Please wait...
HomeForumPosts by N123M

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by N123M

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #1756

Sun Dec 31, 2017 06:44 in Ex-Yugoslavia

ruma45 wrote: ko nije odradio, izlazi već nekoliko dana (skoro pa ceo dan)
1192291 Document Recognition And Translations (Cf Redesign)

max 1+204

pojavio se prošle nedelje, meni od 69 koliki je bio prvobitni max.

Videla sam i ja, jer sam i ja dosla do max, 69, i odusevila se sto se nastavio, jer mi je super task, ali kad god udejm, "there is no more worK"...Iiako sam ovde godinu dana, cini mi se da nisam jos pohvatala sve cake, pa je li ima neki savet, znam za refresh, ali ne vredi, sta da radim a da mi se pojavi, gresim li sto?, ili je tako svima
Hvala na bilo kojoj sugestiji,..
I srecna nam svima, i jos uspesnija Nova godina!
:xsmile: :xwink:

Lista želja - objašnjenja za zadatke » Post #56

Wed Dec 27, 2017 03:45 in Ex-Yugoslavia

ruma45 wrote: Kao što sam obećao:

------------------------------------
Homes - Kitchen And Bathroom Quality

Ovaj zadatak ima za cilj da se sa da ili ne obeleže 4 stvari:
1. da li kuhinja poseduje mermerne/granitne radne ploče
2. da li većin kuhinjske opreme (mikrotalasna, štednjak, mašina za pranje posuđa...) ima čelo (tj. prednje strane) od nerđajućeg čelika
3. da li postoji slika kupatila
4. da li među slikama kupatila postoji posebno izvodjena kada

Krenimo redom:
-Mermerne ploče su izdignute iznad sudopere, tj. sudopera je malo utonula ispod nivoa radne ploče. Ovo u 99% slučajeva prolazi kao validan dokaz.
Ukoliko se ne može videti sudopera, onda se mermerne ploče mogu odrediti na osnovu visokog sjaja. Ako ploča sija kao na suncu, tj, vidi se jak odsjaj opet je u 99% mermer. Nekada može veštačko svetlo da utiče na prevelik sjaj, pa je potreban dodatni oprez. Jedan od načina, ali ne baš merodavan je da pogledate fotografije kuhinje u celini pa da vidite da li je mermerna radna ploča, bogato opremljene kuhinje u 60% slučajeva imaju mermerne ploče. Nekada se i na osnovu samo jedne fotografije može oceniti da li je mermerna ploča. Ukoliko je među prvima, odmah krenite na sledeće podpitanje
Ako su ploče matirane, paneli sa urezanim žljebovima (poput keramičkih pločica) onda niej mermern radna ploća
-U upustvu se tačno navodi koji delovi opreme imaju prednost, tj one su najmerodavnije da li oprema ima čelo od nerđajućeg čelika ili ne.
Ovde često mogu da padnu korekcije, jer može da se vidi samo delić ovih elemenata i ako ga ne vidite - eto korekcije. Ili su od nerđajućeg čelika ili crne ili bele ili ih nema. Ako ih nema, čekirajte No
-Ovo je najlakši deo - treba da pronađete kupatlo/toalet, ako postoji makar i jedna fotografija (ponekad čak i kupatilski ormarići), čekirajte Yes. Ako je odgovor No, nemate četvrtu opciju za čekiranje.
-Solo kada - dakle, potrebna nam je samo kada. Ona može biti postavljena ispod prozora, na sredini kupatila, pored lavaboa i sl., bitno je da se u njoj ne može tuširati. Ako postoji kada a zidovi oko nje i ako nema pločica prema gore, onda je samo kada. Ako postoje pločice do gore, onda nije samo kada i u tom slučaju se čekira No. U slučaju da je kada ispod prozora, logično je da se tu ne može tuširati. Ako je samo zavesa navučena, logično da je deo za tuširanje i nema govora o kadi. Desi se ponekad da kada liči na veći lavabo, obratiti pažnju na poziciju i veličinu. Može se često naći i posebno kada i posebno deo za tuširanje. Računa se sve što ne služi za tuširanje, a služi za kupanje.

Dobro gledajte fotografije, nekada može biti i po 50-ak komada, nekada mogu biti samo planovi kuće i u tom slučaju su sve tri opcije No.
Kada učvrstite accuracy, posle 10-15 komada, radićete opuštenije i brže.
Ovo nije zadatak tipa "šta je autor hteo da kaže", ovo je čista pretraga + malo veštine
Za zadatak je potrebno nekoliko minuta (barem meni), desi se poneka fer, a poneka i nefer korkecija.
Ukoliko nekome nije jasno, može me uvek pitati i ovde ili na chat (ili kad se pojavi zadatak)...

