Please wait...
HomeForumInternationalRomanianmodalitati plata
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
modalitati plata

Locked

#1 by Elfanzimer » Thu Feb 22, 2018 04:27

Buna dimineata,

Sunt pe acest site de aproximativ o saptamana si am reusit sa adun in cont suma de 10,30 $. Din cate inteleg acesta este minimul necesar pentru a putea face incasari.
Am nevoie de ajutor pentru ca nu ma descurc foarte bine cu modalitatile de plata.Ajutati-ma va rog cu indicatii, unde trebuie sa imi fac un cont si cum pot retrage banii fara costuri prea mari.
Mentionez ca am un bebelus de 3 luni si completez sondajele printre picaturi, dar nu am timp sa "rasfoiesc" site-ul, de aceea apelez la varianta mai simpla si anume ,forumul.
Multumesc.
Elfanzimer
Posts2
Member Since18 Feb 2018
Last Visit4 Apr 2018
Likes Given0
Likes Received0

#2 by ptc4money » Thu Feb 22, 2018 04:40

In mod normal te-as fi rugat sa repostezi in sectiunea potrivita - Intrebari / Probleme, dar o sa pastram acest topic separat, poate sunt si alte persoane in situatia ta si doresc sa afle rapid care ar fi cea mai buna varianta de a retrage banii de pe acest site.

In principiu, poti retrage fondurile pe Payoneer, Skrill, Tango Card sau Payza atunci cand ajungi la un minim de 10 dolari iar plata va dura intre 2 si 5 zile lucratoare. Folosirea unui procesator de plati poate implica si comisioane de retragere - poti verifica aceste comisioanele pentru retragerile catre procesator aici.

Eu unul prefer in acest moment Tango Card - Virtual visa prepaid card. Comision zero, card virtual ce poate fi folosit aproape pe orice site de cumparaturi ce accepta plata cu cardul. Problema este ca in acest caz o sa ai un card virtual emis pentru suma ta si il poti folosi pentru plati numai online.

PS: daca doriti sa postati, nu vreau ca acest topic sa se transforme intr-o lista nesfarsita de pareri si supozitii, asadar pastrati topicul curat si postati doar cazuri concrete, procedura de retragere si comisioanele percepute pana v-ati putut folosi propiu zis de banuti, astfel incat persoanele care nu au retras pana acum banii de pe acest site sa isi faca o idee care ar fi cea mai buna varianta pentru ei.
ptc4money
Posts521
Member Since19 Jan 2011
Last Visit21 Oct 2021
Likes Given172
Likes Received214/132

#3 by toby1999 » Fri Feb 23, 2018 04:01

Plata se face intre 2 si 5 zile lucratoare.
Totusi e bine sa precizam un amanunt.
La prima retragere, functie de anumite lucruri ( completarea unor sondaje de exemplu) ea poate sa dureze pana la 15 zile lucratoare.
Subliniez! La prima retragere ( daca se face de pe un cont care nu are 30 de zile vechime parca).

Eu am preferat payza dintr-un motiv simplu. Sunt afisate comisioanele si din ce am citit, te costa 11, 5 ron transferul catre un cont bancar.
toby1999
Posts11
Member Since29 Jan 2018
Last Visit8 May 2019
Likes Given0
Likes Received3/3

#4 by Anita_30 » Wed Feb 28, 2018 09:01

Buna seara,

Sunt noua pe Clixsense, am citit regulile acestui site la rubrica Faq, insa am o nelamurire, daca nu dai cont Iban aferent unei banci din Romania la care detii un card , nu poti beneficia de retragerea banilor? As dori sa-mi fac un card Payoneer , sa-l primesc in posta si ulterior prin acest card sa-mi retrag eu banii la ATM.

Astept pareri.

