Please wait...
HomeForumPosts by Hattusas

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by Hattusas

ANKETLER » Post #898

Thu Jul 09, 2020 05:54 in Turkish

Şu an tüm ülkelerde aynı sıkıntı varmış. Bakalım telafisi yapılır diye düşünüyorum.

TASK GÜNCEL! » Post #4306

Thu Jul 09, 2020 04:00 in Turkish

hey_denzo wrote: Welcome to Appen görevini yapamıyorum, izniniz yok diyor. Sebebi nedir?

Önemli bir task değil. Arkadaşın dediği gibi kriterleri karşılamıyor olabilirsiniz bu şu anlık da olabilir. Ara sıra tekrar deneyin. Önemli olan level almak. O task biraz tanıma amaçlı yapılmış. Her task sağlayıcısı değiştiğinde gelen bir task ama şu ana kadar bi faydasını görmedim. Size gelecek işlerin hangi türden olmasını istersiniz tarzı. İlgi alanınızı sorguluyor yani. Mesela ben görsel tasklerini seçtim. İleride bu yöndeki taskleri öncelik olarak bu hedef kitleye yollayabilirler. Şu anlık zaten böyle bir şey yok. Yani level alsanız yetiyor.

ANKETLER » Post #889

Thu Jul 09, 2020 01:19 in Turkish

zaferyy wrote:
Hipsen wrote: Arkadaşlar, opinion world'ün felan olduğu butonlar yüklenmiyor bende. Niye böyle olduğunu bilen var mı? Tıklama sınırı falan mı vardı acaba. Dün böyle oldu bugüne geçer dedim ama geçmedi.

Sanırım teknik bir sorun var ysense anketler yüklenmiyor 1 tane simplico anketi belirdi 1,14 usd idi onuda açmadı.

Bu arada cheklist de bir saçmalık var task görevleri 10a çıkmış yahutam bir ayda 1 tane task gelmedi günde 10 tane istiyor şimdi :9

addon chrome de yüklenmiyor ama %2 bonus diyor.felan fişmekan açıkçası çok beklediğim gibi bir platform çıkmadı bugun tam 1 ay oldu üye olalı.

aylık durumum
Month Surveys Offers Tasks Total
Earned Bonus
Clicks Completes Earned Clicks Completes Earned Completes Earned Bonus Rate Bonus Amount
Totals 981 32 $19.15 6 60 $9.09 1 $0.01 $28.25 -- $3.76
Average 140 5 $2.74 1 9 $1.30 0 -- $14.13 -- $1.88
June 480 16 $8.47 4 40 $6.89 1 $0.01 $15.37 14% $1.90
July 501 16 $10.68 2 20 $2.20 0 -- $12.88 15% $1.86

aylık toplam . 32.06 USD.

Bu siteden iyi bir kazanç elde etmek istiyorsanız Task leveli almanız gerekiyor bu oldukça zahmetli bir iş özellikle yaz aylarında. Level almak biraz da şans işi bakarsınız bi günde level etkileyen task gelmiş olur o gün alırsınuz veyahut ertesi günü. Yaz aylarında level almak daha zor. Özellikle her yıl Eylül-Ekim aylarında çok level taski geliyor. Ben ve birçok kişi o aylarda level aldık. Siz yine de sıkı takip edin. Gözlemlediğim kadarıyla gece yarısı ve öğleden önce olan zaman diliminde yakalama şansınız daha yüksek. Addon eskisi gibi çalışmıyor bu yüzden size bildirim sağlayabilecek başka bir arayışa geçebilirsiniz ya da sık sık takip edebilirsiniz.

Task sistemi size anketsiz günlerde bile kazanç sağlayabilecek hayat kurtarıcı bir sistem. Özellikle hafta sonu anket olmasa bile task olduğu için çoğumuz günümüzü task ile geçiriyoruz. Her ne kadar son zamanlarda sayılar azalsa da yine de günlük biraz bakma ile 0.5$’dan aşağıya inmezsiniz. Kendi yapabildiğiniz tasklerde uzmanlaştığınızda sayfa başına ortalama bir taskte 0.02$ alıyorsunuz. Sayfaların en az 30 saniye sürdüğüne göre hesap yapsak ve bir anketin ortalama 25 dakika sürdüğünü düşünürsek. 25 dakikalık bir çalışma süresi ile 1 dolar kazanmak mümkün task ile. Tabii daha yüksek ücretli taskler de çözebilirsiniz, düşük de. Bu sitenin asıl özelliği tasklerdir. Forumda Task kısmında elimizden geldiğince bilgilendirme yapmaya ve gelen taskleri yazmaya çalışıyoruz orayı da takip edebilirsiniz.

