Please wait...
HomeForumInternationalEx-YugoslaviaAko moze odgovor za pocetnika
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanNederlandsGreekHindiUrduBengaliFilipinoIndonesianMalayArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Ako moze odgovor za pocetnika

Post Reply

#1 by alekseyaka0 » Mon Dec 28, 2015 04:21

Interesuje me koliko dugo moram da radim obicne klikove da bih dobio neki task?
Kad se taskovi u toku dana za lvl 0 pojavljuju obicno?
I ajde sad svi radimo za pare pa je i moje pitanje koliko novca mesecno mogu da ocekujem ako svakodnevno budem radio taskove i kliktanja i to. Neka okvirna cifra. Sa normal acc-om.
Tek sam poceo ovde i jako sam zagrejan. :)
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#2 by incomehomejob » Mon Dec 28, 2015 06:14

Cao i dobrodosao. :)

Evo da probam da odgovorim. Kliktanje oglasa nema veze sa dobijanjem taskova. To su dve odvojene kategorije.
Vise taskova ces imati na raspolaganju dobijanjem lvl-a.
Za nulte taskove nema pravila po pitanju vremenskog okvira kada se pojavljuju. Postoji tema na engleskom forumu:
"Zero Level Tasks"

ClixSense Forum

Tu se objavljuju novi taskovi za nulti lvl.

Sto se tice zarade, ona mnogo varira kod svih nas. Moze da bude jako mala, a ima ljudi koji mesecno zaradjuju mnogo vise od obicne plate u nasim zemljama.

I imam pitanje. Da li znas kako da iskoristis ID taskova i da li znas kako da koristis refresh?

Sto se tice svih pitanja koje imas samo ih ispisi ovde i neko ce da ti pomogne. :)
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887
Likes Received12,126/4,907

#3 by sizika66 » Mon Dec 28, 2015 06:25

Pozzz! Evo da se i ja nadovezem.
Moj savet je takodje da kada otvoris nalog odes na Help stranicu Crowdflowera i iscitas sta se tamo nalazi da bi se upoznao kako cela prica funkcionise.
Vazno je da napomenem da neki od taskova za Lvl.0 ne ulaze u statistiku koja se gleda za dobijanje viseg Levela.
Da li ulazi u statistiku ili videcete na svojoj listi zadataka. Ako ne ulazi na kraju reda gde je upisan task koji ste radili stajace beli minus u crnom kruzicu.
Takodje vecina taskova za Lvl.0 se placa svaki drugi i prvi quiz zadatak se ne placa.
Zarada ide tek kad predjes na vise Lvl-e pa o tome otom-potom.
Moj savet takodje je da iscitas teme na ovom forumu na 3 poslednje strane, naci ces dosta korisnih informacija.
Sve najbolje! :xthumbup:
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last VisitYesterday
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#4 by alekseyaka0 » Mon Dec 28, 2015 14:56

Ne znam kako da koristim ID za taskove, a za refresh sam video onaj addon za auto refreshovanje stranice, ali ne koristim to nego Clixaddon koji mi salje notifikacije kad ima nesto novo. Pozz Hvala Vam na odgovorima :)
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#5 by incomehomejob » Mon Dec 28, 2015 15:59

Nema na cemu. Zato smo svi ovde da pomognemo jedni drugima koliko mozemo. :)

"Tema" ID i refresh je usko vezana.
Sto se tice ID, video si verovatno da se po forumu cesto pise samo ID nekog taska. To pomaze kada ti ne izadje task u tvojoj listi taskova. To je zato sto je za taskove koji su laki i/ili dobro placeni u odnosu na njihovu zahtevnost, bukvalno 'otimacina' ovde. I uz pomoc refresh-a ih 'uhvatis' vise. Tako da se cesto desi da task ni ne vidis u svojoj listi.

Kada otvoris neki task i pise ti ono 'uradio si maximum' tada refresh 'stupa na scenu' da bi ih dobio jos cim se pojave novi. Opet moras da aktivno citas forum da bi bio u toku sa tajmingom kada izlazi koji task, da li se ID taska promenio da ne refreshujes za dzabe nesto cega vise nema i sl.
Ima dosta stvari sa kojima ces vremenom uci u fazon. :) Verovatno ti je ovo sve sto pisem konfuzno sad, tako da je mozda najbolje da pitas konkretne stvari na koje nailazis i, opet, citaj sve po forumu sto mozes, to znatno olaksava stvari. ;)
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#6 by sizika66 » Mon Dec 28, 2015 18:44

alekseyaka0 wrote: Ne znam kako da koristim ID za taskove, a za refresh sam video onaj addon za auto refreshovanje stranice, ali ne koristim to nego Clixaddon koji mi salje notifikacije kad ima nesto novo. Pozz Hvala Vam na odgovorima :)

