Please wait...
HomeForumInternationalEx-YugoslaviaPITANJA I SAVJETI
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanNederlandsGreekHindiUrduBengaliFilipinoIndonesianMalayArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
PITANJA I SAVJETI

#461 by smota9 » Sat Sep 15, 2018 08:00

DragonWarrior12 wrote: Pozdrav svima.Dugo nisam bio aktivan pa ne mogu da pohvatam neke stvari.Radio sam neke taskove normalno ali nigde ne mogu da nadjem na svom CS/F8 profilu kako da odradim tu sms verifikaciju.Pa ako moze pomoci u vezi toga bio bih unapred zahvalan

Zahtev za verifikaciju nije nešto što se nalazilo na profilu u opcijama, već su oni u toku rada, kad se submituje neki zadatak, prekidali rad i slali online zahtev za verifikaciju.
smota9
Posts545
Member Since12 Dec 2016
Last Visit20 Apr 2019
Likes Given664
Likes Received1,184/519

#462 by DragonWarrior12 » Sat Sep 15, 2018 10:06

smota9 wrote:
DragonWarrior12 wrote: Pozdrav svima.Dugo nisam bio aktivan pa ne mogu da pohvatam neke stvari.Radio sam neke taskove normalno ali nigde ne mogu da nadjem na svom CS/F8 profilu kako da odradim tu sms verifikaciju.Pa ako moze pomoci u vezi toga bio bih unapred zahvalan

Zahtev za verifikaciju nije nešto što se nalazilo na profilu u opcijama, već su oni u toku rada, kad se submituje neki zadatak, prekidali rad i slali online zahtev za verifikaciju.

Hvala na informaciji
DragonWarrior12
Posts5
Member Since30 May 2017
Last Visit13 Jun 2019
Likes Given0
Likes Received9/5

#463 by sargentgrom » Fri Sep 28, 2018 09:31

Pozdrav!
Par dana sam na Clixu i nikako se ne mogu reg na figure eight i odrađivati zadatke.
Vjerovatno to negdje već piše na forumu ali ne mogu to naći.
Uvjet je koliko sam skužio facebook,ali na njemu nisam i to ne želim biti.
Molim za pomoć kako bih konačno počeo odrađivati taskove.
sargentgrom
Posts23
Member Since22 Sep 2018
Last Visit31 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received10/7

#464 by incomehomejob » Fri Sep 28, 2018 09:39

Prvo dobro dosao. :)
(Izvinjavam se, nemamo vise oznake pored nick-a da li je u pitanju musko/zensko, pa sam procenila na osnovu ovoga iz tvog posta : " ... počeo odrađivati taskove."

FB vise nije uslov za registraciju na F8 (Figure Eight, bivsi CF, CrowdFlower, ako budes naletao na CF oznaku). :)
Bio je uslov ranije, ne od samog pocetka, uvedeno je u jednom trenutku kao obavezno i pre nekoliko meseci je ukinuto.

Postoji novi uslov da bi mogli da se rade taskovi, a to je verifikacija tvog naloga putem SMS.
Prvo ga verifikujes putem mejla, kao i kod vecine registracija, posalju ti verifikacioni mejl.

Molim te da mi preciznije napises gde tacno 'zapne' i sta vidis na ekranu tada, ili koji se problem javlja, ili u kom trenutku registracije/verifikacije te zaustavi i sta bude dato kao objasnjneje, ...
Sto vise informacija imamo, to cemo svi ovde lakse da pomognemo. :)
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887
Likes Received12,126/4,907

#465 by sargentgrom » Fri Sep 28, 2018 10:03

incomehomejob wrote: Prvo dobro dosao. :)
(Izvinjavam se, nemamo vise oznake pored nick-a da li je u pitanju musko/zensko, pa sam procenila na osnovu ovoga iz tvog posta : " ... počeo odrađivati taskove."

FB vise nije uslov za registraciju na F8 (Figure Eight, bivsi CF, CrowdFlower, ako budes naletao na CF oznaku). :)
Bio je uslov ranije, ne od samog pocetka, uvedeno je u jednom trenutku kao obavezno i pre nekoliko meseci je ukinuto.

Postoji novi uslov da bi mogli da se rade taskovi, a to je verifikacija tvog naloga putem SMS.
Prvo ga verifikujes putem mejla, kao i kod vecine registracija, posalju ti verifikacioni mejl.