Bunun dışında anketlerde de çok iyi ücretler var click sayınıza baktım. Ben yabancı kısımı da sıkı takip ediyorum. Sadece anket çözüp aylık 100-200 dolar kazanan yeni üyeler var. Bunun başında tabii ki ülke farkı çok fazla etkiliyor ama onların click sayısı günlük 300-500 arasında değişiyor. Tıklanma sayınızı da arttırırsanız kazanabileceğiniz günlük dolar artabilir.

ANKETLER » Post #882

Wed Jul 08, 2020 14:50 in Turkish

dblnmz wrote: 1,412,727,207 Completed 8 July 2020 12:47:12 PST 1h 6m OpinionWorld $0.79

25 dk yazıyor bir de.

Tek seferde şirkette ne kadar anket sorusu varsa kitlediler. Konulara bakın :

- Otomobil / Motorsiklet
- Tv üyelikleri / İzlenen Kanallar / İzleme Süresi
- Sempati Duyulan Tanınmış Markalar
- Alışveriş Yapılan Giyim, Kozmetik Elektronik markaları ve yerleri ( ayrı ayrı)
- Market / Ev Tekstili / Beyaz Eşya Alışverişi ve Alışveriş Noktaları
- Ödeme Yöntemi ve Kanalları / Kullanılan bankalar
- Lüks tüketim
- Müzik / Müzik Servisleri
- NBA ve NFL takımları
- Futbol
- Yeme / İçme tüketim alışkanlıkları ( ayrı ayrı )
- Alkollü içecek bilinen marklar ve tüketilen markalar
- ...
- Tekrardan diğer insanlara karşı savunduğunuz markalar
- vs vs.

Daha bir çok konu başlığı 1 saat 6 dakika = $0.79

Not : Şikayet etmek yakınmak değil ama çorba kazanına düştüm sanırıım. Alakasız . Daldan dala atlamış resmen.

1,412,877,931 Completed 8 July 2020 14:05:06 PST 38m OpinionWorld 49321896 $0.79

Aynısını ben de yazacaktım ellerine sağlık. Biz ne çözdük böyle. Gün geçtikçe gelen anketlerde iyice saçmalıyorlar. Senin çok uzun sürmüş ben hızlı işaretledim biraz dayanamadım :D 38 dkda bitti.

Konusuz anket nedir ya? Herhalde toplu olarak sorup ayrı ayrı soracağı ücretten tasarruf ediyorlar. Başka açıklaması olamaz. Televizyon izlememden alkol markalarına kadar getirdi.

TASK GÜNCEL! » Post #4302

Wed Jul 08, 2020 02:15 in Turkish

ankettasksever wrote:
Hattusas wrote:
Seksenler wrote: bu buildinglerden de cok hesap gıder yakında.. :D dıkkat etmek lazım toplu ınfaz yapacaklar gıbı duruyorlar 3 4 gundur seslenmıyor top lıst ıcın mıllet kasıyor kastıkca batıcak gıbı..ben de dogruluk ıcın yapıyordum fırtına oncesı sessızlık gıbı en ıyısı durmak.

Buildingteki her şeyin tam yüklenmesi için yöntemler varmış galiba yabancı forumda görmüştüm :D Ne olduğunu bulsam keşke ben de yapmak istiyorum onlardan. Araştırıyorum.

