Please wait...
HomeForumPosts by Hattusas

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by Hattusas

TASK GÜNCEL! » Post #2721

Fri Nov 15, 2019 23:13 in Turkish

Bazı taskler aslında hatalı falan değil bilerek yapıyorlar çünkü yeni insanlar almak istiyorlar eskiler iyi olsa bile artık uzun zamandır sistemde oldukları için eskisi kadar hevesli ve fazla task çözmüyor çoğu kişi için en azından. Onları bir şekilde sistemin dışına atmaları için hatalı taskler koyuyorlar diye düşünüyorum veya tam tersi yeni insan istemiyor da olabilirler ondan dikkatli olmak lazım. Bir taskin hatalı olup olmadığı onlara bağlı nasıl olsa istediğin kadar savun bu doğru dedilerse düzeltmiyorlar ben 3 kez yollamıştım 3 kez değerlendirdiler benim için tekrar tekrar hata bulamadık falan dediler.

TASK GÜNCEL! » Post #2704

Fri Nov 15, 2019 11:55 in Turkish

ankettasksever wrote:
Hattusas wrote: Bozuk hepsi boşuna yapmayın ben dedim. Bunların sağı solu belli olmuyor level açık olan taskleri kapıyorlar, açık olmayanı açıyorlar her an ne olacağı belli değil ama kesin olan bir şey var kolay ve düzgün taskleri yaparsak hiçbir zaman bir şey olmayacağı. 7 cent - 8 cent için riske değmez.

level etkilemeyen bunları yapmıştım geçen iyi kazanmıştım. şimdi bunlar hatalı değilken son verilenlerin ikisi de neden hatalı. diğerlerine bulaşmadım denizin dibine çekecek biliyorum. gelsin Entity yaparız.

1454734 Help Us Find Official/Directory Websites - 1A_c
1454732 Help Us Find Official/Directory Websites - 1A_a

Eylüldeki Entity taskleri gelse keşke. Hepsinden 16-20 tane çözmüştük. Bir daha gelirse sanırsam baya oranımızı arttıracak.

TASK GÜNCEL! » Post #2701

Fri Nov 15, 2019 11:09 in Turkish

Bozuk hepsi boşuna yapmayın ben dedim. Bunların sağı solu belli olmuyor level açık olan taskleri kapıyorlar, açık olmayanı açıyorlar her an ne olacağı belli değil ama kesin olan bir şey var kolay ve düzgün taskleri yaparsak hiçbir zaman bir şey olmayacağı. 7 cent - 8 cent için riske değmez.

TASK GÜNCEL! » Post #2692

Fri Nov 15, 2019 10:23 in Turkish

Bu bozuk taskleri yapmayın bazıları level etkiliyor ben girmeye bile korkuyorum. Geri dönüşü de yok bi de.

Amazon Hediye Karı hk » Post #8

Fri Nov 15, 2019 10:14 in Turkish

kizil- wrote: Arkadaşlar benim farklı bir sorum olacak konu ile bağlantılı.

Bir defada iki adet kart kullanabiliyor muyuz? İkincisi, Amazon EUR kartını .de uzantılı sitede kullanabiliyor muyuz? Teşekkürler.

Amazon.de sitesinde kupon sistemi var ise kullanabilirsin. Ayrıca Amazon'un o kupon kısmını cüzdan gibi düşün kuponları ekledikçe toplu olarak birleştirerek kullanabiliyorsun o özelliği çok güzel. 5 + 5 = 10 şeklinde kullanabiliyorsun mesela. Ne kadar biriktirirsen o kadar. Ekledikçe birikiyor.

TASK GÜNCEL! » Post #2644

Tue Nov 12, 2019 10:51 in Turkish

Hasan00 wrote: 2. gelen taskı youtubeye yazdım bakın bir isterseniz
give up desem gidermi onu merak ediyorum?

Give up derseniz task gitmez sadece çıkmış olursunuz. Çözülebilecek toplam task sayısı bittiği anda task gider. O zamana kadar girebilirsiniz. Bu taski yapan olmazsa uzun süre kalabilir :D Gerçi sıralamaya girmek isteyenler bunu bile kapıyor orası ayrı.

TASK GÜNCEL! » Post #2640

Tue Nov 12, 2019 10:46 in Turkish

0.01'lik task gelmiş ama dehşet zor. Sana bir sorun veriyor yanda ve onu destek ekibinden gelen cevaba göre (onu da altta veriyor) İngilizce olarak güzel bir şekilde tekrar yazmanızı istiyor. Ücreti çok vermişler cidden o kadar paragraf yazacağız ve 0.01$. Bir de İngilizceyi iyi kullanın yazmışlar şaka gibi.