Clixaddon trenutno ima neki bug te ne prijavljuje nove taskove. Savet da instaliras autorefresh jer cesto zadatke za Lvl.0 neces naci na listi ili ce ti prijaviti da nemas vise sta raditi. Autorefresh prakticno "peca" zadatke i stedi ti prste i vreme. Uvek mozes da radis nesto drugo dok on "peca" :xlol:
link engleski forum, objasnjenje kako podesiti autorefresh (trenutno najkorisceniji autorefresh za Chrome)
ClixSense Forum
i link za instalaciju
Auto Refresh Plus - Chrome Web Store
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last VisitYesterday
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#7 by alekseyaka0 » Tue Dec 29, 2015 13:31

Sve sam razumeo, ali da li mogu link neki da dobijem gde da pratim te lake a dobro placene taskove?:)
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#8 by sizika66 » Tue Dec 29, 2015 14:06

alekseyaka0 wrote: Sve sam razumeo, ali da li mogu link neki da dobijem gde da pratim te lake a dobro placene taskove?:)

Cini se da nisi. Moras prvo da radis taskove za Lvl.0 na kom si sada i tek kada predjes na vise Lvle mozes da trazis
" lake a dobro placene taskove". Vrati se na pocetak ove teme i procitaj ponovo sta ti je naposala incomehomejob. Pozdrav! :D
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last VisitYesterday
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#9 by alekseyaka0 » Tue Dec 29, 2015 14:28

Evo vec 2 dana sam po mnogo sati za kompom i refresh je upaljen na 15 sekundi i alarm sam upalio i nijedan jedini task nisam nasao. Imam strpljenja nego ne znam posle koliko ce da se pojave.
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#10 by jeckamil » Tue Dec 29, 2015 14:41

moze se desiti da prodje i nekoliko dana a da nema taskova za lvl 0.Zato je dobro da pratis forum i kad izadje neki task obicno to ljudi jave.
jeckamil
Posts778
Member Since13 Feb 2015
Last VisitYesterday
Likes Given2,419
Likes Received1,898/673

#11 by sizika66 » Tue Dec 29, 2015 14:42

Nema pravila to je najveci problem i muka za sve koji pocinju. Najvece sanse su ti da pratis temu na engleskom forumu gde se postavljaju novi ID-ovi za Lvl.0 dobio si link za tu temu i zaista nema druge do STRPLJENJE. Veruj mi isplatice ti se. Svi smi mi prosli kroz to neko sporije, neko brze kako se o snadje. Ne moras da refreshujes sve vreme vec kad se pojave novi ID-ovi, tada navalis. :xthumbup:
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last VisitYesterday
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#12 by incomehomejob » Wed Dec 30, 2015 20:57

alekseyaka0 wrote: Evo vec 2 dana sam po mnogo sati za kompom i refresh je upaljen na 15 sekundi i alarm sam upalio i nijedan jedini task nisam nasao. Imam strpljenja nego ne znam posle koliko ce da se pojave.

Izvini, moram da te pitam? :) Sta refreshujes?
Pitam da bih mogla da pomognem. :)

Kao sto sizika66 kaze, nema svrhe za refresh ako autor taska nije pustio sledeci 'batch'/gomilu.

Edit:
Refresh je za situacije kada ima taskova samo sto ima i nas gomila koji ih 'grabimo'. Isto je i za 'nulti' lvl taskova; ima puno vas kojima trebaju ti taskovi za dobijanje lvl-a.
Videsec kasnije, kada dobijes lvl-s, ima taskova koji su tu 24/7 i za njih moze refresh celog dana, kad si za kompom. Ne izlaze mnogo, ne moze bas mnogo da ih se uhvati (kao vina-godine, na pr.), ali su tu 24/7. Onda vec neko postavi na forum kada je najbolje vreme da se uhvate u toku dana. ;)
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#13 by alekseyaka0 » Fri Jan 01, 2016 20:41

refresujem task stranicu gde su available tasks..
Nemoguce da nedelju dana nisam video ni jedan jedini task.
A refresujem da me obavesti kad se pojavi task da bih stigao da uradim.
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#14 by incomehomejob » Sat Jan 02, 2016 01:26

Ok, razumela. :)

Za stranicu gde su svi taskovi, ja ne koristim refresh, to radim rucno ili sa F5 ili u browser-u. Medjutim ljudi i tu ukljuce auto-refresh, narocito ranije kada je bilo ID-eva za testiranje aplikacija, kako bi uhvatili te taskove.
Mozes i ti ako imas naziv taska koji pokusavas da 'uhvatis', pa onda stavi rec koja ti odgovara.