Molim te da mi preciznije napises gde tacno 'zapne' i sta vidis na ekranu tada, ili koji se problem javlja, ili u kom trenutku registracije/verifikacije te zaustavi i sta bude dato kao objasnjneje, ...
Sto vise informacija imamo, to cemo svi ovde lakse da pomognemo. :)

Hvala,no ne prihvaća mail,tako da nemam mogućnost slanja odn primanja sms-a
sargentgrom
Posts23
Member Since22 Sep 2018
Last Visit31 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received10/7

#466 by incomehomejob » Fri Sep 28, 2018 10:12

Nema na cemu. :)

Sta znaci ne prihvata mejl? sta ti ispise, koje je objasnjenje, sta se desi na ekranu, ...
Da li si na parvoj strani? Postoje dve opcije registracije na F8, kao kontributor koji ce da radi taskove (svi mi ovde) i kao TA (Task Author) koji postavlja zadatke kroz F8.

Ovo je stranica za taskere, gore u cosku desno ima "Sign up" opcija.
Contributor

Ovo je stranica za nas koji vec imamo nalog da se logujemo i tu iznad polja da se upise mejl i pass ima link "Sign up!".
https : //make.figure-eight.com/sessions/new

Da li je uspelo ovako?

(Morala sam da stavim razmak pre i posle " : " da bi mi prihvatilo url u postu, da znas da ih izbrises.)
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#467 by sargentgrom » Fri Sep 28, 2018 10:42

Već 3 dana mi stoje 17 taskova u gornjem uglu za rješiti ali kad odem na njih i počnem od prvog,ne prihvaća mi mail i tako mi nerješeni stalno stoje,klikam samo surveye koje mi rjetko daju.
sargentgrom
Posts23
Member Since22 Sep 2018
Last Visit31 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received10/7

#468 by incomehomejob » Fri Sep 28, 2018 10:47

Ako sam dobro razumela, ti kliknes na neki task u Task listi ovde na ClixSense?

ClixSense i F8 su dve razlicite firme. Da bi mogao da udjes u neki task, moras da odradis registraciju i verifikaciju svog 'taskerskog' naloga kod F8. I onda kada to zavrsis, kliknes na task ovde u listi i radis.

Molim te pisi mi opsirnije i preciznije, jer mi pises sturo i moram da nagadjam sta sve moze da bude.
Da li si probao da se registrujes preko jednog od ova dva linka u mom postu iznad?
Ne mozes da radis taskove na ClixSense, ako nisi registrovan kod njihovog partnera F8. F8 je 'snabdevac' taskovima i zahtevaju da se registrujes i tamo. Ta dva naloga nemaju veze jedan sa drugim.
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#469 by sargentgrom » Fri Sep 28, 2018 10:55

incomehomejob wrote: Ako sam dobro razumela, ti kliknes na neki task u Task listi ovde na ClixSense?

ClixSense i F8 su dve razlicite firme. Da bi mogao da udjes u neki task, moras da odradis registraciju i verifikaciju svog 'taskerskog' naloga kod F8. I onda kada to zavrsis, kliknes na task ovde u listi i radis.

Molim te pisi mi opsirnije i preciznije, jer mi pises sturo i moram da nagadjam sta sve moze da bude.
Da li si probao da se registrujes preko jednog od ova dva linka u mom postu iznad?
Ne mozes da radis taskove na ClixSense, ako nisi registrovan kod njihovog partnera F8. F8 je 'snabdevac' taskovima i zahtevaju da se registrujes i tamo. Ta dva naloga nemaju veze jedan sa drugim.

Znam da su različiti,ali f8 mi ne prihvaća mail,koji god task odaberem na listi traži me sign up ili log in.
sargentgrom
Posts23
Member Since22 Sep 2018
Last Visit31 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received10/7

#470 by incomehomejob » Fri Sep 28, 2018 11:07

Niti sam dobila odgovor da li si se ti uopste registrovao kod F8, niti sam dobila odgovor da li si odradio verifikaciju naloga kroz mejl, niti da li si kliknuo na ma koji od linkova koje sam ti dala, niti da li si odradio promenu pass-a koju traze i koju bi video da si kliknuo na neki link, niti da li odradio nove uslove za pass koji su specificni, niti ista konkretno sto moze da mi kaze kako da pomognem, tj. gde zapinje.

Iscitaj sve moje postove ponovo i kada budes bio spreman da komuniciras za ozbiljno, tu sam, Ovo nema smisla.
Samo pises jedno te isto ponovo.
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#471 by sargentgrom » Fri Sep 28, 2018 11:11

incomehomejob wrote: Niti sam dobila odgovor da li si se ti uopste registrovao kod F8, niti sam dobila odgovor da li si odradio verifikaciju naloga kroz mejl, niti da li si kliknuo na ma koji od linkova koje sam ti dala, niti da li si odradio promenu pass-a koju traze i koju bi video da si kliknuo na neki link, niti da li odradio nove uslove za pass koji su specificni, niti ista konkretno sto moze da mi kaze kako da pomognem, tj. gde zapinje.

