığında teb atmsinden dolar olarak çekip bozduruyordum. 50 dolara 0.88 dolar komisyon alıyor. Bu skrill için en az masraflı çekim şekliydi. Tabiki 30 eylülde kart kullanıma kapatılacak mailini gördükten sonra artık iyice bu ödeme alma işlerine sinir olmaya başladım.

Paypal gittiğinden beri neredeyse tüm ödeme işlemcilerde hesabım oldu. Transferwise dahil belki 10 olmuştur. Tam şöyle işler rayına oturdu komisyonu düşük para alıyoruz derken ya ülkeden çekilirler ya sitede sorun olur. İyice soğuttular bu işlerden.
Birileri bu işlere özellikle çomak sokuyor gibime geliyor. İyice paranoya ettiler :@ :oops: :evil: :twisted: :o

Skrill Ödemeleri Başladı » Post #14

Tue Sep 10, 2019 04:51 in Turkish

Bu parça parça almak zorunda bırakması nedir anlamadım ben. Önceden 10 doları geçince kaç dolar olursa olsun gönderiyordu. Parçalamak nedir anlamadım

Appen » Post #76

Wed Aug 28, 2019 15:31 in Turkish

Arkadaşlar noyo anketi ve marble ses kaydı işlerini yaptım. Tabi bunlar tek atımlık micro işler. Tekrar yapamıyorsunuz ve otomatik faturalandırma yapılan işler. Noyo'nun ödemesi invoice kısmında görüntülendi bende. Ay sonu onaylanacak sonra ödeme yapacaklarmış. Marble'dan haber yok.
Daha başka 3 farklı işe daha başvuru yapmama rağmen henüz dönüş yok.
Payoneer hesabınızı eklemeniz için hesap onayından sonra size iş yollar gibi bir sayfadan hesap bilgilerini girmenizi istiyorlar.
Aldığım bilgilere göre appen iş verme konusunda biraz yavaş çalışan ve ülkelere göre iş yollayan bir firma, Fakat bir işe alınır da işi takip ederseniz güzel para kazanabilirsiniz diyorlar.
Şuana kadar bende durumlar böyle

Appen » Post #27

Wed Aug 14, 2019 09:17 in Turkish

Snorlax16 wrote:
geocity wrote: Bende proje kısmına giriş yaptım, kafama yatan 2 işe qualify işlemlerini kabul ettim. Geri dönüş olursa yada yapan olursa buradan süreci anlatsın herkes faydalansın

Şuanda arama motoru için quiz testine kabul edildim. 30 sayfalık döküman hazırlamışlar. Okumadan başlamamak gerek. Quiz'den %80 almalısınız diyor. Herkese bol şans dilerim

Sende süreç hızlı ilerlemiş gibi duruyor Appen sana ilk işini aldığın için kontrat önerdi mi peki ? Şöyle açıklıyım sana ben Arrow işine başvurdum yaklaşık 1 ay sonra kabul edildim projeye ilk işime kabul edildiğim için Appen hesabımı onaylamak için benden bilgilerimi istedi onları yolladım şimdi onaylamalarını bekliyorum sen bu süreçleri yaşadın mı ?

Evet başta hızlı görünüyordu, toplamda 3 işe başvurdum hesap dökümanlarınız inceleniyora geri döndü. Şuan da işler gözükmüyor ben de bekliyorum.

Rainforest uye alımı » Post #52

Thu Aug 08, 2019 09:02 in Turkish

Sonunda forumda bu konuyla ilgili kesin bir açıklama geldi. Bu konuda üzgünüm fakat eğer işe alımların açıldığı bilgisi gelirse iletmekten mutluluk duyacağım. Doğrudan çevrilmiş post aşağıdaki gibidir:

---------------------
Merhaba
İşe alım ile ilgili sorularınızı kesinlikle duyuyor ve bunları ele almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu konuda endişeye sebep olduğumuz için özür dilerim.