Kroger, Publix ve Target fiş taskleri ile clothing arasında mekik dokuyorum ben sadece :D

Görev açılınca üstteki sol baştaki foto içinde 2 adet şekil çıkıyor. ilk önce beliren şekil genelde alttaki sol tarafta bir tanesi açılmayan fotoya ait oluyor. toplamda 70 adet foto var. bunların hepsini ilk önce hafızaya almak lazım. sonra üst fotoda verilen bu şekli altta açılmayan fotoda yerleştirme yapmak gerekli. bunun için sağ alttaki fotoyu kullanırsın. iki şeklin hangisine ait olduğunu fotoları hafızaya alınca yapıyorsunuz.

yani sol altta açılmayan fotonun şeklini yukarıdaki sol üsteki fotoda önceden veriyor yüklenirken. bunu yakalamak önemli hepsi bu. hile hurda yok hepsi görevin içinde zaten. ;)

Teşekkür ederim ama sanırım ben buildigte usta değilim. Sen baya iyisin. Tebrik ederim listeye girmişsin. Bol bol çözmeler. :D

ANKETLER » Post #868

Tue Jul 07, 2020 15:30 in Turkish

serturser41 wrote:
nursenaekiz wrote: Pil anketi bi bana gelmemiş

Peanut Labsa bakın

Çok teşekkür ederim sayenizde ben de yaptım şu meşhur anketi :D. 0.80 de gayet iyi benim için.

Çok eğlenceliydi ve kısaydı böyle anketler gelsin bol bol.

VPN » Post #4

Tue Jul 07, 2020 14:23 in Turkish

kekonali wrote: Yaratır kanka girmişsin sanırım para bırakma burda hemen skrillde felan çek 5$ 5$

Girmedim VPN ile hiç :D Dikkat ediyoruz. Sadece kalktı sanmıştım, kalkmamış demek ki.

VPN » Post #1

Tue Jul 07, 2020 06:24 in Turkish

Eskiden VPN ile giriş yapınca siteye almıyordu ve yasaktı. Sanırım yasak kaldırılmış, artık girilebiliyor. Bir sorun yaratır mı?

TASK GÜNCEL! » Post #4300

Tue Jul 07, 2020 02:02 in Turkish

ZardamuS wrote: çok istikrarlı değildi zaten son zamanlarda anketide haber vermez olmuştu ayrıca artık addon cromeden yüklenmiyor hiç sevmediğim mozillayı kullanmaya başladım checkliste için varmı sizlerde google addonu başka şekillerde yükleme formülü?

Ben Google'da var iken Opera Developer'a entegre etmiştim hepsini. Opera üzerinden kullanıyorum. Şu an kalkmış sanırım. Opera dışındaki diğer tarayıcıları kullanmayı pek sevmiyorum :D

TASK GÜNCEL! » Post #4297

Tue Jul 07, 2020 01:01 in Turkish

ZardamuS wrote:
Hattusas wrote:
tekel wrote: Bu yıl mayıs ayının ilk haftasında üye oldum, ilk günden beri anketlere katılıyorum her gün en az üç kez hesaba giriş yapıp kontrol ediyorum. Bir kere bile task görevi gelmedi. Eposta gönderdiğimde bazen beklemeniz gerekebilir şeklinde yanıt verdiler. Bu durumda ne yapılabilir acaba?

Level 0’da task bulmanız çok zor. Sürekli takip etmeniz gerekiyor malum addon da bozuldu. Level taskleri gelince 10 dakika içinde bitiyor ama gün içinde tekrar gelebiliyor. O yüzden iyi takip gerektiriyor. Eskiden level 0 için sürekli linkedin taski olurdu çok düşük ücretle olsa bile. Onu da kaldırmışlar.

addon bozuldu derken?

Doğru dürüst bildirim gelmiyor artık arada geliyor ve çok geç bildiriyor.

TASK GÜNCEL! » Post #4295

Mon Jul 06, 2020 23:57 in Turkish

tekel wrote: Bu yıl mayıs ayının ilk haftasında üye oldum, ilk günden beri anketlere katılıyorum her gün en az üç kez hesaba giriş yapıp kontrol ediyorum. Bir kere bile task görevi gelmedi. Eposta gönderdiğimde bazen beklemeniz gerekebilir şeklinde yanıt verdiler. Bu durumda ne yapılabilir acaba?