Iscitaj sve moje postove ponovo i kada budes bio spreman da komuniciras za ozbiljno, tu sam, Ovo nema smisla.
Samo pises jedno te isto ponovo.

Kažem da se ne mogu registrirati na f8,a kamoli ostalo,sve u svemu hvala na pomoći.
Neću Vas više zamarati.
sargentgrom
Posts23
Member Since22 Sep 2018
Last Visit31 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received10/7

#472 by incomehomejob » Fri Sep 28, 2018 14:11

Netacno!
I dalje nikakvu informaciju nemam na osnovu koje IKO moze da pomogne.
Nekoliko preciznih, povelikih i jasnih postova sam napisala da mi objasnis detalje, a od tebe sam dobijala samo jasnu poruku da ti je "smaranje" da pises ista. To govore tvoji postovi jasno i precizno, kao sto i moji postovi govore jasno i precizno sta je moja namera = da pomognem, a pogotovo u kolikoj meri sam spremna da pomognem.

Da si iole obratio paznju na nas forum, znao bi da sam mod koji bi ostao pored tebe dokle god ne resimo problem i da sam mod koji cak i pise u ime clanova sa svog naloga i moli za pomoc obe firme koje pominjemo.
Nista od ovoga sto sam ja demonstrirala i opisala NIJE moj posao ni obaveza.

Takodje me nicji sarkasticni i bezobrazni komentari dok se trudim da pomognem, ne zanimaju.
Sram te bilo.
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#473 by sargentgrom » Fri Sep 28, 2018 14:47

incomehomejob wrote: Netacno!
I dalje nikakvu informaciju nemam na osnovu koje IKO moze da pomogne.
Nekoliko preciznih, povelikih i jasnih postova sam napisala da mi objasnis detalje, a od tebe sam dobijala samo jasnu poruku da ti je "smaranje" da pises ista. To govore tvoji postovi jasno i precizno, kao sto i moji postovi govore jasno i precizno sta je moja namera = da pomognem, a pogotovo u kolikoj meri sam spremna da pomognem.

Da si iole obratio paznju na nas forum, znao bi da sam mod koji bi ostao pored tebe dokle god ne resimo problem i da sam mod koji cak i pise u ime clanova sa svog naloga i moli za pomoc obe firme koje pominjemo.
Nista od ovoga sto sam ja demonstrirala i opisala NIJE moj posao ni obaveza.

Takodje me nicji sarkasticni i bezobrazni komentari dok se trudim da pomognem, ne zanimaju.
Sram te bilo.

Nema me što biti sram,niti sam bio bezobrazan,a moje snalaženje koje je početničko,ću rješiti sam ili uopće ne moram.
Ne morate preuveličavati stvari,tobožnja briga,zato ste tu valjda ukoliko želite pomoći.
Meni malo više treba,no bože moj nismo svi isti.
Očito je posrijedi razlika u kulturi.
Pozdrav.
sargentgrom
Posts23
Member Since22 Sep 2018
Last Visit31 Oct 2018
Likes Given0
Likes Received10/7

#474 by incomehomejob » Fri Sep 28, 2018 15:04

Jeste razlika u kulturi, gde pretpostavljam da mislim na isto sto i ti = vaspitanje, tj. manjak istog.

Laganje! ne podnosim!
I kod mene to ne prolazi. = "tobožnja briga" (tvoj citat). Sram te bilo!
Pojma nemas s kim imas posla po pitanju pomaganja.
A ako mislis da ces da banes na neki forum 'juce' i da istresas na moderatora sta god, odgovor je, razmisli ponovo.

"zato ste tu valjda ukoliko želite pomoći"
Netacno!
Nemam nikakve obaveze prema tebi.

Pokusaj laganja kako tebi malo vise treba, a da ja sam neko ko nema strpljenja - nisi mogao gori forum i moda da izaberes za takav svoj blam i takvu izjavu; opet ti kazem, pojma nemas sa kakvim modom imas posla po pitanju pomaganja.

Nastavi sa vredjanjem i ides samo u jednom smeru = ban.

