Please wait...
HomeForumPosts by kliknij1000

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by kliknij1000

podatek a koszty uzyskania dochodu. » Post #5

Fri Feb 26, 2021 06:53 in Polish

Becia1973 wrote: Dziękuję.Czy powinnam wypełnić pit36 i dochód inny i pit zg? Czy w pit 37 i praca wykonywana osobiście, ponieważ mam w tym temacie różne informacje.


Moim zdaniem PIT 36 i np. "inne źródła", ewentualnie "działalność nierejestrowana" lub "najem powierzchni", jeśli np. zarabiasz tylko na reklamach.

(ja rozliczam się na PIT 36), ponieważ:

"Podatnicy, którzy nie rozliczają się za pośrednictwem płatnika lub uzyskują przychody z wielu źródeł, w tym część bez pośrednictwa płatnika, powinni wybrać PIT-36."

"PIT-36 [...] składają podatnicy, którzy choćby część przychodów uzyskiwali bez pośrednictwa płatnika. Innymi słowy są to ci wszyscy, którzy byli zmuszeni w trakcie roku lub będą zmuszeni na koniec roku samodzielnie obliczyć zaliczki na podatek."

"PIT-36 złożyć należy również:

"posiadając źródła przychodów z innych źródeł, opodatkowanych na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których płatnik w ciągu roku podatkowego nie miał obowiązku odprowadzania zaliczek".

"PIT-37 to typowy formularz składany przez pracowników, zleceniobiorców i te osoby, którym zaliczki na podatek oblicza i pobiera płatnik (np. pracodawca czy zleceniodawca)."


Czy trzeba wypełnić "PIT ZG?"

Moim zdaniem PIT ZG - to raczej wtedy, jeśli pracowałaś za granicą zatrudniona na umowę typu:

"Załącznik PIT/ZG dotyczy osób, które w ostatnim roku podatkowym uzyskiwały dochody od zagranicznych podmiotów z tytułu m.in. stosunku pracy, pozarolniczej działalności gospodarczej, najmu lub dzierżawy, praw autorskich, papierów wartościowych oraz emerytur i stypendiów."

Myślę, że jeśli ktoś się rozlicza jako "inne źródła" (w PIT 36), to nie musi wypełniać załącznika "PIT ZG" (ale mogę się mylić, ponieważ nie zagłębiałem się w temat PIT ZG, więc temat do zweryfikowania).

A jakie jest Wasze zdanie? Czy trzeba w takim przypadku wypełnić dodatkowo załącznik "PIT ZG"?

podatek a koszty uzyskania dochodu. » Post #2

Wed Feb 24, 2021 02:16 in Polish

Becia1973 wrote: Witam, zakładając ,że chcę się rozliczyć z przychodów z ankiet na ysense-jakie koszty uzyskania trzeba przyjąć?
Proszę o informację .

1. Zarobki wpisujesz w okienko „Przychód”.
2. Okienko „koszty uzyskania przychodu” możesz:
- pozostawić puste (nie musisz wpisywać żadnych kosztów),

- lub możesz wpisać kwotę kosztów (jeśli poniosłaś koszty, które potrafisz udowodnić, udokumentować np. rachunkami, fakturami lub dowodami wpłat wystawionymi na Twój adres i nazwisko). Myślę, że kosztem mogą być np. kwoty wydane na reklamę, promowanie ySense. Warto się upewnić, co można traktować jako koszt, a co nie — bo nie jest to wcale takie proste i oczywiste.
3. Okienko "dochód" wypełni się automatycznie — kwotą pomniejszoną o koszt (jeśli rozliczasz się przez internet).

Promocja Ysense » Post #2

Fri Feb 12, 2021 03:27 in Polish

Możesz tworzyć swoje poradniki, opisy, samouczki, instrukcje, recenzje, porównania, top listy itp.

Oczywiście muszą to być Twoje autorskie teksty (napisane własnymi słowami), a nie skopiowane słowo w słowo ze strony ySense lub od kogoś innego. No, chyba że autor tekstu wyraża zgodę na korzystanie ze swojej pracy.

Ale kopiowanie słowo w słowo nie ma sensu, ponieważ wyszukiwarki Google itp. nie lubią skopiowanych treści i traktują je jako spam (spychają na dalekie miejsca wyszukiwania).

Grafiki na stronach programów (w tym ySense) mają swoich właścicieli i prawa autorskie, ale w recenzjach możesz skorzystać ze screenów na zasadzie prawa cytatu.:

Screeny na podstawie prawa cytatu

Przykładowe artykuły na ten temat:

coolbrand.pl/co-prawo-autorskie-mowi-o-print-screenie

bezprawnik.pl/screeny-z-gier-prawo-autorskie

Naturalnie nie mogą to być screeny "świśnięte" innemu blogerowi, tylko wykonane samodzielnie.

Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że nikt się do Ciebie nie przyczepi, to zawsze możesz napisać do działu obsługi danego programu i zapytać.

Na ogół większość internetowych recenzji programów zarobkowych (i nie tylko) wykorzystuje screeny.

Np. Jeśli chcesz napisać recenzję nowego samochodu lub telefonu, to bierzesz aparat lub kamerę i robisz zdjęcia. Następnie dodajesz je do recenzji. To wtedy Twoje zdjęcia i nie słyszałem, żeby jakaś firma czy producent miała o to pretensje.

Jeśli piszesz recenzję witryny internetowej, to nie robisz zdjęć aparatem i, tylko robisz samodzielnie screeny (i dodajesz na zasadzie prawa cytatu).

Pozdrawiam

Ankiety » Post #14623

Sat Jan 02, 2021 06:19 in Polish

marek0610 wrote: Gdzie mogę znależć historię wypłat?

W "Transaction History"

Earn Free Cash Online | Make Extra Money With ySense

Masz tam historię wszystkich swoich wypłat, zapłaconych ankiet, tasków, zadań, prowizji, bonusów itp.
Trzeba tylko ustawić sobie odpowiednie parametry wyszukiwania w tabelce.

Np. Historia wypłat za rok 2020:

Earn Free Cash Online | Make Extra Money With ySense

problem z wypłatą $10 paypal » Post #5

Sun Nov 29, 2020 02:39 in Polish

Czy PayPal masz zweryfikowany (konto PayPal połączone z kontem bankowym)?

Pomysły na rozwiązanie problemu z wypłatą w ySense (oraz częste błędy):

► Twoje imię i nazwisko musi być identyczne w systemie PayPal i w ySense.
(częstym błędem są literówki).
Czasami jest też problem z polskimi znakami ą, ę, ń itp.

Wejdź w „Profile And Settings” na ySense i sprawdź swoje imię i nazwisko, czy zgadza się (co do literki) z tym, co masz wpisane w PayPal.

► Twój adres e-mail musi być również dokładnie taki sam w systemie PayPal i w ySense.
Jeśli Twój adres e-mail jest inny, możesz zalogować się do systemu PayPal i dodać kolejny, prawidłowy adres e-mail (PayPal zezwala na wiele adresów e-mail).

► Twoje konto PayPal musi być zweryfikowane (zweryfikowane w systemie PayPal).
„Weryfikacja konta PayPal polega na połączeniu go z kontem bankowym — w celu uzyskania zgody na PayPal Smart Connect lub PayPal Plus MasterCard®.”

W razie dalszych problemów np.
- jeśli wszystko pasuje dokładnie, nie ma literówek w adresach,
- konto jest zweryfikowane i nadal występują problemy ze zleceniem wypłaty,
- jeśli wystąpią błędy podczas próby aktualizacji profilu lub weryfikacji numeru telefonu, to trzeba przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej ySense.

Jak wysłać bilet pomocy technicznej ySense?

► Napisz do działu obsługi ySense i opisz problem z tego linku: Submit a request – ySense (pamiętaj, aby pisać po angielsku).


PS. Warto też zwrócić uwagę na wypowiedz użytkowniczki Ela47 (z wcześniejszego wątku o problemie z wyplatą):

ela47 wrote: w moim przypadku miałam to samo imię i nazwisko oraz e-mail ten sam i mi nie poszła wypłata,natomiast poprawiłam województwo na drukowane litery oraz też moje miasto na dużą literę i wtedy wypłata została zlecona.Tak to blokowało mi cały czas,bo sugerowałam się właśnie tylko tym imieniem,nazwiskiem oraz e-mailem

What music/song are you listening now? » Post #148

Sun Nov 08, 2020 17:28 in General Talk

Rokiczanka - Lipka // Koncert LIVE - YouTube

Rokiczanka - Making of... - YouTube

"Rokiczanka - a Polish folk music band, founded in 2001, in Rokitno near Lubartów.

The band performs traditional folk songs, not only from the Lublin region, but from all over Poland. The arrangements give the music a more modern sound than performed by other bands. In this way, by showing folk music from a new perspective, they try to propagate folk traditions among a wider audience.