Level 0’da task bulmanız çok zor. Sürekli takip etmeniz gerekiyor malum addon da bozuldu. Level taskleri gelince 10 dakika içinde bitiyor ama gün içinde tekrar gelebiliyor. O yüzden iyi takip gerektiriyor. Eskiden level 0 için sürekli linkedin taski olurdu çok düşük ücretle olsa bile. Onu da kaldırmışlar.

TASK GÜNCEL! » Post #4292

Mon Jul 06, 2020 16:42 in Turkish

Seksenler wrote: bu buildinglerden de cok hesap gıder yakında.. :D dıkkat etmek lazım toplu ınfaz yapacaklar gıbı duruyorlar 3 4 gundur seslenmıyor top lıst ıcın mıllet kasıyor kastıkca batıcak gıbı..ben de dogruluk ıcın yapıyordum fırtına oncesı sessızlık gıbı en ıyısı durmak.

Buildingteki her şeyin tam yüklenmesi için yöntemler varmış galiba yabancı forumda görmüştüm :D Ne olduğunu bulsam keşke ben de yapmak istiyorum onlardan. Araştırıyorum.

Kroger, Publix ve Target fiş taskleri ile clothing arasında mekik dokuyorum ben sadece :D

ANKETLER » Post #853

Mon Jul 06, 2020 15:53 in Turkish

busdifat wrote:
Hattusas wrote: 6 July 2020 13:53:32 PST 25m Samplicio.us 49388903

Müzik hizmetleri (Spotify, Fizy vb.) yaptım ve anket bitti tamamladınız gözüküyor ama sekme kapanınca ysense üzerinden yapılmamış gibi çıktı. Yattılar ücretin üstüne galiba. 0.36$ idi ücret.

ekran fotosu aldıysanız şikayet edin bazen işe yarıyor geri yatırdıklarına şahit oldum

Ekran görüntüsünü aldım, bildireyim. 30 cent için değmez ama bu ara çok fazla arttı böyle olaylar. Biraz çeki düzen verirler diye atıyorum sırf.

ANKETLER » Post #850

Mon Jul 06, 2020 14:20 in Turkish

6 July 2020 13:53:32 PST 25m Samplicio.us 49388903

Müzik hizmetleri (Spotify, Fizy vb.) yaptım ve anket bitti tamamladınız gözüküyor ama sekme kapanınca ysense üzerinden yapılmamış gibi çıktı. Yattılar ücretin üstüne galiba. 0.36$ idi ücret.

TASK GÜNCEL! » Post #4289

Mon Jul 06, 2020 13:38 in Turkish

Level 3 tasklerinden hangileri yapılabilir, geldiğinde mutlaka yapın dediğiniz task var mı level 3 için? Level 1-2 için az çok biliyoruz artık yapılabilecek taskleri. Level 3 tasklerinden sürekli aktif olanların ücreti yüksek olsa bile baya zorlayıcı o yüzden hiç girmemekte fayda var ama ara sıra bir şeyler gidip geliyor.

task hesabım deactive olmus sizde varmı bu durum? » Post #5

Mon Jul 06, 2020 13:18 in Turkish

dibuscar wrote: @Thelastair

iki gün sonra yanıt gelmiş ben ümidi kesmedim kesinlikle açmayacağız dememişler siz ne dersininiz sizede böylemi yanıt gelmişti bilemiyorum ne düşüneceğimi nasıl yanıt versem ?

''Biletiniz için teşekkürler. Hesabınız bir Appen görevinde dürüst olmayan yanıtlar sağlaması nedeniyle devre dışı bırakıldı. Müşterilerimizin (Görev Yazarları) yüksek kalitede veri alabildiğinden emin olmalıyız ve bu nedenle platformda dürüst olmayan bir şekilde görev yapan katılımcılara izin veremiyoruz.

Saygılarımızla,
Katılımcı Destek Ekibi''

Farklı yerlerden aynı task hesabınızı açtıysanız devre dışı kalabilir hesabınız aman dikkat edin. Telefon ve bilgisayarda aynı anda açık kalmamasına dikkat edin. Ben geçmişi siliyorum telefonda çıkarken garanti olsun diye.

