Please wait...
HomeForumInternationalEx-YugoslaviaIsplata za Srbiju!!!
Topic Rating:

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanHindiUrduFilipinoIndonesianArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Isplata za Srbiju!!!

Locked

#41 by pupijevi » Wed Jul 15, 2015 13:33

Danas sam bio do banke i trazio da mi otvore devizni racun i Visa electron karticu tako da bi trebalo da je dobijem oko 1 avgusta. Nisam polozio nikakav "startni" novac na racun jer ce to najverovatnije biti kad bude gotova kartica. Eto sad jos da mi stigne kartica pa ostali poslovi oko PP racuna i popunjavanja obrazaca pa da konacno prebacim i dobijem na ruke konkretno lovu.
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Oct 2021
Likes Given1,680
Likes Received8,616/2,675

#42 by sizika66 » Wed Jul 15, 2015 13:53

pupijevi wrote: Danas sam bio do banke i trazio da mi otvore devizni racun i Visa electron karticu tako da bi trebalo da je dobijem oko 1 avgusta. Nisam polozio nikakav "startni" novac na racun jer ce to najverovatnije biti kad bude gotova kartica. Eto sad jos da mi stigne kartica pa ostali poslovi oko PP racuna i popunjavanja obrazaca pa da konacno prebacim i dobijem na ruke konkretno lovu.

:thumbup:
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last Visit21 Sep 2021
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#43 by Jastreb59 » Thu Jul 16, 2015 02:35

Kada dobijes karticu uplati nesto novca $ ili EUR da bi mogao da povezes Visu i PeyPal. Te pare koje u trenutku uzme PeyPal sa tvog racuna kasnije ce ih vratiti na Visu, znaci da bi izvrsio verifikaciju moras imati nesto novca na kartici jer u protivnom neces moci izvrsiti verifikaciju.
Jastreb59
Posts19
Member Since6 Oct 2014
Last Visit24 Jan 2018
Likes Given0
Likes Received28/11

#44 by pupijevi » Thu Jul 16, 2015 11:01

Jastreb59 wrote: Kada dobijes karticu uplati nesto novca $ ili EUR da bi mogao da povezes Visu i PeyPal. Te pare koje u trenutku uzme PeyPal sa tvog racuna kasnije ce ih vratiti na Visu, znaci da bi izvrsio verifikaciju moras imati nesto novca na kartici jer u protivnom neces moci izvrsiti verifikaciju.

Da znam za to,sada mi nisu nista uzeli jer ce kad bude primopredaja kartice.

U svakom slucaju hvala za info.
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Oct 2021
Likes Given1,680

#45 by whitetqueen » Fri Jul 17, 2015 02:25

Ako ti je Visa elektron kartica povezana sa dinarskim računom (račun na koji primaš platu i sl.), onda se 1,5 dolar konvertuje sa dinarskog nalog, bar je meni tako urađeno, i to bez problema, ali i bez pitanja o tome da li se slažem! :?

Ali kada se nalog na PayPal-u verifikuje, tih 1,5 dolara vidiš na računu to računu, ali da bi ih dobila nazad, ja sam sa prvim ,,spuštanjem,, novca sa Pay Pal-a na račun povećala željenu svotu za taj 1,5 dolara i sve je glatko ledglo na račun. Čak šta više istog dana sam imala proknjižene pare na računu, ali u dinarima! :$

Kod OTP banke dolarski račun ne mogu da vežu za Visa elktron karticu, tako da preporučijem drugu banku.
whitetqueen
Posts65
Member Since11 May 2015
Last Visit11 Apr 2016
Likes Given33
Likes Received10/8

#46 by pupijevi » Fri Jul 31, 2015 11:01

Stigla kartica,PP nalog napravljen,opcija da mi ne konvertuju pare ukljucena.

E sad ova konfirmacija kartice na PP. Kako ste vi to resavali?

PP prilikom transfera sa racuna salje 4-cifreni kod banci koji vi treba da ukucate na sajtu da bi potvrdili transfer.