The band's repertoire is traditional, passed down from generation to generation. Folk singers - enthusiasts take care of its further transmission. On the other hand, professional musicians take care of an arrangement that is attractive to a wide audience. The creative combination of these trends is managed by Ireneusz Bachonko from Lublin - musician, accordionist, music director of the group"

HaHa! » Post #8

Thu Nov 05, 2020 13:43 in Polish

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz (HD):

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz (HD) - YouTube

;)

Ankieta i pytania o objawy covid-19 » Post #6

Fri Oct 02, 2020 14:47 in Polish

Warto też uważać na powtarzające się pytania wstępne w ankietach.
Myślę, że niektóre pytania mogą się powtarzać, aby sprawdzić prawdomówność, spójność odpowiedzi respondenta.
Sprzeczne odpowiedzi mogą spowodować dyskwalifikację z ankiety.

Brak jakichkolwiek zadan, ankiet » Post #9

Sat Sep 26, 2020 14:51 in Polish

elkas wrote:
kliknij1000 wrote:
elkas wrote: Witam.
Na YSense mam konto od 14 lipca.Na ankietach zarobiłam ok 20 dolarów. Jednak nie dostaje żadnych zadań.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Otrzymuje tylko komunikat ,że :

Niestety, obecnie nie ma dostępnych żadnych prac dla tego zadania, ale może być wkrótce! Proszę sprawdź jeszcze raz za kilka minut.

Nie wim co mam o tym myśleć.Może ktoś z Was ma podobny problem?


Prawda jest taka, że nowe osoby (level 0) początkowo otrzymują bardzo mało tasków (prawie wcale).

Po wejściu na wyższe poziomy jest już ich więcej. Chociaż nie wszystkie taski warte są uwagi. Wiele z nich jest bardzo pracochłonnych.

Jedyna droga, aby wejść na wyższy poziom w taskach, to codziennie zaglądać do zakładki z taskami i sprawdzać, czy nie ma dostępnych nowych zadań.

Awans na wyższy poziom otrzymasz za dokładność i liczbę wykonanych tasków. Każdy kolejny poziom to wyższe stawki i więcej tasków.

Sprawdzam kilka razy dziennie i nic.Co więcej moge zrobić?

Moim zdaniem nic więcej nie da się zrobić. Po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość i zaglądać / polować na taski dla użytkowników z poziomem 0.
Gdy w końcu pojawi się task, to dosyć szybko można wbić się na wyższy poziom, ponieważ każde zadanie (task) można powtórzyć wiele razy.

Tutaj jest też podobny temat o taskach dla nowych użytkowników (wiele osób ma ten sam problem): ySense Forum

PS. Możesz też napisać do działu obsługi Appen i zapytać, czy z Twoim kontem jest wszystko ok.
Ale raczej powodem jest brak (bardzo mała ilość) tasków dla nowych użytkowników z poziomem 0.
A gdy już pojawiają się takie taski, to szybko są rozchwytywane, na zasadzie - kto pierwszy, ten lepszy.

Brak jakichkolwiek zadan, ankiet » Post #7

Fri Sep 25, 2020 14:47 in Polish

elkas wrote: Witam.
Na YSense mam konto od 14 lipca.Na ankietach zarobiłam ok 20 dolarów. Jednak nie dostaje żadnych zadań.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Otrzymuje tylko komunikat ,że :

Niestety, obecnie nie ma dostępnych żadnych prac dla tego zadania, ale może być wkrótce! Proszę sprawdź jeszcze raz za kilka minut.

Nie wim co mam o tym myśleć.Może ktoś z Was ma podobny problem?


Prawda jest taka, że nowe osoby (level 0) początkowo otrzymują bardzo mało tasków (prawie wcale).

Po wejściu na wyższe poziomy jest już ich więcej. Chociaż nie wszystkie taski warte są uwagi. Wiele z nich jest bardzo pracochłonnych.

Jedyna droga, aby wejść na wyższy poziom w taskach, to codziennie zaglądać do zakładki z taskami i sprawdzać, czy nie ma dostępnych nowych zadań.

Awans na wyższy poziom otrzymasz za dokładność i liczbę wykonanych tasków. Każdy kolejny poziom to wyższe stawki i więcej tasków.