Clothing taskini yaparken de sayfa başına 30 saniyeden az yollamamanız gerekiyor. Zaten ufacık bir şeyi yanlış yaparsanız correction sayfası çıkıyor daha az önce ayakkabının türünün türünü yanlış işaretledim diye yüzdem düştü :D. Arada oluyor böyle. Zorlanırsanız görselin üstündeki linke tıklayıp siteye gidin. Sitenin linkinde veya sitede kadın ayakkabılar > sandaletler şeklinde yazacaktır. Bu sayede cinsiyeti ve kategorisini kolayca doğru yapabilirsiniz. Bazen resim yanıltıcı olabiliyor. Özellikle çantalarda.

ANKETLER » Post #845

Mon Jul 06, 2020 10:51 in Turkish

Completed 6 July 2020 10:26:30 PST 24m Samplicio.us 49379642 $0.96

Tchibo (kahve) anketi

ANKETLER » Post #826

Mon Jul 06, 2020 08:50 in Turkish

zaferyy wrote:
nokalamars wrote:
Storyteller wrote:
zaferyy wrote:
ZardamuS wrote: 05 Jul 2020 02:00 PST Survey ySense Surveys - F49983908 - Complete $1.0800
pillerle ilgili

arkadas ne anketmiş bu pil anketi herkese düştü bir bana düşmedi.)

bana düştü ama para vermedi. bunun olmasından iyidir.

05 Jul 2020 12:06 PST Survey ySense Surveys - F43546463 - Complete $1.0800
kral anket pil

şansıma sey edimm. anket wannads dan düştü kahrolmamak için pil almadım dedim bilerek elendim.)

Bu tarz anketlerde benim de hep başıma geliyor "aldım ya da almadım" ikilemi. Ürün tanıtım amaçlı bir anketse aldım diyince atıyor, ürün performansı anketiyse kullanmadım diyince atıyor. Aynı şeyi bölge seçerken de yaşıyorum. Marmara seçersem atar mı diye düşünüp Ege seçtiğim oluyor. :D Şansa çözüyoruz anketleri.

TASK GÜNCEL! » Post #4287

Sun Jul 05, 2020 12:49 in Turkish

nokalamars wrote:
Hattusas wrote:
ankettasksever wrote:
Hattusas wrote:
ankettasksever wrote:
Hattusas wrote: Building görevleri pişmanlıktır... Şaka gibi :D

ne oldu. bulding şifa bence. :$

Neyse ki düzelttim :D Bir daha girmem building tasklerine görseller tam açılmıyor bende bir türlü çözemedim.

işi çözersen kolay aslında. ;)

40-50 arası clothing çözüyorum bu ara gender ve diğerinden karışık :D Bununla yetineceğim galiba. Fiş taski de var gözüküyor ama asla olmuyor. Building görselleri yüklenmiyor yoksa zor bir task değil. Umarım düzelir bende de.

günde 40-50 tanemi cloth çözüyorsunuz ben o kadara rastlayamıyorum refresh olduğu halde

Bugün 40 tane oldu mesela :D Gender olan daha fazla geliyor sanırım. 27 tane ondan çözdüm. Benim de ikisi sürekli refresh halinde. Diğer taskler ile ilgilenmediğim için bunları çözmekte buldum çözümü. Eskiden 60-70 tane aktif task oluyordu az önce bu sayı 12'ye kadar indi. Yapabileceğim task bulamıyorum haliyle. Durum pek iç açıcı değil. Birkaç task üstüne de gelirse bir iki anket çözüp günü kapıyoruz artık.

TASK GÜNCEL! » Post #4285

Sun Jul 05, 2020 12:41 in Turkish

ankettasksever wrote:
Hattusas wrote:
ankettasksever wrote:
Hattusas wrote: Building görevleri pişmanlıktır... Şaka gibi :D

ne oldu. bulding şifa bence. :$

Neyse ki düzelttim :D Bir daha girmem building tasklerine görseller tam açılmıyor bende bir türlü çözemedim.

işi çözersen kolay aslında. ;)

40-50 arası clothing çözüyorum bu ara gender ve diğerinden karışık :D Bununla yetineceğim galiba. Fiş taski de var gözüküyor ama asla olmuyor. Building görselleri yüklenmiyor yoksa zor bir task değil. Umarım düzelir bende de.
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 25, 2021 09:23:53 EST