Level etkiliyor mu bilemem ama etkilese bile değmez o derece. (Direkt work mode başlıyormuş.)

TASK GÜNCEL! » Post #2617

Tue Nov 12, 2019 09:01 in Turkish

Her level etkileyen task yapılmaz yani. Bazıları bozuk ya da aşırı zor olabiliyor. Quiz modu bunu değerlendirmek için var. Görev açıklamasını tek tek okuyacaksınız kaldı ki 50 dakika veriyor çoğu task. Her taski direkt yapmaya kalkışırsanız yanlış yapıp expelled olabilirsiniz. Zor geldiyse ya da tam anlamadıysanız quiz modunda taski göndermeden sekmeden değil site içinde sağ en üstte "give up" yazısı var oradan çıkıp sonra sekmeyi kapamanız lazım yoksa süre bazen işliyor ve sıfırlanırsa "time out" yazısı çıkar kaldı ki onu da bir nevi expelled olarak düşünebilirsiniz.

Eğer durumunuz kötüyse ve birçok expelled olduğunuz task varsa üstteki arkadaşın dediği gibi yeni bir hesap açmanız çok daha doğru olur. Çünkü şartları sağlayıp level alamazsanız işiniz çok daha zor belki de bir o kadar daha çözmeniz gerekecek. Burada bazı arkadaşların durumu öyle ve gerçekten çok çabalıyorlar bayadır level almak için. 0'dan başlamak en iyisi.

TASK GÜNCEL! » Post #2576

Sun Nov 10, 2019 01:20 in Turkish

Snorlax16 wrote:
ankettasksever wrote:
Snorlax16 wrote:
ankettasksever wrote:
Snorlax16 wrote:
tantE41 wrote:
ankettasksever wrote: @Snorlax16
@tantE41
@selan123

helal olsun. sıralamada güzel gidiyorsunuz. :clap: :$

Tesekkurler;

Yarin 400 luk daha yapacagim.Snorlax cok seri yapiyor hangisini yapiyorsa artik.50 dolari alacak potansiyel var onda.

Bina tasklarini yapıyorum insanlıktan çıktım ama bina görmekten. 50yi alamam Tunuslu arkadaş çok önde 2-3 iyidir Kanadaliyla mesafeyi korursam olur

50 yi alacan sanırım. yarın son gün mü?

iyi iş çıkardın gerçekten. :clap:

Alacağım gibi gözüküyor ama normalde benim önümde olan 2 kisinin de sanırım hesapları deaktive oldu yoksa zordu bizim saatimizle pazartesi sabah 8 de bitiyor :) daha var süre :)

yaptığın task kaçlık. iyi para kazandın. :thumbup:

İki tanesi 0.01 veriyor günde 10 saatten fazla çalıştım ekstra başka tasklarda yaptım Kasım ayının başından beri 70 dolar civarı kazandım :)

Günde 10 saat gerçekten çok iyi ve fazla bir süre. Gerçekten tebrik ederim baya haketmişsiniz. Umarım biz de level alırız artık da biz de çalışabiliriz :D Gerçi ben günde 10 saat ayıramam ama düzenli olarak 2 saat ayırabilirim. Artık sizin 7 günde kazandığınızı biz 30 günde kazanırız sıkıntı değil :D Aylık 50-100 dolar arası düzenli gelir olsun da...

TASKS GÖREVLERİ » Post #3

Fri Nov 08, 2019 05:38 in Turkish

TASKS konu başlığını takip edersen “level etkileyen” task geldiği zaman hepimiz yazıyoruz. Bu ara çok sık geliyor. E biraz da tetikte olman gerekiyor. Vaktin kısıtlıysa ama bi yandan bilgisayarı açık tutabiliyorsan Addon’a ses ekleyip başka bir işle uğraşabilirsin. Haliyle biraz atik olmak gerekiyor çünkü o tarz taskler çok hızlı tükeniyor.

TASK GÜNCEL! » Post #2533

Wed Nov 06, 2019 20:33 in Turkish

Hasan00 wrote: eğer bunu yapabilmiş olsydım lvl atlıyacakmıydım yoksa 4 tane daha böyle mi yapmam gerekicekdi?

Level alabilmeniz için LEVEL etkileyen 5 task ve bu tasklerden 100 soru (quiz modu 5 soru diğer her bir sayfa 1 soru sayılır.) ve doğruluk ortalamanızın en az %70 olması gerekir.