Şu anda uygulama ve işe alım sürecini duraklatmaya karar verdik, ancak kesinlikle gelecekte bunu ele alacağız. Bunun için tarih henüz belirlenmedi, ancak ne zaman planlandığını açıklayacağımızdan emin olun.

Rainforest uye alımı » Post #51

Wed Aug 07, 2019 08:52 in Turkish

Yani kelimeden sonra olsa anlarım. "abc abc" diye sorsa ekranda abc abc 123 yazsa tamam. Bu demek oluyor ki noktalama işaretleri dışında kalanları kabul edeceğiz.

Appen » Post #23

Wed Aug 07, 2019 06:09 in Turkish

Bende proje kısmına giriş yaptım, kafama yatan 2 işe qualify işlemlerini kabul ettim. Geri dönüş olursa yada yapan olursa buradan süreci anlatsın herkes faydalansın

Şuanda arama motoru için quiz testine kabul edildim. 30 sayfalık döküman hazırlamışlar. Okumadan başlamamak gerek. Quiz'den %80 almalısınız diyor. Herkese bol şans dilerim

Rainforest uye alımı » Post #49

Tue Aug 06, 2019 11:31 in Turkish

FIRAT7 wrote: rf uzmanı arkadaslar. bir yardıma ihtiyacım var.. forumlarına hususi yazmadım bu konuyu ki emin olmak adına once buraya yazayım.
bir görevden red yedim.

soru şu ;

4. Click on "Daily Horoscope" navigation link displaced on the top left hand side of the page
Do you see "DAILY HOROSCOPES"

resimde görüldüğü üzre alıntılanan metinde ''Daily Horoscope'' yazıyor , ekranda ise ''Daily Horoscopes'' gorunuyor ve ben bunu raporladım.

ancak bunu reddetmişler ve şu açıklamayı düşmüşler.

Quote:rejected: *STEP 4: Dear tester, since all text in quotes matches exactly and letter "s" is outside of quotes, then next time you can pass the step and continue. .-.-.-.-.-.-. Use of Suggest Improvement feature would be helpful in cases like this, to inform Customers about the plural word (not mandatory). Please, consider it next time, thanks.

alıntılanan metnin tam olarak uyum saglaması gerekmiyor mu evet demek için.. 's' dışarda demişler.. alakasını anlamadım raporlamayla..

itiraz etmelimiyim sizce?

Bende olsam itiraz ederim. Zira alıntılanan metin "Daily Horoscope_" olsaydı devam edebilirdim. Yada tırnak içinde olmasaydı SI ile bunu izah edip devam ederdim. Bazı inceleyeciler kafasına göre yorumluyor. Diğer inceleyen kişi kabul edecektir.

Skrill Master Prepaid Card Hk. » Post #31

Wed Jul 31, 2019 06:42 in Turkish

Ya sanki birileri ülkeye döviz girsin istemiyor. Bende cs'den ve RF'den hepsini skrill'e atıp ne güzel atmden çekiyordum. Şimdi diyelim RF de payoneer ödeme yapmaya başladı. Onda da prepaid mastercard var. Onu da alalım. Ama onun da yarın öbürgün kapanıp kapanmayacağı belli değil.
FIRAT7 kardeşim daha iyi bir çözüme ulaşırsak paslaşalım ;)

Dünya Task Şampiyonluğum » Post #12

Tue Jul 30, 2019 15:07 in Turkish

Tebrik ediyorum. Aramızdan birilerinin sıkı çalışıp kazandığını görmek çok güzel

Skrill Master Prepaid Card Hk. » Post #28

Tue Jul 30, 2019 15:05 in Turkish

Valla bence bizden kaynaklanıyor, çok fazla istekleri oluyor bddk'nın onlarda çekiliyorlar. BTC yapalım dicem o kadar ani inip çıkıyor meret ondan da zarar ediyoruz.
Şuanda şöyle bir yoldan bahsediyorlar skrill'den payoneera 5.5 euro alıyor. Payoneer henüz kullanmadım ondan bankaya ne kadar kesinti var bilmiyorum.
İnşallah RF de payoneer ekler de rahat olur
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 24, 2021 20:27:44 EST