Multumesc anticipat.
Anita_30
Posts4
Member Since9 Feb 2018
Last Visit29 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received0

#5 by toby1999 » Wed Feb 28, 2018 10:22

Nu prea am inteles eu ce zici dar incerc sa iti raspund atat cat ma pricep si eu.
Banii de pe Clixsense nu se retrag in contul bancar...se retrag pe un cont ( payza, skrill..etc).
Daca ai deja un card bancar, in contul de payza de exemplu la retragere de fonduri o sa ai nevoie de contul curent si codul iban. Cel putin asa am inteles eu. Saptamana viitoare o sa scot din payza in cont bancar si atunci o sa vad realitatea.
Eu vad asa problema:
1 Daca ai card deja, nu vad rostul sa mai faci un card ( care costa si ala ) cand din contul payza sau skrill poti sa depui in contul bancar fara griji...sunt o gramada de chestii care asigura siguranta banilor.
2. Daca nu ai card, atunci studiaza sa vezi care e mai ieftin. Unul la o banca din romania sau ala de care zici tu.
toby1999
Posts11
Member Since29 Jan 2018
Last Visit8 May 2019
Likes Given0
Likes Received3/3

#6 by carmenv1o » Wed Feb 28, 2018 15:20

te costa aproximativ 11,5 lei sa retragi banii din payza in cont plus cred ceva la banca... si payza iti cere codul swift al bancii pe langa nr de cont... daca imi amintesc eu bine
carmenv1o
Posts21
Member Since12 Dec 2016
Last Visit23 Aug 2019
Likes Given0
Likes Received5/4

#7 by Anita_30 » Fri Mar 02, 2018 02:40

Buna Ștef,

Nici eu nu stiu prea bine sa ma exprim având in vedere ca nu am folosit carduri din strainate pana acum, care e taxa anuala la Payza? La payoneer este 25$.

Da-ne si noua mai multe detalii cand primesti banii.

Sa înțeleg ca primesti si cardul fizic?

De asemenea, ai idee daca cumva banii se anulează daca nu ii scoți o perioada de timp? Citisem pe FAQ ceva de 60
Zile de la emitere, cand ei zic emitere se referă la momentul cand dai cashout? Sau de cand si început sa strângi?

Cred k te-am zăpăcit , scuze

Multumesc
Anita_30
Posts4
Member Since9 Feb 2018
Last Visit29 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received0

#8 by carmenv1o » Fri Mar 02, 2018 05:42

nu stiu daca vorbeai cu mine dar... nu am observat sa mi se opreasca pana acum o taxa de 25 de dolari pe payza desi cred ca am cont de un an de zile. la fiecare tranzactie platesc un comision. la ultima retragere de pe clixsense am platit pentru 23 de dolari primiti un dolar comision. nu mi s-a parut foarte mult pentru ca am avut tranzactii mai mici pe alte site-uri unde am platit pentru cativa dolari un minim de 45 de centi. eu am cerut banii pe un card al unei banci romanesti. nu i-am primit inca dureaza cateva zile. payza mi-a oprit 11,5 lei am inteles ca aplica si banca un comision la primire nu stiu cat va fi. oricum cumulat intr-un an am platit comisioane mai mari de 25 de dolari la tranzactii pe payza dar in acelasi timp am si avut beneficii...
carmenv1o
Posts21
Member Since12 Dec 2016
Last Visit23 Aug 2019
Likes Given0
Likes Received5/4

#9 by toby1999 » Sat Mar 03, 2018 04:12

Payza e un site care-ti permite sa faci un cont online...o banca online ca sa fiu mai exact.
Deschidera unui cont payza este gratuita fiind niste conditii de genul..sa accesezi contul intr-un anumit interval sau sa ai depuneri retrageri.
Nu sunt expert, dimpotriva, am 1 luna de clixsense si am reusit sa obtin multe informatii cautand pe google/youtube tutoriale payza/skrill/paypal. Am citit diverse pareri/opinii si am ales payza.
Daca ai un card in tara, la orice banca, te folosesti de el pentru a transfera din contul tau onlie/payza/skrill in contul bancar...transformi astfel banii virtuali in bani reali.
Eu zic sa folosesti cardul pe care-l aia/daca il ai pentru ca nu mai sunt alte costuri.
oricum, cauta pe youtube tutoriale payza/skrill/paypal sau ce vrei tu si o sa te lamuresti.
INTREBARE ! Ai card bancar in tara?...nu are importanta banca
toby1999
Posts11
Member Since29 Jan 2018
Last Visit8 May 2019
Likes Given0
Likes Received3/3

#10 by Anita_30 » Sat Mar 03, 2018 06:50

Da, dețin un card , am inteles ca si tango e f ok.