Burada zor olan test sayısını 100 yapabilmek. O yüzden level etkileyen görev geldiğinde sadece quiz modu bile olsa hemen çözmek gerekir. Tabii ki yüzdenizi düşürürseniz ve çok fazla expelled olduysanız şartları sağlasanız bile leveliniz verilmez. Bu yüzden test sorusunu şartını sağlarken bir diğerini düşürmemeye dikkat etmek gerek.

TASK GÜNCEL! » Post #2509

Tue Nov 05, 2019 10:11 in Turkish

Hasan00 wrote: Dev Job: Confirming If A Person Is On The Management Structure Fo... bu taskı bile nvarmı lvl etklermi?

açtım 2 tane soru vardı yaptım görevden attı ama ne expelled oldum ne de bir şey saymadı sanırım
hata sorun var sanırım hala

En basit task olabilir. Geldiğinde çok hızlı gider fakat girebildiyseniz hızlıca yapın o taski. Bazen addondan bildirim geldiğinde direkt girsek bile task gözükmüyor. O gözükmeyen task bu işte. Çok hızlı gidiyor.

TASK GÜNCEL! » Post #2497

Mon Nov 04, 2019 11:03 in Turkish

tavihey wrote:
Hattusas wrote:
besevler wrote:
Hattusas wrote:
ankettasksever wrote: 9 sorulu tasktan 5 tane %100 yaptım. 5×9=45 olması lazım değilmi % hesaplamada. soru ve cevap puanına sadece 9 ar puan eklemiş öyle hesaplamış ortalamayı.

9 eklediğinde 0.3 puan

45 eklediğinde 1.5 puan artıyor ortalamam.

normalde %76 olan puanım bu task ile %76.3 olmuş.

En az 1 yanlış yapmanız lazım work mode da eklenmesi için. %100 olduğu zaman paya ve paydaya 1 eklendiği için oranınız değişmez. Ama mesela work mode kısmında 4 doğru 1 yanlış yaptıysanız genel paydaya 5 paya 4 yazılarak hesaplanacaktır. Yani 5 soru eklenecek 1 yerine. Bunu test sorusu ihtiyacınız var ise yapabilirsiniz ama yüzdeniz düşer %80 olur atıyorum. Quiz mode kısmı zaten direkt ekleniyor.

% hesaplamaları genel test pay / paydası olarak hesaplanıyor.

Bu hesaplamalar doğru değil. Work mode kısmında doğru yaparsanız paya ve paydaya 1 eklenir ve başarı oranınız artar. Work mode kısmında yanlış yaparsanız sadece paydaya 1 eklenir ve haliyle oranınız düşer.

Pay ve payda kısmına aynı sayıyı eklerseniz ya da çıkarırsanız oran değişmediği için yüzde değişemez. Fakat yanlış yapınca daha çok test sayısı ekleniyor sanki çünkü bunu deneyimledim birkaç kez. Algoritması nasıl çalışıyor tam bilmiyorum. Quiz mode kısmının 5 soru sayılmasının da bir sihri olabilir bu hesaplamada. Biraz bakmak lazım.

pay ve payda kısmına aynı sayıyı eklerseniz ya da çıkarırsanız oran değişir.

örnek veriyorum; 123 soruda 98 doğrusu olan birini düşünelim. bu kişinin doğruluğunu basit bir oran orantı hesabıyla bulabilirsiniz;

123 soruda 98 doğrusu varsa 100'de x doğrusu vardır. klasik içler dışlar çarpımından sonra denklem şu şekilde olacaktır;

123.x=100.98
123x=9800
x=9800/123
x=%79,6

cevap sayısına ve doğru sayısına 10 eklersek; yani 133 soruda 108 doğru olduğunu düşünürsek;

(100.108)/133=81,2

cevap sayısından ve doğru sayısından 10 çıkarırsak; yani 113 soruda 88 doğru olduğunu düşünürsek;

(100.88)/113=77,8

özetle pay ve payda kısmına aynı sayıyı ekler veya çıkarırsanız oran değişir.

quiz mode, work mode olayına gelince;

quiz mode'ta soru sayısı kaçsa doğruluğa o kadar sayı eklenir, ama work mode'ta sadece 1 eklenir.

10 soruluk bir quiz'de 8 doğru yaparsanız, pay kısmı 8 artar, payda kısmı 10 artar. diyelim ki quiz'i geçtikten sonra work mode'ta 5 tane daha yaptınız ve hepsi doğru çıktı; bu işin toplamda genel doğruluğunuzda pay kısmına 13, payda kısmına 15 eklenecektir. quiz mode'ta yaptıklarınız soru sayısı kadar eklenir, work mode'ta yaptıklarınız birer birer eklenir.

