Please wait...
HomeForumPosts by rationalcherry

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanNederlandsGreekHindiUrduBengaliFilipinoIndonesianMalayArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by rationalcherry

TASK GÜNCEL! » Post #951

Mon Nov 05, 2018 16:18 in Turkish

gull12345 wrote: kazanç kötü diyen arkadaşlar ne bekliyorsunuz ki evinizden oturduğunuz yerden? anketler pek bir şey kazandırmıyor burada görevler kazandırır başlangıçta zor gelebilir fakat nette araştırıp öğrenebilirsiniz..hazırlanmış videolar var..hiç anlamadığınız görevleri yapmaya çalışmayın. level almak için sabredin sadece level 1 görevlerden vaktiniz bolsa ayda 200 dolar kazanmak gayet basit. süper ingilizce bilmeniz de şart değil çeviri var yani kimseden yardım falan da gerekmiyor..

ben level 3 üm hem de 2 aydır, ingilizcem de iyi sayılır, 18 senedir eğitim aldım bunların 2 senesi sadece ingilizce hazırlıklar idi. bence burda ayda sadece görev ve anket yaparak (ref. hususunu tam bilmiyorum) 200 dolar kazanmak çok zor. ayda 200 dolar kazanmam için;
1. yapılabilir taskların sürekli mevcut olması gerek. ama öyle bi şey yok. 200 tasktan yapılabilecek 1-2 tane oluyo genelde, onlar da kapış kapış gidiyo, bitiyor hemen.
2. sabah akşam çalışmam lazım tabi sürekli task olursa.yani günde 6 saat uyuyup düğer vaktimi f8 e ayırmam lazım.

bu işte evde çalışmak bi avantaj olarak görülebilir ama öyle değil. ben totalde 8 saatimi hiç durmadan pc başında geçiriyorsam, bunun evde veya ofiste olmasının ne önemi var. belki ofiste olsan seni manuel gözlemleyecekler ama burda pc tarafından gözlemleniyorsun hataların telafi edilmiyor ayrıca bir sürü de doğrulama hatası ile karşılaşıyorsun.

peki o zaman tasklara halen neden devam ediyorsun diyenlere bi nevi alternatifsizlik diyebilirim. bu da dünyadaki genel işsizlik durumu ile alakalı, özellikle performans-ücret düzeyinin düşük olması.

Asıl farkına varılmasını istediğim nokta tasklarda çalışanların çoğu task için ücretin çok düşük düzeyde olduğunun bilincinde olmaları. 5 dk uğraştığın görev için 5 cent alıyorsan buna iyi diyemezsin, işte ne yapalım mecburiyetten dersin. kısacası günde 8 saat çalışıp bir asgari ücret parası alamıyorsanız (ki bu sekiz saatin 1 dk sı boş değil dimi) o işe iyi demezsiniz, mecburiyetten dersiniz.

TASK GÜNCEL! » Post #947

Sun Nov 04, 2018 13:41 in Turkish

ben de 3 aydır burdayım bence de kazanç olarak çok kötü, belki 3. dünya ülkeleri için daha değerlidir, ama bizim için yeterli seviyenin çok altında. hani normal bir işte çalıştığım zaman dinleneceğim vaktimi bile F8 e ayırmam. Çünkü hayatımız geçiyo dinlenmek f8 in verdiğin 3-5 centten daha değerli.

Bunun dışında benim gibi boş zamanı çok , alternatif bi şey bulamamış insanlar için bi nevi meşguliyet yeri. Bilmiyorum F8 in rakibi veya benzer iş yapan şirketler var mı. Aslında clixense başka alternatif şirketlerle de bu şekilde bağlantı kursa veya kendi oluştursa belki rekabet olur fiyatlar artar. Ama mevcut durumda bence emeğe göre ücretler çok düşük. Mesela türkiye de brüt asgari ücret şu anda 2029 tl tatilleri çıkarıp saate vurursak 10 tl civarı bi şey ediyo bu da 1.84 dolar şu anda. Görevlerin çoğu saatlik olarak düşünürsek şu anda bu paranın altında veriyo. Tabi bunun üstüne görevlerin bitmesi, yanlış cevaplar eklenince daha da sıkıyo.

TASK GÜNCEL! » Post #922

Wed Oct 24, 2018 17:35 in Turkish

eslemhilal14 wrote: level 1 ...1314731 Determine Sponsored Job Posts On Indeed.
$0.07 güzel task 36 adet veriyor

Bİ SÜRÜ HATALI CEVAP VAR. ADAMLAR KANIT OLARAK IMGUR A RESİM KOYMUŞ AMA, HERALDE GÜNCEL DEĞİL. İTİRAZ ÇOK VAR

Flag - [10X Bonus] Judge The Sentiment Of Content » Post #1

Thu Oct 11, 2018 06:22 in Turkish

1309247 [10X Bonus] Judge The Sentiment Of Content 2

Bu görevde daha önce bonus verilmişti. Şimdi major flag vermişler. Bir level gitti bunun yüzünden. Niye oldu anlamadım. Sallamadım da. Daha önce bonus aldığım gibi yaptım.Normalde bu tip görevlere hiç girmiyorum. 2-3 defa girmişimdir, bikaç cümle yapıp çıkıyorum deneme amaçlı.