O sa ma mai interesez si eu pana mai strâng niște $.

Multumesc,

O I frumoasa tuturor!
Anita_30
Posts4
Member Since9 Feb 2018
Last Visit29 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received0

#11 by carmenv1o » Sat Mar 03, 2018 13:35

eu am retras pe payza. mi-a luat payza 11,5 lei si banca 4 lei. banii au venit in 2 zile.
carmenv1o
Posts21
Member Since12 Dec 2016
Last Visit23 Aug 2019
Likes Given0
Likes Received5/4

#12 by elfevi » Wed May 30, 2018 05:09

Buna seara!
Ma poate lamuri cineva:Payza mai este varianta de cashout? Am adunat si eu peste 10 dolari (foarte multi, nu?) si cand dau cashout imi ofera doar trei variante:Payoneer, Skrill, Tango. Si, sincer, citind despre primele doua cred ca toti banutii ii voi da pe taxe...si asa sunt putini. Tango nu as prea vrea deoarece nu fac cumparaturi de pe site-uri gen Amazon.
Multumesc!
elfevi
Posts5
Member Since8 Oct 2015
Last Visit27 May 2020
Likes Given0
Likes Received1/1

#13 by ptc4money » Wed May 30, 2018 05:13

Payza nu mai poate fi folosit pentru a retrage banii de pe clixsense. Daca vei parcurge discutiile cu privire la procesoarele de plata vei putea sa compari comisioanele finale, pana cand banutii ajung la tine pe card.

In legatura cu tango, eu il folosesc doar cand strang sume mai mari, avand ca optiune de cashout prin el visa prepaid virtual card - convenabil, costuri zero si se poate folosi oriunde se accepta plata prin card de credit virtual.
ptc4money
Posts521
Member Since19 Jan 2011
Last Visit21 Oct 2021
Likes Given172
Likes Received214/132

#14 by elfevi » Thu Jun 07, 2018 05:36

Multumesc mult pentru raspuns.
Dupa ce am postat am constatat ca scrie mare ca prin Payza nu se mai poate.
Sincer, nu stiu ce sa aleg: Payoneer sau Skrill?
Am citit ce este pe forum, am cautat alte informatii...dar inca sunt in ceata.
As vrea sa fac primul cashout sa vad si eu intregul proces.
Cine poate sa-mi spuna concret avantajele si dezavantajele fiecareia?
Multumesc! Scuze daca cer prea mult!
elfevi
Posts5
Member Since8 Oct 2015
Last Visit27 May 2020
Likes Given0
Likes Received1/1

#15 by IRISIUBIRE07 » Mon Jun 18, 2018 01:03

care modalitate de cashout sa aleg ???????????? payonner skrill sau tango?????? payoner parca este in romania dar ce comisioane au/
as vrea tango dar nu stiu cum sa fac card tango???
la payoner cere 25dolari anual si valabil 3 ani cardul.
IRISIUBIRE07
Posts2
Member Since3 Nov 2011
Last Visit17 Jun 2018
Likes Given0
Likes Received0

#16 by cestelino » Mon Jun 18, 2018 09:39

IRISIUBIRE07 wrote: care modalitate de cashout sa aleg ???????????? payonner skrill sau tango?????? payoner parca este in romania dar ce comisioane au/
as vrea tango dar nu stiu cum sa fac card tango???
la payoner cere 25dolari anual si valabil 3 ani cardul.

Cea mai buna alegere dintre cele 3 rele este SKRILL.
cestelino
Posts12
Member Since2 Jun 2016
Last Visit17 May 2020
Likes Given0
Likes Received6/5
Return to 'Romanian' Forum     Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 25, 2021 20:09:27 EST