Na kraju jedno izvinjenje jednom od naših članova koji me je naučio ovom zadatku. Javno se izvinjavam što ne znam ko je u pitanju, jer moram ponekad da obrišem chat listu.
---------------------------------------

Ako mogu samo da dodam....sve lepo objasnjeno :thumbup: , ali posto i meni ovaj zadatak ide dobro, samo bih htela da skrenem paznju na ovo na kraju: "nekad su samo planovi kuce, u tom slucaju su sve tri opcije No". E pa nije uvek tako, treba pogledati te planove, prve dve opcije jesu No, ali treba pogledati kupatila jer moze nekad da se vidi izdvojena kada, obicno je u nekom cosku kao trougao ili elipsa, i vidi se da ima i tus pored zasebno, i najcesce je to u Master Bath, tj. u "roditeljskoj sobi", tj, njihovom kupatilu. Ja sam onda stavljala da ima zasebnu kadu, i nisam bila ispravljena. Cisto da prenesem moje iskustvo :)

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #1562

Thu Dec 21, 2017 01:57 in Ex-Yugoslavia

What Are The Most Common Questions To Asked Host On Airbnb?

Totalna katastrofa. Prvi put sam expelled sa 0%. Nista mi nije jasno, s obzirom sa sam bila u San Francisku, vrlo sam lepa pitanja postavila, i ocekivala 'ladno prolaz, kad ono :thumbdown:

Znaci OPREZ, a ako je neko prosao, neka podeli iskustva zbog drugih

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #1469

Sat Dec 16, 2017 14:51 in Ex-Yugoslavia

ruma45 wrote: Zelena majica?

Mislim da je bila krem, ne bas zelena, ali mladic drzi ruke u dzepovima, to se secam, a vec mi bledi boja u secanju

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #1467

Sat Dec 16, 2017 14:40 in Ex-Yugoslavia

Feferedon wrote: Duplicate Fashion Product Identification - nov

Paziti na quizu...muskarac sa majicom, s preda i od pozadi, izgleda isti, ali linkovi ne rade te se ne moze proveriti, stavila da su isti, dobih 80% jer kazu da nije isti okovratnik... :x :thumbdown: ...pa ako nekom pomogne

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #1308

Fri Dec 08, 2017 12:00 in Ex-Yugoslavia

ruma45 wrote: 1213868 Identify Movie Titles In A Text
0,06
Lagan, samo copy/paste filmova iz teksta

Kviz za sada (već postaje klasika) :(

2 taska sam uhvatila, mozda pustaju polako, bar se nadam, jer je zaista laganica :)

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #1133

Wed Nov 29, 2017 03:49 in Ex-Yugoslavia

ruma45 wrote:
AlbertTop wrote: 1210596 Help Us Categorize These Images

Vrlo lagano

Meni sve slike deluju OK, na šta bi mogle da se odnose korekcije?
Ako je npr samo poljana bez životinja i ljudskih tvorevina, da li je OK ili ne?

Da, i ja sam se uplasila u pocetku jer je sve delovalo OK, i evo me na 7 zadatku a imala sam samo jednu korekciju, moja greska, bila jedna antilopa u donjem levom uglu, stvarno nisam videla, tako da samo pazljivo pogledaj slike,... ako treba da se zumira. Do sad su uglavnom pretezno OK, i ide sve brze :)

Kafana » Post #2541

Wed Nov 08, 2017 10:16 in Ex-Yugoslavia

koki1983 wrote: probajte preko ovog linka ,https://make.crowdflower.com/sessions/new ,pa kad vas pusti imate 2opcije-vi izaberete lijevu(take me back to my pages).
nadam se da sam pomogao,javite...

Bravo!!! Uspelo! Hvala puno....ne bih sama provalila! Svaka cast, :clap: :thumbup:
ali valjalo bi da nam srede ipak uskoro problem :roll:

Kafana » Post #2539

Wed Nov 08, 2017 10:03 in Ex-Yugoslavia

koki1983 wrote: i meni isto...možete se ulogirati samo sa e-mail i password-om.
...-Fb je blokirao CF-poslao sam tiket CF-u,vidjet ćemo šta oni kažu.
l.p.

Isti problem imam.... hvala sa savet, ali mi nije jasno kako da se ulogiram sa e-mailom i passwordom. Jer iznad : "log in with password" ima da se ukuca e-mail, ali, ne vidim gde kucam passord?

Spisak Flag-ova - ID i naziv taska » Post #804

Wed Nov 08, 2017 02:33 in Ex-Yugoslavia

leptirmili wrote: Takođe. Svima je skinut flag u isto vreme, mislim. Još samo nivo da vrate...

edit: vraćen nivo. :clap:

Nazalost nije svima...meni je onaj clothing od 26.10. (1200945), jos uvek stoji, ne javljaju se...da li je mozda to i vas ID...da se ponadam da je isti?