Licno mislim da to 'jede' RAM bez potrebe. Mislim da je bolje da radis samo refresh ID-a. Cim neki vidis kod sebe u listi njega stavi na refresh. Ili cim ga neko objavi.
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#15 by alekseyaka0 » Mon Jan 04, 2016 09:20

Konacno sam dobio jedan task i pisalo mi je da mi treba fb da bi ga uradio. Ulogovao sam se preko majkinog posto ja nemam fb i onda mi je trazilo adresu sa Crowdflowera i ukucao sam moju i pise "Email invalid business email" i kad sam sad posle 5 min refreshovao stranicu sa taskovima taska vise nemaaaaaa. Suuuuupppeeeerrrr.
Gde gresim i sta je ovo Email invalid business email?
Popizdeo sam!!!!
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#16 by alekseyaka0 » Mon Jan 04, 2016 09:23

Plus sad na clixsense listi taskova nemam nista a kad udjem na crowdflower imam jedan koji mi daje 0.65 centi na nekom jeziku. Gde uopste da radim taskove ovde ili preko crowdflower sajta? -,-

Da li moram da imam svoj fb sa emailom na kom mi je crowdflower acc i clixsense?
Last edited by alekseyaka0 » Mon Jan 04, 2016 09:30 » edited 1 time in total
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#17 by incomehomejob » Mon Jan 04, 2016 09:42

alekseyaka0 wrote: Plus sad na clixsense listi taskova nemam nista a kad udjem na crowdflower imam jedan koji mi daje 0.65 centi na nekom jeziku. Gde uopste da radim taskove ovde ili preko crowdflower sajta? -,-

Da li moram da imam svoj fb sa emailom na kom mi je crowdflower acc i clixsense?

Ista mejl adresa treba da se poklopi za CrowdFlower i FB, jer ce ti traziti da se logujes kroz FB (to sto si vec video). To sto si dobio poruku "Email invalid business email" je zbog ne-poklapanja mejlova.

Clixsense je odvojena firma i oni su 'kanal' preko koga se pristupa taskovima koje postavlja Crowd Flower firma. Nije bitno da kod njih bude mejl koji je vezan za FB ili registraciju za CF.
Mnogo ljudi nema FB nalog i bilo je puno 'frke' oko toga kada su nam to uveli pre par meseci i masovno su ljudi otvarali bzvz FB naloge da bi se logovali. Bilo je prica na engleskom forumu da su neki navodno uspevali da to zaobidju i da rade taskove bez logovanja preko FB, ali ne mogu da ti potvrdim da moze.

Razumem da si po***deo. :) Ima mnogo stvari koje treba da se 'ukace' ovde da bi pocelo da se zaradjuje. Molim te, pitaj sve ovde sta god nije jasno, lakse cemo da te uputimo i da ne lutas i da ne napravis neku pogresnu registraciju negde, jer je posle mnogo tesko da se to ispravi, spora im je podrska u CF.
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887

#18 by alekseyaka0 » Mon Jan 04, 2016 09:48

A gde da radim taskove?
Jer ovde nemam nijedan sad onaj mi je nestao.
A na crowdfloweru imam 20 i nesto taskova Arvioi Aiheeseen Putous(tv-ohjelma) Liittyvien Postausten Sävyä. (ovaj) koji daju 0.65 centi.
A ovde sam imao da translejtujem sa nekog jezika na engleski i to mi je nestalo.
Zasto je nestalo? Znaci kad vidim task moram odmah i brzo da ga uradim da ne bi nestao?
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#19 by alekseyaka0 » Mon Jan 04, 2016 10:03

evo napravio sam fb sa istim emailom i opet pise isto.
alekseyaka0
Posts21
Member Since24 Dec 2015
Last Visit14 Oct 2016
Likes Given0
Likes Received6/4

#20 by incomehomejob » Mon Jan 04, 2016 10:04

Da, svuda je "grabez" za taskove. :) Brzo nestaju oni koji su interesantni svima - jednostavni, da nemaju ne-fer ispravke i da su prostojno placeni. Tako je i za vas za nulti lvl; puno ljudi hoce da dodje sto pre do lvl-a i prilicno su aktivni tako da 'uhvate' taskove brzo.

Broj ponudjenih taskova zavisi od potreba Task Autora (ovde ih skraceno pisu TA). Koliko 'komada' on izbaci, toliko ih ima. Dobar deo njih se ponavlja pod istim ID, stalno dopunjavaju. Neki drze isti naziv, ali menjaju ID. A neki taskovi su skroz novi.
Za svaki od ovih slucajeva ti je bitan ID za refresh opciju.

Da li znas kako da namestis ID da se refreshuje?
incomehomejob
Posts6,874
Member Since24 Jan 2015
Last Visit10 Oct 2019
Likes Given31,887
Return to 'Ex-Yugoslavia' Forum     Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Oct 14, 2019 02:47:18 EST