Böyle açıklamalı bir şey istiyordum. Çok iyi geldi bana. Teşekkür ederim :D Kafamı kurcalıyordu kaç saattir bir yandan.

TASK GÜNCEL! » Post #2494

Mon Nov 04, 2019 08:04 in Turkish

besevler wrote:
Hattusas wrote:
ankettasksever wrote: 9 sorulu tasktan 5 tane %100 yaptım. 5×9=45 olması lazım değilmi % hesaplamada. soru ve cevap puanına sadece 9 ar puan eklemiş öyle hesaplamış ortalamayı.

9 eklediğinde 0.3 puan

En az 1 yanlış yapmanız lazım work mode da eklenmesi için. %100 olduğu zaman paya ve paydaya 1 eklendiği için oranınız değişmez. Ama mesela work mode kısmında 4 doğru 1 yanlış yaptıysanız genel paydaya 5 paya 4 yazılarak hesaplanacaktır. Yani 5 soru eklenecek 1 yerine. Bunu test sorusu ihtiyacınız var ise yapabilirsiniz ama yüzdeniz düşer %80 olur atıyorum. Quiz mode kısmı zaten direkt ekleniyor.

Bu hesaplamalar doğru değil. Work mode kısmında doğru yaparsanız paya ve paydaya 1 eklenir ve başarı oranınız artar. Work mode kısmında yanlış yaparsanız sadece paydaya 1 eklenir ve haliyle oranınız düşer.

Pay ve payda kısmına aynı sayıyı eklerseniz ya da çıkarırsanız oran değişmediği için yüzde değişemez. Fakat yanlış yapınca daha çok test sayısı ekleniyor sanki çünkü bunu deneyimledim birkaç kez. Algoritması nasıl çalışıyor tam bilmiyorum. Quiz mode kısmının 5 soru sayılmasının da bir sihri olabilir bu hesaplamada. Biraz bakmak lazım.

TASK GÜNCEL! » Post #2492

Mon Nov 04, 2019 07:28 in Turkish

9 eklediğinde 0.3 puan

TASK GÜNCEL! » Post #2480

Sat Nov 02, 2019 03:52 in Turkish

gisil wrote: addon asla çalışmıyor arkadaşlar, sizde de öyle mi? task var mı yok mu haberim olmuyor.

Bende de öyle o yüzden şans eseri görebiliyorum. Tarayıcıyı kapayıp açtığımda sadece çıkıyor mevcut taskleri bi kez gösterip gidiyor. Bozuldu mu ne oldu anlayamadım.

TASK GÜNCEL! » Post #2478

Sat Nov 02, 2019 03:26 in Turkish

ankettasksever wrote: @jasmin333 iyi gidiyorsun 24 saatlik sıraya girmişsin. ha gayret. :thumbup: ;)

@Mister_M de son iki gündür güzel çalışıyor gerçekten. şuan 1.sırada.

temsil edin bizi. :clap:

3 kişi var bizden. Hintliler Task kıtlığı yaşıyor şükür. Bu günleri de mi görecektik? :D

ANKETLER » Post #6182

Sat Nov 02, 2019 03:16 in Turkish

2 haftadır anket çözemedim ne düşük ne yüksek açıkcası bakasım bile gelmiyor siteye. Beni bu siteye bağlayan iki şey: birisi forum ortamı birisi de task sisteminde level alma umudum. Task sistemine girince zaten düzenli bir kazanca geçiliyor, şu an vaktim daha değerli geliyor bana. 0.04$'den task çözsek bile düzenli olarak günde 100 task = 4$ belki anketlerin kaç haftada kazandırdığı ücreti bir günde kazanacağız yani. En kötüsü bile anketlerden daha iyi.

TASK GÜNCEL! » Post #2476

Sat Nov 02, 2019 03:07 in Turkish

Bakalım bir daha gelecek mi level taski. Bakım gibi bir şey olduysa gelir herhalde.

TASK GÜNCEL! » Post #2473

Sat Nov 02, 2019 02:51 in Turkish

ankettasksever wrote: 1451332 Resaltar Detalles Que Corresponden Con Entidades - Finanzas

ispanyollca level etkili 0.07 lik 5 tane yaptım %100 iyi geldi.

Bu task telefonda vardı bende girmek için pcye geçtim kalkmış ama telefonda duruyordu sonra tamamen gitti. Çok sinirim bozuldu :D. Telefondan çevirisiz yapsaydım herhalde bi %0 çekerdim. İngilizce olsa neyse de İspanyolca nereden bileyim of ya inşallah tekrar gelir :D
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 25, 2021 09:58:14 EST