Jeste isli u banku trazili ili ste imali mogucnost preko interneta da proverite?
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Oct 2021
Likes Given1,680

#47 by sizika66 » Fri Jul 31, 2015 11:25

pupijevi wrote: Stigla kartica,PP nalog napravljen,opcija da mi ne konvertuju pare ukljucena.

E sad ova konfirmacija kartice na PP. Kako ste vi to resavali?

PP prilikom transfera sa racuna salje 4-cifreni kod banci koji vi treba da ukucate na sajtu da bi potvrdili transfer.

Jeste isli u banku trazili ili ste imali mogucnost preko interneta da proverite?

PayPal (FAQ u prvom postu)
:thumbup:
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last Visit21 Sep 2021
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#48 by Mirjanap » Tue Aug 04, 2015 15:29

whitetqueen wrote: Ako ti je Visa elektron kartica povezana sa dinarskim računom (račun na koji primaš platu i sl.), onda se 1,5 dolar konvertuje sa dinarskog nalog, bar je meni tako urađeno, i to bez problema, ali i bez pitanja o tome da li se slažem! :?

Ali kada se nalog na PayPal-u verifikuje, tih 1,5 dolara vidiš na računu to računu, ali da bi ih dobila nazad, ja sam sa prvim ,,spuštanjem,, novca sa Pay Pal-a na račun povećala željenu svotu za taj 1,5 dolara i sve je glatko ledglo na račun. Čak šta više istog dana sam imala proknjižene pare na računu, ali u dinarima! :$
Kod OTP banke dolarski račun ne mogu da vežu za Visa elktron karticu, tako da preporučijem drugu banku.

Da li ovo znaci da Paypal moze da se poveze sa dinarskim racunom na koji leze redovna plata? Ja sam u komercijalnoj banci, imam njihovu Visa elektron karticu, pa ako moze da probam da povezem. Po kom kursu su ti obracunali $? Ja kad sam podizala sa bankomata ( neteller karticom, komercijalna banka bankomat ) kurs je bio mnooogo nizi, nego kad placam u radnjama karticom.
Mozda se zato vise isplati devizni racun? Ili gresim? Molim one koji imaju iskustva sa ovim da mi pomognu. Inace, ne svidja mi se sto je ovde jedina opcija isplate PP. Ima li kakvih novosti oko promene platnog procesora?
Mirjanap
Posts25
Member Since4 Feb 2015
Last Visit22 Nov 2019
Likes Given0
Likes Received14/1

#49 by razr1 » Wed Aug 05, 2015 07:52

polossan wrote: povucen deo para sa ovog servisa i fee je 2% :mrgreen:
- pare legle na PP za jedno pola sata od slanja requesta
(clixsense uplacuje ponedeljkom i petkom do 5 pm EST)

E sada, posto mi novci nisu hitni, cekacu kraj meseca da vidim kad se automatski povuku pare sa PP na racun u banci koliki ce biti dodatni fee(odnosno da li ce ga uopste biti) te koji kurs banka racuna //prodajni/srednji il kupovni - aik banka u pitanju.

I jedna napomena - obratite paznju da kada nesto placate preko PP on po automatizmu vrsi konverziju u dinare te isto iskljucite zbog loseg kursa

Quote: P: Kako da isključim konverziju iz strane valute u RSD prilikom plaćanja?
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu il debitnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

Dakle najbolja varijanta je da na računu držite EUR ili $ kao primarnu valutu i da isključite konverziju na PayPal-u. U ovom slučaju imate samo konverziju od strane VISA Inc. ili Mastrer Carda (u zavisnosati koju karticu koristite) koja je po najboljem mogućem kursu. Prilikom konverzije u RSD, PayPal koristi svoj kurs koji je nepovoljniji za krajnjeg kupca.

Pozdrav, da li ti je PayPal automatski povukao novac na račun prvog u mesecu i da li ti je naplatio neke dodatne troškove?