Ticket attım. Aynı görevden flag alan oldu mu? Ne zaman kaldırıyorlar?

payoneerden hesaba aktarırken para kesiliyor mu » Post #1

Tue Oct 09, 2018 09:30 in Turkish

arkadaşlar payoneerden banka hesabına para aktarırken payoneer herhangi bir para alıyor mu

TASK GÜNCEL! » Post #916

Thu Oct 04, 2018 11:49 in Turkish

Terzi68 wrote: Goreve girip okuyup give up yapip cikarsak daha sonra tekrar ayni goreve girebiliyormuyuz. Yoksa tekrar girebilmek icin ne yapmam lazim

İş olduğu sürece her zaman girebilirsin

1307188 -Judge The Sentiment Of The Sentence (All) » Post #1

Sat Sep 29, 2018 09:18 in Turkish

Rate si yüksekti gireyim dedim sorular da kolaydı ama %40 la expell geldi :|

Son bir haftadır anketlere kabul edilmiyorum » Post #1

Fri Sep 28, 2018 18:02 in Turkish

Anket konusunda takip ediyorum son 3-4 gündür millet bayağı anket yapmış

İşin ilginç tarafı ben de son bi haftadır neredeyse hiç bir ankete kabul edilmedim. Sadece bi tane survey router yaptım

Benzer sorunu yaşayanlar var mı? Neden kaynaklanmış olabilir. Burada olanların yaş cinsiyet vb... profili hemen hemen aynıdır, bu kabul edilme farklılığı nedendir?

ANKET PAYLAŞIMLARI » Post #1712

Fri Sep 28, 2018 17:53 in Turkish

deepcrypto wrote: Arkadaşlar rüyadamıyım nedir :) son 3 gündür 20 den fazla anket yaptım clixsense de inanılacak gibi değil, uzun zamandır böyle bolluk görmemiştim sizdede aynımı durum ?

ben de son 3 gün hatta bi haftadır neredeyse hiç bir ankete kabul edilmiyorum, ne oldu anlamadım

ANKETİ TAMAMLATIP ÜCRETİNİ ÖDEMEYEN ŞİRKETLER » Post #168

Fri Sep 28, 2018 15:47 in Turkish

pd_feelings wrote: Su şişeleriyle alakalı bir anket, cint ödeme yapmadı

aynısı bende de yapmadı, ticket attım para gelebilir de hiç gelmeyebilir de dedi

Jobların cevapları biliniyorsa biz ne iş yapıyoruz » Post #4

Fri Sep 28, 2018 08:34 in Turkish

F_Freeloader wrote: Bu tür işlerde asıl denetim genellikle mayın sistemiyle yürütülür. Mesela task yapılan sayfada 20 iş varsa, onların 2-3 tanesi cevapları belirli, kullanıcıyı test etmek için serpiştirilmiş işlerdir. Zaten belirli bir süre aynı taskları yaparsanız bazı işlerin tekrar tekrar gelmesi dikkatinizi çeker. Bu görevlerin doğru yapılıp yapılmadığına göre kullanıcının dikkati, becerisi ölçülür.

olabilir, o yüzden quiz moddaki tüm cevaplar level için kabul edilirken work modda yanlız bi tane sayılıyor

Jobların cevapları biliniyorsa biz ne iş yapıyoruz » Post #1

Thu Sep 27, 2018 17:27 in Turkish

Bu task işine girdiğimden beri bu soru aklımda. Madem F8 her taskta bizim yaptığımızın doğru olup olmadığını kontrol edebiliyorsa onda doğru cevaplar var, o zaman biz ne iş yapıyoruz bizim yaptığımızın anlamı ne?

Benim aklımdan bir soru için bütün cevaplardan en çok yapılan doğru kabul ediliyordur gibi bir düşünce geçti ama o da çok isabetli olmayabilir, çünkü çoğunluğun yaptığı hata olabilir. Veya bu durumda ilk defa yapılan görevlerde anında doğru cevabı nasıl belirleyecekler?

Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı eminim basit bi cevabı vardır

TASK GÜNCEL! » Post #899

Tue Sep 25, 2018 14:33 in Turkish

SAGE-84 wrote:
cvntrk wrote:
SAGE-84 wrote: 1305662 Does This Query Include A Series Or Model?

BU GÖREVDE SAKAT GÖREVLERDEN BİRİ GALİBA..! EXPELLED OLMADAN YAPAN OLURSA BANA MESAJ YAZSIN..! :D

Quiz hatalıydı. Şansımı deneyim dedim ama kovulduk ;)

HATALI OLDUĞUNU FARK ETTİM O YÜZDEN BURAYA UYARI NİYETİNE KOYDUM BU GÖREVİ..! :D

Ben anlamıyorum, task listesinde yığınla hatalı iş var. Niye düzeltmeye çalışmıyorlar anlamıyorum. Bence gayet farkındalar ama düzeltmiyorlar. Sebebi ne onu da anlamış değilim.