Ovde moze lepim ili nikako!
Pa da ponovimo - ne p[ostoji ni jedna jedina informacija koja bi ikome pomogla da ti pomogne.
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#475 by Spee88 » Fri Sep 28, 2018 15:30

Pa naredniče Grome nisi ništa konkretno rekao, income ti detaljno postavlja pitanja kako bi pomogla, a ne jer je "neuljudna", jedino ti očito nemaš dovoljno kulture da detaljno odgovoriš, a ovdje nažalost niko ne umije misli da čita. Evo i ja sve iščitah i vrtiš istu spiku konstantno bez ijednog novog detalja koji bi bio koristan u riješavanju problema. Jedino što bi moglo biti kočnica u tvom slučaju je da npr. koristiš neki drugi webmail provajder mimo Gmail-a ili Yahoo-a, drugo da li si nakon registracije pristupio email provajderu i verifikovao svoj nalog na F8? Nije kod tebe nikakav bauk problem, sve je riješivo, samo je problem što misliš da bez dupeta možeš sjesti na stolicu 8-) 8-)
Spee88
Posts511
Member Since28 Nov 2016
Last VisitYesterday
Likes Given1,491
Likes Received1,255/425

#476 by Steffbat » Fri Sep 28, 2018 19:11

Takodje sam sve iscitala..izvinjavam se al sam morala da se "umesam",mislim licno da kolega treba da "poprica" sam sa sobom...jer u prethodnim postovima stoji : "Molim te pisi mi opsirnije i preciznije..." pa se bas pitam sta je po sargentgrom -u onda kultura?!!!! gde te incomehomejob moli da bi ti pomogla...strasno!!!
Polazim od sebe,kad god je bila neka frka uvjek sam dobila konkretan iscrpan odgovor,cak sta vise i po neke "provale"iz neznanja,dobila sam pomoc..druzenje,bodrenje i sl.Nije sramota neznati,ali je sramota lagati!
da ne duzim...Spee88 odlicno receno :clap: :clap: :clap:
Steffbat
Posts364
Member Since29 Aug 2017
Last Visit6 May 2019
Likes Given1,268
Likes Received1,249/354

#477 by mickeygrb » Sat Sep 29, 2018 02:40

Umesto silnog pisanija, kukanja, samouvređenosti i ostalih suvišnih reči gosn. kolega je mogao okačiti jedan jednostavni screenshot sa problemom, iz kojeg bi se videlo u čemu je problem, koji je domen, koji brovser i šta mu prijavljuje kao grešku, tj. na kojem mestu je sve zapelo. Još nije kasno da se stvari izglade a problem prevaziđe, kako problem u registraciji na f8 tako i problem u komunikaciji ;)
mickeygrb
Posts85
Member Since20 Jun 2015
Last Visit5 Sep 2019
Likes Given603
Likes Received207/84

#478 by SentinelOnyx » Sat Sep 29, 2018 05:38

Linkovi su predivna stvar samo traze malo googlanja. Na Tamilskom. :D :mrgreen: :D

:arrow: >>>Get to the chopper<<< :silent:
SentinelOnyx
Posts2,243
Member Since20 Nov 2013
Last VisitYesterday
Likes Given3,508
Likes Received4,613/1,596

#479 by N123M » Sun Oct 07, 2018 07:44

Cao drustvo...mozda malo glupo pitanje, ali me kopka: da li su i vama nestali oni laki zadaci "Transcribe data" od 1, 2, 3 pa do 7 centi...(gde se samo prepisuje ono sto je crveno uokvireno) sa spiska?
Naime, nisu bas, jer se nalaze u onim "Potential Tasks", ali kad kod otvorim bilo koji uvek je ono There is no work currently...i sta su uopste Potential, ako smo 3.nivo?!? :x
Fale mi, jer kad nema sta da se radi, uvek dobro dodju da se dopuni za bonus ili da se jednostavno mozak odmori.
Hvala! :)
N123M
Posts193
Member Since20 Dec 2016
Last VisitYesterday
Likes Given1,318
Likes Received540/191

#480 by RichKoko » Mon Oct 08, 2018 08:00

N123M wrote: Cao drustvo...mozda malo glupo pitanje, ali me kopka: da li su i vama nestali oni laki zadaci "Transcribe data" od 1, 2, 3 pa do 7 centi...(gde se samo prepisuje ono sto je crveno uokvireno) sa spiska?
Naime, nisu bas, jer se nalaze u onim "Potential Tasks", ali kad kod otvorim bilo koji uvek je ono There is no work currently...i sta su uopste Potential, ako smo 3.nivo?!? :x
Fale mi, jer kad nema sta da se radi, uvek dobro dodju da se dopuni za bonus ili da se jednostavno mozak odmori.
Hvala! :)

jeste...nestali su i ne mogu se otoriti nikako preko potencional job's ili slično-samo kad i ako se opet pojave na listi trenutno dostupnih taskova...nadam se da će uskoro da ih ''otvore i puste'' opet,ili stave nove ID-e i opet dobro. ;)

l.p.
RichKoko
Posts1,275
Member Since31 Jul 2016
Last VisitYesterday
Likes Given2,412
Likes Received3,223/1,216
Return to 'Ex-Yugoslavia' Forum     Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 17, 2019 09:16:57 EST