Ukoliko automatska isplata nije moguća kod nas, onda bi ukupna provizija bila 2% od transkacije prilikom prenosa sa Clixsensea na PayPal + 4 evra prilikom prenosa sa PayPala na devizni račun vezan za Visa karticu? Naravno sve ovo ako govorimo o Intesinim Visa karticama, i o iznosu do 100 evra, preko toga ima dodatna provizija same banke.
razr1
Posts9
Member Since10 Mar 2015
Last Visit28 Oct 2015
Likes Given0
Likes Received3/3

#50 by pupijevi » Wed Aug 05, 2015 13:58

Posto imam frku oko isplate sa CS-a na PP da pitam ovde dal ste i vi aktivirali "Request money" stavku?

Inace kad se ovo aktivira isplata bi trebala biti svakog prvog u mesecu.

Ako moze pomoc hitno je.

I jos ovo,kada CS salje 0.01 cent kao test na PP dal vi treba da potvrdite u svom accountu i ako je da za koliko vremena ako ima neko ogranicenje?
Last edited by pupijevi » Wed Aug 05, 2015 14:38 » edited 1 time in total
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Oct 2021
Likes Given1,680

#51 by sizika66 » Wed Aug 05, 2015 14:41

To sto CS salje o,o1 to je samo povera tvog PayPal naloga i ako je sve ok vrlo brzo salje i novac koji si trazio da ti isplate. Ali, ja sam te razumela da CS ne moze da ti isplati novac jer navodno nisi na listi PayPala?
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last Visit21 Sep 2021
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#52 by pupijevi » Wed Aug 05, 2015 16:02

sizika66 wrote: To sto CS salje o,o1 to je samo povera tvog PayPal naloga i ako je sve ok vrlo brzo salje i novac koji si trazio da ti isplate. Ali, ja sam te razumela da CS ne moze da ti isplati novac jer navodno nisi na listi PayPala?

E ovako da napisem malo preciznije ako mogu.

Dakle PP sam aktivirao i povezao sa karticom.No juce sam trazio cashout od CS-a i danas dobijem ovu poruku:

We have just sent you a $0.01 test payment to your PayPal account *************, to make sure it's valid, but according to PayPal it's NOT.

PayPal reason: Receiver's address is in a non-receivable country or a PayPal zero country

Please make sure that your PayPal account is valid.

Thank you.

E sad ona glavna stvar kad sam zatrazio cashout u PP mi nije bila aktivirana opcija za "Request money" odnosno opcija za prijem novca aka za trgovinu.
Da budem iskren nisam ni znao da mora i to manuelno da se aktivira jer prateci uputstva nisam naleteo na ovo ili sam jednostavno preskocio no otom potom.

Sada kad je to aktivirano u meniju mi sada stoji ovo (u zutom okviru iznad balanca odnosno ispod Welcome) "You can now receive payments. Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them, usually for 30 days."

Sad pitanje dal sam ovo trebao ranije da aktiviram ili?

Poslao sam mail PP no dok oni odgovore proci ce vremena a koliko vidim sutra je zadnji rok za prijavu isplata(sada je pomereno samo cetvrtkom).

Bilo kakva pomoc/savet dobro bi dosla jer nemam koga da pitam u 4 oka da mi objasni a nikada se nisam bakcao sa elektronskim placanjima i transferima novca.
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Oct 2021
Likes Given1,680

#53 by sizika66 » Wed Aug 05, 2015 16:22

Srbija nema tu opciju... 30dana... svakog prvog u mesecu.... To da ti isplata ide svakog prvog u mesecu, automatski znaci da ti ide bez provizije, inace mozes da trazis isplatu ranije kad god hoces ali se placa provizija od 4 EUR. To nema veze sa CS. Njih ne zanima kako ces i kada da povlacis pare sa PayPala. Ono sto si trebao odmah da uradis je da ukljucis opciju primanja novca i verovatno zato si dobio poruku od CS da ne mogu da te isplate, ali sada bi trebalo sve da bude ok. To da za 30 dana mozes tek da povuces novac sa PayPala je njihovo pravilo. Meni nisu drzali novac 30 dana jer Srbija nema tu opciju, mogla sam odmah da trazim isplatu, naravno uz proviziju. Nekoliko postova gore sam postavila link za jedan sajt gde je sve vezano za PayPal, to je isto forum. Idi i pregledaj, ima dosta informacija.
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last Visit21 Sep 2021
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#54 by pupijevi » Wed Aug 05, 2015 16:34

Pa pazi jednu stvar kad sam ukljucio ovu opciju odnosno to za primanje novca automatski mi je dosla i ova da mi novac ide na "pending". Opet kazem mozda sam ja nesto krivo uradio zaista ne znam,pratim sve informacije koje nadjem ali jednostavno nesto mi je promaklo i nasao sam se u ovom danasnjem sosu.