TASK GÜNCEL! » Post #884

Sat Sep 22, 2018 11:32 in Turkish

zambor86 wrote: 1304276 Meat Or Seafood Products $0.14. basit kazançlı bir görev kaçırmayın. level 1

bunda giriş sınavından sonra task vermedi, yabancılar 50 60 tane yapmış nasıl iş anlamadım

tasklarda giriş sınavından sonra görev kalmaması » Post #1

Sat Sep 22, 2018 11:27 in Turkish

İyi tasklarda giriş sınavından sonra iş kalmadı diyor veya 1-2 tane daha yaptırıyor yine görev kalmadı diyor.

Aynı taskları yabancı forumda takip ediyorum millet bi defada en az 50 60 tane yapmış. Neden bende 1-2 tane oluyor veya hiç olmuyor. Bu Türkiye ye özgü bi şey mi yoksa ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum.

Ör Clothing categorization task. Bunu ben görünce tıklıyorum genelde iş yok diyor olunca da bi tane yaptırıyor. Ama yabnacı forumlarda millet 100 -200 yapan var tek seferde. Bunun başka bi sürü task var.

Bilgisi olan var mı bu çelişkiyi açıklayacak?

Level 3 ile ilgili ayrıntılı bilgi (cevabı buldum) » Post #2

Sun Sep 09, 2018 16:53 in Turkish

Gerek kalmadı

Level 3 oldum az önce. Ben cevap vereyim merak edenler için.

1) Şu anda, sadece Level 3 e özel 14 tane iş var. Çok müthiş işler değil. Diğer levellerden bi farkı yok

2) Daha yaptığım task olmadı ama bi girip baktım genel olarak. Bir de rate lere bakınca yine geneli unfair, sıkıntılı sanırım.

3) Ücretlendirme yönüyle bi farkı yok diğer levellerden. Yani asgari ücretle çalışsan Türkiyede 8 saatte daha fazla para kazanırsın. Sanırım Venezuela gibi doların çok ama çok değerli olduğu ülkeler için bu ücretler bi anlam ifade ediyordur.

4)Ben genel olarak bi avantajını görmedim ama ileride önemli bir şey görürsem yazarım

Şimdi merak ettiğim konu haftalık yarışmada binlerce iş yapanlar bu işleri nereden buluyorlar. Ben o kadar yüksek oftaskı olan bir iş görmedim

Level 3 ile ilgili ayrıntılı bilgi (cevabı buldum) » Post #1

Sun Sep 09, 2018 09:24 in Turkish

Arkadaşlar rica ediyorum Level 3 e ulaşmış bir arkadaş ayrıntılı bilgi verebilir mi. Şu an 84.5 im ama bıktım artık. İşlerde bi sürü hata var. Bırakıcam platformu. Sadece Level 3 ü merak ediyorum. Accuracy düşmesin diye de her işe de giremiyorum. Malum işlerin yuzde 90 ı sıkıntılı. Merak ettiğim konular:

1) Sadece Level 3 e özel genelde kaç farklı iş oluyor?

2) Daha sıkıntısız, adil işler var mı?

3) Ücretlendirme yine aynı mı? (Yani diğer levellerle aynı mı, mesela aynı task yüksek ücretten koyuluyor mu veya kolay bir iş yüksek ücretten koyuluyormu, Level 2 nin ücret konusunda bi farkını göremedim)

4) Başka herhangi bir avantajı var mı?

Contestte yapıldığı görülen binlerce iş » Post #1

Wed Sep 05, 2018 13:50 in Turkish

Task istatistiklerinde görüldüğü üzere özellikle contestte falan haftalık en az 2000 iş yaptıkları görülüyor. Bu kadar işi nereden buluyorlar o kadar uzun devam eden iş yok ki yada var mı nerde?

Zaman zaman Türkiyeden de listeye giren oluyor. Bu yüzden Tr de işlerin gözükmemesi sebep olamaz zannımca.

Help Us Find Official/Directory Websites - B » Post #5

Tue Sep 04, 2018 09:04 in Turkish

İşlerin popülerliğine baksan çok az yüksek puanlı iş var. Demekki çoğu işte hata var. Çalışanlar kadar görev yazarlarını denetlemiyorlar. Mesela işlerde correctionslara yapılan itirazları okumuyorlar belli, millet ne güzel anlatmış ama bakmıyorlar.

Ortaya kalitesiz bi iş çıkıyor.

Help Us Find Official/Directory Websites - B » Post #1

Tue Sep 04, 2018 04:20 in Turkish

Quizz mode'da accuracy %30 geldi. İmkansız. Aynı işin C partında %90 dı(1 tane cavapları da hatalydı) daha önce de yüksek skorlarla yapmıştım.

Artık iyice suyu çıktı bu işin. Bi sürü hata yapmaya başladılar. O değil artık şu moddayım: acaba burda nasıl düşünmüşlerdir cevap olarak? Yani doğru cevabı biliyorum ama onlar nasıl düşünmüştür diye yanlışa kafa yoruyorum.

Bu arada Level 2 yim.
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Sep 21, 2019 05:41:13 EST