Spisak Flag-ova - ID i naziv taska » Post #800

Sun Nov 05, 2017 12:58 in Ex-Yugoslavia

Pajmen wrote: Auto-replay da je moj tiket stigao mi je odmah dosao (iskustvo sa prethodnim flagovima potpuno drugacije), a npr. cudno je i to da jos uvek imam lvl3. (nije da se zalim :D)

I ja sam odmah dobila auto-reply, kao da ce u skorijem roku da pogledaju sta je u pitanju, ali mi ipak skinuse level 3 na 2 :x ....evo vec 10.dan prodje od tad...ne znam koliko jos da cekam :evil:

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #738

Wed Nov 01, 2017 08:10 in Ex-Yugoslavia

Novi ID za Bill of Lading! (Document recognition....)

Spisak Flag-ova - ID i naziv taska » Post #788

Wed Nov 01, 2017 08:01 in Ex-Yugoslavia

smota9 wrote: Treba ruter iskljuciti na nekoliko minuta, pa restartovati dok se ne dobije odgovarajuca IP adresa. Sad je verovatno kasno, ali tek sad vidim.
Mislim da to nema veze gde je ko u Srbiji, bar kod mene ne, vec je to do provajdera.

P.S. Zvao sam i provajdera svojevremeno da mi dodele novi IP opseg, oni rekose da su to uradili, medjutim, taj problem sa kosovskom zastavicom nije nestao.

Hvala, nikad nije kasno za savet.
Sredila sam. Morala sam tri puta da iskljuc/ukljuc. Obicno se sredi posle prvog iskljucivanja, ali vazno sa je sad dobro.

I ja sam svojevremeno zvala provajdera, zalila se ali, oni su rekli da to nije do njih i da ne mogu nista.??

Ali meni se ne promeni zastavica!? Samo mi ne da da udjem na taskove.

To sa zastavicom mi se desilo samo na samom pocetku ovde, ali onda sa im slala ticket i objasnila da nisam sa Kosova, i promenili su.

Spisak Flag-ova - ID i naziv taska » Post #787

Wed Nov 01, 2017 07:56 in Ex-Yugoslavia

incomehomejob wrote: Desavalo se nekoliko kolega ovde da im prikazuje IP sa Kosova, ako si na jugu Srbije.
Kako znas da ti prikazuje IP kao da je Kosovo u pitanju, jer su tim kolegama menjali zastavicu pored nick-a tada, zato pitam. :)
Da li ti pravi problem sa logovanjem na CS?

Ne, iz Beograda sam. Ali se desava poneki put, mozda jednom u dva meseca. Iskljucim, ukljucim, ali nekad mora vise puta. Jutros sam uspela iz treceg iskljucivanja.
Kako znam? Normalno se ulogujem na CS, vidim svoju zastavicu lepo i sve podatke, mogu da idem na Forum, i na sve osim na Taskove. I tad znam da se sj*balo. Tad mi izbaci poruku da pokusavam da se prikljucim iz neke druge zemlje i da to ne moze.
Onda ja ukucam u Google what's my IP address, i prikaze ti se i IP broj i gde si na mapi.
Jedino sto tih sajtova za proveru IP adrese ima jako puno, i CS bas koristi najgori koji cesto gresi, ne znam kako. Recimo na nekim drugim proverama, bude mi OK lokacija a na 'ipfingerprints' , koji ovi ovde koriste za proveru pise Kosovo. Onda drndam ruter dok se ne ispravi. To sam provalila kad sam ih jednom ubedjivala da sam iz Srbije i da mi je IP lepo iz Srbije i neka provere, a oni meni odgovorili 'pa na ipfingerprints pise da ste na Kosovu. Ja proverim, i stvarno samo na njemu pogresno. I onda opet drndaj rutrer i na kraju i taj njihov glupi sajt pokaze Srbiju.

Eto opsirna, ali mozda nekom pomognu info. :)

Spisak Flag-ova - ID i naziv taska » Post #784

Wed Nov 01, 2017 03:55 in Ex-Yugoslavia

Mandi29 wrote: N123M ne znam koliko cu biti od pomoci, ali mogu jedino da podelim svoje iskustvo. Pre dve nedelje sam dobila flag na odeci ( id 1198214), odmah sam poslala tiket. I kod mene je potrajalo nekoliko sati skidanje nivoa. Nakon 2-3 dana flag je skinut i u to vreme sam dobila i odgovor na tiket. Istovremeno su svi poceli prijavljivati skidanje flaga. Moj savet ti je da sacekas malo, ovaj flag na odeci dele masovno, ali isto tako masovno i skidaju, ako bas potraje ova situacija onda radi re-open - naravno ovo je samo moje misljenje i savet :)

Pa sigurno si od pomoci kad si mi sve ovo rekla...utesno barem. Hvala! Tako cu i uraditi...sacekacu jos barem nedelju dana pa cu onda mozda re-open. Hvala!