Gehenna z pierwszą wypłatą » Post #20

Mon Sep 21, 2020 01:35 in Polish

ela47 wrote: Nie prawda,bo w moim przypadku miałam to samo imię i nazwisko oraz e-mail ten sam i mi nie poszła wypłata,natomiast poprawiłam województwo na drukowane litery oraz też moje miasto na dużą literę i wtedy wypłata została zlecona.Tak to blokowało mi cały czas,bo sugerowałam się właśnie tylko tym imieniem,nazwiskiem oraz e-mailem

Co jest nieprawdą?
Że imię i nazwisko oraz adres e-mail w ySense muszą być identyczne z PayPal?
Czy, że nie może być literówek w imieniu i nazwisku oraz adresie e-mail, bo wtedy nie będzie identyczny i system tego nie uzna? ;)

Ja na swoim koncie miasto mam wpisane normalnie — wielką literą, a województwa nie mam wpisanego wcale.
Tylko miasto bez polskich znaków — polskie znaki nie przechodziły, ale to chyba logiczne, że w zagranicznych programach znaki polskie często nie przechodzą ;)

PS. Rejestrowałem się wiele lat temu, więc być może teraz się coś zmieniło w sprawie polskich znaków (w nazwie miasta), nie wiem.

Ankiety » Post #14520

Sat Sep 19, 2020 15:21 in Polish

ela47 wrote: Taki ktoś poinformowany!!!! do dzisiaj nie mam wypłaconych tych 10$ a jeżeli chodzi o wypłaty,to od roku miałam już w piątki jak zlecałam je w środy!

To, że zawsze otrzymywałaś w piątek, nie znaczy, że musi to być regułą. ySense ma pełne 3 dni robocze na wypłacanie pieniędzy (więc mógłby wypłacić w poniedziałek).

Mnie zastanawia, to co napisałaś w poprzednim komentarzu:

Quote:"ySense Team Wypłatę zleciłam przed zamknięciem konta i należą mi się moje wypracowane pieniądze!!!"

Trzeba było najpierw odebrać wypłatę, a później ewentualnie zamykać konto, trochę dziwnie to zrobiłaś.

Więc pozostaje Ci pisanie do supportu: Submit a request – ySense

Na forum tego raczej nie załatwisz. O ile w ogóle załatwisz, skoro zamknąłeś konto... Życzę w każdym razie powodzenia, może Ci się uda :)

PS. A swoją drogą, to da się pisać na forum, skoro masz zamknięte konto?

Ankiety » Post #14506

Sun Sep 13, 2020 08:32 in Polish

ela3734 wrote: Dlaczego nie DOSTAŁAM swojej nagrody!!!!

Temat: Your PayPal $10 reward from ySense is being processed
Data: 2020-09-09 19:29
Nadawca: "ySense"
Adresat:ySense

Congratulations! Your redemption request for a PayPal $10 reward has been received.

Gift Card

Please allow 2-3 business days for processing. We will send you an additional email when your PayPal $10 is ready.

- ySense Team Wypłatę zleciłam przed zamknięciem konta i należą mi się moje wypracowane pieniądze!!!


Temat: Your PayPal $10 reward from ySense is being processed
Data: 2020-09-09 19:29
Nadawca: "ySense"
Adresat:ySense

Congratulations! Your redemption request for a PayPal $10 reward has been received.

Gift Card

Please allow 2-3 business days for processing. We will send you an additional email when your PayPal $10 is ready.

- ySense Team


Skoro wypłatę zleciłaś 2020-09-09, to jeszcze nie minęły 3 dni robocze.

Wypłaty przetwarzane są w ciągu 2-3 dni roboczych.

Dni robocze liczy się bez weekendów i świąt.

Jeśli wypłatę zleciłaś 9 września, to 3 dni robocze upłyną dopiero w poniedziałek, 14 września.
Policz sobie, zamiast dawać tyle wykrzykników w pytaniu.

Duza Zmiana » Post #399

Sat Sep 12, 2020 05:44 in Polish

krzys16 wrote: Czy teraz nie ma banerów ? Nie ja mogę ich odszukać. Pozdrawiam .

Cześć, dalej nie ma banerów, jest tylko link polecający. Myślę, że skoro przez tyle czasu nie dodali banerów, to już ich nie będzie. W sumie banery to relikt przeszłości i wiele firm z nich już nie korzysta. Jeśli bardzo chcesz baner, to zawsze możesz samemu sobie stworzyć w jakimś generatorze lub programie graficznym.

Brak jakichkolwiek zadan, ankiet » Post #5

Tue Sep 08, 2020 11:29 in Polish

lvlarzka wrote: Witam, konto mam od dwoch lat, wypelniałam ankiety,zadania, zarabiałam
jakis czas temu wyjechałam za granicę z laptopem, od tego czasu po powrocie do polski zero ankiet, zadan
Dobre 2-3 miesiace. co moge z tym zrobic

Napisz do działu obsługi i zapytaj, co jest grane.
Kiedyś było tak, że jeśli chciałeś zmienić kraj zamieszkania, to trzeba było poinformować obsługę panelu.
Nie wiem, jak jest teraz, ale najlepiej napisać i się zapytać.