Ja se iskreno nadam da je samo zbog ove opcije doslo do odbijanja jer ta prica "PayPal reason: Receiver's address is in a non-receivable country or a PayPal zero country" ne pije vodu, sem ovog dela iz recenice "...Receiver's address is in a non-receivable..." .

Uhvati me panika sta sam sad zgresio kad mi je ovamo sve proslo kako treba(prva test transakcija sa Visa na PP) :)

Javljam kako ide dalje,ponovo sam zatrazio cashout pa cekam kada ce poslati sledeci test.
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Oct 2021
Likes Given1,680

#55 by sizika66 » Wed Aug 05, 2015 16:43

Nadam se da ce ti sada biti sve ok :thumbup:
sizika66
Posts818
Member Since11 Sep 2012
Last Visit21 Sep 2021
Likes Given1,130
Likes Received933/495

#56 by whitetqueen » Wed Aug 05, 2015 23:12

Stvari na Pay pal- su dosta jednostavne, ja sam primala novac za neke druge poslove i išlo je dosta glatko.
Ako ti je CS prebaco novac na Paypal, sumu ćeš videti na tvom nalogu PayPal-a/ My Account/Overwiev, onda ti daješ zahtev PayPal-u da ti isplati i to radiš na strani Withdraw gde unosiš sumu koju želiš da ti prebace, odmah ti prikazuju kojiki je porez i kada čekiraš pojavi ti se opcija Pending koja uglavnom traje 24h i kada je odbrena vidiš da je čekirano, što znači da su pare sa Paypala usmerene tvojoj banci. Neke bake proknjiže za 5-7 dana, ali i za 14 nekada.
whitetqueen
Posts65
Member Since11 May 2015
Last Visit11 Apr 2016
Likes Given33
Likes Received10/8

#57 by pupijevi » Wed Aug 12, 2015 14:53

Konacno stigli novci na PP racun posle proslonedeljnog nesporazuma(kad covek ne zna sta treba kliknuti... :) )

Pokrenuo sam proces transfera na moju karticu tako da sad samo cekam kad ce biti uplaceno.

U svakom slucaju hvala svima na pomoci,vec sam izgubio dosta zivaca ponajvise sto ovde gde ja zivim covek i ne moze da dobije konkretno objasnjenje u 4 oka pa se na kraju sve svodi na trazenju po internetu i sopstevnoj snalazljivosti.

Jos jednom hvala Sizika i Whitequeen sto ste mi izasle u susret :thumbup:
pupijevi
Posts3,410
Member Since8 Feb 2015
Last Visit11 Oct 2021
Likes Given1,680

#58 by Mirjanap » Tue Aug 18, 2015 13:28

Posto je Clixsense uveo Neteller kao opciju isplate, interesuje me da li je neko povlacio novac na Neteller? Da li funkcionise isplata?
Mirjanap
Posts25
Member Since4 Feb 2015
Last Visit22 Nov 2019
Likes Given0
Likes Received14/1

#59 by mzlicic » Thu Sep 17, 2015 09:01

Molim za malu pomoć oko Intesa Internet kartice.
Predala sam zahtev za karticu i vidim da je za nju vezan samo račun u EUR.
Sta treba da uradim da bih preko Paypala primala sredstva direktno u dolarima, bez troskova konverzije? Ne bih da mi dolare konvertuje u evre, kao sto je slucaj sa Raiffeisenovom karticom.
mzlicic
Posts151
Member Since17 Jan 2014
Last Visit5 Jan 2021
Likes Given3
Likes Received39/23

#60 by lenaenaa » Tue Oct 20, 2015 14:03

koliko moram da imam novca da bih moglo da mi se isplati? pozz
lenaenaa
Posts1
Member Since30 Sep 2015
Last Visit20 Oct 2015