Spisak Flag-ova - ID i naziv taska » Post #783

Wed Nov 01, 2017 03:51 in Ex-Yugoslavia

incomehomejob wrote:
N123M wrote: Dobih svoj prvi flag pre nekoliko dana na odeci (1200945 Clothing Categorisation Task) iako mi je bilo 96% tacnosti. Nije mi bilo svejedno, ali vidim da i drugi dobise.
Ali utesila sam se sto mi nije skinut nivo (3, 90%) te sam bila ubedjena da je pitanje dana kad ce da skinu flag. Medjutim, upravo sam vracena na 2. nivo. :x Nikakav odgovor od njih jos nisam dobila.

Moje pitanje je: koliko se obicno ceka da se dobije odgovor na Dispute? Da li vredi da im opet pisem? (Ne nadjoh odgovore, pa ako je neko vec pitao, izvinite)

Ima nekoliko varijanti. Neki clanovi rade re-open tiketa, neki ne.
Takodje je bilo komentara da su neki clanovi dobili odgovor od CF da ne pisu ponovo i pominjala se suspenzija naloga.
Ne znam sta da ti kazem, sta da radis, ranije je bilo lakse kada je bilo manje flag-ovanja i oni su tada bili tolerantniji za re-open. Ovo sada je postalo haos sa kolicinom flag-ova, a njih jako malo radi u support-u.

Najbolje ce neko od clanova ko je verziraniji od mene za to da ti objasni i da predlog. Ja sam ti dobra za pisanje tiketa, ali za taktiku i tajming kad i kako sta raditi sam prilicno beskorisna. :(

Tako sam i mislila (i da mogu da re-open, ali i da to moze da ih iznervira, ali Hvala! u svakom slucaju. Ipak cu da sacekam malo...srecom sam bila na 3.nivou pa ipak imam 2. i 1. nivo da jurim takove.
Sad imam novi problem, da mi se IP promenio i sad pokazuje juznu nam pokrajnu, vec sam iskljucila i ukljucila ruter, ali ne menja se, moracu da opet pokusam par puta, jer je znalo ranije da nekad mora nekoliko puta da se ukljuc/iskljuc. Uf. :(
Hvala!

Spisak Flag-ova - ID i naziv taska » Post #780

Tue Oct 31, 2017 15:44 in Ex-Yugoslavia

Dobih svoj prvi flag pre nekoliko dana na odeci (1200945 Clothing Categorisation Task) iako mi je bilo 96% tacnosti. Nije mi bilo svejedno, ali vidim da i drugi dobise.
Ali utesila sam se sto mi nije skinut nivo (3, 90%) te sam bila ubedjena da je pitanje dana kad ce da skinu flag. Medjutim, upravo sam vracena na 2. nivo. :x Nikakav odgovor od njih jos nisam dobila.

Moje pitanje je: koliko se obicno ceka da se dobije odgovor na Dispute? Da li vredi da im opet pisem? (Ne nadjoh odgovore, pa ako je neko vec pitao, izvinite)

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #708

Thu Oct 26, 2017 12:39 in Ex-Yugoslavia

ruma45 wrote: ja sam na give up, ionako će sutra da izađe novi ID :D

Pametno. Ja sam upravo flagovovana jer sam stavljala Other za deciju garderobu prema instrukcijama. Ocigledno treba ili odustajati ili stavljati pod musko/zensko. Palo mi je na pamet da odustanem, citajuci ovde iskustva od drugih, ali mi je sve lepo otvaralo sledecu stranicu sa procentom koji je rastao?!?
Prvi mi je flag, relativno sam nova ovde i bas se sad nerviram. Sta sad?

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #702

Thu Oct 26, 2017 11:12 in Ex-Yugoslavia

1201663 Mark Countertops Using A Bounding Box In The Kitchen Images

Primamljivo, ali pazite! Ja ovakve uvek dobro uradim, ali sad ispala sa 20%. Mislim da je jako nefer jer sam bas pazila i 2 puta proverila, sigurna da sam dobro uokvirila sve, ali dzaba :thumbdown: :x

TRENUTNO DOSTUPNI TASKOVI NA LISTI!!! » Post #697

Thu Oct 26, 2017 05:00 in Ex-Yugoslavia

maxikiki wrote: 1201511 Classifying Rumor Tweets (Affirm, Deny, Neutral)

Brz i dobar al 3+1 max

Odlican! Hvala, ne bih ga mozda ni videla ni probla. Steta sto je 3+1
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 18, 2021 13:21:30 EST