Brak jakichkolwiek zadan, ankiet » Post #4

Tue Sep 08, 2020 10:55 in Polish

Nejmless1990 wrote: Ja w sumie zaczęłam się interesować tematem ankiet niecały tydzień temu i jedynie udało mi się zarobić nieco ponad 3 dolary. Nie wiem czy jest sens się dalej w to bawić. Ankiet miałam tutaj może z 4 przez ten cały czas :/


3 $ na tydzień to daje Ci 12 $ na miesiąc.
Więc minimum wypłaty na PayPal możesz uzbierać w takim przypadku w miesiąc.
W innych panelach ankietowych nie zarobisz dużo więcej.
Taka jest specyfika zarabiania na ankietach.
10 $ - 30 $ na miesiąc, to realne możliwości tego panelu, jeśli zarabiasz bez polecania i bez tasków.
Oczywiście zdarzy się, że komuś uda się zarobić więcej lub mniej, ale średnio tak to właśnie wygląda.
Na przykład w sierpniu ukończyłem w ySense 27 ankiet — na kwotę 19,28 $.
Więc jest to bardziej zabawa niż zarabianie i tak należy traktować zarabianie na ankietach.
Jeśli masz dużo wolnego czasu, to zawsze lepsze jest takie zarabianie niż marnowanie czasu na Facebooka czy oglądanie TV.

Moim zdaniem warto zarabiać w ySense, ponieważ wypada lepiej niż większość polskich paneli ankietowych.

Moje ukończone ankiety w sierpniu:

Do Admina - problemy z routerami i ankietami! » Post #81

Wed Jul 22, 2020 13:57 in Polish

faith2010 wrote:

Jak mam tu wkleić screena?
Apropos narzekania - tak, wiele ankiet mnie wywala a za kilka mi nie zapłacono choć ukończyłam ale i tak utłukłam 75 dolców od maja.


Jak wstawić skreen / obrazek na forum ySense: Wypłaty | ySense Forum


PS. Aktualne informacje o wypłatach można też śledzić w tym wątku: Payment Proofs | Members Lounge | ySense Forum

Polecam wszystkim przy okazji fajny wątek, w którym użytkownicy ySesne wypowiadają się, dlaczego tutaj zarabiają: ySense Forum

Do Admina - problemy z routerami i ankietami! » Post #58

Wed Jul 15, 2020 13:34 in Polish

markon987 wrote: minimum na Paypal 25 $ :oops: :oops: :oops: , brak mi już słów na to wszystko !!

ySense ostatnio chyba testuje wytrzymałość psychiczną swoich użytkowników... ;)

daily surveys routers » Post #6

Tue Jul 14, 2020 14:37 in Polish

faith2010 wrote:
valerie wrote: Ankiety PL są teraz w ścianie oferty PL.

A gdzie jest ściana PL?


Offer Wall | ySense

Gehenna z pierwszą wypłatą » Post #18

Tue Jul 14, 2020 12:26 in Polish

Pomocne wskazówki i pomysły na rozwiązanie problemu z wypłatą w ySense (oraz częste błędy):

► Twoje imię i nazwisko musi być identyczne w systemie PayPal i w ySense.
(częstym błędem są literówki).

Wejdź w „Profile And Settings” na ySense i sprawdź swoje imię i nazwisko, czy zgadza się (co do literki) z tym, co masz wpisane w PayPal.

► Twój adres e-mail musi być również dokładnie taki sam w systemie PayPal i w ySense.
Jeśli Twój adres e-mail jest inny, możesz zalogować się do systemu PayPal i dodać kolejny, prawidłowy adres e-mail (PayPal zezwala na wiele adresów e-mail).

► Twoje konto PayPal musi być zweryfikowane (zweryfikowane w systemie PayPal).
„Weryfikacja konta PayPal polega na połączeniu go z kontem bankowym — w celu uzyskania zgody na PayPal Smart Connect lub PayPal Plus MasterCard®.”

W razie dalszych problemów np.
- jeśli wszystko pasuje dokładnie, nie ma literówek w adresach,
- konto jest zweryfikowane i nadal występują problemy ze zleceniem wypłaty,
- jeśli wystąpią błędy podczas próby aktualizacji profilu lub weryfikacji numeru telefonu, to trzeba przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej ySense.

Jak wysłać bilet pomocy technicznej ySense?

► Napisz do działu obsługi ySense i opisz problem z tego linku: Submit a request – ySense (pamiętaj, aby pisać po angielsku).
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Mar 2, 2021 15:26:33 EST